Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Takie, o, zadanko. Nie potrafię sobie z nim poradzić... ;|

 

Pociąg zatrzymany na 16 min nadrobił potem spóźnienie na trasie liczącej 80 km jadąc z prędkością o 10 km/h większą niż przewidziana w rozkładzie. Jaka była prędkość według rozkładu jazdy?

 

Da ktoś radę?

 

// W końcu mi się udało :-)

Odnośnik do komentarza

Zadanie z ekonomii - moze ktos da rade...:

 

Funkcje podaży dla dwóch produktów:

 

p1=1400-4q1-6q2

p2=2200-6q1-10q1

 

p1 - cena towaru 1

p2 - cena towaru 2

q1 - poziom produkcji towaru 1

q2 - poziom produkcji towaru 2

 

Funkcja kosztu calkowitego:

 

C(q1,q2) = 4(q1)^2-4(q1)(q2)+2(q2)^2+7500

 

Funkca zysku (otrzymana z wyzej podanych funkcji i na 100% poprawna):

 

π (q1,q2) = 1400(q1)+2200(q2)-8(q1)^2-12(q2)^2-8(q1)(q2)-7500

 

Teraz trzeba to wszystko uzyc, zeby znalezc poziom produkcji q1 i q2 ktory zysk jest zmaksymalizowany. Potem trzeba znalezc ceny p1 i p2 dla tego poziomu produkcji, ale to juz nie jest problem, bo wystarczy tylko podstawic do dwoch pierwszych rownan. Ktos potrafi znalezc te 2 poziomy produkcji?? (tlumaczenie terminologii z angielskiego, wiec moze nie byc dokladnie identyczna z polska...)

Odnośnik do komentarza

Zadanie 9 z matury wewnętrznej z matematyki rozszerzonej z Poznania ;) nie potrafię tego zrobić, bo tak wyszło :P, że z prawdopodobieństwa się nie uczyłem i nie mam o tym tak wielkiej wiedzy :P

 

Spośród liczb 1^1, 2^2, 3^3,...,9^9 wybieramy losowo trzy. Oblicz prawdopodobieństwo, że iloczyn tych liczb jest parzysty.

 

Nie wiem jak to zrobić, help.

Odnośnik do komentarza

Parzysta liczba x parzysta liczba = parzysta liczba.

Nieparzysta liczba x nieparzysta liczba = nieparzysta liczba.

 

Tak więc na ten moment masz w zestawie 9 liczb, z czego 5 jest nieparzystych i 4 parzyste.

Nieparzysta liczba x parzysta liczba = parzysta liczba.

 

Losowe trzy liczby, czyli prawdopodobieństwo, że wylosujesz parzystą jest 4/9 i nieparzystą 5/9.

Po zrobieniu grafu drzewowego (tree diagram) bierzesz wszystkie prawdopodobieństwa, że iloczyn będzie parzysty i dodajesz je do siebie.

Teraz nie mam głowy do znajdowania wyniku, ale tak musisz kombinować ;) Po zrobieniu tree diagram wyczaj na podstawie tych trzech wyboldowanych równań, które opcje będą dawały iloczy parzysty i dodaj je do siebie i to powinien być twój wynik.

Odnośnik do komentarza

Michael Schumacher ist mein Lieblingssportler. Michael Schumacher ist wurde am 3. Januar 1969 in Hürth-Hermülheim geboren, ist ein deutscher Rennfahrer und siebenfacher Weltmeister der Formel 1. Schon sehr früh fing er mit dem Motorsport an - zuerst mit dem Kartfahren um dann in die Formel 1 einzusteigen.

 

Seinen ersten aktiven Kontakt mit einem Motorfahrzeug hatte er bereits mit vier Jahren, als sein Vater ihm ein umgebautes Kettcar mit 5-PS-Mofamotor schenkte. Als der Junge jedoch etwas zu übermütig auf einem Parkplatz mit einem Laternenpfahl kollidierte, handelte er sich gleich eine Ohrfeige ein. Doch der Vater erkannte sich wenig später als Mitschuldigen, da sie das Gefährt nicht direkt auf der in der Nachbarschaft befindlichen Kartbahn ausprobiert hatten.

 

1988 wird er Vizemeister in der Formel Ford, dann wechselt er die Formel 3 zum Team seines Managers Willy Weber. Dann stieg er in die Formel 1. Zuerst fuhr er bei Mercedes (1990), dann bei Benetton um schliesslich zu Ferrari zu wechseln. Jedes Mal, wenn die Formel 1 im Fernseher läuft, kucke ich mir das an. Es ist total spannend.

 

Am meisten beeindruckt mich seine Gelassenheit in den Rennen, er lässt sich von nichts aus der Ruhe bringen. Er lässt sich immer die Zeit um mit seinen Fans zu sprechen, deshalb ist er der Beste. Ich mag ihn als Sportler sehr, denn er nutzt seine Popularität im positiven Sinne aus. Jedes Mal setzt er sich für die Kinder in Not,spendete er sogar 7 Mio. US Dollar für die Opfer der Tsunami. Michael Schumacher ist meiner Meinung nach sehr sympatisch und auch verantwortungsbewusst.

 

Nach der Ankündigung Ferraris, Schumacher wegen der kommenden Abschaffung der Traktionskontrolle als Fahrer mit großem Erfahrungsschatz zu reaktivieren, damit er Raikkonen und Massa beraten könne, bestritt Schumacher am 13. und 14. November 2007 auf dem Circuit de Catalunya Testfahrten für Ferrari.

 

2008 übernimmt er die Rolle des Schumix im Film Asterix bei den Olympischen Spielen.

 

Statistik:

 

Weltmeister 7 (1994,1995,2000,2001,2002,2003,2004)

Grand Prix Siegen 250

Grand Prix Wins 91

Pole Positions 68

Nationality German

 

 

Może mi to ktos przetlumaczyc? Na wczoraj....

Odnośnik do komentarza

Z pięciu zadań, które miałem do zrobienia z biologii zostały mi 2... Czy ktoś mógłby mi pomóc?

 

1. Problem Badawczy: Czy ruch wpływa na szybkość tętna? (Trzeba napisać hipotezę badawczą i zaproponować doświadczenie)

 

i drugie zadanie

2. Uczeń ma do dyspozycji: zlewkę szklaną, wodę wapienną, rurkę szklaną. Podaj kolejność czynności ucznia, który na lekcji biologii sprawdzi, że w powietrzu wydychanym znajduje się dwutlenek węgla.

 

Z góry wielkie dzięki. Potrzebuje to na jutro :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...