Skocz do zawartości

Trzeba zacząć wierzyć w cuda


CancuN

Rekomendowane odpowiedzi

12.

 

1.10.09

 

Podsumowanie zeszłego miesiąca:

 

Ligi:

 

Ekstraklasa: Chelsea [+3] Inter Mediolan

Championship: Real Madryt [+1] Girondins Bordeaux

Coca Cola 1: Cruz Azul [+1] Athletic

Coca Cola 2: Celtic [+1] Toulouse FC

Blue Square Premier: Deportivo La Coruna [+1] FC Vaslui

Blue Square North: As Saint-Etienne [+1] Al-Ahly

Blue Square South: Botafogo [+1] Chivas

Ekstraklasa Centralna: AS Monaco [+2] Hertha BSC

Ekstraklasa Południowa: Palermo [+1] Argentinos

Ekstraklasa Północna: Santos Laguna [+3] Borussia Dortmund

1. Liga Centralna Pd.: Napoli [+5] FC Lorient

1. Liga Centralna Pn.: AS Nancy [+0] Stoke

1. Liga Południowa Centrum: FC Sochaux [+4] SuperSport Utd

1. Liga Południowa Południowy Zachód: OGC Nice [+3] Chievo

1. Liga Północna Pd.: Pumas [+3] America (MEX)

 

Sytuacja w klubie:

 

stan konta: -146 tys €

miejsce w lidze: 12.

najlepszy strzelec: 4 - Chris Maguire

najlepszy asystent: 3 - Sebastian Dudek

najlepsza średnia: 7.20 Dariusz Sztylka

najwięcej mom: 1 - 4 zawodników

 

sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Dudu [Cruzeiro -> Manchester United] 10,5 mln €

2. Jeremy Toulalan [Olympique Lyon -> Manchester United] 7,75 mln €

3. Diego Godin [Villarreal -> Cruzeiro] 5,75 mln €

4. Kevin Davies [bolton -> Liverpool] 4,9 mln €

5. Dario Conca [Fluminense -> Bayern Monachium] 2,2 mln €

Odnośnik do komentarza

13.

 

3.10.09

Czas szybko leci i oto już stoimy u progu dziesiątej kolejki. Domowe spotkanie z będącym na szesnastej lokacie Bolivarem nie będzie należało do łatwych. Latynoska piłka pełna jest finezji, a ich tajną bronią jest napastnik Ferreira. Pozostaje jedynie mieć nadzieje, że pokażemy to, co ostatnimi czasy, bo najprawdopodobniej zaniesie nas to ku wygranej. Po długim okresie rekonwalestencji, do składu powraca Sotirovic, który stanie się partnerem dla Maguire.

 

Skład:

K. Casteels, A. Rodriguez, P. Celeban, A. Łukasiewicz, D. Sztylka, K. Ulatowski, S. Dudek, S. Mila, C. Maguire, V. Sotirovic

Pierwsza połowa była bardzo ciekawa. Mieliśmy spore problemy z odbieranie piłki dobrze wyszkolonym technicznie zawodnikom Bolivaru. Mimo wszystko to nam udało się pierwszym zdobyć bramkę. Strzał Maguire z okolic dwudziestego metra okazał się być zabójczy dla bramkarza gości. Radość trwała dwadzieścia minut. Wtedy też, Casteels zdecydował się na karkołomną eskapadę w celu uprzedzenia napastnika w dojściu do piłki. Koen chyba się przeliczył, bo do pokonania miał niemal czterdzieści metrów. Oczywiście nie zdążył, a Gonzaga łatwym zwodem ominął rozpędzonego Casteelsa i pięknym, prawie czterdziesto metrowym uderzeniem posłał piłkę pod poprzeczkę. Chwilę później sędzia ogłosił przerwę. W szatni miałem sporo roboty. Wynikiem rozmów i diagnozy lekarza była zmiana Sotirovica, za którego wszedł Szewczuk. Vuk, który ostatnio dostał polskie obywatelstwo, nie powinien być jeszcze przemęczany. Dobrą grę przerwało kolejne trafienie. Tym razem Gracia pokonał naszego bramkarza, a głównym winowajcą został Celeban. Złapałem się za głowę, jednak niepotrzebnie. Po chwili moi zawodnicy wykonali come back, a w głównej roli wystąpił Maguire. Dosłownie sekundy później było już 3:2 dla nas, jednak sędzie dopatrując się spalonego unieważnił celne trafienie Szkota. W ostatniej minucie, po świetnej centrze Szewczuk uderzył piłkę głową, lecz ta odbiła się jedynie od poprzeczki. Szkoda straconej szansy, bo powinniśmy byli wygrać to spotkania. Ekipa Bolivaru nie była wcale lepsza, jedynie dopisało jej szczęście.

1. Liga Północ Pd. [10/42]

stadion: przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu

widzów: 5338

[12] Śląsk - [16] Bolivar

2:2

[Chris Maguire 19' 66' - Gonzaga 40', Ignacio Garcia 64']

mom: Chris Maguire "8.4"

Odnośnik do komentarza

14.

17.10.09

 

W ramach jedenastego, ligowego spotkania, wyjechaliśmy na teren Luksemburga. Jeunesse Esch, aktualnie dziewiętnasta ekipa w tabeli nie będzie łatwa. Wiem, że spokojnie ten mecz powinniśmy wygrać, jednakże chyba każdy z nas wie, jak wyglądają pojedynki ze słabiakami... Wystawię najmocniejszy, jaki mogę skład, a po ostatnich wpadkach Casteelsa do bramki powróci Vazgec.

 

Skład:

I. Vazgec, A. Rodriguez, J. Fojut, A. Łukasiewicz, A. Spahic, D. Sztylka, L. Madej, J. Gancarczyk, C. Maguire, V. Sotirovic

Czekaliśmy jedynie cztery minuty, by cieszyć się z objęcia prowadzenia. Świetne dośrodkowanie Spahica strzałem głową na bramkę zamienił Maguire, dla którego był to już czwarty mecz z bramką z rzędu. Po dwudziestu minutach mogliśmy cieszyć się z kolejnej bramki. Po obróceniu się z partnerem na plecach, Sotirovic huknął w długi róg i zapisał pierwsze trafienie w obecnym sezonie. Szkoda, że jedynie te dwie akcje warto było zapisać z pierwszej połowy. Po zmianie stron obyło się bez zmian. Po upływie godziny gry, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Szkot Maguire. Widać ostatnio, że zawodnik ten rozkręca się z minuty na minutę i może okazać się jednym z najlepszych transferów w historii klubu. Solidne, trzybramkowe prowadzenie już nam wystarczyło. Może nie uznawajmy tego wyniku za sukces, bo rywal się zupełnie nie spisał. Jednak najważniejsze jest to, że po raz kolejny zabieramy trzy punkty na swoje konto.

1. Liga Północ Pd. [11/42]

stadion: Stade de la Frontiere w Esch-sur-Alzette

widzów: 330

[19] Jeunesse Esch - [12] Śląsk

0:3

[Chris Maguire 4' 59', Vuk Sotirovic 21']

mom: Chris Maguire "8.5"

Odnośnik do komentarza

15.

 

21.10.09

 

Kolejny pojedynek, to domowe spotkanie z fińskim HJK. Zespół z czoła tabeli przyjechał popsuć nam krew i zastopować naszą dobrą passę. Tymczasem, w naszych szeregach pojawiają się coraz to nowsze problemy. Tym razem nie będę mógł dysponować Fojutem, który pauzuje za ilość żółtych kartoników i Spahicem, który nabawił się kontuzji łokcia i do gry wróci za około dziesięć dni. Dzisiaj również spróbuję ustawienia z Witkowskim na środku pola, dla którego będzie to pierwszy, oficjalny występ w tym sezonie.

 

Skład:

I. Vazgec, K. Wołczek, A. Rodriguez, A. Łukasiewicz, M. Pawelec, D. Sztylka, P. Klofik, K. Witkowski, S. Mila, C. Maguire, V. Sotirovic

Po osiemdziesięciu sekundach Vazgec wyjmował futbolówkę z siatki. Szybki atak zupełnie nas zaskoczył... Po dwudziestu minutach kibice na Oporowskiej ożyli. Wszystko za sprawą świetnie wykorzystanej wrzutki przez Milę, który pierwszego gola w obecnym sezonie zdobył po uderzeniu głową. Chwilkę później mogliśmy wyjść na prowadzenie, bowiem Sotirovic został ścięty z nóg w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Mogliśmy i wykorzystaliśmy. Sam poszkodowany podszedł do uderzenia i pewnym strzałem obok słupka dał nam prowadzenie. Jednak długo nim się nie nacieszyliśmy. Znów mamy remis. Takie spotkanie, które jest szybkie i obfituje w dużą ilość bramek, może podobać się zgromadzonym na trybunach kibicom. W ostatniej minucie, tuż przed przerwą, pięknym strzałem z trzydziestego metra popisał się Maguire. Piłka po jego uderzeniu z atomową siła zdjęła pajęczynę z górnego rogu bramki. Bramka marzenie, która dała nam lekki komfort psychiczny przed drugą odsłoną. Zmęczonego Sotirovica zmienił Younes. Po nieco ponad godzinie, Bah dokonał kolejnego ciosu i znów mamy remis... Na ostatnie minuty Ulatowski zmienił zmęczonego Witkowskiego, który pokazał się z bardzo pozytywnej strony. W osiemdziesiątej ósmej minucie bombardowanie bramki HJK przyniosło efekt. Bramkarz gości wyprawiał cudy, jednak wobec dobitki z piątego metra Maguire nie miał już nic do powiedzenia. Ten zawodnik, to istne złoto! Piękne bramki, szybkie i efektowne spotkanie, a przede wszystkim trzy punkty, które znów trafiają na konto Śląska, to po krótce opis dzisiejszego wieczoru przy Oporowskiej. Wspaniała postawa całej drużyny zaowocowała tym, że kibice do ostatniej sekundy czekali w napięciu i im się to opłaciło! Na uwagę zasługuje też fakt, że Maguire już w piątym meczu z rzędu zdobywa bramkę!

1. Liga Północ Pd. [12/42]

stadion: przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu

widzów: 6691

[11] Śląsk - [6] HJK

4:3

[sebastian Mila 20', Vuk Sotirovic 27'(k), Chris Maguire 45' 88' - Jarno Parikka 2' 32', Dawda Bah 67']

mom: Chris Maguire "8.4"

Odnośnik do komentarza

16.

 

21.10.09

 

Dzięki mojemu super inteligentnemu, i delikatnemu pushpadowi, musiałem powtórzyć spotkanie z HJK, ponieważ po meczu musiałem na chwilę wyjść z domu i zamiast daj zapisz, włączyłem opcję wyłączenia bez zapisu. Szczerze mówiąc, modliłem się, żeby powtórzyć korzystny rezultat...

 

Skład:

I. Vazgec, K. Wołczek, A. Rodriguez, A. Łukasiewicz, M. Pawelec, D. Sztylka, P. Klofik, K. Witkowski, S. Mila, C. Maguire, V. Sotirovic

 

Spotkanie zaczęło się zupełnie inaczej. W ósmej minucie mocno bite dośrodkowanie Sotirovica wykorzystał Maguire i radość na Oporowskiej była bardzo, bardzo duża. Chwilę później, ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po płaskim uderzeniu z dystansu. Żeby tego było mało, nie minęła dwudziesta piąta minuta spotkania i wynik zmienił Sotirovic. Taki początek spowodował początek świętowania we Wrocławiu. Chyba nikt, a już na pewno faworyzowana ekipa HJK, nie spodziewał się takie początku pojedynku. Do przerwy nieco zaprzestaliśmy nękania rywali, ponieważ szkoda było tracić sił. Po zmianie stron nie dokonałem, tak jak zwykle zmian. Ten sam skład miał grać do końca spotkania. Rywal zdołał odpowiedzieć jednym trafieniem na dwadzieścia minut przed zakończeniem. Jeszcze przed samym końcem, kontuzji nabawił się Sotirovic, którego zastąpiłem Younesem. Ku wielkiej radości, w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry, Mila huknął celnie z woleja, dzięki czemu jeszcze zwiększył prowadzenie. Jak się okazało, powtórzony mecz wyszedł nam o niebo lepiej, co mnie bardzo cieszy. Zaczynamy grać taki futbol, który pozwala myśleć o wysokim miejscu na koniec sezonu.

 

1. Liga Północ Pd. [12/42]

stadion: przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu

widzów: 6676

[11] Śląsk - [6] HJK

4:1

[Chris Maguire 7' 11', Vuk Sotirovic 25', Sebastian Mila 87' - Jarno Parikka 69']

mom: Chris Maguire "8.5"

Odnośnik do komentarza

17.

 

24.10.09

 

Po wspaniałym zwycięstwie nad HJK, klubowy lekarz dostarczył złą wiadomość. Podejrzenie złamania kostki u Sotirovica potwierdziło się, co oznacza około trzech miesięcy przerwy dla tego napastnika... Nie ma co jednak się załamywać, i trzeba go kimś zastąpić. W dzisiejszym meczu z Neftczi szansę ponownie dostanie Biliński, który przyszedł do mnie i osobiście powiedział że czuje się już pewniej i ma głód gry. Ok, nie ma problemu...

 

Skład:

I. Vazgec, A. Rodriguez, J. Fojut, A. Łukasiewicz, M. Pawelec, D. Sztylka, P. Klofik, K. Witkowski, S. Mila, C. Maguire, K. Biliński

Spotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo dobrze. Nie strzeliliśmy bramki, ale jeden z rywali Walter Guglielmone już w dwudziestej sekundzie spotkania ujrzał czerwony kartonik. Tak więc przez całe spotkanie graliśmy z przewagą liczebną. Po kwadransie spotkania i dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Witkowskiego, piłka odbił się od obrońcy i spadła pod nogi Łukasiewicza. Nasz środkowy dzisiaj obrońca, huknął bez zastanowienia i otworzył wynik spotkania. Myślę, że chyba wszyscy zgromadzeni na Oporowskiej byli zdziwieni, że był to koniec festiwalu w pierwszej odsłonie. Tak, mimo dużej przewagi nie potrafimy powiększyć dorobku bramkowego! Dlatego w drugiej połowie postanowiłem zaryzykować. W miejscu Witkowskiego pojawił się Younes i oznaczało to, że zagramy trzema napadziorami. Już myślałem, że nie dość, że spotkanie nam nie wyszło, to jeszcze swoją passę zakończy Maguire. A jednak nie, fenomenalny Szkot ustalił wynik w drugiej minucie doliczonego czasu gry potężnym uderzeniem ze skraju pola karnego. Niesamowity strzał nieco polepszył postawę ekipy w moich oczach. Mimo trzech punktów byłem dosyć mocno zdegustowany...

 

1. Liga Północ Pd. [13/42]

stadion: przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu

widzów: 5721

[9] Śląsk - [14] Neftczi

2:0

[Antoni Łukasiewicz 16', Chris Maguire 90'+2]

mom: Antoni Łukasiewicz "7.8"

Odnośnik do komentarza

18.

@ PSG obecnie zajmuje szóstą lokatę w lidze. Do klubu ściągnęli trzech ogórków, a z klubu pozbyli się Clementa Chantome do Liverpoolu.

31.10.09

 

Ostatniego dnia października znaleźliśmy się na terytorium Wysp Owczych, gdzie zagramy z B36. Póki co, dzisiejszy rywal jest na przedostatnim miejscu w tabeli, co dobrze im nie wróży. Na trzynaście spotkań piłkarze farerscy zdołali jedynie dwukrotnie zremisować, co daje fatalny bilans. Trzy strzelone i aż trzydzieści dziewięć straconych bramek powoduje to, że powinniśmy huknąć coś bliskiego dwucyfrówki. Czy jesteśmy w stanie?

 

Skład:

D. Bouzanis, T. Socha, J. Fojut, M. Pawelec, A. Spahic, D. Sztylka, Ł. Madej, J. Gancarczyk, S. Dudek, C. Maguire, K. Biliński

Rywal postanowił w tym spotkaniu grać bardzo, co spowodowało szybkie wyeliminowanie z gry Pawelca i Gancarczyka. W ich miejsce weszli Łukasiewicz i Mila. Ku ogromnemu zaskoczeniu, nam nic nie wychodziło. Piłkarze gospodarzy zdobyli nawet bramkę, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Spotkanie to mogłoby się równie dobrze nie odbyć, bowiem po co tracić siły, jak w pierwszej odsłonie nic się nie strzela. Fatalna postawa piłkarzy spowodowała głośną rozmowę w szatni. Nie zamierzałem nikogo oszczędzać. Dopiero po godzinie gry odblokował się Mila, który uradował kibiców pięknym wykonaniem rzutu wolnego, oddalonego od bramki o prawie trzydzieści metrów. Szczerze powiedziawszy, to gdyby nie ten jeden strzał, to byłby wielki klops. I tak, mimo zdobycia kompletu punktów jestem wielce niezadowolony z poczynań podopiecznych. Po końcowym gwizdku każdego, bez wyjątków, z góry na dół opierdzieliłem. Z drugiej strony, właśnie pokazaliśmy, jak ciężko gra się z typowym outsiderem.

1. Liga Północ Pd. [14/42]

stadion: Gundadalur w Thorshavn

widzów: 355

[21] B36 - [9] Śląsk

0:1

[sebastian Mila 61']

mom: Sebastian Mila "7.6"

Odnośnik do komentarza

19.

 

@ Sytuacja z lig będzie w połowie sezonu...

Thx :)

 

1.11.09

 

Podsumowanie zeszłego miesiąca:

 

Ligi:

 

Ekstraklasa: Chelsea [+0] Inter Mediolan

Championship: Girondins Bordeaux [+0] Real Madryt

Coca Cola 1: Cruz Azul [+2] Sao Paulo

Coca Cola 2: Toulouse FC [+6] Standard

Blue Square Premier: FC Zurych [+2] Aston Villa

Blue Square North: Leverkusen [+5] Al-Ahly

Blue Square South: Botafogo [+2] Coritiba

Ekstraklasa Centralna: Hertha BSC [+2] AS Monaco

Ekstraklasa Południowa: Espanyol [+0] Young Boys

Ekstraklasa Północna: Banfield [+1] Borussia Dortmund

1. Liga Centralna Pd.: Napoli [+2] FC Lorient

1. Liga Centralna Pn.: Osasuna [+2] Rudar Velenje

1. Liga Południowa Centrum: FC Sochaux [+1] West Ham

1. Liga Południowa Południowy Zachód: OGC Nice [+6] Feyenoord

1. Liga Północna Pd.: America (MEX) [+3] Pumas

 

Sytuacja w klubie:

 

stan konta: -660 tys €

miejsce w lidze: 6.

najlepszy strzelec: 11 - Chris Maguire

najlepszy asystent: 5 - Sebastian Dudek

najlepsza średnia: 7.41 Chris Maguire

najwięcej mom: 4 - Chris Maguire

 

sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Dirk Marcellis [PSV -> Bayern Monachium] 3.2 mln €

2. Clement Chantome [PSG -> Liverpool] 3 mln €

3. Stefan Radu [Lazio -> Panathinaikos] 2.4 mln €

4. Serge Gakpe [AS Monaco -> Everton] 2.1 mln €

5. Lolo [sevilla -> Panathinaikos] 1.5 mln €

Odnośnik do komentarza

20.

 

7.11.09

 

Na pierwszy, listopadowy pojedynek na nasze śmieci przyjechała drużyna Żeljezniczaru. Ekipa znajdująca się obecnie na dziewiątym miejscu ma niecny plan, by zastopować naszą passę. Po ostatnim spotkaniu ze słabym B36 mam pewne obawy, co do dobrego występu. Mam nadzieję, że gorsze chwile spowodowane były zmianą podstawowej jedenastki i innymi założeniami, które chyba nam nie podpasowały.

 

Skład:

I. Vazgec, K. Wołczek, J. Fojut, A. Łukasiewicz, A. Spahic, D. Sztylka, P. Klofik, S. Dudek, S. Mila, C. Maguire, H. Younes

Pierwsza odsłona była nudna, jak flaki z olejem. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał Mila, który najpierw wyszedł na czystą pozycje, później spytał się bramkarza, w który róg ma strzelić, bo oddać strzał prosto w ręce bramkarza. Dało się wtedy słyszeć spore gwizdy na Oporowskiej. Zdecydowanie gołym okiem widać naszą, gorszą dyspozycję ostatnimi czasy. Po zmianie stron Szewczuk zmienił Klofika. Ostre słowa, jakie padły z moich ust podczas pobytu w szatni podziałały. Zawodnicy od razu wzięli się do roboty. Dwukrotnie na drodze piłki po strzale Dudka i Mili stanęła poprzeczka, co dodatkowo zdenerwowało moich podopiecznych. Niestety, w efekcie końcowym dopisaliśmy sobie jedynie skromny punkt. Była szansa na zwycięstwo, jednak nasza forma wyraźnie osłabła.

 

1. Liga Północ Pd. [15/42]

stadion: przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu

widzów: 5814

[7] Śląsk - [9] Żeljezniczar

0:0

mom: Ibrahim Sehic "7.8"

Odnośnik do komentarza

21.

 

22.11.09

 

Długa przerwa po beznadziejnym, ostatnim spotkaniu, dobrze nam zrobiła. Tym bardziej się cieszę, bo dzisiejszy pojedynek będzie należał do jednych z trudniejszych w obecnym sezonie. Wyjazd do Meksyku i próba okiełznania rozszalałych graczy Pumas, to zadanie na dziś. Rywal ten, obecnie znajduje się na pozycji lidera rozgrywek i na pewno nie będzie chciał jej oddać. Szczerze powiedziawszy, to moim celem nie będzie dzisiaj wygrana, a uniknięcie łomotu. Taka prawda...

Skład:

I. Vazgec, P. Celeban, A. Rodriguez, J. Fojut, A. Spahic, A. Łukasiewicz, S. Dudek, S. Mila, K. Ulatowski, C. Maguire, H. Younes

W pierwszej odsłonie graliśmy mądry futbol. Mimo znacznej różnicy klas obu zespołów, potrafiliśmy rozegrać piłkę i nawet dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. Najlepszej nie wykorzystał Dudek, który znalazł się w pewnym momencie sam na sam z duchem bramkarza. Emocje chyba go przerosły, bo zamiast uderzyć po jedynie musnął piłkę, do której dobiegł po chwili obrońca i wybił na aut. Szkoda, bo gdybyśmy objęli prowadzenie, grałoby się zupełnie inaczej. Gracze Pumas atakowali głównie prawą flanką, ale zarówno Spahic, jak i Fojut byli w znakomitej dyspozycji. Słowa uznania należą się również Vazgecowi, który w pojedynkę trzy razy uratował sytuację nasze ekipy. Pod koniec pierwszej odsłony Ulatowski znalazł sposób na pokonanie bramkarza, jednak chwilę później, po konsultacji z arbitrem liniowym unieważnił bramkę odgwizdując spalonego. Po zmianie stron dwójkę napastników zamieniłem na Marka Gancarczyka i Szewczuka. W 52. minucie trybuny zamarły. Rewelacyjnym strzałem z lewej nogi Sebastian Mila wykorzystał rzut wolny. Piłka zmieszczona idealnie przy słupku, nie pozwoliła bramkarzowi nawet na reakcję. Takie strzały można powtarzać i powtarzać. Klasa światowa... No dodatek, Fernando Morales ujrzał swój drugi kartonik i osłabił Pumas. Na ostatnie dziesięć minut, kiedy to Celeban opadł z sił i miał coraz większe problemy z upilnowaniem skrzydłowego, zmieniłem go na Sztylkę. Roszada zmusiła Łukasiewicza do przejścia na obronę, a Darek zajął miejsce defensywnego pomocnika. Mecz był bardzo brutalny, a sędzia aż dziewięć razy pokazywał żółty kartonik. W samej końcówce, grający w dzisiątkę gracze gospodarzy zdołali zebrać siły na jeszcze jeden atak. Tym razem na wysokości zadania stanął Vazgec, który w doliczonym czasie z wielkim spokojem wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na trzech. Po ostatnim gwizdku radości nie było końca. Skakaliśmy, radowaliśmy i patrzyliśmy, jak rywale z opuszczonymi głowami schodzą upokorzeni na własnym podwórku do szatni. W przypływie dobrego humoru postanowiłem, że ten wieczór spędzimy na imprezie w Meksyku, a sam, osobiście postawię każdemu z graczy po flaszuni najlepszej tequilli.

1. Liga Północ Pd. [16/42]

stadion: Estadio Mexico 68 w Meksyku

widzów: 36243

[1] Pumas - [9] Śląsk

0:1

[sebastian Mila 52']

mom: Ivo Vazgec "7.9"

Odnośnik do komentarza

22.

 

25.11.09

 

Siedemnasty już mecz ligowy, to czas na próbę sił z Sarajewem. Na własnym obiekcie przegrać nie powinniśmy. Na dodatek, po ostatnim zwycięstwie drastycznie poniosło się morale zawodników. Liczę na dobry wynik i ponowne odblokowanie się Maguire, który dosyć dawno nie trafił bramki. Z drugiej strony, nie lubię, jak ktoś określa nas mianem faworytów, bo to dodatkowo nakłada presję i gra się już nie tak dobrze.

 

Skład:

I. Vazgec, K. Wołczek, A. Rodriguez, J. Fojut, A. Spahic, A. Łukasiewicz, S. Dudek, S. Mila, K. Ulatowski, C. Maguire, H. Younes

 

Pierwsza odsłona przyniosła sporo emocji. Już na samym początku meczu, zła interwencja Rodrigueza spowodowała bramkę samobójczą. Było niezbyt ciekawie, bo teraz wystarczyło, że goście zamurują dostęp do swojej twierdzy i będzie po meczu. Tymczasem o sobie przypomniał Maguire, który potężnym strzałem z okolic dwudziestego piątego metra wyrównał stan meczu. Długo, długo się męczyliśmy, żeby ponownie coś ugrać. Dopiero po pół godzinie gry strzał Maguire sparował bramkarz Sarajewa wprost pod nogi nabiegającego za akcją Younesa. Tunezyjczyk zdobył bramkę, która jest jego debiutanckim trafieniem w naszych barwach. Po przerwie obyło się bez zmian. Postanowiłem też nieco opierdzilić zawodników, żeby nie było głupiej wpadki, która zabrałaby nam punkty. Kwadrans przed zakończeniem ładny rogal wyszedł Ulatowskiemu i podwyższyliśmy stan gry. Teraz już, raczej nic nie odbierze nam kolejnego kompletu punkcików. W ostatnich minutach przeprowadziliśmy jeszcz jedną, ciekawą akcję. Dośrodkowanie Spahica, przyjęcie na klatę i odegranie piętką przez Maguire do Ulatowskiego i ten wpisuje się już drugi raz na listę strzelców dzisiejszego wieczora. Wrocław cieszył się jeszcze długo po meczu. Myślałem, że będzie ciężej, ale trzy bramki różnicy rozwiały złudzenia...

1. Liga Północ Pd. [17/42]

stadion: przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu

widzów: 6218

[6] Śląsk - [9] Sarajewo

4:1

[Chris Maguire 13', Hamza Younes 30', Krzysztof Ulatowski 77' 90']

mom: Krzysztof Ulatowski "8.7"

Odnośnik do komentarza

23.

 

28.11.09

 

Na koniec listopada czeka nas łatwy pojedynek z maltańską Vallettą. Osiemnasty zespół ligi podejmie nas na własnym stadionie i będzie próbował udowodnić swoim kibicom, że warto poświęcić te kilka Euro, by znaleźć się na stadionie podczas ich meczu. Ja mam zupełnie inny cel. Jedziemy tam jedynie po to, by zgarnąć kolejny komplet punktów. Wystawiam nieco rezerwowy skład i mam zamiar cieszyć się grą Śląska.

Skład:

K. Casteels, P. Celeban, T. Socha, M. Pawelec, A. Spahic, D. Sztylka, P. Klofik, K. Witkowski, S. Mila, C. Maguire, K. Biliński

Od pierwszego gwizdka zaczęliśmy miażdżyć rywala. To, co jednak wydarzyło się w dziesiątej minucie, to był istny majstersztyk. Idealny strzał z czterdziestu metrów Sammuto z rzutu wolnego wleciał prosto w okienko belgijskiego golkipera. Byłem w szoku, że taki strzał w ogóle wyszedł. Światowe salony! Po tym wydarzeniu obraz gry diametralnie się zmienił. Nie wiem czemu, ale moi gracze cofnęli się do obrony, by bronić wyniku... Jakaś totalna masakra komunikacyjna! W przerwie zagrzmiałem i porozstawiałem piłkarzy po kątach. Powiedziałem, że jeśli nie wygramy tego spotkania, każdemu zabieram dwutygodniówkę i to bez wyjątków. Chwilę po wznowieniu gry Pawelec pakuje futbolówkę do swojej bramki i sytuacja staje się dramatyczna. Na domiar złego, w dwudziestej minucie drugiej odsłony kontuzję łapie Klofik, którego zastąpiłem Oyarbide. Dopiero pięć minut później nadzieja powraca. Biliński po samodzielnej akcji daje nam bramkę kontaktową. Po kolejnych pięciu minutach Witkowski idealnie znalazł w uliczce Milę, który z najbliższej odległości zdobywa nam co najmniej jeden punkt. Kilka minut później, to co najmniej zamieniło się w co najwyżej. Byliśmy dzisiaj zespołem dużo gorszym i jednie fart pozwolił nam na podział punktowy. Zły na zawodników powiedziałem, co myślałem, a Pana Pawelca odsunąłem na dłuższy czas od pierwszego zespołu...

1. Liga Północ Pd. [18/42]

stadion: Ta' Qali w Rabacie

widzów: 713

[18] Valletta - [4] Śląsk

2:2

[Kevin Sammut 10', Mariusz Pawelec 51'(sam) - Kamil Biliński 71', Sebastian Mila 76']

mom: Kevin Sammut "8.0"

Odnośnik do komentarza

24.

 

1.12.09

 

Podsumowanie zeszłego miesiąca:

 

Ligi:

 

Ekstraklasa: Chelsea [+3] Inter Mediolan

Championship: Girondins Bordeaux [+0] Real Madryt

Coca Cola 1: Manchester City [+2] Sao Paulo

Coca Cola 2: Toulouse FC [+6] Tottenham

Blue Square Premier: FC Vaslui [+2] Aston Villa

Blue Square North: AS Saint-Etienne [+3] Leverkusen

Blue Square South: Coritiba [+0] Rubin

Ekstraklasa Centralna: Hertha BSC [+2] AS Monaco

Ekstraklasa Południowa: Espanyol [+2] Young Boys

Ekstraklasa Północna: Borussia Dortmund [+6] Santos Laguna

1. Liga Centralna Pd.: Napoli [+9] Melgar

1. Liga Centralna Pn.: Stoke [+1] Houston

1. Liga Południowa Centrum: West Ham [+2] FC Sochaux

1. Liga Południowa Południowy Zachód: OGC Nice [+8] Arsenal de Sarandi

1. Liga Północna Pd.: Pumas [+2] America (MEX)

 

Sytuacja w klubie:

 

stan konta: - 1,05 mln €

miejsce w lidze: 7.

najlepszy strzelec: 12 - Chris Maguire

najlepszy asystent: 6 - Sebastian Mila

najlepsza średnia: 7.20 Chris Maguire

najwięcej mom: 4 - Chris Maguire

 

sytuacja na rynku transferowym:

 

1. Wes Brown [Manchester United -> Olympique Lyon] 12.25 mln €

2. Emmanuel Eboue [Arsenal -> Szachtar] 11.25 mln €

3. Efrain Juarez [Pumas -> Arsenal] 5.75 mln €

4. Alberto Medina [Chivas -> FC Twente] 2.7 mln €

5. Welington [Malaga -> FC Timisoara] 1.2 mln €

Odnośnik do komentarza

25.

5.12.09

 

"Śląsk zdecydowanym faworytem" - tak pisały dzisiejsze gazety. Sratu tatu, ostatnio nie mogliśmy poradzić sobie z Vallettą, to dzisiaj musimy wspiąć się na wyżyny, by na własnym obiekcie nie zbłaźnić się z Sant Julią. Dziewiętnasta ekipa, chyba najmniej wymagająca ze wszystkich w naszej lidze. Szczerze powiedziawszy, jeśli nie zdobędziemy co najmniej pięciu bramek, to będę miał powód do myślenia.

 

Skład:

I. Vazgec, P. Celeban, A. Rodriguez, J. Fojut, M. Pawelec, A. Łukasiewicz, S. Dudek, S. Mila, K. Ulatowski, C. Maguire, H. Younes

Pierwsza odsłona była popisem tylko jednego zawodnika. Uznawany za największą gwiazdę w środku pola - Sebastian Mila już w szesnastej minucie, zupełnie niesygnalizowanym strzałem z krótkiej nogi pokonał bramkarza przyjezdnych. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka, co dodatkowo dodało kolorytu. Po trzydziestej minucie, wrzutkę w pole karne wykorzystał Fojut, który strzałem głową podwyższył prowadzenie. Kiedy wszystko wskazywało na to, że do szatni zejdziemy z dwu bramkową przewagą, Mila kropnął z okolic dwudziestego metra prosto w okienko i interweniujący bramkarz Sant Julii nie miał szans. Teraz trzeba było jeszcze dorzucić dwa trafienia, bym był zadowolony. W miejsce Ulatowskiego wszedł Biliński. Równo wybicie godziny meczu udekorowane zostało trafieniem Maguire. Szkot dostał podanie od Mili, który rozgrywa zawody sezonu. Chwilę później strasznie było mi żal andorańskiego bramkarza. Wybronił on strzał Maguire, dobitkę Bilińskiego, ale wobec kolejnej próby tego pierwszego był już bezradny. Teraz mogłem odsapnąć, bo plan minimum został wykonany. Biliński chyba jednak pozazdrościł swoim kolegom i również wpisał się na listę strzelców po pięknym uderzeniu z dystansu. Po usłyszeniu ostatniego gwizdka, mogliśmy cieszyć się z najwyższego zwycięstwa za mojej kadencji. Fajnie, że moi zawodnicy potrafili się sprężyć i mimo dużej różnicy klas zespołów, dosyć wysoko i bez skrupułów wygrać.

 

1. Liga Północ Pd. [19/42]

stadion: przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu

widzów: 5606

[7] Śląsk - [19] Sant Julia

6:0

[sebastian Mila 16' 43', Jarosław Fojut 35', Chris Maguire 60' 72', Kamil Biliński 81']

mom: Sebastian Mila "8.9"

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...