Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ale oni nie poprosili, żebym ich wycofał ze składu czy coś, oni po prostu nie puścili ich na kadrę z powodu konfliktu między mną a Fiorentiną (Nie wiem o jaki konflikt chodzi, chyba że o nienawiść kibiców Juve do Violi i vice versa...)

W FM'a nie gram pierwszy raz, ale takiego czegoś jeszcze nie widziałem :)

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was wie jak rozwiązać ten problem:

 

Historia problemu. Otóż od momentu instalacji, aktualizacji i patchowania nie miałem żadnych problemów z grą. Zacząłem swoją przygodę z jednym zespołów w ostatniej lidze angielskiej. Bez problemów przeszedłem okres przygotowawczy no i zaczął się sezon. Bodajże w trakcie drugiego meczu w lidze po raz pierwszy wyrzuciło mnie z gry z komunikatem błędu o "CrashDump" myślałem, że to incydentalny wybryk i grałem dalej ale w czwartym meczu znów ten sam błąd a później było już coraz gorzej tzn. coraz częściej wyrzucało mnie z gry. Postanowiłem zgłębić ten problem i poszukać informacji na forach. Na jednym z oficjalnych zagranicznych for o tematyce FM znalazłem temat kogoś kto miał podobne problemy i sposób w jaki go rozwiązał. Otóż zwiększył on pojemność pliku stronicowego w systemie, podał dokładną formułkę w jaki sposób i o jaką wartość zwiększyć pojemność tego pliku (bodajże było to 2 x 1024 x (ilość kości pamięci) = wynik). Zrobiłem tak. A więc gdy jeszcze posiadałem 2 GB ramu ustawiłem na sztywno 4046 MB. Niestety to nie pomogło aczkolwiek teraz wyskakuje inny błąd niż dotychczas a dokładnie wygląda to tak jak na screenie poniżej:

 

 

http://img85.imageshack.us/i/fm2010error.jpg/

 

 

Jak już zauważyliście grałem w oknie, zrobiłem tak aby móc kontrolować ilość pamięci z jakiej proces FM korzysta. I oto wniosek: crash gry następuje gdy proces zaczyna pożerać powyżej 1800kb pamięci, a więc z tego wyciągnąłem następny wniosek, że problem może leżeć w pamięciach. Sprawdziłem dokładnie pamięci (programem memtest86) i nie wykazał on żadnego błędu. Mimo wszystko dokupiłem kolejne 2 GB i... dalej to samo. Próbowałem różnych kombinacji pamięci na płycie ale nie ma żadnego efektu. Błąd jak był tak dalej jest.

Jestem w 99% pewien, że wina nie leży w sprzęcie gdyż z innymi grami nie mam problemów (a uważam że są bardziej wymagające).

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to z chęcią przeczytam.

 

zdrav

Edytowane przez Kuchar
Tylko linki do obrazków.
Odnośnik do komentarza

XMAT, ile lig masz włączonych, jaka baza danych?

Powiem ci, że miałem identyczny problem. Tyle, że ja grałem na wszystkich ligach z ogromną bazą danych.

Aktualnie testuję grę w ustawieniach zalecanych przez grę (kilka lig) plus ogromna baza danych. Na razie trafił mi się jeden crash dump.

Co ciekawe crash dumpy wyskakują mi jedynie w momencie wejscia w ekran taktyki.

Odnośnik do komentarza

XMAT, ile lig masz włączonych, jaka baza danych?

Powiem ci, że miałem identyczny problem. Tyle, że ja grałem na wszystkich ligach z ogromną bazą danych.

Aktualnie testuję grę w ustawieniach zalecanych przez grę (kilka lig) plus ogromna baza danych. Na razie trafił mi się jeden crash dump.

Co ciekawe crash dumpy wyskakują mi jedynie w momencie wejscia w ekran taktyki.

 

Hmm, no jest tak jak mówisz, tzn. mam bardzo dużo lig (prawie wszystkie z europy), baza danych największa. I jeśli chodzi o CrashDumpy to też przeważnie wyskakiwał przy próbie wejścia do taktyki. Jednakże nie jestem przekonany czy to jest przyczyna gdyż też testowałem inne ustawienia. Przy tworzeniu następnej gry zwracałem uwagę na ilość piłkarzy (liczb nie pamiętam, ale ustawiłem tak aby mieścił się w limicie zalecanym - kolor biały). Poza tym, ty mówisz o CrashDumpach, z którymi się uporałem (poprzez zwiększenie pamięci wirtualnej) a teraz mam problem z pamięcią podręczna...\

Wszystko to wygląda jakby FM nie radził sobie z obsługą pamięci powyżej 2 GB. Sprawdźcie ile u Was FM zużywa pamięci (interesują mnie szczególnie powyżej 2 GB).

Odnośnik do komentarza

A ja natomiast mam problem z zapisaniem gry.

Zainstalowałem super grę FMa na moim super laptopie,zainstalowałem super patcha 10.2,włączyłem mojego super save'a i próbowałem zapisać.Wyskoczył mi super problem mianowicie "Zapisana gra nie została zapisana".Problem występuje z każdą grą.Nawet jak zaczynam od nowa i chcę zapisać na starcie to wyskakuje ten sam błąd.Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

A ja natomiast mam problem z zapisaniem gry.

Zainstalowałem super grę FMa na moim super laptopie,zainstalowałem super patcha 10.2,włączyłem mojego super save'a i próbowałem zapisać.Wyskoczył mi super problem mianowicie "Zapisana gra nie została zapisana".Problem występuje z każdą grą.Nawet jak zaczynam od nowa i chcę zapisać na starcie to wyskakuje ten sam błąd.Jakieś pomysły?

 

 

sprobuj przeinstalować grę,miałem podobnie i zadziałało.

Odnośnik do komentarza

A ja natomiast mam problem z zapisaniem gry.

Zainstalowałem super grę FMa na moim super laptopie,zainstalowałem super patcha 10.2,włączyłem mojego super save'a i próbowałem zapisać.Wyskoczył mi super problem mianowicie "Zapisana gra nie została zapisana".Problem występuje z każdą grą.Nawet jak zaczynam od nowa i chcę zapisać na starcie to wyskakuje ten sam błąd.Jakieś pomysły?

 

 

sprobuj przeinstalować grę,miałem podobnie i zadziałało.

 

ja tez to mialem przeinstalowalem gre wszystko juz dziala ale save stracilem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...