Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2010


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, bo niedawno Asper umieścił informację że odznaczając w ustawieniach w zakładce ogólne zbieranie danych i tam chyba hiperłącza to w grze na patchu 10.0.2 nie ma już crash dumpsów.. Może to ktoś potwierdzić? Jak myślicie działa to i czy macie taki sam problem że dochodzi gdzieś ok do 10 kolejki i podczas meczu zdarza się crash dump? Mi osobiście później gra się nudzi i mnie wkurza bo ,,zmieniam bieg historii" jeżeli chcę mecz powtórzyć. Macie jakiś może skuteczny sposób na te cholerstwa, bo chciałbym już zagrać normalnie w tego Fma, ale no z takimi błędami spada motywacja..

Skuteczny sposób na to miałem jeszcze na patchu 10.1. Nigdy nie grałem dłużej niż dwa - trzy mecze pod rząd. Jeśli chciałem grać dalej to najpierw jednak wyłączałem grę i zaraz po wyjściu do windowsa ponownie ją uruchamiałem. I na poprzednim patchu miałem tylko jeden problem z memory leak akurat, właśnie gdy się zapomniałem i grałem bodajże 4 lub 5 mecz z rzędu.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Wiecie jaki jest największy dla wielu z Was błąd tej gry? (dla mnie zresztą też). Jest po prostu za bardzo realistyczna. Jeżeli grasz słabym zespołem, przegrasz na 90%, jeżeli grasz zespołem dobrym na 80-90% zremisujesz lub wygrasz. Zabrzmi to brutalnie i kontrowersyjnie ale tak moim zdaniem jest. Gram obecenie już w sumie siódmy sezon (różnymi ekipami). Były to ekipy słabe, bądź bardzo słabe (Arles Avignon, Le Mans, Sunderland, Boulogne, Gallipoli). Kombinując z taktykami, ustawieniami, itd. zauważyłem, że jak mam przegrać mecz (ponieważ mam słabszą ekipę) to przegram, no ewentualnie od dzwona, (tak jak kolędy w kościele) raz w roku coś tam da się wygrać. Przewaga w meczu, posiadanie piłki, procent strzałów, sytuacje 100%. To wszystko nie ma znaczenia. Jesteś gorszy w opinii świata FM-a :) - PRZEGRASZ. Dowodów nie chce mi się pokazywać. Każdy by coś wygrzebał, tak sądze. Podejrzewam również, że nie narzekają na grę Ci, którzy grają raczej dobrymi ekipami (w przeważającej większości). Tam zawsze łatwiej, lepsi grajkowie, zespół, więcej kasy, itd. W słabych druzynach tego nie ma. Skład trzeba łatać wątpliwej jakości grajkami, a to się odbija na wynikach. I trudno się nie zgodzić, że gra jest mało realna, bo jest BARDZO REALNA, czyż jednak nie za bardzo? Gry komputerowe, szczególnie ta gra, zostały wymyślone po to, aby się oderwać od rzeczywistości, aby móc kreować świat (w tym przypadku piłkarski) na swój unikalny i niepowtarzalny sposób. Jednakże w tej wersji kreacja ta została mocno ograniczona i obawiam się, że Panowie z SI powoli zaczęli piłować gałąź, na której siedzą, bo wkrótce może dojść do tego, że wyników prawdziwych meczów nie będziemy szukać na www.livescore.com, tylko odpalimy FM-a, przecież tam jest to samo...

 

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że wypowiedź moja jest tylko i wyłącznie MOIM zdaniem. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ani psuć mu przyjemności z grania. Moje odczucia takie już są i takie pozostaną jednakże mam nadzieje na jakąś dyskusję. A tymczasem wracam dalej do grania w FM-a 10, bo mimo iż mnie wkur.... niesamowicie, ma w sobie ten urok, niczym bagna, potrafi wciągnąć :D.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam następujący problem i chciałbym się dowiedzieć czy inni też tak mają. Otóż mam zainstalowaną tylko łatkę 10.2, uruchamiam lige rosyjską i wybieram Spartak. Jak są te pierwsze wiadomości po objęciu pracy, to jest tam m.in. jedna wiadomość z przyciskiem "spotkaj się ze sztabem szkoleniowym" czy coś takiego. Jak to kliknę to mi się gra zawiesza. W innych ligach nie mam tego problemu. Macie tez coś takiego?

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Wiecie jaki jest największy dla wielu z Was błąd tej gry? (dla mnie zresztą też). Jest po prostu za bardzo realistyczna. Jeżeli grasz słabym zespołem, przegrasz na 90%, jeżeli grasz zespołem dobrym na 80-90% zremisujesz lub wygrasz. Zabrzmi to brutalnie i kontrowersyjnie ale tak moim zdaniem jest. Gram obecenie już w sumie siódmy sezon (różnymi ekipami). Były to ekipy słabe, bądź bardzo słabe (Arles Avignon, Le Mans, Sunderland, Boulogne, Gallipoli). Kombinując z taktykami, ustawieniami, itd. zauważyłem, że jak mam przegrać mecz (ponieważ mam słabszą ekipę) to przegram, no ewentualnie od dzwona, (tak jak kolędy w kościele) raz w roku coś tam da się wygrać. Przewaga w meczu, posiadanie piłki, procent strzałów, sytuacje 100%. To wszystko nie ma znaczenia. Jesteś gorszy w opinii świata FM-a :) - PRZEGRASZ. Dowodów nie chce mi się pokazywać. Każdy by coś wygrzebał, tak sądze. Podejrzewam również, że nie narzekają na grę Ci, którzy grają raczej dobrymi ekipami (w przeważającej większości). Tam zawsze łatwiej, lepsi grajkowie, zespół, więcej kasy, itd. W słabych druzynach tego nie ma. Skład trzeba łatać wątpliwej jakości grajkami, a to się odbija na wynikach. I trudno się nie zgodzić, że gra jest mało realna, bo jest BARDZO REALNA, czyż jednak nie za bardzo? Gry komputerowe, szczególnie ta gra, zostały wymyślone po to, aby się oderwać od rzeczywistości, aby móc kreować świat (w tym przypadku piłkarski) na swój unikalny i niepowtarzalny sposób. Jednakże w tej wersji kreacja ta została mocno ograniczona i obawiam się, że Panowie z SI powoli zaczęli piłować gałąź, na której siedzą, bo wkrótce może dojść do tego, że wyników prawdziwych meczów nie będziemy szukać na www.livescore.com, tylko odpalimy FM-a, przecież tam jest to samo...

 

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że wypowiedź moja jest tylko i wyłącznie MOIM zdaniem. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ani psuć mu przyjemności z grania. Moje odczucia takie już są i takie pozostaną jednakże mam nadzieje na jakąś dyskusję. A tymczasem wracam dalej do grania w FM-a 10, bo mimo iż mnie wkur.... niesamowicie, ma w sobie ten urok, niczym bagna, potrafi wciągnąć :D.

 

Pozdrawiam

 

To ciekawe, bo myślałem, że w FM10 poziom trudności jakby się lekko obniżył i można osiągać sukcesy każdą drużyną. Wydaje mi się, że popełniasz w tym wszystkim jakieś błędy, gdzieś coś przeoczyłeś lub coś w ten deseń.

Pokombinuj jeszcze trochę, bo różnie to z piłkarzami jest. Generalnie do osiągnięcia sukcesu jest potrzebna ścisła kontrola nad wieloma aspektami gry: zaczynając od taktyki, przez trening, rozmowy motywacyjne, po dobrą atmosferę w drużynie, dawanie szans zmiennikom. Zresztą różnie to jest, bo czasami trzeba częściej rotować skład, a czasem jest wręcz konieczne granie jednym składem przez kilka kolejnych meczów. Trzeba to wyczuć.

Natomiast faktem jest, że każda drużyna, która nie jest prowadzona przez jakiegoś "quasi-czitera" ma takie okresy, w których co by się nie działo, nie uda się wygrać, ale to trwa maksymalnie 4-5 meczów i później wszystko wraca do normy. A wszystko w imię realizmu :>

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Wiecie jaki jest największy dla wielu z Was błąd tej gry? (dla mnie zresztą też). Jest po prostu za bardzo realistyczna. Jeżeli grasz słabym zespołem, przegrasz na 90%, jeżeli grasz zespołem dobrym na 80-90% zremisujesz lub wygrasz. Zabrzmi to brutalnie i kontrowersyjnie ale tak moim zdaniem jest. Gram obecenie już w sumie siódmy sezon (różnymi ekipami). Były to ekipy słabe, bądź bardzo słabe (Arles Avignon, Le Mans, Sunderland, Boulogne, Gallipoli). Kombinując z taktykami, ustawieniami, itd. zauważyłem, że jak mam przegrać mecz (ponieważ mam słabszą ekipę) to przegram, no ewentualnie od dzwona, (tak jak kolędy w kościele) raz w roku coś tam da się wygrać. Przewaga w meczu, posiadanie piłki, procent strzałów, sytuacje 100%. To wszystko nie ma znaczenia. Jesteś gorszy w opinii świata FM-a :) - PRZEGRASZ. Dowodów nie chce mi się pokazywać. Każdy by coś wygrzebał, tak sądze. Podejrzewam również, że nie narzekają na grę Ci, którzy grają raczej dobrymi ekipami (w przeważającej większości). Tam zawsze łatwiej, lepsi grajkowie, zespół, więcej kasy, itd. W słabych druzynach tego nie ma. Skład trzeba łatać wątpliwej jakości grajkami, a to się odbija na wynikach. I trudno się nie zgodzić, że gra jest mało realna, bo jest BARDZO REALNA, czyż jednak nie za bardzo? Gry komputerowe, szczególnie ta gra, zostały wymyślone po to, aby się oderwać od rzeczywistości, aby móc kreować świat (w tym przypadku piłkarski) na swój unikalny i niepowtarzalny sposób. Jednakże w tej wersji kreacja ta została mocno ograniczona i obawiam się, że Panowie z SI powoli zaczęli piłować gałąź, na której siedzą, bo wkrótce może dojść do tego, że wyników prawdziwych meczów nie będziemy szukać na www.livescore.com, tylko odpalimy FM-a, przecież tam jest to samo...

 

Na koniec chciałbym zaznaczyć, że wypowiedź moja jest tylko i wyłącznie MOIM zdaniem. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, ani psuć mu przyjemności z grania. Moje odczucia takie już są i takie pozostaną jednakże mam nadzieje na jakąś dyskusję. A tymczasem wracam dalej do grania w FM-a 10, bo mimo iż mnie wkur.... niesamowicie, ma w sobie ten urok, niczym bagna, potrafi wciągnąć :D.

 

Pozdrawiam

 

To ciekawe, bo myślałem, że w FM10 poziom trudności jakby się lekko obniżył i można osiągać sukcesy każdą drużyną. Wydaje mi się, że popełniasz w tym wszystkim jakieś błędy, gdzieś coś przeoczyłeś lub coś w ten deseń.

Pokombinuj jeszcze trochę, bo różnie to z piłkarzami jest. Generalnie do osiągnięcia sukcesu jest potrzebna ścisła kontrola nad wieloma aspektami gry: zaczynając od taktyki, przez trening, rozmowy motywacyjne, po dobrą atmosferę w drużynie, dawanie szans zmiennikom. Zresztą różnie to jest, bo czasami trzeba częściej rotować skład, a czasem jest wręcz konieczne granie jednym składem przez kilka kolejnych meczów. Trzeba to wyczuć.

Natomiast faktem jest, że każda drużyna, która nie jest prowadzona przez jakiegoś "quasi-czitera" ma takie okresy, w których co by się nie działo, nie uda się wygrać, ale to trwa maksymalnie 4-5 meczów i później wszystko wraca do normy. A wszystko w imię realizmu :>

 

 

 

No według mnie to poziom gry zdecydownie wzrosł bez porownania do fm 09 kiedy to jedna taktyka mozna bylo zawojowac swiat pisze tak na podstawie wlasnego doswiadczenia gralem leedsem i generalnie do 2017 r wygralem wszystko zespolem z 3 ligi angielskiej tylko trening mialem z neta i generalnie sprowadzalem mlodych grajkow z fm gene scout ktorzy po 2 sezonach szaleli:) obecny fm 10 jest o niebo trudniejszy i realistyczniejszy na ten moment gram birmingham po 1 sezonie mialem 14 miejsce teraz lepiej mi sie gra ale dalej dostaje baty i nie ma tak jak w popzednich wersjach ze mecze w domu byly w wiekszosci przypadkow latwe teraz rywal jest o wiele bardziej cwany :) tak wiec reasumuja uwazam ze obecny fm na patchu 10.2.0 jest wybitnie realistyczny i trudny oczywiscie jak sie gra bez edytorow i zespolami ktore nie posiadaja 100 mln na transfery jak mna city :)

Odnośnik do komentarza

U mnie na szczęście crash dumpów nie było ani na poprzednim patchu, ani na obecnym. Dodam że zbieranie danych mam odznaczone, natomiast hiperłącza zaznaczone w ustawieniach.

 

 

 

 

Ale cały czas miałeś odznaczone? Czy po jakimś czasie odznaczyłeś? (zbieranie danych)A masz przez steama czy płytkę, ale rozumiem że raczej do crah dumpów nie ma to znaczenia..

Odnośnik do komentarza

Ja mam taki problem gram Man City i kiedy zgaszam zawodników w okresie transferowym np 25/25 wszystko się zgadza aż do pewnego czasu kiedy nagle Barry i Onuoha niby są nie zgłoszeni i już nie mogę nimi grać w lidze wcześniej był to tylko Barry a w następnym sezonie dołączył tez Onuoha mam info ze jest 23 zawodników zgłoszonych o co tu chodzi czy ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Mam problem ( i chyba nie tylko ja) z połykaniem ogromnych ilości pamięci ram przez grę. Zaczęło się tak dziać dopiero po zainstalowaniu latki 10.2...... i rozegraniu na niej 3 sezonów. W tym momencie pochlania mi gra prawie 1,5 GB ramu. Dzieje się tak tylko i wyłącznie w trybie 3D, poza nim mam poziom użycia od 0,7 do 0,9 GB. Mój sprzęt nie jest już najwyższych lotów, ale na pewno nie jest zasyfiony na pewno nie mam tez żadnych wirusów (mój brat Informato-Haker:P sprawdzał go dokładnie), oto jego parametry:

AMD athlon 64x2 Dual Core 4400+ 2.31GHz, 2,00GB RAM, Nvidia GeForce 7300gt.

Niech mi ktoś pomoże bo od 3 dni nie gram(!!), odeszła mi ochota grania moim Hetmanem Zamość beniaminkiem polskiej ekstraklasy...

Pozdrawiam

 

 

 

 

Visca el Barca!!

Odnośnik do komentarza

Ej ludziki mam jeszcze takie jedno pytanie :) Wie ktoś może czy wyjdzie patch 10.0.3? Jak sobie radzicie z problemem crash dump ( nie często ale się jednak zdarza ) czy poprostu może po odznaczeniu ,,zbieranie danych" śmiga elegancko? No tylko to pytanie bo zwlekam z grą a tu czytam jakie to kariery ludzie nie porobili :DDDD Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ej ludziki mam jeszcze takie jedno pytanie :) Wie ktoś może czy wyjdzie patch 10.0.3? Jak sobie radzicie z problemem crash dump ( nie często ale się jednak zdarza ) czy poprostu może po odznaczeniu ,,zbieranie danych" śmiga elegancko? No tylko to pytanie bo zwlekam z grą a tu czytam jakie to kariery ludzie nie porobili :DDDD Pozdrawiam!

 

 

patch 10.3.0 wyjdzie wg mnie tak jak w poprzednich latach w lutym mozemy sie go spodziewac a jesli chodzi o crash dumpy to nie mialem ani razu na patchu 10.20 a mam juz prawie 2011 r i potrafie grac po 4 h bez savow

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Mam taki problem z fm po ok. 5min gry wywala mi blue screen na ktorym jest napisane ze pamiec sie zapelnia jak dojdzie do 100 komp sie resetuje itak za kazdym razem po restarcie komp wyszukuje problem i wyskakuje mi ze to wina serwis pack 1 a wiec zainstalowalem niwy serwis pack 2 i dalej jest to samo moze ktos potrafi mi pomuc??

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, pisz bardziej składnie, używanie kropek i wielkich liter nie boli, nie wspominając już o ortografii.

Po drugie, ile masz ramu?

Po trzecie powyłączaj wszystkie zbędne programy - komunikatory, przeglądarki, itp.

Po czwarte spróbuj użyć programu optymalizującego zużycie ramu np RamBooster

Odnośnik do komentarza

Coraz bardziej odnosze wrazenie, ze pod wzgledem optymalizacji FM 10 to jest tragedia.. Dzis mi sie 2 razy komp wylaczyl podczas gry :o Dodam tylko, ze chodzil sam FM, bez niczego. O dziwo sie teraz wlaczyc nie chce. Ktos zdaje sie wspominal o problemamch z pamiecia i zasilaczami? Chyba cos jest na rzeczy jednak.

Odnośnik do komentarza

Patch 10.2 zepsuł mi ( i nie tylko mi ) grę. Jestem bardzo zawiedziony pracą SI. To co zauważyłem po wgraniu najnowszej łatki:

- przy rozpoczynaniu nowej gry jakimś zespołem jest w "w klubie" przycisk, który wiesza grę. I tak np w Leganes jest to "poznaj współpracowników", tak samo w Pro Vercelli. W innych gra wiesza się po kliknięciu np na naszego scouta, żeby zobaczyć atrybuty, w innym po kliknięciu na trenera. Dodatkowo w Pro Vercelli przy rozgrywaniu meczu z rezerwami wiesza się CAŁY SYSTEM. Nie pisałem o tym wcześniej, bo myślałem, że to wina mojego nieco zaśmieconego komputera. Wczoraj sprawdzałem na wersji kuzyna, który na razie nie gra w FM (również nowy patch) i ... jest to samo!! Nie do wiary!

 

Błąd nie występuje jeżeli kontynuujemy rozgrywkę z poprzedniego patcha, natomiast zaczęcie nowej jest prawie, że nie możliwe. Nie muszę mówić, że np dzisiaj: zaproponowałem kontrakty x znalezionym graczom, siedziałem nad taktyką, porobiłem treningi i przydzieliłem piłkarzy i zostało mi tylko sprawdzenie sytuacji sztabu szkoleniowego. I co ? Klikam na trenera 1 zespołu i gra się wiesza. Oczywiście NIE zapisana gra. Bezsens totalny, straciłem całkowicie chęć do gry w FM.

Poszukałem po różnych forach (również zagranicznych) i nie tylko u mnie występuje ten problem, nawet na tym forum widziałem post odnośnie tego.

Jest jak rok temu, kupuję grę i muszę czekać parę miesięcy, żeby w nią pograć. Idiotyzm.

 

Oczywiście przed wgraniem patcha wszystko grało, żadnych takich błędów nie było. To jest kpina ze strony SI.

 

 

EDIT:

Deportivo Merlo - 2 liga argentyńska. Po klknięciu na poznaj współpracowników gra się wiesza. Sprawdzone na dwóch komputerach. Ostatni raz kupiłem FM.

Odnośnik do komentarza

Patch 10.2 zepsuł mi ( i nie tylko mi ) grę. Jestem bardzo zawiedziony pracą SI. To co zauważyłem po wgraniu najnowszej łatki:

- przy rozpoczynaniu nowej gry jakimś zespołem jest w "w klubie" przycisk, który wiesza grę. I tak np w Leganes jest to "poznaj współpracowników", tak samo w Pro Vercelli. W innych gra wiesza się po kliknięciu np na naszego scouta, żeby zobaczyć atrybuty, w innym po kliknięciu na trenera. Dodatkowo w Pro Vercelli przy rozgrywaniu meczu z rezerwami wiesza się CAŁY SYSTEM. Nie pisałem o tym wcześniej, bo myślałem, że to wina mojego nieco zaśmieconego komputera. Wczoraj sprawdzałem na wersji kuzyna, który na razie nie gra w FM (również nowy patch) i ... jest to samo!! Nie do wiary!

 

Błąd nie występuje jeżeli kontynuujemy rozgrywkę z poprzedniego patcha, natomiast zaczęcie nowej jest prawie, że nie możliwe. Nie muszę mówić, że np dzisiaj: zaproponowałem kontrakty x znalezionym graczom, siedziałem nad taktyką, porobiłem treningi i przydzieliłem piłkarzy i zostało mi tylko sprawdzenie sytuacji sztabu szkoleniowego. I co ? Klikam na trenera 1 zespołu i gra się wiesza. Oczywiście NIE zapisana gra. Bezsens totalny, straciłem całkowicie chęć do gry w FM.

Poszukałem po różnych forach (również zagranicznych) i nie tylko u mnie występuje ten problem, nawet na tym forum widziałem post odnośnie tego.

Jest jak rok temu, kupuję grę i muszę czekać parę miesięcy, żeby w nią pograć. Idiotyzm.

 

Oczywiście przed wgraniem patcha wszystko grało, żadnych takich błędów nie było. To jest kpina ze strony SI.

 

 

EDIT:

Deportivo Merlo - 2 liga argentyńska. Po klknięciu na poznaj współpracowników gra się wiesza. Sprawdzone na dwóch komputerach. Ostatni raz kupiłem FM.

 

 

Z ciekawosci zapodalem te deportivo merlo z 2 ligi argentynskiej i wszystko jest ok wzialem na poznaj współpracowników i wszystko elegancko gram na patchu 10.2.0 tak w ogole nie mialem jeszcze crash dupma ani czegos takiego ze mi sie komp wylaczyl albo zawiesil a gralem juz sporo jezeli faktycznie masz fm 10 oryginalnego to nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...