Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi tu nie gra. Gram Lechem. W półfinale LM Wygrałem z FC Barceloną u siebie 1 : 0, a na wyjeździe przegrałem 5 : 3. I komputer powiadomił mnie że odpadłem z LM. Przecież jak bramki na wyjeździe licza się podwójnie to w sumie miałem 7 bramek do 5 Barcelony. Co nie? Czy ja czegoś nie wiem lub pomyliłem?

 

Aha jeszcze na konferenci prasowej jedno z pytań brzmiało, " Czy moi zawodnicy nie są podłamani przegraną w pierwszym meczu 1 : 0". Ale ja go wygrałem!!

Odnośnik do komentarza

Coś mi tu nie gra. Gram Lechem. W półfinale LM Wygrałem z FC Barceloną u siebie 1 : 0, a na wyjeździe przegrałem 5 : 3. I komputer powiadomił mnie że odpadłem z LM. Przecież jak bramki na wyjeździe licza się podwójnie to w sumie miałem 7 bramek do 5 Barcelony. Co nie? Czy ja czegoś nie wiem lub pomyliłem?

 

Aha jeszcze na konferenci prasowej jedno z pytań brzmiało, " Czy moi zawodnicy nie są podłamani przegraną w pierwszym meczu 1 : 0". Ale ja go wygrałem!!

 

rotfl :)

echhh ci managerowie :P

Odnośnik do komentarza

Co zrobić jeśli zarząd nie chce dać mi kasy na pensje?? W sumie to i tak przekraczam budżet o 1,1tys, ale pozwalniałem zbędnych graczy to i tak dalej jestem na minusie. Zarząd powinien sypnąć kasą, ponieważ wyniki drużyny są zadowalające, a jeśli chce lepsze to potrzebne są profesjonalne kontrakty na trening tuga.

Odnośnik do komentarza

To zalezy, jesli jestes w pierwszym albo nawet drugim sezonie i chcesz od razu od nich kase, to raczej pewne ze Ci nie dadza, nawet przy dobrych wynikach. Musisz je utrzymac przez dluzszy czas. Jedyne co Ci pozostaje, to modyfikacja budzetu kosztem kasy na transfery, badz sprzedanie kogos. Jesli juz jestem w pozniejszej fazie gry i zarzad nie decyduje sie pomoc, coz taki zarzad i nic nie zrobisz ; )

Odnośnik do komentarza

czesc, mam male pytanko dotyczace mozliwosci wyboru lig, a mianowicie podczas uruchamianiu nowej gry (samo to zalacza sie ponad dwie minuty) gdy nacisne 'zalecane ustawienia' wybiera mi tylko 4mozliwe ligi - wydajnosc komputera przy sredniej bazie to pol gwiazdki, podobnie jak przyblizona szybkosc rozgrywki. mam procesor e2200, 2gb ramu, x1950pro 512, i swiezo formatowanego wgranego xp a pomimo to gra sie masakrycznie przycina. moglby ktos powiedziec co moze byc tego skutkiem, i ewentualnie na ilu ligach gracie? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Na pewno na piec gwiazdek jest to tylko pol zlotej i 4,5 szarych?

Ja mam dwie angielskie, do tego hiszpanska i wloska i mam 4,5 do tego trzech graczy grajacych w sieci.

Skoro masz tylko pol, a jestem swiezo po formacie to musisz poinstalowac dobrze wszystkie sterowniki. Tj przede wszystkim plyta glowna i sterowniki karty graficznej. No i sprawdz we wlasciwosciach kompa czy pamiec RAM jest tyle, ile powinno? Cos moglo sie odczepic i moze jednej kosci nie czyta?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, jak rozwinąć u piłkarza błyskotliwość/kreatywność, jaki trening trzeba dobrać?

 

Istnieje opcja jak "Nauka u kolegi" czy to dobre wyjście? Czym się kierować w doborze mentora dla młodego zawodnika?

 

I mam jeszcze problem, mianowicie jakaś gazeta podała, że dwaj moi piłkarze się nie lubią i może grozić to konfliktem, i podobno trzeba jak najszybciej temu zaradzić, tylko jak mam zaradzić??? Niech ktoś pomoże, bo zależy mi na obu piłkarzach.

Odnośnik do komentarza

Blyskotliwosc/kreattwnosc tylko poprzez trening. Mozesz ustawic indywidualny dla niego. W treningu jak klikniesz na pasek ktorym przeciagasz intensywnosc i chwile przytrzymasz kursor, to bedziesz mial napisane konkretne za co ktory trening odpowiada. Tutaj chodzi konkretnie o treningu ataku.

 

Jesli chodzi o nauki - uczyc musi sie mlody, najlepiej od starszego no i dobrego. Zawodnika takiego, ktory mentalnie moze byc jego przewodnikiem, ktory jest wazny w druzynie i znaczacy.

 

Jesli chodzi o konflikt, sprobuj porozmawiac z zawodnikami. Nie wiem co w takim przypadku zrobic, ale dla dobra druzyny byc moze bedziesz musial sie z jednym z nich pozegnac. Poza tym to tylko gazeta, nie musi byc to prawda. Jesli bedzie to w odczuciach twoich graczach i beda o tym mowic asystenci, to wtedy moze ci cos doradza. Pracuj nad morale druzyny, jak bedziesz mial dobre wyniki to w zespole nic nie bedzie zle. Jesli jednak bedziesz ciagle przegrywal, powody do klotni same sie stworza.

Odnośnik do komentarza

Sila:

- Pracowitosc

- Sila

- Sprawnosc

- Wytrzymalosc

Aerobik:

- Przyspieszenie

- Refleks

- Rownowaga

- Skocznosc

- Szybkosc

- Zwinnosc

Trening Taktyczny:

- Decyzje

- Gra bez pilki

- Przewidywanie

- Ustawianie sie

- Wspolpraca

Trening Panowania nad pilka:

- Blykotliwosc

- Drybling

- Gra glowa

- Gra z pierwszej pilki

- Technika

Trening Defensywa:

- Koncentracja

- Krycie

- Odbior

Trening Atak:

- Kreatywnosc

- Podania

Trening Strzaly:

- Opanowanie

- Strzaly z dystansu

- Wykonczenie akcji

Trenig SFG

- Dlugie wyrzuty

- Dosrodkowania

- Rzuty karne

- Rzuty rozne

- Rzuty wolne

 

Pamietaj ze takie atrybuty jak Determinacja, Pracowitosc, Agresja, Walecznosc i Znaczenie, sa to atrybuty absolutne, to znaczy ze moga ulec tylko nieznacznej zmianie. Atrybuty Techniczne i Fizyczne, sa to atrybuty relatywne moga ulec znacznej zmianie w winiku teningu.

Pamietaj tez ze pilkarz z wysokim atrybutem Blyskotliwosc, musi miec tez wysoki atrybut Kreatywnosc, jesli do tego dodamy wysoki atrybut Techniki i Drybling, podparty wysokimi atrybutami: Szybkosc, Przyspieszenie, Zwinnosc i Rownowaga otrzymamy swietnego, a zarazem blyskotliwego pilkarza.

No, to teraz troche o napastnikach, najwazniejszym atrybutem jest oczywiscie Wykonczenie akcji, tak mysli wiekszosc, jest to zle myslenie. Po pierwsze, atrybut Wykonczenie akcji, bez takich atrybutow jak Opanowanie i Decyzje, jest nic nie warte. Po drugie, napastnik musi miec wysoki atrybut Ustawienie sie, a ten atrybut bez takich atrybutyow jak Przewidywanie i Gra bez pilki, jet tagrze malo warty.

Jeszcze jedno srodkowi obroncy i pomocnicy powinni miec wysoki atrybut Gra z pierwszej pilki, aha jesli chodzi o srodkowych obroncow, wiekszosc twierdzi ze powinni oni miec wysoki atrybut Gra glowa, wazniejsza jest Skocznosc, podparta atrybutami Sila i Rownowaga, oczywiscie chodzi mi o gre w defensywie, w ofensywie przy stalych fragmentach gry atrybut Gra glowa jest bezcenny.

Odnośnik do komentarza

Istnieje plik retain do fm 2010? Jeśli nie, to istnieje inny sposób, żeby w grze były dostępni wszyscy piłkarze bez wczytywania wszystkich lig?

plik retain jeśli posiadasz do fm 2009 będzie pasował do 10, nie ma różnicy dla mnie to jedyna realna gra z tym plikiem może chodzi trochę wolniej ale realizm całkowity

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...