Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem proszę o pomoc z edytorem. Otóż, chcę sobie przygotować bazę danych na obecny sezon, transfery, budżety to nie problem. Kłopot mam ze spadkami i awansami w ligach. Otóż:

- z Ekstraklasy do 1. ligii przeniosłem Odrę Wodzisław i Piasta Gliwice

- z 1. ligii do Ekstraklasy przeniosłem Widzewa Łódź i Górnika Zabrze

- z 1. ligii usunąłem drużyny, które spadły: Motor, Stal, Znicz oraz Wisłę Płock

- do 1. ligii w miejsce spadkowiczów dodałem LKS Niecieczę, Ruch Radzionków, Kolejarza Stróże oraz Górnika Polkowice

Przy wczytywaniu bazy danych wyskakuje mi następujący komunikat: że w Remes Puchar Polski nie zgadza się liczba drużyn z 1. ligii. Dokładniej pisze, że w PP jest 18 drużyn z 1. ligi, a w samej lidze 14.

W edytorze sprawdzałem i liczba drużyn w ligach się zgadza. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj o fakcie, że w rozgrywkach centralnych PP biorą udział drużyny wg stanu ligowego na sezon wcześniej. Musisz poustawiać także prawidłowe last division i last position dla klubów.

Czyli np. Odrze musiałbym ustawić, że w poprzednim sezonie grała w 1. lidze, Ruchowi też w 1. lidze, natomiast Wiśle Płock, że w niższej lidze?

Tzn. rozgrywki obecnego sezonu muszą być te same co w poprzednim?

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Po 2 latach gry w FM 2007, postanowiłem odłożyć trochę grosza i zainwestować w FM2010. Gra bardzo mnie zachwyciła. Konferencje, menu managera i instrukcje z ławki wywarły na mnie ogromne wrażenie. Ale, do sedna sprawy.

 

 

1.Zauważyłem pewien problem w taktyce. Moi obrońcy dobrze się ustawiają. Kiedy bokiem boiska sunie atak przeciwnika i w pewnym momencie zawodnik dośrodkowuje piłke w pole z połowy mojej połowy. Napastnik wybiega zza obrońcow a obroncy jakby truchtem do niego biegli, nie dają z siebie 100%. Sytuacja zdarze się nawet na początku meczu gdy maja 95-100% KONDYCJI!!!

 

 

2. Tryb 3D mnie nie powalił, są to tylko 3 patyczaki PRZESUWAJĄCE się, nie bięgnące po boisku. Jest na to jakis patch? Coś co poprawi jakość?

 

 

3. Wgrałem FAKE który miał poprawić nazwy i loga, lig europejskich. Tak sie nie stało, co więcej, zmienił mi się kolor czcionki i teraz jest niebieski na czarnym tle w profilach zawodników. Mało co widać.

Odnośnik do komentarza

mam pytanie, jak dobierać trenerów aby mieć "wszystkie gwiazdki". Jade według tego schematu a i tak nie jest na maxa, na przykład trener bramkarzy z atrybutem 20 i tak nie daje 6 gwiazdek? o co chodzi?

 

Siła:

 

Kondycja >= 18

 

Aerobik:

 

Kondycja >= 18

 

Um. Bramkarskie:

 

Trening bramkarski >= 18

 

Taktyka:

 

Taktyka >= 18

 

Obrona:

 

Defensywa =18 i Taktyka >=18

Defensywa =19 i Taktyka >=14

Defensywa =20 i Taktyka >=10

 

Panowanie nad piłką:

 

Technika =18 i Mentalność >=18

Technika =19 i Mentalność >=14

Technika =20 i Mentalność >=10

 

Atak:

 

Ofensywa =18 Taktyka >=18

Ofensywa =19 Taktyka >=14

Ofensywa =20 Taktyka >=10

 

Strzały:

 

Technika =18 Ofensywa >=18

Technika =19 Ofensywa >=14

Technika =20 Ofensywa >=10

 

Stałe fragmenty

 

Technika =17 Mentalność+Ofensywa >=39

Technika =18 Mentalność+Ofensywa >=36

Technika =19 Mentalność+Ofensywa >=33

Technika =20 Mentalność+Ofensywa >=30

Odnośnik do komentarza

Tylko, że ja poprzednio miałem cały czas zdjęcie a teraz nie mogę się doszukać czy takie zdjęcie można dodać w czasie rozgrywki??:P

 

 

Kolejne z głupich pytań: Jak zawodnik ma PA minusowe to co to oznacza, że nic się nie nauczy więcej tylko straci??;/

co do zdjęcia- na cmrev zdaje się iż Seju opisywał jak dodać zdjęcie do gry. chodzi o spisanie sobie swojego ID, wrzuceniu fotki w odpowiednie miejsce i umieszczenie ID w configu.

 

co do drugiego to jest wręcz odwrotnie- jak PA jest na minusie tym "większy" talent. są odpowiednie widełki, w których ma się zmieścić to ujemne PA. czyli np jak gość ma -10 to jego PA ma grze będzie coś między 190 a 200. itd

 

a u was tez niektorzy maja losowe PA ?

Tak u nas też mają losowe PA. Zawodnicy, którzy mają ustawione 0 lub ujemne PA w bazie danych, w grze generują się z losowym PA z odpowiedniego przedziału:

0 - CA-200

-1 - 1-20

-2 - 10-40

-3 - 30-60

-4 - 50-80

-5 - 70-100

-6 - 90-120

-7 - 110-140

-8 - 130-160

-9 - 150-180

-10 - 170-200

(Co do przedziałów od -1 do -4 pewności nie mam)

Odnośnik do komentarza

Kiedy można oczekiwać jakiegoś dokładnego update'u dla polskiej Ekstraklasy? Znalazłem jeden na cmrev, ale datowany na 8.07 i do tego z masą błędów... Zależy mi jedynie na tej lidze, bo chciałbym zacząć jeszcze nową karierę przed ewentualnym zakupem FM11, a na początku września już nie będę miał tyle czasu...

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś gra klubem San Marino (Serie C2/B)? Czy piłkarze kupieni do tego klubu dostają obywatelstwo San Marino ? Zacząłem karierę i sprowadziłem kilku graczy, ale żaden z nich w zakładce Osobiste nie ma podanej informacji ile czasu mija do uzyskania obywatelstwa. W FM 09 obojętnie kogo się kupiło, to miał podaną taką informację.

 

Aby uzyskać obywatelstwo San Marino, trzeba się tam urodzić, lub poślubić obywatela tego kraju i poczekać 30 lat.

http://www.sanmarinosite.com/cittadinanza.html

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś gra klubem San Marino (Serie C2/B)? Czy piłkarze kupieni do tego klubu dostają obywatelstwo San Marino ? Zacząłem karierę i sprowadziłem kilku graczy, ale żaden z nich w zakładce Osobiste nie ma podanej informacji ile czasu mija do uzyskania obywatelstwa. W FM 09 obojętnie kogo się kupiło, to miał podaną taką informację.

 

Aby uzyskać obywatelstwo San Marino, trzeba się tam urodzić, lub poślubić obywatela tego kraju i poczekać 30 lat.

http://www.sanmarinosite.com/cittadinanza.html

 

I dopiero w FM 10 zrezygnowali z opcji nadawania obywatelstwa ? To w takim razie lipa. Nie zrobię z repry średniaka europejskiego, bo na wychowanków nie ma co liczyć. Cóż, trzeba skończyć karierę i zagrać kimś innym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...