Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi bo mam problem ze FM Genie Scout 10. Gram sobie Napoli i chce kupić zapatę z udinese. Wiec wpisałem do scouta i wyszuałem pokazało mi ze cena sprzedarzy to 15 mln wiec tyle zaoferowałem i ofertę odrzucili. Okazało sie ze cena nim to ok 30 mln.

Dlaczego tak jest? Bo mi to sie wydaje ze jak sie kupuje zawodnika z tej samej ligi to cena jest wyższa ale nie wiem czy mam dobry tok myślenia.

Odnośnik do komentarza

A powiedzcie mi bo mam problem ze FM Genie Scout 10. Gram sobie Napoli i chce kupić zapatę z udinese. Wiec wpisałem do scouta i wyszuałem pokazało mi ze cena sprzedarzy to 15 mln wiec tyle zaoferowałem i ofertę odrzucili. Okazało sie ze cena nim to ok 30 mln.

Dlaczego tak jest? Bo mi to sie wydaje ze jak sie kupuje zawodnika z tej samej ligi to cena jest wyższa ale nie wiem czy mam dobry tok myślenia.

Masz pewnie ustawioną inną walutę w FMie niż w scoucie.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam prośbę

 

Od dawna zamierzam się do grania w Football Managera, ale jakoś co zaczynam to mi się nudzi. Moglibyście mi polecić drużynę, którą wam się fajnie grało ?? OBOJĘTNIE jaka to liga i OBOJĘTNIE o co ta drużyna walczy. Czy o mistrza, czy o środek tabeli, czy o utrzymanie. Poprostu drużyna którą wam sięfajnie grało....proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Witam, mam prośbę

 

Od dawna zamierzam się do grania w Football Managera, ale jakoś co zaczynam to mi się nudzi. Moglibyście mi polecić drużynę, którą wam się fajnie grało ?? OBOJĘTNIE jaka to liga i OBOJĘTNIE o co ta drużyna walczy. Czy o mistrza, czy o środek tabeli, czy o utrzymanie. Poprostu drużyna którą wam sięfajnie grało....proszę o pomoc :)

 

 

Według mnie liga angielska to jest to, najlepiej zacząć od najnizszego szczebla, czyli od 6 ligi, tam sa fajne druzyny typu Afc Telford United, Chelmsford City, w 5 angielskiej fajnie sie gra Lutonem i Oxfordem, w 4 Bradford, w 3 juz jest wiele bardzo fajnych klubów, ktorymi mozna daleko zajść, dla przykładu Leeds United(aktualnie nim gram i udało sie rok po roku zrobic awans do Premiership)Southampton, zalezy kto co lubi :) Najlepiej załaduj sobie pare lig i sprawdz kluby tam wystepujace, na pewno ktorys spełni Twe wymaganai i oczekiwania :)

Odnośnik do komentarza

Mi się zawsze fantastycznie gra Paris Saint-Germain, liga francuska i ten klub mają w sobie coś, co sprawia, że gra się nie nudzi, w FM 08 miałem ponad 15 sezonów PSG, i ani na moment nie miałem w lidze dominacji absolutnej.

Obecnie gram Sunderlandem, też mogę polecić, bo nie jest to klub, którym można od razu wszystko zdobyć, ma się w miarę przyzwoity budżet (~10mln funtów po przesunięciu z płac), dość przeciętną 11 i prognozę mediów na 16 miejsce.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam prośbę

 

Od dawna zamierzam się do grania w Football Managera, ale jakoś co zaczynam to mi się nudzi. Moglibyście mi polecić drużynę, którą wam się fajnie grało ?? OBOJĘTNIE jaka to liga i OBOJĘTNIE o co ta drużyna walczy. Czy o mistrza, czy o środek tabeli, czy o utrzymanie. Poprostu drużyna którą wam sięfajnie grało....proszę o pomoc :)

 

Po pierwsze nigdy nie graj non stop w jedną grę, gdyż w ten sposób prędzej czy później dopadnie Cię nuda. Od czasu do czasu rób sobie przerwę od FM'a i graj w coś innego. Ja tak robię, gdy zaczyna mnie dopadać znużenie FM'em. Przeskakuję np. na FIFA 10, KOTOR'a czy jakiegoś shooter'a. Pogram kilka godzin, dni w coś innego i wraca mi ochota na FM'a.

 

Po drugie, jeśli chodzi o wybór drużyny, to uważam, iż nie należy grać światowymi potentatami, jak Real Madryt, Barcelona, itp. gdyż można nimi niemal od razu wszystko wygrać. Wybierz sobie drużynę ze słabszej ligi. Ja np. gram Legią, chociażby dlatego, że jestem kibicem Legii i krew mnie zalewa, gdy widzę co się dzieje z klubem, któremu kibicuje. W FM'ie w Legii doświadczysz oprócz niewielkiego budżetu na transfery(w pierwszym sezonie, po edycji budżetu miałem ok. 4,5 mln zł na transfery, mimo to udało mi się ściągnąć 4 wartościowych piłkarzy), przede wszystkim trudnego zarządu i właścicieli, którzy nijak nie będą chcieli Ci ułatwić prowadzenia zespołu, czy to odmawiając finansów na rozbudowy, czy na transfery, a także sprzedając za śmieszne pieniądze Twoich kluczowych piłkarzy. Dodatkowo dochodzi nieustanna presja wyniku - liczy się tylko Mistrzostwo Kraju i Puchar Polski, każdy inny wynik traktowany jest jak porażka.

Mało tego, jeśli po pewnym czasie klub przestanie Ci wystarczać możesz spróbować swoich sił jako selekcjoner jakieś reprezentacji.

Każdy lubi coś innego, dlatego też sam musisz podjąć decyzję, czy wolisz prowadzić mało znany klub i tworzyć jego historię, czy też objąć znany klub i co sezon odnosić jakieś sukcesy.

Odnośnik do komentarza

Mogę ci polecić kilka klubów z którymi miałem dłuższa przygodę.

 

Blyth United lub Vaxhuall Motors oba kluby z najniższej ligi angielskiej. Oba raczej przeciętne lecz z aspiracjami. W Każdym spędziłem po 10 sezonów w FM08 oba w tym czasie stały się bardzo znaczącymi drużynami w Anglii.

 

GKS Belchatow - Jeden z czołowych klubów Polskiej ligi - 26 sezonów w FM08 do samego końca nie udało mi się wygrać ligi mistrzów ale gra była ciekawa.

 

Jesli nie wiesz kim grac to wybierz sobie jakieś ciekawe ligi i rozpocznij bezrobotny

Odnośnik do komentarza

Witam, mam prośbę

 

Od dawna zamierzam się do grania w Football Managera, ale jakoś co zaczynam to mi się nudzi. Moglibyście mi polecić drużynę, którą wam się fajnie grało ?? OBOJĘTNIE jaka to liga i OBOJĘTNIE o co ta drużyna walczy. Czy o mistrza, czy o środek tabeli, czy o utrzymanie. Poprostu drużyna którą wam sięfajnie grało....proszę o pomoc :)

Drużyna San Marino 4 liga włoska , mam już serie b i walczę o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej , nie jest łatwo ale za to jaka satysfakcja jak są coraz lepsi wychowankowie i repra robi postępy , ostatnio w grupie eliminacji MŚ zdobyli 5pkt heh

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie :) Znowu :P

 

Zacząłem sobie grać HSV Hamburg gdyż liga niemiecka nie posiada ograniczników dotyczących transferów i jest najbardziej wyrównana moim zdaniem, ale do rzeczy.

Moim pierwszym meczem towarzyskim był mecz z HSV II który wygrałem, 5 dni później podejmowałem Anderlecht Bruksela który również wygrałem i 5 dni później miałem podjąć Borussie Dortmund i tu się pojawia problem gdyż kondycja moich zawodników sięga 60-67 % :/ Odwołałem mecz i za 10 dni miałem podejmować Club Brugge, ale kondycja była na poziomie 62-69 :/ Co mam zrobić ? Im kondycja rośnie w takim tempie że jak osiągną 85-90 % to mi się liga zacznie :/ Proszę o pomoc :):) ??

Odnośnik do komentarza

Znaczy ja jeszcze nie robiłem treningu ani nie zatrudniałem trenerów gdyż ja robię trening dla każdej pozycji, a chciałem przez te 3-4 mecze wyczuć formację jaką będę grał :/ Czyli poprostu jak włączam nową grę to od razu muszę zatrudniać trenerów i robić trening ??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...