Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam jeden maly problem, na ktory nie znalazlem odpowiedzi w internecie.

Kupilem do Arsenalu z Wisły jednego mlodego Serba. i on nie dostal pozwolenia na prace... wiem, ze takie rzeczy sie dzieja, jak sie sciaga kogos spoza Europy, ale to jest Serb, ktory mial za soba epizod w Sportingu i jeden sezon w Wiśle Kraków... reszta zawodnikow bez problemu dostaje: wszyscy brazylijczycy, argentynczycy i europejczycy. jak mam temu zaradzic? musi on dostac angielskie obywatelstwo? przeciez to duzo czasu, a on jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, ktory moglby wskoczyc do pierwszego skladu z miejsca...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie czy ktoś pobrał moje uaktualnienie i co o nim sądzi ?

 

Mam pewien problem z wartością jednego z moich zawodników. A mianowicie Cheikh Sadibou Gueye. Sprowadziłem go do Legii za darmo. Gdy podpisał kontrakt jego wartość wzrosła do 5 mln zł. Po jednym oficjalnym meczu, w 2 rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej(która nie wiedzieć czemu nazywa się Puchar EURO, mimo iż mam wrzuconego Fake'a), strzelił bramkę i jego wartość wzrosła do 7 mln zł, a następnego dnia do 7,25 mln zł. W rewanżu nie grał, dałem mu odpocząć. Wszystko fajnie, myślę sobie mam genialnego piłkarza. Gram więc dalej, 3 runda kwalifikacji Ligi Europejskiej, mecz z CSKA Sofia, Gueye strzela bramkę. Pierwszy mecz w Ekstraklasie, Gueye co prawda bramki nie strzela, ale gra dobrze, średnia utrzymuje się ponad 7,5. Wartość jest bez zmian i nagle tuż przed meczem rewanżowym z CSKA Sofia wartość Gueye spada do 2,2 mln zł :/

Czy to jakiś bug, czy co?? Dlaczego, mimo iż zawodnik gra dobrze, to jego wartość nagle spada o ponad 5 mln zł?? W przypadku innych zawodników, również tych sprowadzonych, takiego zjawiska nie ma :/

Np. sprowadzony z Sevilli, za darmo, Cala, miał po przyjściu do Legii wartość 5 mln zł. Po strzeleniu bramki w swoim debiucie(1 mecz w 2 rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej) jego wartość wzrosła do 5,5 mln zł. I mimo, iż Cala jak na razie jest rezerwowym piłkarzem i wchodzi sporadycznie to jego wartość utrzymuje się na 5,5 mln zł.

 

Renoma Legii nadal nie jest zbyt wysoka i mimo świetnych meczów ta wartość kiedyś musi spaść i tak zawszę będzie z polskimi klubami. Cristiano Ronaldo byś wstawił do Wisły i nie byłby tyle warty co jest w Realu,był w Man Utd i nawet gdyby był w takim Anderlechcie czy Dinamo Zagrzeb.

Odnośnik do komentarza

a propo barcelony i jej glupio traconych bramek...

 

ja grajac GKS Jastrzebie zawsze mam ustawione krycie strefowe i cofnieta obrona i uwierz mi ale trace malo bramek nie majac tuzow w obronie( najczesciej graja Wozniak i Zakrzewski)

 

możliwe,że grasz wysuniętą obroną i kryciem 1 na 1 i wtedy mały błąd powoduje,że kolesie wchodzą jak w masło...też tak miałem,kiedy nie ustawiałem swojej taktyki:)

 

pozdro dla cierpliwych i wyrozumiałych

Odnośnik do komentarza

Renoma Legii nadal nie jest zbyt wysoka i mimo świetnych meczów ta wartość kiedyś musi spaść i tak zawszę będzie z polskimi klubami. Cristiano Ronaldo byś wstawił do Wisły i nie byłby tyle warty co jest w Realu,był w Man Utd i nawet gdyby był w takim Anderlechcie czy Dinamo Zagrzeb.

 

No tak, ale gdyby rzeczywiście to tylko renoma klubu wpływała na wartość piłkarza, to w przypadku wszystkich piłkarzy, których mam w Legii, tych starych i tych nowych, wartości by szalały, a tak dzieje się tylko w przypadku Gueye :/

Odnośnik do komentarza

gram sobie spokojnie w Anglii, wiec dopiero teraz mi się w oczy rzuciło:

http://img191.images...6417/genoak.jpg

 

W jaki sposób można tak przepakować klub? o_O

 

 

 

i co związku z tym?? nie rozumiem

dobry klub to sobie też dobrze poradził w lidze

 

Na tyle dobry, żeby zupełnie zdominować Serie A? Jakoś nie wydaje mi się, żeby miał szanse tak całkowicie zmiażdżyć konkurencję w nadchodzących latach. Gdzie Inter, Milan, Juve? Bez przesady :)

Odnośnik do komentarza

Podczas 1 meczu 4 moich piłkarzy złapało kontuzje!! To jest coś śmiesznego

to się też w życiu zdarza.

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Tralka-Przyrowski-i-Sokolowski-doznali-kontuzji-w-meczu-z-Legia,artykul,63003,1,717.html

 

Ale mogę Ci podpowiedzieć, kto jest temu winny:

http://www.sport.pl/pilka/1,65082,6010985,Real_Madryt__Trener_winny_plagi_kontuzji.html

 

Że nie wspomnę Man Utd, gdzie przez kilka spotkań, jeśli się nie mylę, na środku obrony zdarzało się grać pomocnikom...

Odnośnik do komentarza

,ale podczas 1 meczu 4 kontuzje z czego potem podczas 2 dniowej przerwy 2 kontuzje czyli w sumie w ciągu 3 dni 6 kontuzji. Stosuje trening Tuga , zrobiłęm swój własny klub i mam tam skład ,aby załatać dziurę po kontuzji ,ale co jeśli będzie ich więcej? Rezerwy odpadają, są strasznie mizerne

Odnośnik do komentarza

Masz kilka opcji:

- usiąść i płakać

- zrobić własny trening, który będzie dostosowany do ligi, w której grasz

- kupując zawodników zwracać uwagę na historię kontuzji - zawodnik z fajnym profilem, ale stosunkowo tani ma na 99% wysoki wskaźnik kontuzjogenności ;)

- zatrudnić dobrych trenerów

- zatrudnić lekarzy

- nie wpuszczać na boisko zawodników z niskim poziomem kondycji

- stosować rotację składu

- pogodzić się z faktem, że piłka nożna to sport, w którym kontuzja jest normalnością i nauczyć się z tym żyć

- wymusić na zawodnikach naukę gry na nowej pozycji (większa uniwersalność, łatwiej łatać dziury)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...