Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Profesor, gram w FM od 2005 roku, i zawsze mialem z tym problem, no i widzicie, jakos nie potrafilem sobie z tym poradzic, a to czy jestem glupi, nierodozwiniety czy jaki tam to Was nie powinno obchodzic, jesli zadaje takie pytanie to znaczy, ze mam z tym problem i nie stawiajcie z gory, ze jestem taki jak wiekszosc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

 

 

Sciagnalem go juz wczesniej, nawet z tej samej strony jak sie okazuje.

Rozpakowuje go, to w folderze pojawia mi sie 140 spakownych plikow pokroju :

Mar2009_d3dx10_41_x64

Nov2008_X3DAudio_x64

 

I teraz pytanie... bo zadnego setup nie widzę... Przeciez nie bede wszystkich rozpakowywal.

To robisz coś źle. Jak ściągniesz tego DX'a to bierzesz prawym myszy i wypakuj do "directx_aug2009_redist". Wypakuje elegancko do katalogu, wchodzisz w niego, otwierasz DXSETUP.EXE i instalujesz. Albo inny sposób: ściagasz http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3 . Pobierze ci się plik o wielkości 300KB, uruchamiasz go i instalator sam z netu pobierze potrzebne składniki do zainstalowania. No, prościej już się nie da wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z FMRTE, chodzi o to że przy załączaniu wyskakuje mi błąd "FMRTE 3.0 Beta has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenienve." , myślałem ze to przez brak Netframworka, ale zainstalowałem 3,5 , instalowałem SP 3, i dalej nie chodzi, już wszystkiego próbowałem, może ktoś wie, czego brak?

Odnośnik do komentarza

Ale z dyscypliną nie ma to nic wspólnego, zawodnik, który Cię lubi, tak samo może się na Ciebie obrazić.

 

To prawda, ale latwiej utrzymac dyscypline jesli Cie lubi wiekszosc druzyny. Wiec jezeli nie dowalisz do pieca specjalnie to raczej powinno byc w porzadku, no chyba ze sie pokloci z innym zawodnikiem ale to juz jest chyba losowa sprawa.

Odnośnik do komentarza

Ktoś wspominał o poziomie trudności gry. Stwierdzam niestety, że zauważyłem drastyczny spadek w tym aspekcie gry... Zawsze po zakupieniu nowego FM`a brałem się za prowadzenie jakiejś silnej drużyny, aby zobaczyć jak wygląda silnik no i zapoznać się z nowymi opcjami, z reguły bawiłem się tak (tego jeszcze prawdziwą grą nazwać nie można było) z kilka tygodni, do miesiąca maks. Dzisiaj po zaledwie dwóch dniach spędzonych przy nowym FM stwierdzam, że coś jest nie tak... Gram Chelsea i po prostu idzie mi śmiesznie łatwo. Aktualnie mam końcówkę października w grze i do tej pory nie znalazła się drużyna która strzeliłaby mi bramkę ! Od ponad 13 meczów wygrywam wszystko co się da (Liverpool, Manchester, Arsenal) są ogrywani jak dzieci i nie są wstanie zdobyć nawet bramki. Do tego jeszcze dojdzie z 7 sparingnów z początku sezonu, czyli około 20 meczy bez straconej bramki...

 

Zobaczę jak jutro będzie mi się grało, ale jeśli będzie podobnie, to będę musiał zmienić drużynę. Jak to wygląda w słabszych klubach ? Oczywiście rozumiem, że analogicznie jest trudniej, ale jak to się ma w porównaniu do FM 08, czy 09 ?

Odnośnik do komentarza

Ktoś wspominał o poziomie trudności gry. Stwierdzam niestety, że zauważyłem drastyczny spadek w tym aspekcie gry... Zawsze po zakupieniu nowego FM`a brałem się za prowadzenie jakiejś silnej drużyny, aby zobaczyć jak wygląda silnik no i zapoznać się z nowymi opcjami, z reguły bawiłem się tak (tego jeszcze prawdziwą grą nazwać nie można było) z kilka tygodni, do miesiąca maks. Dzisiaj po zaledwie dwóch dniach spędzonych przy nowym FM stwierdzam, że coś jest nie tak... Gram Chelsea i po prostu idzie mi śmiesznie łatwo. Aktualnie mam końcówkę października w grze i do tej pory nie znalazła się drużyna która strzeliłaby mi bramkę ! Od ponad 13 meczów wygrywam wszystko co się da (Liverpool, Manchester, Arsenal) są ogrywani jak dzieci i nie są wstanie zdobyć nawet bramki. Do tego jeszcze dojdzie z 7 sparingnów z początku sezonu, czyli około 20 meczy bez straconej bramki...

 

Zobaczę jak jutro będzie mi się grało, ale jeśli będzie podobnie, to będę musiał zmienić drużynę. Jak to wygląda w słabszych klubach ? Oczywiście rozumiem, że analogicznie jest trudniej, ale jak to się ma w porównaniu do FM 08, czy 09 ?

 

 

Właśnie. To ja wspominałem. Gram w niższej lidze angielskiej zespołem praktycznie z końca tabeli i po prostu remisuję albo wygrywam. Wspominałem też, że jakoś zarząd nie chce mnie zwolnić mimo częstego zainteresowania z mojej strony posadami w innych zespołach...

Odnośnik do komentarza

hmm w takim razie dosyć to niepokojące (dla doświadczonych graczy, po prostu może SI zrobiło ukłon w stronę słabszych graczy ?

 

Drugą sprawą też jest kreator taktyk, który bądź co bądź zdecydowanie pomaga w utworzeniu idealnej taktyki, a nawet jeśli nie to w jakimś tam stopniu naprowadza gracza w którym kierunku iść.

Odnośnik do komentarza

hmm w takim razie dosyć to niepokojące (dla doświadczonych graczy, po prostu może SI zrobiło ukłon w stronę słabszych graczy ?

 

Drugą sprawą też jest kreator taktyk, który bądź co bądź zdecydowanie pomaga w utworzeniu idealnej taktyki, a nawet jeśli nie to w jakimś tam stopniu naprowadza gracza w którym kierunku iść.

 

 

Co do kreatora taktyk, to nie wiem nawet jak się w nim poruszać i w ogóle nie chcę wiedzieć. Ta wiedza mi jest nie potrzebna. Wolę własną kosztem złych wyników nawet.

Odnośnik do komentarza

Czy wie ktoś z was gdzie znajduję się ranking klubów w FM 2010?? Bo szukałem go chyba z pół godziny i niestety nic takiego nie ma:/ Jest ranking państw, jak się wejdzie w Ligę Mistrzów to można zobaczyć współczynniki przy rozstawieniu ale rankingu klubów nie widać nigdzie.

 

 

świat-->największe kluby-->europa-->kluby-->współczynniki.

 

natomiast jeśli chodzi o kraje to:

 

świat-->największe kluby-->kraje-->ranking światowy lub współczynniki.

 

 

a kto mi powie gdzie ustawie fm-a w oknie bo jakoś na oczy mi padło?

Odnośnik do komentarza

co do wspomnianego wczoraj problemu z meczem, ktory notorycznie sie 'wysypywal' i powodowal restart laptopa, dzis rano wlaczylem gre i przed meczem wszedlem w poprzedni moj mecz, ekran meczu troche dlugo sie ladowal, po czym wyskoczylo okolo 10 okienek, o tresci XML (...xxx...) debug (...yyy...), gdzie x i y to zmienne, aczkolwiek kilka komunikatow sie powtorzylo...

po czym udalo sie obejrzec stary mecz i przechodzac do wspomnianego Wolfsburga gra juz nie wywalila...

-odpukac ;)

Odnośnik do komentarza

co do wspomnianego wczoraj problemu z meczem, ktory notorycznie sie 'wysypywal' i powodowal restart laptopa, dzis rano wlaczylem gre i przed meczem wszedlem w poprzedni moj mecz, ekran meczu troche dlugo sie ladowal, po czym wyskoczylo okolo 10 okienek, o tresci XML (...xxx...) debug (...yyy...), gdzie x i y to zmienne, aczkolwiek kilka komunikatow sie powtorzylo...

po czym udalo sie obejrzec stary mecz i przechodzac do wspomnianego Wolfsburga gra juz nie wywalila...

-odpukac ;)

 

 

Korzystasz z trybu 3D? Ja również, za każdym razem kiedy pojawiał się ekran meczowy, komputer się restartował(a poprzedził to występ niebieskiego ekranu). Wyłączyłem więc tryb 3D i problemu nie ma. Sprawdż w ustawieniach grafiki i dźwięku ile gwiazdek jest przy trybie 3D.

 

 

Odnośnik do komentarza

co do wspomnianego wczoraj problemu z meczem, ktory notorycznie sie 'wysypywal' i powodowal restart laptopa, dzis rano wlaczylem gre i przed meczem wszedlem w poprzedni moj mecz, ekran meczu troche dlugo sie ladowal, po czym wyskoczylo okolo 10 okienek, o tresci XML (...xxx...) debug (...yyy...), gdzie x i y to zmienne, aczkolwiek kilka komunikatow sie powtorzylo...

po czym udalo sie obejrzec stary mecz i przechodzac do wspomnianego Wolfsburga gra juz nie wywalila...

-odpukac ;)

 

 

Korzystasz z trybu 3D? Ja również, za każdym razem kiedy pojawiał się ekran meczowy, komputer się restartował(a poprzedził to występ niebieskiego ekranu). Wyłączyłem więc tryb 3D i problemu nie ma. Sprawdż w ustawieniach grafiki i dźwięku ile gwiazdek jest przy trybie 3D.

 

podejrzewam ze to przez tryb 3D, jako ze ilosc gwaizdek przy nim wynosi cale 0 ;)

a szybkosc gry 0,5 gwiazdki, jak wylacze zapore i antywirusa, to szybkosc wzrasta do 1 gwaizdki ;)

 

ale podoba mi sie ten nowy 3D i nie chcialbym rezygnowac ;)

najprawdopodobneij za rok bedzie trzeba wymienic laptopik na nowy :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...