Skocz do zawartości

Pod pazurem orła


peżet

Rekomendowane odpowiedzi

fm 2009.0.3

ligi : Polska (2) + Bomboniera

DB : mała + wszyscy zawodnicy z Polski

 

 

Został pan wybrany nowym selekcjonerem reprezentacji Polski po tym jak Leo Beenhakker uznał, że ma dość Polski i woli skupić się na charytatywnej pracy w swoim ukochanym Feyenoordzie, można wiedzieć jakiem cudem do tego doszło?

Otóż to Leo bardzo lubi Feyenoord i uznał za stosowne pomóc temu klubowi w kryzysie, nie podobało się w to w Polsce więc musiał wybrać ale naprawdę nie wiem dlaczego tak zdecydował.

Ale ja pytałem jakim cudem to Pan został selekcjonerem, nie ma Pan ani doświadczenia ani nazwiska a w umiejętności też śmiem wątpić.

Panie, przez wiele lat grałem w Football Managera i codziennie oglądałem Canal+ Sport, na początek to wystarczy a wszystko zrewiduje najbliższy mecz towarzyski.

Jaka będzie pańska koncepcja gry?

Poprzedni selekcjoner grał jednym napastnikiem, ja wiem że Polacy się do tego nie nadają! Mój zespół będzie grał ofensywnie, ale konkretnego ustawienia raczej nie będzie, wszystko zależeć będzie od formy zawodników i od przeciwników.

A polityka kadrowa?

Przede wszystkim będę stawiał na Polaków, a by grać w kadrze trzeba przede wszystkim mieć pewne miejsce w swoim klubie, mam już dość wypalonych zawodników grających wyłącznie w reprezentacji! Uważam też że temu zespołowi potrzebni są nowi chłopacy, którzy dadzą konieczną świeżą krew.

Jakieś nazwiska?

Na to jeszcze za wcześnie ale na pewno jest w Polsce kilku graczy wcześniej niedocenianych.

To już chyba wszystko o co chciałbym się spytać, życzę panu powodzenia, myślę że niedługo znów się spotkamy.

Zawsze będę do usług, na zdroworozsądkowych zasadach mam nadzieje często widywać się z mediami.

 

 

:polska:

Odnośnik do komentarza

Zanim ruszyła polska Ekstraklasa trzy zespoły rozpoczęły zmagania w Europie, rozegrany został również mecz o Superpuchar. W ostatniej edycji Pucharu Intertoto rywalizowała Cracovia, w dwóch pierwszych rundach krakowianie dość łatwo uporali się z litewskim Ekranasem i izraelskim Bnei Shahin, w pierwszym meczu trzeciej rundy „Pasy” sprawiły ogromną sensację wygrywając na wyjeździe ze Stuttgartem 2-1. We wszystkich tych meczach gole strzelał świetnie grający Tomasz Moskała a dzielnie dobrą grą wspomagali go Arkadiusz Baran i Przemek Kulig , cała trójka trafiła na moją listę krajową. Zawodził trochę na lewej obronie Marek Wasiluk , kontuzja krzyżuje plany uzdolnionemu stoperowi Piotrowi Polczakowi. W Pucharze UEFA Lech i Legia zaczęły od diametralnie różnych zwycięstw, poznaniacy wygrali 4-0 z zespołem Juvenes a bohaterem został strzelec trzech goli Robert Lewandowski, bardzo dobrą partię rozegrali jeszcze sprowadzony z Lechii Maciej Rogalski oraz Bartek Bosacki. Legia zaś po fatalnej grze wymęczyła skromne 1-0 z Zetą. Mecz z czarnogórskim zespołem legioniści odreagowali w meczu o Superpuchar gdzie nie dali szans Wiśle i wygrali 2-0, mi szczególnie zaimponowali kolejni poważni kandydaci do gry w kadrze Sebastian Szałachowski i Maciej Iwański.

 

Ekstraklasa zaczęła zmagania od derbów Trójmiasta, które wygrała 1-2 Arka, bohaterem został strzelec obydwu goli dla gości Marcin Wachowicz. Sobota nie przysporzyła nam zbyt wielu emocji, najciekawszym meczem był wygrany przez Lecha pojedynek z Odrą (3-2), bohaterem został Robert Lewandowski, który choć sam goli nie strzelał to okazał się prawdziwym liderem swojego zespołu. Na wyróżnienie zasługuje jeszcze lewy obrońca Bełchatowa Jacek Popek.

 

W rewanżowym meczu ze Stuttgartem Cracovia znów wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i osiągnęła zwycięski remis 2-2! Obie bramki strzelił Mariusz Sacha, ale najlepszym na boisku znów był Tomasz Moskała. Arek Onyszko nie zdołał powstrzymać napastników Napoli, zaś Johnny Szlykowicz słabo zaprezentował się w przegranym dwumeczu z Panioniosem. Awans wywalczył z Tawrią Paweł Hajduczek, lecz Polak grał raczej przeciętnie. Zmagania w kwalifikacjach LM Wisła zaczęła od wyjazdowego remisu z MTK po golu Pawła Brożka, podkreślić warto dobrą postawę Arka Głowackiego. Lech wygrał w San Marino 0-5, dwa gole strzelił znów najlepszy w zespole Smudy Lewandowski, którego mocno wspierali dobrze grający Murawski z Bandrowskim, nieźle zagrał także Wojtkowiak. Legia wygrała równie pewnie 0-3, a mi najbardziej wpadła w oko gra Maćka Iwańskiego.

 

Lipcowe „+” :

Robert Lewandowski (Lech), Bartosz Bosacki (Lech), Maciej Iwański (Legia), Arek Głowacki (Wisła), Tomasz Moskała (Cracovia), Przemek Kulig (Cracovia)

 

Lipcowe „-” :

Johnny Szlykowicz (Vaslui), Marcin Baszczyński (Wisła), Łukasz Garguła (Bełchatów)

Odnośnik do komentarza

Panie, przez wiele lat grałem w Football Managera i codziennie oglądałem Canal+ Sport, na początek to wystarczy a wszystko zrewiduje najbliższy mecz towarzyski.

Heh... W obecnej sytuacji naszej skopanej kadry są to wręcz nadmierne kwalifikacje :D

 

:kutgw:

 

fm 2009.0.3

ligi : Polska (2) + Bomboniera

DB : mała + wszyscy zawodnicy z Polski

nie uważasz tego za ułatwienie? Polacy będą automatycznie przepakowani w stosunku do reszty futbolowego świata

może jeszcze jest czas by dorzucić parę najsilniejszych lig z Europy i świata? :-k

Odnośnik do komentarza

Początkowo grę zacząłem z kilkoma ligami, ale niestety gra samą reprezentacją na moim sprzęcie z większym obciążeniem jest zbyt męcząca, ratunkiem w tej sprawie jest chyba bomboniera, bo mimo małej bazy danych zawodników nie brakuje, zresztą pograłem kilka sezonów na takim ustawieniu Wisłą i super Polaków brakowało a jacyś mega wypasieni Czarnogórcy czy inni gracze z Trynidadu & Tobago szaleli po europejskich boiskach :D

 

Druga kolejka Ekstraklasy przypadła na trzy pierwsze dni sierpnia. GKS Bełchatów rozgromił 3-0 Śląsk a fantastyczny mecz rozegrał Mariusz Ujek, w zespole gości ponownie zawiedli Sebastian Mila i Antek Łukasiewicz. Arka skompromitowała się przegrywając 3-1 z ŁKS-em, ale znów bardzo dobrze zagrał strzelec honorowej bramki Wachowicz. Wisła pewnie ograła 4-0 Odrę, wysokie zwycięstwo zapewniła Wiśle gra ofensywnego trio : Łobodziński, Niedzielan i Paweł Brożek, kapitalny debiut w zespole mistrza Polski zanotował sprowadzony z Arki Tomasz Sokołowski. W wygranym meczu Lecha z Polonią Bytom znów błysnął Rogalski a impet zupełnie straciła zdemolowana przez Lechię Cracovia, w drużynie gości poziom utrzymali jedynie Polczak i Baran, osamotniony w ataku Moskała był bezradny.

 

Wisła pewnie wygrała z MTK 2-0 a kapitalne zawody znów rozegrali Łobodziński i Paweł Brożek. Marcin Budziński grał w wygranych meczach Sparty Praga z FBK Kowno ale prezentował się beznadziejnie, Marcin Wasilewski oglądał awans Anderlechtu z ławki rezerwowych a Kuba Wawrzyniak wszedł na drugą połowę przegranego przez PAO meczu z IFK Goteborg i zaprezentował się fatalnie, zawalił decydującą bramkę. Na jego szczęście Grecy awansowali.

 

Wisła rozpędza się także w lidze, w meczu trzeciej kolejki wygrali 0-3 w Zabrzu a gwiazdami meczu byli snajperzy Białej Gwiazdy Niedzielan i Brożek, w defensywie brylowali Sokołowski i Głowacki. Legia rozgromiła Lechię 4-1 a najlepszymi na boisku byli Szałachowski i Iwański, znów świetnie zagrał GKS Bełchatów. Wygrali oni 1-3 z Polonią Bytom dzięki świetnej grze ofensywnej Garguły i Nowaka oraz pewnej defensywie kierowanej przez Drzymonta. W tej kolejce zawiedli mnie trochę Kulig, Wasiluk i stoper bezbarwnej jak na razie Polonii Warszawa Tomasz Jodłowiec. Tuż przed tą kolejką ogromny pech dopadł Marcina Wachowicza, znajdujący się w świetnej dyspozycji skrzydłowy złamał kość śródstopia i w tym roku już nie zagra.

Odnośnik do komentarza

W pierwszym meczu III fazy kwalifikacji LM Wisła zagrała świetny mecz i wygrała 2-0 z Olympiakosem, bramki strzelali będący w świetnej dyspozycji Brożek i Łobodziński, po raz kolejny kapitalnym występem wszystkich zaskoczył Sokołowski. Wawrzyniak wszedł z ławki w wygranym meczu z Twente i zaprezentował się przeciętnie, Wasilewski i Golański rozegrali solidne zawody, Anderlecht zremisował w Wiedniu a Steaua wygrała 2-0 z Vit. Guimaraes. Kolejny beznadziejny mecz zagrał Marcin Budziński, jego Sparta zremisowała 1-1 z Schalke, dla tego chłopaka jeszcze jest chyba za wcześnie. Mariusz Lewandowski nie został powołany na mecz Szachtara.

 

W Pucharze UEFA polskie zespoły grały z zmiennym szczęściem. Legia zaprezentowała się bardzo słabo i zupełnie bez walki oddała mecz w Wiedniu z Austrią (0-2), Cravovia jedynie zremisowała u siebie 2-2 z Loko Sofia, Tomasz Moskała znów został najlepszym piłkarzem meczu, zaś Lech Poznań zagrał bardzo dobrze i wygrał 3-0 z Maccabi Tel-Awiw, liderami Lecha byli w tym meczu powołani na mecz ze Szwajcarią Lewandowski i Bandrowski, bardzo dobrze zagrał też ocierający się o kadrę Wojtkowiak. Marcin Żewłakow i Kamil Kosowski w barwach APOEL-u, Mariusz Jop w barwach FK Moskwa, Łukasz Piszczek w barwach Herthy oraz Marcin Sobczak z Żyliny zagrali bardzo słabe mecze i tylko Paweł Hajduczek z Tawrii mógł być z siebie zadowolony.

 

Kadra Reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Szwajcarią :

 

Artur Boruc (Celtic, 28, 37/0A), Tomasz Kuszczak (Newcastle, 26, 6/0A), Arkadiusz Malarz (OFI, 27, DEB)

 

Bartosz Bosacki (Lech, 32, 13/2A), Marcin Drzymont (Bełchatów, 26, DEB), Seweryn Gancarczyk (Metalist, 26, 2/0A), Arkadiusz Głowacki (Wisła, 29, 19/0A), Przemysław Kulig (Cracovia, 27, DEB), Krzysztof Łągiewka (Kubań, 25, 14/1u21), Jacek Popek (Bełchatów, 29, DEB), Tomasz Sokołowski (Wisła, 31, DEB), Hubert Wołąkiewicz (Lechia, 22, DEB)

 

Tomasz Bandrowski (Lech, 23, DEB), Łukasz Garguła (Bełchatów, 27, 12/1A), Maciej Iwański (Legia, 27, 3/1A), Przemysław Kaźmierczak (Derby, 26, 9/1A), Rafał Murawski (Young Boys, 26, 11/1A), Sebastian Szałachowski (Legia, 24, DEB)

 

Paweł Brożek (Wisła, 25, 11/1A), Ireneusz Jeleń (Auxerre, 27, 19/2A), Robert Lewandowski (Lech, 19, 3/0u21), Wojciech Łobodziński (Wisła, 25, 19/2A), Tomasz Moskała (Cracovia, 31, 1/0A), Dawid Nowak (Bełchatów, 23, 1/0A), Maciej Rogalski (Lech, 27, DEB), Maciej Żurawski (Larisa, 31, 61/16A)

Odnośnik do komentarza

Feno : ja chcę chociaż w FM mieć kadrę z zawodnikami regularnie grającymi i zbierającymi dobre noty, a wymienieni przez Ciebie gracze jak najbardziej spełniają te kryteria

 

Piąta kolejka zaczęła się od meczu Polonii Bytom z Ruchem Chorzów, wygrali 1-0 gospodarze a dwójka obserwowanych przeze mnie piłkarzy Ruchu Tomasz Brzyski i Marcin Nowacki znów zaprezentowali się bardzo słabo. Śląsk przegrał na własnym boisku z Lechią Gdańsk a fatalna postawa Łukasiewicza i Mili nie była już niespodzianką, w drużynie gości bardzo podobali mi się Ben Starosta i Hubert Wołąkiewicz. W przegranym przez GKS Bełchatów meczu w Wodzisławiu Śląskim niegroźnej kontuzji, ale mimo to musiałem powołać w jego miejsce kogoś innego. Wybrałem Radosława Majewskiego z Polonii Warszawa. Wisła wygrała 2-1 z Lechem po golach Pawła Brożka i Andrzeja Niedziela, ten drugi mocno walczy o powrót do kadry, słabiej zagrał za to Łobodziński. W Lechu jako jedyny starał się Lewandowski. Dyrygowana przez kapitalnego Szałachowskiego Legia rozjechała 3-0 Cracovię, gdzie jedynymi próbującymi grać byli Moskała i Polczak. Ten weekend był ostatnim przed meczem Polski z Szwajcarią.

 

Dwudziestego sierpnia debiutowałem w roli selekcjonera reprezentacji Polski, na Stadionie Śląskim graliśmy z zespołem Szwajcarii. Do gry desygnowałem następującą jedenastkę : Boruc, Sokołowski, Głowacki, Bosacki, Gancarczyk, Murawski, Kaźmierczak, Iwański, Jeleń, Brożek i Moskała.

Mecz zaczął się dla nas fatalnie, już w drugiej minucie rywale wyszli na prowadzenie! Lewym skrzydłem kapitalną akcję przeprowadził Barnetta a jego płaskie dośrodkowanie skutecznie wykończył Lichtsteiner. Po stracie gola jakby nas zamroczyło, przez co to rywale dalej grali swoją piłkę a my mieliśmy problemy by wyjść z własnej połowy. Na szczęście ich sytuacje nie były na tyle groźne, by mogła paść druga bramka. Z biegiem czasu zaczynaliśmy grać jednak coraz lepiej, ostatnie 20 minut pierwszej połowy to już nasza zdecydowana przewaga ale też nieskuteczne ataki. W przerwie wprowadziłem czterech debiutantów, Wołąkiewicza, Łągiewkę, Szałachowskiego i Lewandowskiego. Druga odsłona gry była już dla wszystkich naszych kibiców świetnym widowiskiem, rywale zostali zepchnięci do defensywy a ’Biało-Czerwoni’ grali znakomicie. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, z których udało się strzelić dwie bramki. Do remisu doprowadziliśmy w 64. minucie, Sokołowski świetnie zagrał po linii do Szałachowskiego, ten momentalnie urwał się obrońcom i dośrodkował w pole karne gdzie strzałem po ziemi bramkę zdobył Lewandowski. Zwycięski gol padł w 81. minucie, Lewandowski świetnie utrzymał się przy piłce na skraju pola karnego i idealnie dograł do wchodzącego w pole karne Szałachowskiego, skrzydłowy Legii mocnym strzałem nie dał szans Benaglio.

 

20.8.2008, Mecz Towarzyski, Stadion Śląski w Chorzowie, widzów : 34928

Polska (29) – Szwajcaria (41) 2-1 (Lewandowski 64’, Szałachowski 81’ / Lichtsteiner 2’)

MoM : Sebastian Szałachowski (Polska) – 8.0

 

Boruc – Sokołowski, Głowacki (45’ Wołąkiewicz), Bosacki, Gancarczyk (64’ Popek) – Murawski, Kaźmierczak (45’ Łągiewka), Iwański – Jeleń (45’ Szałachowski), Brożek (45’ Lewandowski), Moskała (64’ Rogalski)

Odnośnik do komentarza

Głowacki przeciętnie a Bosacki i Wołąkiewicz bardzo solidnie. Szwajcaria ma bardzo mocny zespół, ranking nie jest tu dobrym odwzorowaniem, wg eksperta przed meczem mieli wygrać :>

 

Tuż po meczu reprezentacji trzeba było wracać do ligowej rzeczywistości. W pierwszym z sobotnich meczów GKS Bełchatów przegrał 0-1 z Wisłą Kraków, gdzie wyróżniali się Brożek, Sokołowski i strzelec gola Łobodziński, zdecydowanie słabiej zaprezentowali się Niedzielan i Głowacki. W drużynie gospodarzy dobre noty zebrali Drzymont i Garguła. Cały czas fatalnie w lidze spisuje się Cracovia, która tym razem przegrała 0-1 z Arką, z potencjalnych kadrowiczów jako jedyny poziom stara się trzymać Moskała, który jednak sam nie jest w stanie wygrywać meczów. Odra przegrała w Łodzi ale kolejny świetny występ zaliczył będący coraz wyżej w moim notesiku Szary, znów zawiodłem się grą Witka Cichego. Lech wygrał 2-0 z Polonią Warszawa, a w szczególności na tą wygraną zapracowali Bosacki i Lewandowski. Słabiej zaprezentowali się Wojtkowiak i Bandrowski, w zespole gości zdecydowanie zawiódł Majewski.

 

Odbyły się rewanżowe mecze III rundy kwalifikacji LM. Wisła w heroicznym stylu obroniła w Pireusie bezbramkowy remis i awansowała do fazy grupowej! Niestety nikogo nie można wyróżnić personalnie. Anothosi przegrało 0-1 z Arsenalem a porządne mecze rozegrali Łukasz Sosin i Łukasz Fabiański. Bardzo słabe mecze w przegranych meczach swoich zespołów zagrali Budziński i Golański zaś Wawrzyniak i M. Lewandowski w ogóle nie pojawili się na boisku.

Grał też Puchar UEFA, Legia odpadła mimo wygranej 1-0 nad Austrią Wiedeń. Cracovia zagrała kolejny fatalny mecz i przegrała w Sofii 1-0, słabo zagrał już nawet Tomek Moskała. Awansował tylko Lech, który zremisował w Tel-Awiwie 1-1 a najlepszymi na boisku byli Bosacki i Rogalski. Kosowski i Marcin Żewłakow zagrali przeciętne w zremisowany meczu z Besiktasem. Mariusz Jop zagrał dobrze w meczu, które FK Moskwa wygrało 3-0 z Gyor. Tawria wygrała 2-0 z Interblock a najlepszy na boisku był Hajduczek.

 

W ostatni weekend sierpnia rozgrywana była szóstka kolejka Ekstraklasy. Lechia zremisowała w Białymstoku a najlepszym na boisku wybrano Wołąkiewicza. Odra wygrała 2-0 z Ruchem i w końcu na oczekiwanym przeze mnie poziomie zagrali Cichy i Korzym. Polonia W. wygrała 1-0 z Bełchatowem a świetny mecz rozegrał Majewski, po raz pierwszy w tym sezonie na dobrym poziomie zaprezentował się Jodłowiec, do fatalnej formy z pierwszych meczów szybko powrócił Drzymont. Wisła wygrała 3-1 z ŁKS a świetnie zagrali Brożek i Niedzielan, zmartwił mnie Głowacki, który w tym meczu nie zagrał. Górnik Zabrze wygrał z Lechem 3-0 a kolejny świetny występ po wyleczeniu choroby zanotował Strąk, bardzo dobrze zagrali też Pazdan i Zahorski. Kolejny katastrofalny występ przydarzył się Bandrowskiemu. Kolejny mecz przegrała Cracovia, coraz słabiej gra już nawet Moskała.

 

Sierpniowe „+” :

Paweł Brożek (Wisła), Hubert Wołąkiewicz (Lechia), Bartosz Bosacki (Lech), Maciej Rogalski (Lech), Paweł Strąk (Górnik Zabrze), Laurent Kościelny (Tours), Łukasz Sosin (Anorthosi), Przemysław Kaźmierczak (Derby), Sławomir Szary (Odra)

 

Sierpniowe „-” :

Marcin Wasilewski (Guingamp), Marcin Baszczyński (Wisła), Piotr Polczak (Cracovia), Przemek Kulig (Cracovia), Tomasz Brzyski (Ruch), Marcin Drzymont (Bełchatów), Ebi Smolarek (Bolton)

Odnośnik do komentarza

Powołani na eliminacyjne spotkania ze Słowenią (D) i San Marino (W) :

 

Artur Boruc (Celtic, 28, 38/0A), Arkadiusz Malarz (OFI, 27, DEB), Łukasz Załuska (Dundee, 26, DEB)

 

Bartosz Bosacki (Lech, 32, 14/2A), Seweryn Gancarczyk (Metalist, 26, 3/0A), Arkadiusz Głowacki (Wisła, 29, 20/0A), Laurent Kościelny (Tours, 22, DEB), Krzysztof Łągiewka (Kubań, 25, 1/0A), Jacek Popek (Bełchatów, 30, 1/0A), Tomasz Sokołowski (Wisła, 31, 1/0A), Grzegorz Wojtkowiak (Lech, 24, 3/0u21), Hubert Wołąkiewicz (Lechia, 22, 1/0A)

 

Kuba Błaszczykowski (Dortmund, 22, 13/1A), Maciej Iwański (Legia, 27, 4/1A), Przemysław Kaźmierczak (Derby, 26, 10/1A), Radosław Majewski (Polonia W., 21, 4/0A), Rafał Murawski (Young Boys, 26, 12/1A), Paweł Strąk (Górnik Z., 25, DEB), Sebastian Szałachowski (Legia, 24, 1/1A)

 

Paweł Brożek (Wisła, 25, 12/1A), Ireneusz Jeleń (Auxerre, 27, 20/2A), Robert Lewandowski (Lech, 20, 1/1A), Wojciech Łobodziński (Wisła, 25, 19/2A), Tomasz Moskała (Cracovia, 31, 2/0A), Maciej Rogalski (Lech, 28, 1/0A), Łukasz Sosin (Anorthosi, 31, 3/2A)

 

Do kadry wrócił Błaszczykowski, jednak powołałem go na zachętę już po pierwszym meczu w barwach Borusii w tym sezonie (warto dodać że był to bardzo dobry występ Polaka). Kuba musi odzyskać pewne miejsce w składzie swojego zespołu.

 

Niestety na zgrupowanie nawet nie dojechał Radek Majewski, pomocnik Polonii doznał urazu Achillesa, w jego miejsce powołałem Łukasza Gargułę (Bełchatów, 27, 12/1A).

Odnośnik do komentarza

Szóstego września zaczynaliśmy eliminacje MŚ 2010, w p[pierwszym meczu podejmowaliśmy na Stadionie Śląskim zespół Słowenii. Goście wyszli w archaicznym ustawieniu 3-5-2, które niestety dość skutecznie niwelowało atuty naszego systemu 4-3-3. Gra Słoweńców nastawiona była na defensywę, strzały z dystansu i niestety polowanie na nasze nogi co najbardziej odczuli Irek Jeleń i Paweł Brożek, którzy doznali urazów w drugiej połowie. Rywale mieli przewagę w środku pola, w dodatku grając cofniętą linią defensywną utrudniali nam przeprowadzanie akcji ofensywnych, na szczęście sam początek meczu przyniósł nam bramkę. W pierwszych minutach gdy przeciwnik jeszcze nie był tak poukładany jak w dalszej fazie gry Sebastian Szałachowski był wręcz nie do powstrzymania! W czwartej minucie po jego akcji do pozycji strzeleckiej doszedł Gancarczyk ale trafił w słupek. Zaledwie minutę później Sebastian idealnie dograł w pole karne do Pawła Brożka, który strzałem po ziemi nie dał szans Handanoviciowi. Chwilę później skrzydłowy Legii sam mógł strzelić gola, lecz piłka po jego strzale wylądowała tuż obok słupka. Niestety później Słoweńcy nas zneutralizowali, choć sami także nie dochodzili do sytuacji strzeleckich a próby z daleka im ewidentnie nie wychodziły. W 44. minucie udało nam się jeszcze raz zagrozić bramce rywala, po fantastycznym prostopadłym podaniu Łągiewki sam na sam z bramkarzem Udinese stanął Jeleń i nie poradził sobie. W drugiej połowie gra obu zespołów była jeszcze gorsza, wynik nie uległ już zmianie.

 

6.9.2008, Eliminacje MŚ, Stadion Śląski w Chorzowie, widzów : 45691

(1/10)Polska [2] – Słowenia [5] 1-0 (Brożek 5’)

MoM : Paweł Brożek (Polska) – 7.6

 

Boruc – Sokołowski, Bosacki, Wołąkiewicz, Gancarczyk – Murawski, Łągiewka, Iwański (75’ Garguła) – Szałachowski (75’ Sosin), Brożek, Jeleń (60’ Błaszczykowski)

 

Słowacja – Irlandia Północna 4-0

 

Ciekawsze wyniki :

Andora – Anglia 0-1

Czarnogóra – Bułgaria 1-0

Macedonia – Szkocja 6-1

Norwegia – Islandia 0-1

 

Brożek i Jeleń doznali urazów, które mogą spowodować nawet miesięczne kuracje! Występ obu ważnych napastników w meczach z Czechami i Słowacją w październiku stoi pod znakiem zapytania. W ich miejsce powołałem Marcina Mięciela (Bochum, 32, 5/1A) i Andrzeja Niedzielana (Wisła, 29, 17/5A).

Odnośnik do komentarza

Cztery dni później graliśmy na wyjeździe z San Marino. Za Brożka i Jelenia wstawiłem do wyjściowej jedenastki Lewandowskiego i Niedzielana, także zamiast Łągiewski desygnowałem do gry Kaźmierczaka. Już w drugiej minucie wyszliśmy na prowadzenie, Szałachowski świetnie zagrał do Roberta Lewandowskiego, który ładnym zwodem minął obrońcę i mocnym strzałem posłał piłkę do siatki. Po strzeleniu gola dalej przeszliśmy do ataków, ale byliśmy nieskuteczni. Najlepsze okazje mieli obrońcy Bosacki i Sokołowski, pierwszy jednak trafił w poprzeczkę a drugi uderzył odrobinę za słabo i jego strzał został obroniony. W 21. minucie sensacyjnie nasze zmarnowane okazje zemściły się. Z rzutu wolnego z ponad 30. metrów Artura Boruca potężnym strzałem pokonał Celli. Dopiero po dziesięciu minutach odzyskaliśmy prowadzenie, również z rzutu wolnego gola strzelił Iwański. Do przerwy nie udało nam się podwyższyć prowadzenia. W drugiej połowie nadal panowaliśmy na boisku i dorzuciliśmy jeszcze dwie bramki. W 59. minucie po ładnej wystawce Lewandowskiego swojego pierwszego gola w kadrze zdobył Seweryn Gancarczyk a w 82. minucie Wojciech Łobodziński pokonał bramkarza bezpośrednio z …rzutu rożnego! Mogliśmy strzelić więcej goli.

 

10.9.2008, Eliminacje MŚ, Olimpico w Serravalle, widzów : 4450

(2/10)San Marino [6] – Polska [1] 1-4 (Celli 21’ / Lewandowski 2’, Iwański 31’, Gancarczyk 59’, Łobodziński 82’)

MoM : Seweryn Gancarczyk (Polska) – 8.3

 

Boruc – Sokołowski, Bosacki, Wołąkiewicz, Gancarczyk – Murawski, Kaźmierczak (71’ Strąk), Iwański – Szałachowski (83’ Rogalski), Lewandowski, Niedzielan (71’ Łobodziński)

 

Irlandia Północna – Czechy 1-1

Słowenia – Słowacja 1-1

 

Ciekawsze wyniki :

Łotwa – Grecja 1-0

Macedonia – Holandia 1-1

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...