Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Socjologia czy filologia słowiańska? A może przerwa i za rok Turyn (informatyka)? Albo jeszcze inaczej - rok studiowania w PL a potem Turyn. Heh, nie wiem co robić. Mam satysfakcję, że się dostałem na studia, ale tak średnio chcę na nie iść... :|

 

Gratulacje dla brand new studentos :)

Odnośnik do komentarza
Ja się dziś zapisałem na studia - socjologia na UŚ i filologia słowiańska na UŚ - dwa kierunki od pierwszego roku i też się zastanawiam, jak sobie poradzę;]

 

@szramek - jaki pierwszy kierunek studiujesz?

Ale zdajesz sobie sprawę, że socjologia jest na Bankowej w Katowicach, a filologia słowiańska na Pogoni w Sosnowcu? Komunikacja między tymi ośrodkami jest moim zdaniem bardzo średnia ze względu na niekończące się roboty drogowe na Roździeńskiego.

Odnośnik do komentarza
Ja się dziś zapisałem na studia - socjologia na UŚ i filologia słowiańska na UŚ - dwa kierunki od pierwszego roku i też się zastanawiam, jak sobie poradzę;]

 

@szramek - jaki pierwszy kierunek studiujesz?

Ale zdajesz sobie sprawę, że socjologia jest na Bankowej w Katowicach, a filologia słowiańska na Pogoni w Sosnowcu? Komunikacja między tymi ośrodkami jest moim zdaniem bardzo średnia ze względu na niekończące się roboty drogowe na Roździeńskiego.

 

Yep, wiem o tym.

 

Ja się dziś zapisałem na studia - socjologia na UŚ i filologia słowiańska na UŚ - dwa kierunki od pierwszego roku i też się zastanawiam, jak sobie poradzę;]

Hah, na drugim roku będziesz miał zajęcia z moim ojcem. ;)

 

O ile dotrwam :]

Odnośnik do komentarza
Gratuluję wszystkim, a sam się pochwalę, że dostałem się na Akademię Morską w Szczecinie na: Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu, kierunek: Logistyka i Zarządzanie w Europejskim Systemie Transportowym. ;)

 

Gratuluje :)

 

Jam to skonczyl pare latek temu, jeszcze wtedy inaczej sie ten kierunek nazywal :)

 

Ogolnie studia raczej lajtowe, ale cos tam trzeba pomozdzyc czasami. No, a przyszlosc... zalezy tylko od Ciebie. W kazdym badz razie, masz na pewno wieksze szanse na znalezienie dobrze platnej pracy niz po jakichs politologiach, socjologiach czy marketingach :D

 

Z praca po tym kierunku nie ma problemow (w koncu bedziesz inzynierem)... kwestia tylko za ile chcesz pracowac i co chcesz robic :) (mozliwosci multum) Mnie i wielu moim znajomym z rocznika udalo sie, mam(y) dobra prace i co najwazniejsze dobrze platna...

 

Zycze wytrwalosci

 

pozdr

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie pytanie, chyba, że jest to zależne od uczelnii i kierunku. Czy na UJ na pierwszym roku można ubiegać się o warunkowe dopuszczenie na drugi rok jak się nie ma zaliczonych ćwiczeń. Wolałbym sie dowiedzieć by nie miec potem zonka z matmą gdzie ćwicze nie zaliczyłem i egzam mam dopiero przed sobą podobnie jak i egzam ze statystyki. Tak to jest po humanistycznym liceum iść na studia związane z matmą :doh!:

 

W regulaminie nie ma żadnej wzmianki o tym i wydaje się, że warunek obejmuje cały przedmiot (ćwiczenia+egzamin)

Odnośnik do komentarza
Ja mam takie pytanie, chyba, że jest to zależne od uczelnii i kierunku. Czy na UJ na pierwszym roku można ubiegać się o warunkowe dopuszczenie na drugi rok jak się nie ma zaliczonych ćwiczeń. Wolałbym sie dowiedzieć by nie miec potem zonka z matmą gdzie ćwicze nie zaliczyłem i egzam mam dopiero przed sobą podobnie jak i egzam ze statystyki. Tak to jest po humanistycznym liceum iść na studia związane z matmą :doh!:

 

W regulaminie nie ma żadnej wzmianki o tym i wydaje się, że warunek obejmuje cały przedmiot (ćwiczenia+egzamin)

 

Jak nie masz zaliczonych ćwiczeń to oficjalnie nie możesz przystąpić do egzaminu. To skoro masz warunek z ćwiczeń ... (to sobie dopisz sam).

 

Co do warunków i dopuszczania, to o ile nie jest to przedmiot z tzw. minimum programowego, to nie powinno być problemu z dopuszczeniem :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...