Skocz do zawartości

Studia


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

to ja sie 'pochwalę', że będę studiował Filozofie na Uniwersytecie Łódzkim. tak tak, wiem, ze kierunek do kitu ble ble ble, ale po roku będę próbował go zmienić :]. Miałem jeszcze do wyboru coś prywatnego tylko średnio mi sie uśmiechała praca w wakacje (tak, jestem leń).

No to na lodzkich spotkaniach bedzie nas wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nareszcie otrzymalem potwierdzenie miejsca w akademiku w Bristolu. Bede mieszkal tam gdzie chcialem, wiec jest ok :) .Bilet na samolot juz zarezerowany i 28 wrzesnia wylatuje. Teraz musze jeszcze wyslac pare dokumentow w celu wyrobienia sobie karty studenckiej, zarejestrowania sie w akademiku, oplacenia stalego lacza i cos tam pewnie jeszcze.... ;) Dostalem tez informacje o przedmiotach, ktorych na pierwszym roku bede mial szesc:

 

Microeconomics

Macroeconomics

Quantitative methods 1

Quantitative methods 2

Political Concepts (z mozliwoscia zmienienia na Introduction to World Politics - chyba zdecyduje sie na to drugie)

Comparative Government and Politics: an introduction (z mozliwoscia zamiany na Approches to the study of Political Science - tu chyba zostane przy pierwszym)

 

120 credit points na to zuzywam, czyli tyle ile mam dostepne na pierwszym roku. Jestem bardzo ciekaw jak to wszystko bedzie wygladac w rzeczywistoci i mam nadzieje, ze bedzie sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ja zaczynam i koncze swoja pierwsza kampanie wrzesniowa w sobote. mam nadzieje, ze jutro zaczne sie uczyc... ale mi sie mega nie chce! przedmiot Technika Eksperymentu nie ma nic wspolnego z informatyka (o hurtowniach danych i sieci semantycznej powiedziano na tym wykladzie pol zdania), bardziej z elekrotechnika... no a ja studiuje to pierwsze, wiec dla mnie jest to durna pamieciowka. gorzej niz jakas biologia czy chemia w liceum.

 

no nic. trzeba sie przymusic. na V semestrze jest tego kontynuacja, wiec jak nie zdam to bede mial pozamiatane :)

Odnośnik do komentarza

lul, też miałem Technikę Eksp. :] zaliczyłem to i to w 1 terminie! :P

 

ogólnie joke roku, idę na polibudę, a kumple, a po co ty tu przychodzisz, no ja mówię, że na poprawkę. Okazało się, że zaliczyłem fizykę na kole poprawkowym w lipcu! Byłem przekonany, że oblałem i nawet wyników nie sprawdziłem. No i tak jeden stres mniej :D

Odnośnik do komentarza
Po wielu perypetiach, dostałem się z listy rezerwowej na Prawo na Uniwersytecie Opolskim. Czy ktoś z forumowiczów studiuje/będzie studiował w Opolu?

 

Specjalne podziękowania dla Elfa, który zachęcił mnie do napisania odwołania;)

Ja studiuje, ale na polibudzie ;) na prawo też strtowałem, ale dostałem się na zaoczne. Wybralem jednak Turystykę dzienną.

 

Wczoraj mialem poprawke z Fizjologii i kurcze nie wiem, czy zaliczyłem :/ Po odpowiedzi na te dwa otwarte pytania mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Orientuje się ktoś kiedy wychodzi jakikolwiek informator o studiach? Albo może ktoś z Was wie. Szukam studiów dziennikarskich, bądź powiązanych z dziennikarstwem najlepiej na uczelni państwowej w Poznaniu.

 

Po co ci studia dziennikarskie? One nic nie daja - zapytaj Młodego Geniusza :D

Odnośnik do komentarza
Orientuje się ktoś kiedy wychodzi jakikolwiek informator o studiach? Albo może ktoś z Was wie. Szukam studiów dziennikarskich, bądź powiązanych z dziennikarstwem najlepiej na uczelni państwowej w Poznaniu.

 

Po co ci studia dziennikarskie? One nic nie daja - zapytaj Młodego Geniusza :D

A po uj taki wpis :doh!:

 

Wiadomo, ze nie trzeba miec skonczonych studiow dziennikarskich zeby pisac do gazety, czy pracowac w radiu... ale mowienie, ze one sie do niczego nie przydaja to wlasnie poziom Wymiatacza, ktory jak wiadomo w tym temacie bredzil.

Odnośnik do komentarza
Orientuje się ktoś kiedy wychodzi jakikolwiek informator o studiach? Albo może ktoś z Was wie. Szukam studiów dziennikarskich, bądź powiązanych z dziennikarstwem najlepiej na uczelni państwowej w Poznaniu.
U nas w szkole była taka pani co miała takie informatory. Były wszystkie uczelnie, wszystkie kierunki. Jak kogoś takiego nie ma, to idź do ksiągarni? :-k

Można zawsze google: studia dziennikarskie

lub w google szukać po uniwersytatach.

Odnośnik do komentarza

Nie musisz, nadal jesteś zarejestrowany u swojego rodzinnego. W przypadku jakiejś choroby idziesz do przychodni i rejestrujesz wizytę (o ile dobrze pamiętam, to musisz podać tam swoje dane i PESEL jednego z rodziców). No chyba, że w Kielcach dają studenckie książeczki zdrowia (tak jest na przykład na ŚUM).

 

Chociaż myślę, że najpełniej medyczną odyseję studenta zamiejscowego mógłby opisać Ci Katze :>.

Odnośnik do komentarza
Chociaż myślę, że najpełniej medyczną odyseję studenta zamiejscowego mógłby opisać Ci Katze :>.

 

ha, ha, ha :P

 

Zasadniczo jest tak, ze jak masz przy sobie dowod i znasz pesel jednego z rodzicow to bez problemu przyjma Cie w kazdej przychodni.

Miałem kiedys problem z otrzymaniem recepty, bo pani doktor zaciela się przy jej wypisywaniu na rubryczce, gdzie należało wpisac numer identyfikacyjny wojewódzkiego oddzialu NFZ. Powinno się tam wpisac nr oddzialu do którego pacjent przynależy, a nie na terenie którego jest leczony. W każdej przychodni można się o ten numerek zapytac.

Dla zainteresowanych ? lubuskie ma 04 ;>

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj miałem wyniki z poprawki i udało mi się zaliczyć Fizjologię. Zakończyłem już pierwszy rok i jestem studentem drugiego roku. Niestety 29 osób nie miało takiego szczęścia jak ja i musi wydać pieniądze na wykupienie punkcików.

 

Swoja drogą, to musiała spojrzeć na to, co napisałem na poprawce bardzo łaskawym okiem, bo wydaje mi sie, że bzdury tam wypisałem :P Ale co tam. Najważniejsze, ze zaliczyłem i mogę w pełni korzystać z wakacji :keke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...