Skocz do zawartości

Back Street in Ljubljana


Vetr

Rekomendowane odpowiedzi

FM: 6.0.3 75482

DB: Normal

Ligi NORMAL (18/9): Anglia (2), Finlandia (2), Hiszpania (2), Niemcy (2), Norwegia (2), Polska (2), Słowenia (2), Szkocja (2).

Zachowani piłkarze: Bośnia, Brazylia, Nigeria.

Pliki EDT: Bomboniera MEGA SUPA 1.0 Prof 2007.

Zasady: mHC

 

***

 

Pomyślne zaliczenie kursu trenerskiego w Wiedniu, kilka stażów w poważanych europejskich klubach, jeden telefon i od razu kontrakt trenerski. Brzmi to krótko i wręcz… nierealnie. A jednak się zdarzyło. Szczegółów tego wydarzenia nie poznałem, chociaż ponoć doszło do potwornej awantury między prezesem, a ówczesnym szkoleniowcem klubu, do którego trafiłem.

 

A wylądowałem w Lublanie, w mało znanym zespole NK Svoboda. Szczerze mówiąc to nawet nie wygląda na zespół godny stolicy Słowenii – mały, nieco zniszczony stadion Svoboda Vic liczący zaledwie tysiąc miejsc, w tym trzysta krzesełek. Baza treningowa tragiczna, chociażby taka siłownia – odrapany budynek pamiętający zapewne jeszcze czasy II Wojny Światowej, wnętrze niewiele lepsze. Wokół pełno odmalowanego niedawno sprzętu „Made in Yugloslavia”.

 

Kasa klubowa także zakrawa na żart – skarbnik przekazał mi, iż obecnie Svoboda dysponuje kwotą… 233 euro. Tak, nie tysięcy.

 

Współpracownicy? Owszem – są. Wątpliwej klasy, ale jednak.

 

Asystenta nie było, więc od razu zwróciłem uwagę na trenera Boruta Bratkovicia [43; Słowenia]. Gość cieszył się poważaniem wśród zawodników, odpowiednio potrafił utrzymać dyscyplinę podczas treningów, lecz jego warsztat był bardzo ubogi. Wiedziałem, że potrzebny tutaj będzie co najmniej jeden nowy fachowiec.

Jako fizjoterapeuta zatrudniony został Tomaz Ficzko [37; Słowenia]. Widać po nim, że ma smykałkę do tej roboty, lecz zbyt mało doświadczenia. Kolejny wydatek, który wpisałem na moją listę.

Scout Marko Bożić [44; Słowenia] przejawiał adekwatne umiejętności do swoich zarobków, a pracował jako wolontariat – po prostu był fanem Svobody i wyciągnął do prezesa swoją pomocą dłoń. Na razie starczy, acz później zaczniemy „cierpieć” na jego niekoniecznie dobrych wnioskach.

 

***

 

Ta, wiem, że znowu nowy opek jak niedawno zacząłem inny, ale tamtem był zbyt... ambitny jak dla mnie. Szkoda tylko, że zauważyłem to dopiero wtedy, kiedy kliknąłem "Napisz nowy temat".

Odnośnik do komentarza

Bramkarze:

 

Damir Botonjić [23; Słowenia: 1/0]

Ljubisa Ljubojević [19; Słowenia]

 

Między słupkami na pewno stanie Botonjić, który nie dość, że lepszy to także jest bardziej doświadczony – zagrał nawet raz w kadrze krajowej. Ljubisa na razie musi solidnie trenować, bo ma materiał na bardzo solidnego golkipera. Przede wszystkim musi popracować nad chwytem.

 

Wzmocnienia: niepotrzebne

 

Prawa obrona:

 

Dejan Gavrilović [24, O PŚ; Słowenia]

Milan Manojlović [20, O PŚ; Słowenia]

 

Ta pozycja nie jest już tak mocna jak nasi bramkarze. Obydwaj zawodnicy orłami nie są, każdy z nich ma swoje dość spore wady, choć Manojlović jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem od starszego Dejana. Głównie ze względu na silną mentalność – byle co nie wyprowadzi go z równowagi. Szkoda tylko, że tak często trafia przeciwników w nogi, zamiast zabrać im piłkę.

 

Wzmocnienia: przydałby się jeden naprawdę solidny zawodnik. Ciężko jednak będzie sprowadzić takowego do półzawodowego klubu.

 

Lewa obrona:

 

Igor Damjanić [24, O\DBP L; Słowenia]

Rok Hanżić [24, O\DBP L; Słowenia U-21: 1/0]

 

Tutaj nie ma wątpliwości, Hanżić jest o niebo lepszy piłkarzem od Igora. Nie dość, że ma doświadczenie międzynarodowe to jeszcze bije rywala na głowę swoimi umiejętnościami. Damjanić pewno wyląduje na liście transferowej jak tylko znajdę kogoś na jego miejsce.

 

Wzmocnienia: konieczne. Musimy kogoś sprowadzić, by Rok miał z kim rywalizować o miejsce w składzie, bo Igor – nie ukrywajmy – jest za słaby.

 

Środek obrony:

 

Sasa Abrić [22; Słowenia]

Luka Vidmar [30; Słowenia]

Smajo Beckanović [23, O Ś, DP; Słowenia]

 

Mamy zaledwie trzech stoperów, z czego żaden z nich nie ma odpowiednich umiejętności do gry na tej pozycji. U każdego z nich kuleje gra głową, nie są też wybitnie skoczni, poza Beckanoviciem, który zresztą błyszczy na tej pozycji. On jest pewniakiem do gry w podstawowej jedenastce. Abrić brak umiejętności nadrabia nieco swoją silną psychiką, a Vidmar chyba liczył, że spokojnie odbębni tutaj nieco czasu do emerytury. Gdyby nie beznadziejne finanse w klubie poleciałby od razu.

 

Wzmocnienia: konieczne. Co najmniej dwóch solidnych stoperów. W przeciwnym razie będziemy tracić sporo bramek po rzutach rożnych.

Odnośnik do komentarza

No, widziałem. Pasował do mojej koncepcji, ale weterynarz się nie zgodził i temat upadł :keke:

 

***

 

Prawa pomoc:

 

Dalibor Stojanović [16, OP P, N; Słowenia]

 

Tylko jeden gracz, ale za to jak obiecujący! Wszyscy zgodnie twierdzą, że na murawie Svoboda Vic biega przyszłość słoweńskiego futbolu. Oczywiście zgadam się z nimi, czas Dalibora nadejdzie, ale jeszcze nie teraz. Brakuje mu sił do biegania przez dziewięćdziesiąt minut, a poza tym musi nieco „przyśpieszyć”, bo troszeczkę jest za wolny jak na skrzydłowego, i za mało skuteczny jak na napastnika.

 

Wzmocnienia: konieczne. Najlepiej dwóch, minimum jeden solidny i ograny piłkarz.

 

Lewa pomoc:

 

Brak

 

Wzmocnienia: pilne! W mojej koncepcji gry potrzebni są obydwaj skrzydłowi.

 

Środek pomocy:

 

Gregor Balazić [17, DP; Słowenia]

Nenad Tosevski [29, DP; Słowenia]

Blaż Żalar [16, DP; Słowenia]

Alen Sutej [19, P PŚ; Słowenia]

Osman Begić [32; Słowenia]

Dino Dżafić [28; Słowenia]

 

W tej formacji jest bardzo ciekawie. Głównie ze względu na „młodą krew” – Balazicia i Żalara. Ci młodzi pomocnicy prezentują podobny potencjał co Stojanović. Na pewno przydadzą się wkrótce drużynie, o ile nie odejdą do lepszych klubów. Kolejnym niezłym piłkarzem po naszych wilczkach jest Dżafić, a tuż za nim wiekowy Begić. Dino jest jednak nieco mocniejszy mentalnie i to on będzie miał większe szanse na grę, mimo dość słabych warunków fizycznych. Sutej gra bezpłciowo, a Tosevski najprawdopodobniej pożegna się z Lublaną.

 

Wzmocnienia: potrzebne, acz nie „na gwałt”. Później dokupimy jednego solidnego gracza na środek.

 

Napastnicy:

 

Dario Miladić [21, OP/N Ś; Słowenia]

Vjekovsav Ivanuszec [24; Słowenia]

Marko Makivić [22; Słowenia]

Admir Malkić [19; Chorwacja]

 

Ciekawe, że naszym najlepszym napastnikiem jest… Chorwat. Admir wyróżnia się na tle pozostałych zawodników. Tuż za nim plasuje się Marko, który byłby wyżej, gdyby potrafił celniej strzelać, a zaraz później Ivanuszec – zawodnik dość skuteczny, acz nieco „drewniany”. Miladić zaś jest „niedopasowany” – ani z niego napastnik, ani pomocnik.

 

Wzmocnienia: potrzebne. Co najmniej jeden napastnik o porównywalnej klasie do Malkicia.

Odnośnik do komentarza

Sparingi:

Slovan Slavija – SVOBODA 0:0 [zawodnik wyróżniający się: brak]

SVOBODA – NK Lublana 0:0 [zawodnik wyróżniający się: brak]

SVOBODA – NK Bezigrad 2:0 (Ivanuszec, Makivić) [zawodnik wyróżniający się: Admir Malkić]

SVOBODA – NK Dravinja 2:0 (Ivanuszec, Poglajen) [zawodnik wyróżniajacy się: Zeljko Grybić]

 

 

Sztab medyczny wzmocnił młody Marko Andjelković [35; Słowenia]. Z kolei na stanowisku asystenta zatrudniłem niespełnionego menedżera Dinko Vrabacza [35; Słowenia]. ]

 

 

Udało nam się też zakontraktować kilku nowych zawodników. Jako pierwszy dołączył Zeljko Grybić [23, OP LŚ, N Ś; Słowenia], którego NK Zagorje oddał nam bez żalu za darmo. W normalnych okolicznościach nawet bym na niego nie spojrzał, ale obecnie mamy zbyt duże luki w składzie, by móc wybrzydzać.

Tuż po nim przyszedł znacznie ciekawszy zawodnik – napastnik Zoran Poglajen [36; Słowenia]. Co prawda wiem, że jest już dość stary, ale mam nadzieję, że pogra chociaż z te dwa sezony i pokaże naszym piłkarzom, jak się powinno grać na poziomie.

Jako trzeci i na razie ostatni przeszedł były gracz NK Mura Mihael Ivanić [22, N; Słowenia]. Negocjacje z nim trwały nieznośnie długo, ale mam nadzieję, że udowodni, iż jest warty płacenia mu tysiąc euro miesięcznie.

Odnośnik do komentarza

Panie, a pozycje tych grajków Twoich nowych? Bo chyba zapomniałeś, w dwóch przypadkach :>

 

Slovan Slavija – SVOBODA 0:0 [zawodnik wyróżniający się: brak]

SVOBODA – NK Lublana 0:0 [zawodnik wyróżniający się: brak]

Trzeba było choć piłkarzy rywali wypisać :kekeke:

Odnośnik do komentarza
Panie, a pozycje tych grajków Twoich nowych? Bo chyba zapomniałeś, w dwóch przypadkach :>

 

Fook, my bad. Wyszedłem z założenia, że skoro to typowi napastnicy to nie muszę im pisać pozycji (tak robiłem przy opisie składu; analogicznie dla pozostałych pozycji: O Ś i P Ś). Przy pierwszym dopisałem, że to napastnik, a drugiemu dodałem do nawiasu "N".

 

Trzeba było choć piłkarzy rywali wypisać :kekeke:

 

Mnie interesują MOI kopacze, a nie ci z przeciwnej strony murawy :P

Odnośnik do komentarza

Tuż przed startem ligi przeprowadziliśmy jeszcze jeden transfer. Klubową kadrę zasilił Damir Baler [21, P L; Słowenia]. Kosztował mnie tysiąc euro.

 

Mój debiut rozpoczęliśmy od meczu przed własną publicznością. Rywal nie należał do czołówki ligowej, więc była szansa na sukces. Rywale udowadniali, że moje spostrzeżenia były słuszne – atakowali niemrawo, a jak już to powstrzymywał ich Botonjić. Mniej więcej w połowie meczu popełnili fatalny w skutkach błąd, który pozwolił Poglajenowi na wyłożenie piłki Malkiciowi mającemu w zasadzie przed sobą pustą bramkę.

 

Ten nagły sukces nieco namieszał w głowach zawodników, bowiem zaczęli grać dużo poniżej swoich możliwości. Na szczęście nasz golkiper udowodnił, że rozegrany w mecz w kadrze A Słowenii nie był przypadkiem. Wyciągał w zasadzie wszystko, co leciało w stronę bramki. W końcówce nasi napastnicy pokazali klasę, bezlitośnie punktując zmęczonego rywala. Najpierw Malkić ponownie pokonał goalie przeciwnika, a w doliczonym czasie gry „zęby” pokazał Poglajen, z bliska wciskając futbolówkę do siatki. Debiut marzenie.

 

14.08.2005; Svoboda Vic, Lublana: 173 widzów.
2SL (1/27) [-] Svoboda Lublana – [-] NK Krszko 3:0 (1:0)

32. Admir Malkić 1:0
83. Admir Malkić 2:0
90. Zoran Poglajen 3:0


Botonjić – Manojlović, Hanzić, Beckanović, Abrić – Sutej (45. Stojanović), Grybić (71. Baler), Balażić (k), Dżafić – Malkić, Poglajen.

MoM: Zoran Poglajen

 

O tak, lubię jak gra w odpowiedziach na pytanie o grę debiutanta Poglajena FM tytułuje go per "chłopak" (przypominam, że ma 36 lat) :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Nasze zwycięstwo zostało określone jedynie jako „przypadkowe”. W dzisiejszym meczu, wedle lokalnych dzienników, mieliśmy gładko przegrać.

 

I przegraliśmy. Bez walki, bez jakiejkolwiek wiary w sukces. Dwie bramki z dupy wzięte ustawiły spotkanie na korzyść gospodarzy… Za pierwszym razem jak kretyn zachował się Manojlović. Bo kto normalny zagrywa do bramkarza, gdy tam stoi DWÓCH napastników rywali? Z kolei później sędzia podyktował nam karnego z kapelusza za niby zagranie ręką.

 

21.08.2005; Jezica, Lublana: 381 widzów.
2SL (2/27) [5] Interblock Lublana – [3] Svoboda Lublana 2:0 (1:0)

45. Jaka Jakopić 1:0
60. Anze Hribarz kar 2:0 


Botonjić – Manojlović, Hanzić, Beckanović, Abrić – Sutej (61. Stojanović), Grybić (61. Baler), Balażić (k), Dżafić – Malkić, Poglajen.

MoM: Uros Goreniak (Interblock)

 

Po meczu zawodnicy przekonali się, że nie zawsze jestem spokojny. Zjechałem wszystkich równo i najmocniej jak potrafiłem. Sam nawet nie wiedziałem, że znam takie epitety…

 

Później oberwało się jeszcze trenerowi rywali, który wypowiedział swoje uszczypliwe komentarze w bardzo złym momencie. Jednak szybko dostrzegłem, że mój rywal jest w swoim naturalnym środowisku - wykorzystywał media jak chciał. Dlatego szybko ostudziłem nastroje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...