Skocz do zawartości

Nasza miłość jedyna to Niebieska drużyna!


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

I tak moim najlepszym graczem jest charyzmatyczny Chorwat Koksa. On potrafi z piłką zrobić wszystko. Nie ma słabych stron i co najważniejsze jest lojalny i nie ciągnie go do innego klubu. Ulubieńcem jest Anil Sancak, który grał w Maltepesporze jeszcze w I lidze i od kilku sezonów jest kapitanem. Kibice też go uwielbiają. Najlepszy obrońca Hovhannisyan po znakomitym sezonie miał jeden słabszy mecz - niestety był to finał LM, kiedy zawalił obie bramki. Nesterov jest pewniakiem do wykonywania jedenastek. A największy szacunek mam dla Gurbanova, który przy najsłabszych atrybutach jest nie do wygryzienia z lewej pomocy, bo gra cały czas równo. Bez większych fajerwerków, ale jest najbardziej solidnym graczem w kadrze.

Odnośnik do komentarza

Nadszedł czas na powołania do najważniejszego turnieju w tym roku - Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Nie dokonałem żadnej rewolucji w składzie. Wybrałem tych zawodników, którzy dostali powołanie na mecz sparingowy z Grecją. Nie chciałem eksperymentować, a poza tym Wybrzeże Kości Słoniowej ma tak dużo dobrych zawodników, że z niektórych musiałem niestety zrezygnować. Co się tyczy bramkarzy powołałem tylko dwóch, bo tylko Diarra i Kamara prezentowali odpowiedni poziom (a tak między nami, to więcej bramkarzy WKS w grze nie było). Do kadry powrócił Drogba. Z powodu kontuzji na Mundial nie mogli pojechać Boubacar Sanogo, Zie Dabate i Sekou Kalou. Oto kadra WKS na MŚ 2014:

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko          | Pozycja        | Klub                   | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| BR      |         | Lanciné Diarra    | BR             | América (MEX)          | 188 cm  | 83 kg   | 24      |  1,6M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R1      |         | Hugues Kamara     | BR             | Asz-Szabab (KSA)       | 183 cm  | 84 kg   | 25      |  90tys.  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R3      | Int     | Abdoulaye Meïté   | O PŚ           | West Brom              | 185 cm  | 80 kg   | 33      |  600tys. | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OŚ      |         | Kolo Touré        | O PŚ           | Arsenal                | 183 cm  | 76 kg   | 33      |  7,25M   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Guy Demel         | O PLŚ, DP, P Ś | HSV                    | 189 cm  | 85 kg   | 32      |  110tys. | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R2      | Ktz     | Igor Lolo         | O PŚ, DP, P Ś  | Sporting CP            | 179 cm  | 67 kg   | 31      |  575tys. | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OŚ      | Int     | Zoro              | O Ś            | São Paulo              | 182 cm  | 74 kg   | 30      |  1,5M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OP      |         | Emmanuel Eboué    | O/WO P         | Newcastle              | 178 cm  | 72 kg   | 30      |  4,3M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R4      | Int     | Arthur Boka       | O/WO/P L       | Stuttgart              | 166 cm  | 66 kg   | 31      |  400tys. | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| OL      | Int     | Constant Djakpa   | O/OP L         | HSV                    | 177 cm  | 69 kg   | 27      |  3,4M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R5      | Int     | Christian Romaric | DP, P LŚ, N Ś  | Sevilla                | 186 cm  | 85 kg   | 31      |  2,4M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| PŚ      |         | Yaya Touré        | DP, P Ś        | Barcelona              | 191 cm  | 90 kg   | 31      |  8,5M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R6      | Int     | Max Gradel        | OP PL          | Stade Rennais F.C.     | 170 cm  | 70 kg   | 26      |  2,6M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Gervinho          | OP PŚ, N Ś     | Feyenoord              | 179 cm  | 67 kg   | 27      |  3,9M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R7      | Int     | Kader Keita       | OP PL, N Ś     | Olympique Lyonnais     | 184 cm  | 78 kg   | 32      |  500tys. | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Baky Koné         | OP PŚ, N Ś     | Olympique de Marseille | 163 cm  | 61 kg   | 32      |  2,1M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| PL      | Int     | Salomon Kalou     | OP PL, N       | Chelsea                | 186 cm  | 79 kg   | 28      |  14,75M  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R8      | Int     | Antoine N'Gossan  | OP LŚ          | Roda JC                | 174 cm  | 65 kg   | 23      |  1,9M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| R9      | Int     | Kanga Akalé       | OP L, N Ś      | A.J. Auxerre           | 181 cm  | 74 kg   | 33      |  1,5M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| PŚ      | Ofr     | Moussa Kouamé     | OP/N Ś         | ASEC                   | 176 cm  | 72 kg   | 19      |  7tys.   | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| N       | Int     | Sekou Cissé       | N              | Duisburg               | 184 cm  | 78 kg   | 29      |  3,1M    | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Didier Drogba     | N              | Olympique Lyonnais     | 189 cm  | 92 kg   | 36      |  550tys. | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| N       | Int     | Arouna Koné       | N              | Stade Rennais F.C.     | 181 cm  | 81 kg   | 30      |  3M      | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Jeszcze przed Mundialem zmierzymy się towarzysko z Litwą. Następnie rozkład jazdy wygląda następująco:

 

15.06.2014: Argentyna, Belem (PA)

20.06.2014: Turcja, Teresina (PI)

25.06.2014: Australia: Recife (PE)

Odnośnik do komentarza

[TOW] 7.6.2014, Stade Felix Houphoet-Boigny, Abidżan

Wybrzeże Kości Słoniowej [19] - Litwa [87] 4:1 (3:1)

10' 19' Aruna Kone, 35' Didier Drogba, 52' Kader Keita - 43' Matulevicius

MoM: Kone [8.3]

Widzów: 33294

 

WKS: Diarra - Djakpa (71' Boka), Zoro, Kolo Toure, Eboue (71' Meite) - Salomon Kalou (45' N'Gossan), Kouame, Yaya Toure (71' Romaric), Kader Keita - Didier Drogba (45' Akale), A. Kone (45' Sekou Cisse)

 

Litwa: Vasiliauskas - Lukosevicius (77' Vilius Stankevicius), Kudzinskas (53' Skerla), R. Pinkevicius (84' Paberzis), Vaidas Stankevicius - Sanajevs (84' E. Pinkevicius), Kalonas - Stankevicius (77' Zatautas), Kizys, Panka (53' Klimavicius) - Matulevicius

 

 

 

Maltepespor podpisał umowę z chilijskim klubem Union Espanola S.A.D.P. w ramach współpracy dotyczącej wymiany zawodników i prawa pierwokupu do zawodników z Chile.

 

Awansowaliśmy na 33. miejsce w rankingu klubowym. Odnotowaliśmy tym samym skok o 19 pozycji. Ponad €17 milionów zostało wypłacone udziałowcom. Po co inwestować w kadrę, skoro kasę można dać potrzebującym, prawda prezesie?

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz na tych mistrzostwach zagraliśmy z nafaszerowaną gwiazdami reprezentacją Argentyny. W porównaniu z ostatnim sparingiem doszło do jednej zmiany - na prawej pomocy wystąpił Gervinho zamiast Keity. Mecz rozpoczął się fenomenalnie dla nas. W 10. minucie Demichelis trącił w polu karnym Drogbę, ten padł jak rażony piorunem i mieliśmy jedenastkę. Karnego na gola zamienił Arouna Kone. Zszokowani Argentyńczycy zaczęli grać brutalnie, chcąc za wszelką cenę szybko odrobić straty. W 24. minucie jedno z groźnych wejść Teveza zakończyło się kontuzją naszego stopera Zoro. Nakazałem moim graczom grać równie ostro i chwilę później znoszony był z boiska Insua. Przed przerwą Eboue przerysował kolano Messiemu i gwiazda reprezentacji Argentyny musiała opuścić plac gry.

 

Po zmianie stron mecz nadal był ostry i wyrównany. W 60. minucie Coloccini w głupi sposób zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter podyktował drugi rzut karny dla nas. Ponownie pewnym egzekutorem był Kone. Niestety później się mocno pogubiliśmy. Błędy zaczęli popełniać obrońcy. Wprowadzony za Zoro Meite zanotował asystę przy golu Teveza. Nasz stoper podawał do bramkarza tak niefortunnie, że napastnik rywali ją przejął i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi. Zmęczenie dawało o siebie znać, a Argentyna coraz bardziej podkręcała tempo. W 88. minucie stało się to czego się obawiałem. Aguero wymanewrował obrońcę i precyzyjnie zacentrował do Teveza, który okazał się naszym katem. Na szczęście na więcej rywalom nie pozwoliliśmy i remis 2:2 możemy uznać za sukces.

 

[MŚ D 1/3] 15.5.2014, Manguierao, Belem (PA)

Wybrzeże Kości Słoniowej - Argentyna 2:2 (1:0)

10'kar, 61'kar Aruna Kone - 68' 88' Tevez

MoM: Carlos Tevez [8.4]

Widzów: 59952

 

WKS: Diarra - Djakpa, Zoro (24' Meite), Kolo Toure, Eboue (90' Boka) - Salomon Kalou, Kouame, Yaya Toure, Gervinho - Didier Drogba (69' Sekou Cisse), A. Kone

 

Argentyna: Carizzo - Insua (33' Coloccini), G. Milito, Demichelis, Ansaldi - Mascherano - Jonas, Zabaleta (71' Burdisso) - Messi (41' Higuain), Tevez, Aguero

 

 

Kontuzja Zoro okazała się poważna. Nasz obrońca naciągnął ścięgno podkolanowe i nie zagra przez najbliższe 3 tygodnie.

 

Turcja - Australia 0:1

 

1. Australia 3

2. WKS 1

2. Argentyna 1

4. Turcja 0

 

 

tyle na dziś...

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie szybka odpowiedź Argentyny moglibyśmy mówić o niespodziance :-k Dużo doświadczonych graczy masz w kadrze, mało talentów się pojawiło?

W sumie jest tylko 4 regenów, z czego dwaj to moi bramkarze. Przynajmniej tylko tylu znalazłem.

Australia - Turcja ?

Oj Prof, przecież podałem wynik :>

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nasza grupa była bardzo wyrównana. Wszystkie ekipy dzieliła niewielka różnica punktowa w rankingu FIFA. Jedynie Argentyna wydawała się zdecydowanie wyprzedzać pozostałą trójkę.

 

5. Argentyna

17. Turcja

19. Wybrzeże Kości Słoniowej

26. Australia

 

 

 

Spotkanie z Turkami elektryzowało mnie od dawna. Nawet na mecz z Argentyną tak się nie cieszyłem jak na to spotkanie. Spodziewałem się zaciętego boju o punkty tym bardziej, że nasi rywale niespodziewanie przegrali pierwszy mecz grupowy z Australią. Turcy wyszli dziwnym na moje oko składem. Gdybym ja był selekcjonerem Ay-Yıldızlılar wyjściowa jedenastka i ustawienie wyglądałyby inaczej.

 

Początek spotkania należał zdecydowanie do moich podopiecznych. Już w 2. minucie z rzutu wolnego uderzał Gervinho ale piłka odbijając się od poprzeczki wyszła na aut. Kilka minut później Sinan ładnie obronił uderzenie z daleka Kouame. W 34. minucie błąd popełnił Servet dając sobie odebrać piłkę. Arouna Kone uciekł defensorowi i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył mocno piłkę prawą nogą tuż przy słupku. Do przerwy kontrolowaliśmy grę. Po zmianie stron gra się zaostrzyła. Głównymi agresorami byli Turcy, którzy zebrali kilka kartek, ale twarda gra przyniosła im bramkę. W 65. minucie Djakpa zagrał z rzutu rożnego, do piłki wyskoczył Kalou i precyzyjnym strzałem głową ponownie dał nam prowadzenie. Tego dnia katem Iworyjczyków był Mevlüt Erdinç. W 76. minucie ośmieszył on całą formację defensywną i wyrównał. Do końca meczu nie zdołaliśmy już odpowiedzieć. Remis stawia nas w trudnej sytuacji przed ostatnim meczem.

 

[MŚ D 2/3] 20.6.2014, Albertao, Teresina (PI)

Wybrzeże Kości Słoniowej - Turcja 2:2 (1:0)

34' Arouna Kone, 65' Salomon Kalou - 52' 76' Mevlüt Erdinç

 

WKS: Diarra - Djakpa, Igor Lolo, Kolo Toure, Meite - Salomon Kalou, Kouame (76' N'Gossan), Yaya Toure, Gervinho (76' Kader Keita) - Didier Drogba (76' Sekou Cisse), A. Kone

 

TUR: Sinan Bolat - Serkan Yanik, Servet Cetin, Ibrahim Kas, Gökhan Gönül - Mehmet Topal (77' Nuri Sahon), Selcuk Inan - Caner Erkin (77' Ferhat Kiraz), Tuncay Sanli, Arda Turan (84' Nihat Kahveci) - Mevlüt Erdinç

 

Żółte kartki: Kolo Toure (WKS) - Ibrahim Kas, Servet Cetin, Arda Turan, Tuncay Sanli, Gökhan Gönül

MoM: Mevlüt Erdinç [8.4]

Widzów: 59993

 

W meczu z Australią nie zagra zawieszony za kartki Kolo Toure.

 

Argentyna - Australia 2:0

 

1. Argentyna 4

2. Australia 3

3. WKS 2

4. Turcja 1

 

 

 

Po długich negocjacjach udało mi się przedłużyć kontrakt z Jobem Vergeerem. Holender będzie występował na Maltepe do czerwca 2019 roku. Zarobi €45000 tygodniowo.

Odnośnik do komentarza

Na koniec zmierzyliśmy się z Australią. Porażka była premiowana biletami w jedną stronę do Abidżanu. Remis zresztą też. Jedynie zwycięstwo dawało nam przepustkę do kolejnej rundy Mundialu. Bardzo liczyłem w tym meczu na doświadczenie Arouny Kone i Drogby. Reszta obiecywała walkę do ostatnich minut, a ci dwa panowie wypowiadali się spokojnie przed meczem. Kapitan Drobga darzył mnie ogromnym szacunkiem, bo za poprzedniego selekcjonera był pomijany przy powołaniach do kadry. W rozmowie po zajęciach Didier podkreślał mój wkład w wytworzenie sympatycznej atmosfery w zespole. W jego opinii poprzedni selekcjonerzy nie potrafili sobie poradzić sobie z taką ilością rozpuszczonych gwiazd...

 

No i rozpoczęło się idealnie - Arouna Kone zaliczył swoje 4 i 5 trafienie na Mundialu, co bardzo przybliżyło go do korony króla strzelców. Drogba dorzucił jedno trafienie i bez większych problemów awansowaliśmy. Do tej pory nie potrafię zrozumieć jak Turcja mogła przegrać z tak słabiutką ekipą jak Australia.

 

[MŚ D 3/3] 25.6.2014, Arruda, Recife (PE)

Australia - Wybrzeże Kości Słoniowej 1:3 (0:2)

65' Djite - 6' 13' Arouna Kone, 67' Drogba

 

AUS: Federici - Ersam Gulum (45' Lowry) - Kisnorbo, McKain, Emerton - Russell (76' Grella), Bresciano (61' Jedinak), Cahill, Carney - Evans, Djite

 

WKS: Diarra - Djakpa, Igor Lolo, Guy Demel, Eboue - Salomon Kalou, Kouame (83' Romaric), Yaya Toure, Gervinho (74' Kader Keita) - Didier Drogba (74' Baky Kone), A. Kone

 

Żółte kartki: Kisnorbo (AUS) - Demel (WKS)

MoM: Arouna Kone [8.4]

Widzów: 60899

 

Turcja - Argentyna 0:2

 

1. Argentyna 7

2. WKS 5

----------------

3. Australia 3

4. Turcja 1

 

 

W 1/16 finału od razu trafiliśmy na gospodarzy turnieju. Wiele wskazywało na to, że już przed meczem mogliśmy pakować walizki...

 

Włochy - Chorwacja

Portugalia - Meksyk

Wybrzeże Kości Słoniowej - Brazylia

Kamerun - Argentyna

USA - Czechy

Hiszpania - Chile

Korea Południowa - Holandia

Francja - Anglia

Odnośnik do komentarza

Brazylia nie była ostatnio tak mocna jak kiedyś. 7 miejsce w rankingu światowym nie wystawia najlepszej laurki Canarinhos. Jednak fakt bycia gospodarzem, ogromna ilość utalentowanych zawodników i wsparcie publiczności to wystarczające atrybuty żeby pokonać doświadczoną ekipę Iworyjczyków. Pomimo wylosowania najtrudniejszego rywala nie składaliśmy broni. Mogłem skorzystać z wszystkich zawodników, z wyjątkiem kontuzjowanego Zoro. W Brazylii z kolei plaga kontuzji - Lucio, Daniel Alves, Ramires, Robinho, Hulk oraz nie w pełni sprawni Kaka, Vagner Love i Rafael Carioca to największe zmartwienia trenera Rogerio Lourenco.

 

W grupie nasi rywale zajęli pierwsze miejsce pokonując Kamerun 2:0 i Iran 3:1 oraz bezbramkowo remisując z Niemcami.

 

Ogromnie byłem zdziwiony kiedy zobaczyłem, że w wyjściowym składzie są Kaka i Vagner Love, którzy byli mocno poturbowani po ostatnim meczu ligowym. Sam Kaka wypowiadał się przed meczem, że czuje się zaledwie w 70% sprawny. Widocznie trener Canarinhos tak bardzo się obawiał mojej drużyny, że zdecydował się narazić zdrowie swoich zawodników by tylko nas pokonać.

 

Mecz rozpoczął się od nieśmiałych ataków gospodarzy turnieju. Już w pierwszej akcji Igor Lolo złapał żółtą kartkę za głupie zagranie piłki ręką na środku boiska. Jak istotne to było zdarzenie przekonaliśmy się wszyscy w 26. minucie kiedy nasz defensor powalił na ziemię Vagnera Love, a arbiter bez wahania pokazał mu drugą żółtą kartkę. Długo się zastanawiałem jakich dokonać zmian, ale ostatecznie postanowiłem wycofać na środek obrony Yayę Toure i zagrać odważnie. W 31' minucie w polu karnym spanikował Leo, który powalił na ziemię cwanego lisa Drogbę. Arbiter podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Kalou i niespodziewanie to my jako pierwsi objęliśmy prowadzenie. Brazylijczycy byli już wyraźnie rozbici. Mimo przewagi jednego zawodnika nie wychodziło im na boisku nic, a do tego chwilę później stracili lidera Kakę, któremu odnowiła się kontuzja. Naszym rywalom bardzo śpieszyło się do szatni, bo nie mieli żadnego pomysłu na grę. Ten pośpiech i dekoncentrację wykorzystali w doliczonym czasie gry Gervinho, Arouna Kone i Salomon Kalou, który po efektownej akcji podwyższył na 2:0.

 

Kibice gwizdami żegnali swoich ulubieńców. Komentatorzy brazylijscy łamali języki by przypadkiem nie przekląć na grę swojej reprezentacji. Jeszcze przed przerwą zaczęło się zwalnianie trenera i dywagacje o tym jak należy ukarać zawodników, jaki to wstyd przegrać u siebie i jakie to może mieć skutki społeczne dla Brazylijczyków.

 

Po przerwie rywale zagrali lepiej, ale my rozgrywaliśmy mecz życia. Wychodziło nam w tym dniu wszystko. Dopiero w 71. minucie wprowadziłem nominalnego środkowego obrońcę, a Yaya wrócił do pomocy. Rozpocząłem swoje szachy taktyczne z przetasowaniami zawodników w liniach. Brazylijczycy tylko bezradnie spoglądali jak opóźniamy wznowienie gry. Narodowa katastrofa powoli stawała się faktem. Pokonaliśmy Kanarki, a prezydent tego kraju natychmiast ogłosił żałobę narodową.

 

[MŚ 1/8] 29.6.2014, Minerao, Belo Horizonte (MG)

Wybrzeże Kości Słoniowej - Brazylia 2:0 (2:0)

31'kar 45' Salomon Kalou

 

WKS: Diarra - Djakpa, Igor Lolo, Kolo Toure, Eboue - Salomon Kalou, Kouame (71' Meite), Yaya Toure, Gervinho - Didier Drogba (90' Sekou Cisse), A. Kone (81' Romaric)

 

BRA: Gomes - Marcelo, Alex, Thiago Silva (63' Guilherme), Leo - Hernanes, Lucas Leiva - Carlos Eduardo, Kaka (32' Breno) - Pato, Vagner Love (74' Giuliano)

 

Żółte kartki: Igor Lolo, Kolo Toure, Arouna Kone (WKS) - Thiago Silva, Alex, Giuliano, Breno (BRA)

Czerwona kartka: 26' Igor Lolo (druga żółta - WKS)

MoM: Salomon Kalou [8.7]

Widzów: 69326

 

 

 

 

Włochy - Chorwacja 2:1

Portugalia - Meksyk 3:0

Wybrzeże Kości Słoniowej - Brazylia 2:0

Kamerun - Argentyna 0:2

USA - Czechy 4:2d

Hiszpania - Chile 3:1d

Korea Południowa - Holandia 1:2

Francja - Anglia 2:1

 

 

W ćwierćfinale wylosowaliśmy drużynę najniżej sklasyfikowaną w rankingu FIFA z tych, na które trafić mogliśmy. Portugalia zajmowała 11. miejsce. Do tej pory droga naszych rywali na Mundialu wyglądała tak:

D1: Ekwador 2:1

D2: Jamajka 3:0

D3: Chorwacja 0:0

1/16: Meksyk 3:0

 

Pary ćwierćfinałowe:

Włochy [3] - Argentyna [5]

Portugalia [11] - Wybrzeże Kości Słoniowej [19]

USA [9] - Francja [1]

Hiszpania [4] - Holandia [6]

Odnośnik do komentarza

Poza zawieszonym za czerwoną kartkę Lolo i powracającym do zdrowia Zoro znowu miałem wszystkich zawodników do dyspozycji. W ćwierćfinale postanowiłem trochę zaskoczyć rywali wystawiając na prawej pomocy Maxa Gradela, który do tej pory nie miał okazji się szerzej zaprezentować. Na środku obrony zamiast Lolo wystąpił Meite. Rywale poza kontuzjami Daniela Carrico i Joao Moutinho również mogli skorzystać z wszystkich zawodników.

 

Słonie nabuzowane ostatnim triumfem nad Brazylią znowu pokazały swoje ostre kły. Tym razem już na początku spotkania Kalou obsłużył precyzyjnym prostopadłym podaniem Arounę Kone. Piłki nie przeciął Carvalho i nasz napastnik stanął twarzą w twarz z bramkarzem. A, że Kone w tym turnieju jest nie do zatrzymania pewne było, że za chwilę na tablicy wyników rozbłyśnie przy naszej fladze jedynka. Portugalczycy szybko odrobili straty. Strata Drogby w środku pola rozpoczęła szybką kontrę rywali. Miguel Veloso ograł Meite i płaskim strzałem z ponad 25 metrów nie dał szans Diarze. Później musieliśmy przez kilka minut odpierać ataki Portugalczyków. Do przerwy udało się dociągnąć remis. Po zmianie stron znowu byliśmy świadkami niesamowitego gapiostwa i braku koncentracji obrony rywali. Max Gradel pięknie ośmieszył Ronaldo, zacentrował w pole karne, a tam królem był silny Drogba, który wygrał pojedynek główkowy z jednym z obrońców i po koźle posłał piłkę do siatki. Od tej pory nie oddaliśmy już ani jednego strzału na bramkę rywali. Bezlitosne ataki skrzydłami na zmianę Ronaldo i Naniego siały spustoszenie w szeregach obronnych. Na szczęście rywale nie mieli tego dnia egzekutora, który mógłby zamknąć którąś z tych centr.

 

Dalej jesteśmy objawieniem turnieju, z ogromną szansą na grę w finale.

 

 

[MŚ 1/4] 4.7.2014, Estrela dos Reis Magos, Natal (RN)

Portugalia - Wybrzeże Kości Słoniowej 1:2 (1:1)

19' Miguel Veloso - 8' Arouna Kone, 51' Didier Drogba

 

POR: R. Batista - Antunes (52' Hugo Almeida), R. Carvalho (76' Bruno Alves), Pepe, Bosingwa - Miguel Veloso, Adrien (83' Tiago), M. Fernandes - Nani, C. Ronaldo - Yannick Djalo

 

WKS: Diarra - Djakpa, Meite, Kolo Toure, Eboue - Salomon Kalou, Kouame (90' N'Gossan), Yaya Toure, Max Gradel (84' Gervinho) - Didier Drogba (84' Sekou Cisse), A. Kone

 

Żółte kartki: Kouame, Yaya Toure (WKS)

MoM: Miguel Veloso [8.0]

Widzów: 65065

 

 

Włochy - Argentyna 0:0 k.5:4

Portugalia - Wybrzeże Kości Słoniowej 1:2

USA - Francja 1:0

Hiszpania - Holandia 1:0

 

Półfinały:

Włochy - Hiszpania

Wybrzeże Kości Słoniowej - USA

Odnośnik do komentarza

Obok nas to Stany Zjednoczone były największą rewelacją tych mistrzostw. Podobnie jak w 1994 roku, kiedy to Bułgaria i Szwecja doszły do półfinałów, tak teraz dwie ekipy, których siły były oceniane na co najwyżej wyjście z grupy spotykały się w walce o finał. Wtedy co prawda obie rewelacje odpadły z Brazylią i Włochami. Dziś pewne jest, że jedna z drużyn w tym finale zagra. Amerykanie pokonali niełatwą drogę do półfinału:

 

E1: Ghana 3:0

E2: Chile 1:1

E3: Szwajcaria 1:0

1/8: Czechy 4:2

1/4: Francja 1:0

 

Szczególnie na szacunek zasługuje zwycięstwo z Francuzami, bo w meczu Francuzi nie potrafili momentami wyjść z własnej połowy. Jednak patrząc obiektywnie to my pokonaliśmy po drodze trudniejszych rywali i byliśmy minimalnym faworytem.

 

Zapełniona do ostatniego miejsca Maracana mogła obejrzeć jeden z bardziej zaciętych meczów tych mistrzostw. Obie ekipy zagrały w typowo angielskim stylu - z pełną dyscypliną taktyczną, minimalną ilością błędów i w tempie tak szybkim, że oko obserwatora nie zawsze było w stanie nadążyć za akcją. Na boisku działo się wiele, ale stuprocentowych sytuacji było jak na lekarstwo. Dlatego też po zmianie stron ustawiłem swój zespół trochę bardziej ofensywnie.

 

Po kilku składnych akcjach przyszła 66. minuta. Djakpka zagrał długą piłkę po linii do Arouny Kone, nasz napastnik pognał z nią na wysokość pola karnego po czym oddał do Salomona Kalou, pomocnik precyzyjnie dośrodkował w pole karne do Drogby. Nasz czołg powalił na ziemię defensora USA i siarczystym strzałem dał nam upragnione prowadzenie. Widząc, że to może być mecz do jednej bramki rozkazałem moim graczom powrócić do nastawienia sprzed przerwy. Dzielnie broniliśmy minimalnego prowadzenia w rytmie trąbek i bębnów, które jak zawsze towarzyszyły naszym meczom. Amerykanie nie mieli pomysłu na dobrze dysponowaną obronę. Za kilka dni znowu zagramy na Maracanie w najważniejszym meczu w historii Wybrzeża Kości Słoniowej.

 

[MŚ 1/2] 9.7.2014, Maracana, Rio de Janeiro

Wybrzeże Kości Słoniowej - USA 1:0 (0:0)

66' Drogba

 

WKS: Diarra - Djakpa, Meite, Kolo Toure, Eboue - Salomon Kalou (88' Boka), Kouame (88' Romaric), Yaya Toure, Gervinho - Didier Drogba (88' Sekou Cisse), A. Kone

 

USA: Howard - Hines (76' Dempsey), Whitbread, DeMerit, Spector - Shea, Bradley, Edu (83' Beasley), Adu - Donovan, Altidore (76' Torres)

 

Żółte kartki: Eboue, Kouame, Toure (WKS)

MoM: Drogba [7.5]

Widzów: 91974

 

 

Włochy - Hiszpania 1:2d

 

 

Brazylijski Związek jeszcze podczas mistrzostw zdymisjonował trenera i ogłosił, że nowym selekcjonerem Kanarków będzie Alexis Stival 'Cuca'.

 

Najsmutniejszą wiadomością były zawieszenia moich graczy w meczu finałowym. W związku z przekroczeniem limitu żółtych kartek w finale z Hiszpanią nie zagrają lider obrony Kolo Toure i lider pomocy Moussa Kouame.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...