Skocz do zawartości

Nasza miłość jedyna to Niebieska drużyna!


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Przed arcyważnym meczem z Widzewem, który miał dać odpowiedź wszystkim jaki będzie dalszy los Ruchu w tym sezonie, trener łódzkiej ekipy był bardzo zdenerwowany. Swoje frustracje i niepokoje wylał jednemu z dziennikarzy Gazety Wyborczej. Postanowiłem nie odpowiadać na prowokacje mając na uwadze to, że nasi kibice żyją w bardzo dobrych stosunkach z kibicami Widzewa. Odpowiedziałem tylko krótko, że boisko zweryfikuje kto jest lepszy. W 11. minucie Kret po podaniu Djokovica otworzył wynik meczu. Przez całą połowę mieliśmy przewagę, ale nie potrafiliśmy jej wykorzystać. Po zmianie stron sprawiedliwości stało się za dość. Ponownie Djoko asystował przy golu. Tym razem było to jego dośrodkowanie z rzutu rożnego, które zamknął strzałem głową Józek Zając. To podrażniło gości i nagle zaczęli stwarzać składne akcje. Po jednej z nich strzelec drugiej bramki się zagapił i nie upilnował Kaczora, który w sytuacji sam na sam nie dał szans naszemu Ormiańskiemu golkiperowi. Moi zawodnicy zareagowali na tę bramkę w odpowiedni sposób, nie dopuszczając już rywali do końca meczu pod naszą bramkę.

 

[13/34 1L] 4.10.2025, Cicha, Chorzów

Ruch [1] - Widzew [3] 2:1 (1:0)

11' Kret, 48' Józef Zając - 69' Kaczor

 

Harutyunyan - Bagirov, J. Zając, Klimek, Chrzanowski - Kisiel (72' Wasilewski), Djokovic, Dziengielewicz (72' Tolstykh), Zieliński - P. Zając (85' Sadowski), Kret

 

MoM: Nikola Djokovic [7.6]

Widzów: 2858

 

 

Cenne zwycięstwo z Widzewem trzeba było odpowiednio podkreślić pokonując w kolejnym meczu Pogoń, bo już w następnej kolejce czekała na nas Wisła Płock. Spotkanie miało spokojny przebieg, kontrolowaliśmy grę przez całe 90 minut. Jedyny moment, który mógł trochę zestresować mnie i kibiców, to 54. minuta i karny, którego nie wykorzystał Djokovic. Na szczęście piłkę, która odbiła się od słupka została od razu umieszczona w siatce przez Kreta.

 

[14/34 1L] 19.10.2025, Cicha, Chorzów, TV

Ruch [1] - Pogoń [14] 2:0 (1:0)

41' P. Zając, 54' Kret

54' Nikola Djokovic nie wykorzystał karnego - trafił w słupek

 

Harutyunyan - Bagirov, Malinowski, Klimek, Chrzanowski - Kisiel (72' Wasilewski), Djokovic, Dziengielewicz (72' Tolstykh), Zieliński - P. Zając (85' Sadowski), Kret

 

Zawieszony: Józef Zając

 

MoM: Djokovic [7.5]

Widzów: 3681

 

 

Trener Płockiej Wisły to nie mniejszy napinacz co trener Widzewa. Jakoś wszyscy szkoleniowcy próbowali mnie sprowokować, ale ja ich olewałem. Widziałem jak słabi są rywale i zdawałem sobie sprawę z tego, że konsekwentną grą możemy sobie szybko zapewnić awans. Byłem zdziwiony, że gospodarze nie stawili nam żadnego oporu. Twierdza Płock padła z pierwszym gwizdkiem arbitra...

 

[15/34 1L] 25.10.2025, Kazimierza Górskiego, Płock, TV

Wisła Płock [3] - Ruch [1] 0:4 (0:3)

20' Kret, 24' P. Zając, 45' Djokovic, 60' Zieliński

 

Harutyunyan - Bagirov, J. Zając, Klimek, Chrzanowski - Kisiel (46' Wasilewski), Djokovic, Dziengielewicz (71' Tolstykh), Zieliński - P. Zając (71' Sadowski), Kret

 

MoM: Djokovic [8.9]

Widzów: 1752

 

 

 

 

 

Zimny - jedynie Zambrotta z wymienionych przez Ciebie nie zakończył kariery. Gianluca trenuje Genoę i prowadzi Włoską reprezentację u19.

Odnośnik do komentarza

Mecz z Sandecją był kolejnym pokazem siły Niebieskich. Goście nie mieli nic do powiedzenia. Do roli lidera urastał powoli Djokovic, przez którego przechodziła większość piłek. Niezawodni w ataku byli Piotrek Zając i Kret. Ale rywale cały czas deptali nam po piętach.

 

[16/34 1L] 1.11.2025, Cicha, Chorzów

Ruch [1] - Sandecja [12] 5:0 (4:0)

1' 11' 87' Piotr Zając, 13' Kret, 32' Djokovic

 

Harutyunyan - Bagirov, J. Zając, Klimek, Chrzanowski - Kisiel (90' Wasilewski), Djokovic, Dziengielewicz (90' Tolstykh), Zieliński - P. Zając (90' Sadowski), Kret

 

MoM: P. Zając [9.3]

Widzów: 3655

 

 

Wpadka w Gorzowie była do wybaczenia. Bezbramkowy remis z mocną ekipą to wynik, którzy nie przynosi nam wstydu. Choć tak prawdę mówiąc mecz powinniśmy wygrać grając w 9. Gorzów nie oddał ani jednego strzału na bramkę, a my oddając 11 strzałów w światło bramki nie potrafiliśmy ani raz pokonać bramkarza gospodarzy.

 

[17/34 1L] 5.11.2025, Miejski, Gorzów Wielkopolski

GKP Gorzów [6] - Ruch [1] 0:0

 

Harutyunyan - Bagirov, J. Zając, Klimek, Chrzanowski - Kisiel (66' Wasilewski), Djokovic, Dziengielewicz (66' Tolstykh), Zieliński - P. Zając, Kret (84' Sadowski)

 

MoM: Bagirov [7.2]

Widzów: 1655

Odnośnik do komentarza

Runda rewanżowa rozpoczęła się późną jesienią. Rewanżowe spotkanie z Górnikiem Łęczna rozpoczęło się fatalnie. Goście z rzutu wolnego strzelili bramkę i zamurowali się pod własną bramką. Przez ponad 70. minut waliliśmy głową w mur, by w końcu w 81. minucie wyrównać. Mecz wyglądał podobnie jak w Gorzowie. Raziliśmy nieskutecznością i straciliśmy kolejne cenne punkty.

 

[18/34 1L] 26.11.2025, Cicha, Chorzów

Ruch [1] - Łęczna [9] 1:1 (0:1)

81' Bagirov - 7' Najewski

 

Harutyunyan - Bagirov, J. Zając, Klimek, Chrzanowski - Kisiel (77' Wasilewski), Djokovic, Dziengielewicz (77' Tolstykh), Zieliński - P. Zając (77' Sadowski), Kret

 

MoM: Bagirov [8.0]

Widzów: 3581

 

 

Mecz w Stalowej Woli potwierdził, że dopadł nas kryzys. Remis na boisku przedostatniej drużyny chluby nam nie przynosi. Cieszę się, że był to ostatni jesienny mecz, bo z kolejki na kolejkę traciliśmy przewagę, którą sobie wypracowaliśmy wcześniej. Jedyny pozytyw końcówki rundy to fakt, że jesteśmy jedyną niepokonaną drużyną w I lidze.

 

[19/34 1L] 26.11.2025, MOSiR, Stalowa Wola

Stal St. Wola [17] - Ruch [1] 1:1 (1:1)

10' Kazimierczak - 4' P. Zając

60' Dziengielewicz nie wykorzystał karnego - strzelił obok słupka

 

Harutyunyan - Bagirov, J. Zając, Klimek, Chrzanowski - Kisiel, Tolstykh, Dziengielewicz (78' Wieczorek), Zieliński (46' Wasilewski) - P. Zając (78' Sadowski), Kret

 

Czerwona kartka: 83' Tolstykh (druga żółta - Ruch)

MoM: Zieliński [7.4]

Widzów: 1380

 

 

Tabela po rundzie jesiennej (19. kolejka):

| Poz   | Inf   | Zespół         |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| 1.    |       | Ruch Chorzów   |       | 19    | 12    | 7     | 0     | 49    | 8     | +41   | 43    | 
| 2.    |       | Wisła Płock    |       | 19    | 12    | 4     | 3     | 35    | 19    | +16   | 40    | 
| 3.    |       | Widzew         |       | 19    | 12    | 4     | 3     | 35    | 9     | +26   | 40    |  
| 4.    |       | GKS Jastrzębie |       | 19    | 12    | 3     | 4     | 32    | 13    | +19   | 39    | 
| 5.    |       | GKS Katowice   |       | 19    | 12    | 3     | 4     | 31    | 15    | +16   | 39    | 
| 6.    |       | GKP Gorzow     |       | 19    | 9     | 7     | 3     | 23    | 11    | +12   | 34    | 
| 7.    |       | ŁKS Łódź       |       | 19    | 8     | 6     | 5     | 27    | 19    | +8    | 30    | 
| 8.    |       | Cracovia       |       | 19    | 7     | 7     | 5     | 21    | 19    | +2    | 28    | 
| 9.    |       | Łęczna         |       | 19    | 7     | 6     | 6     | 25    | 24    | +1    | 27    | 
| 10.   |       | Podbeskidzie   |       | 19    | 7     | 6     | 6     | 27    | 20    | +7    | 27    | 
| 11.   |       | KSZO Ostrowiec |       | 19    | 5     | 7     | 7     | 26    | 28    | -2    | 22    | 
| 12.   |       | Pogoń          |       | 19    | 5     | 6     | 8     | 14    | 25    | -11   | 21    | 
| 13.   |       | Sandecja       |       | 19    | 4     | 8     | 7     | 18    | 28    | -10   | 20    | 
| 14.   |       | Polonia Bytom  |       | 19    | 4     | 6     | 9     | 20    | 27    | -7    | 18    | 
| 15.   |       | Znicz Pruszków |       | 19    | 3     | 5     | 11    | 14    | 36    | -22   | 14    | 
| 16.   |       | Kmita          |       | 19    | 1     | 7     | 11    | 13    | 40    | -27   | 10    | 
| 17.   |       | Stal St. Wola  |       | 19    | 2     | 2     | 15    | 10    | 46    | -36   | 8     | 
| 18.   |       | Bełchatów      |       | 19    | 0     | 4     | 15    | 9     | 42    | -33   | 4     | 

Odnośnik do komentarza

Po meczu ze Stalówką jeszcze przez tydzień prowadziłem delikatne treningi, a następnie moi gracze otrzymali 4 tygodnie urlopu. Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok mogli przywitać w spokoju. W Turcji ten okres był bardzo napięty, rozgrywane były mecze Pucharu Turcji i zaległe kolejki ligowe. Często w 7 dni grało się 3 spotkania. Teraz wszyscy mogli usiąść, wyciszyć się. Ale miesiąc wakacji szybko minął i trzeba było wracać do treningów. 12 stycznia rozpoczęliśmy okres przygotowawczy meczem z Wisłą Kraków. Niespodziewanie rozbiliśmy czołową ekipę Ekstraklasy aż 3:1. Później przez prawie miesiąc trenowaliśmy na swoich obiektach by na początku lutego pojechać na wakacje... tfu obóz przygotowawczy do Chorwacji. Mieliśmy tam rozegrać 4 sparingi. Jeszcze przed wyjazdem zakontraktowałem 2 nowych zawodników:

 

Alexandru Gherman (DR, 18 lat, Rumunia U21 2/0) - za 100 tyś złotych sprowadziłem z FC Brasov bardzo utalentowanego gracza, który zajmie miejsce na prawej obronie. Jego największymi atutami są gra głową, krycie i koncentracja.

 

Cristian Vadana (SC, 26 lat, Rumunia U21 13/3) - były gracz GP Craiova, który w swoim klubie był ikoną. 8 rozegranych sezonów, łącznie 251 występów, w których zdobył 115 bramek i zaliczył 50 asyst. Byłem w szoku, że za zaledwie 120 tyś złotych udało mi sie wyciągnąć zawodnika, który z powodzeniem mógłby grać w każdym polskim klubie. Będę miał z niego ogromny pożytek, bo wysokie umiejętności jakie posiada będą pewnie wystarczające na każdego obrońcę w Polsce.

 

Najbardziej rozśmieszyło mnie to, że połowa Ekstraklasy biła się o moich dwóch zawodników, którzy nawet nie mieli pewnego miejsca w składzie Ruchu. Ostatecznie bój o Daniela Wieczorka i Krzysztofa Tarachulskiego wygrała Jagiellonia, która przeleje w ratach na nasze konto łącznie 1.240.000 złotych. Zrobiłem interes życia na tych graczach. Nie wiem co scouci naszych klubów widzieli w tych zawodnikach. Ale tym lepiej dla nas, skoro cała liga bije się o takich słabeuszy, a nikt nie interesuje się takimi perłami jak choćby Vadana.

 

 

Wyniki sparingów:

Ruch - Wisła 3:1 (Kret, Piotr Zając, Wieczorek)

GOSzK AC - Ruch 0:5 (Piotr Zając 2, Vadana. Kisiel, Sadowski)

Varteks - Ruch 3:3 (Piotr Zając, Vadana, Sadowski)

NK Zagrzeb - Ruch 1:5 (Zieliński, Józef Zając, Tolstykh, Dziengielewicz, Vadana)

NK Dinamo - Ruch 1:2 (Piotr Zając, Zieliński)

Odnośnik do komentarza

A możesz mi powiedzieć po co Ci ten save? :> Nigdy nie udostępniałem publicznie swoich taktyk czy gier. Dlaczego tym razem miałbym zrobić wyjątek?

 

 

W ostatnim dniu okienka transferowego sfinalizowałem transfer Węgra Ervina Tolnai (23 lata, DM/MC/MR, Węgry u21 26/3) z Ferencvarosu. Kosztował mnie 200 tyś złotych a będzie solidnym wzmocnieniem drugiej linii. Były reprezentant węgierskiej młodzieżówki rozegrał w swoim klubie 162 mecze.

 

 

W meczu z KSZO nie mogłem skorzystać z zawieszonych za kartki Piotra Zająca i Alexeya Tolstykha. Kontuzje leczyli Robert Klimek i Nikola Djokovic. Drużyna była trochę zmęczona po intensywnie przepracowanym okresie przygotowawczym i ciężkich sparingach nie miała jeszcze świeżości. Najważniejsze było więc pokonać drużynę z Ostrowca obojętnie w jakim stylu. Udało się to. Cieszyć mogła również wzrastająca frekwencja na naszych meczach.

 

[20/34 1L] 28.02.2026, Cicha, Chorzów

Ruch [1] - KSZO [11] 2:0 (2:0)

7' Kret, 41' Kisiel

 

Harutyunyan - Bagirov, Chrzanowski, J. Zając, Gherman - Kisiel, Dziengielewicz (76' Szałek), Tolnai, Zieliński (76' Wasilewski) - Vadana, Kret (76' Sadowski)

 

MoM: Kisiel [7.9]

Widzów: 3580

 

 

Do Pruszkowa jechaliśmy z pewną obawą, żeby nie zrobić powtórki ze Stalowej Woli, kiedy to graliśmy z równie słabą ekipą i o mało co nie przegraliśmy. Znicz zgodnie z moimi oczekiwaniami zamurował dostęp do bramki i mieliśmy nie lada problem. Na domiar złego urazu nabawił się Vadana. Szczęściem w nieszczęściu to jego zmiennik Piotr Zając dał nam upragnione prowadzenie. Później było już łatwiej, bo gospodarze w końcówce musieli się odsłonić i zaaplikowaliśmy im jeszcze jedną bramkę.

 

[21/34 1L] 4.3.2026, MZOS, Pruszków

Znicz [15] - Ruch [1] 0:2 (0:0)

58' Piotr Zając, 84' Kret

 

Harutyunyan - Bagirov, Chrzanowski, J. Zając, Gherman - Kisiel (74' Tolstykh), Dziengielewicz, Tolnai, Zieliński (74' Wasilewski) - Vadana (46' P. Zając), Kret

 

MoM: Dziengielewicz [7.5]

Widzów: 1520

Odnośnik do komentarza

Ponieważ bardzo mi odpowiadają Twoje wybrane ligi a sam straciłbym za dużo czasu żeby dojść do tego roku czerpiąc przyjemność z gry... Taktyki w ogóle mnie nie interesują. Chyba Twój sejv nie jest aż takim Graalem, żeby go skrzętnie ukrywać...B-)Prosiłeś żebym napisał na forum ogólnym więc piszę, ponieważ kiedyś napisałeś mi, że go udostępnisz...:>

Odnośnik do komentarza

Mecze z Łódzkim Klubem Sportowym zawsze wywoływały w Chorzowie dużo emocji. Tego dnia nie było inaczej. Obie ekipy mierzyły w awans, a do tego nasze zwycięstwo miało ułatwić Widzewowi walkę o 2. miejsce w tabeli. Bez kontuzjowanych Vadany i Klimka musieliśmy sobie poradzić ze zmotywowanym teamem ŁKSu. W grze moich zawodników było widać więcej konsekwencji taktycznej i mniej gry na hurra. Dyscyplina, którą wprowadzałem do klubu zaczęła przenosić się na boisko. Do przerwy przycisnęliśmy rywali do muru, a po przerwie ćwiczyliśmy grę z kontry. Po wyniku wydać, że lepiej nam wychodzi atak pozycyjny.

 

[22/34 1L] 15.3.2026, Cicha, Chorzów, TV

Ruch [1] - ŁKS [7] 2:0 (1:0)

17' Djokovic, 41' Kret

 

Harutyunyan - Bagirov, Chrzanowski, J. Zając, Gherman - Kisiel (79' Tolstykh), Djokovic (79' Dziengielewicz), Tolnai, Zieliński (79' Wasilewski) - P. Zając, Kret

 

MoM: Djokovic [8.1]

Widzów: 3718

 

 

Ponoć derby rządzą się swoimi prawami. Ten mecz z Katowicami rządził się prawami ustalonymi przez moich zawodników. Nowy nabytek z Rumunii podbił serca fanów, a starzy znajomi Kret i Djokovic dobili rywala zza miedzy. Przewaga nad Widzewem wzrosła już do 7 punktów.

 

[23/34 1L] 15.3.2026, Cicha, Chorzów, TV

Ruch [1] - GKS Katowice [6] 5:0 (4:0)

3' 36' Vadana, 44' Djokovic, 45' 74' Kret,

 

Harutyunyan - Bagirov, Klimek, J. Zając, Gherman - Kisiel (79' Tolstykh), Djokovic (79' Dziengielewicz), Tolnai, Zieliński (79' Wasilewski) - Vadana, Kret

 

MoM: Kret [8.9]

Widzów: 3703

Odnośnik do komentarza

Trudny bój w Jastrzębiu pokazał nam, że nie możemy być do końca pewni awansu. Walczący o drugą pozycję GKS powiesił nam wysoko poprzeczkę i moi gracze mimo wielu prób nie zdołali jej przeskoczyć. Dobrze, że nie daliśmy rywalom poczuć, że są nas w stanie wypunktować, bo mogliśmy sobie narobić niepotrzebnych problemów. A tak to zachowujemy status quo.

 

[24/34 1L] 21.3.2026, Harcerska, Jastrzębie Zdrój

Jastrzębie [3] - Ruch [1] 0:0

 

Harutyunyan - Bagirov, Klimek, J. Zając, Gherman - Kisiel (77' Wasilewski), Djokovic (46' Tolstykh), Tolnai, Zieliński - Vadana (77' P. Zając), Kret

 

MoM: Tolnai [7.5]

Widzów: 1741

 

 

Bez kontuzjowanego Djokovica i powołanego na mecz rosyjskiej młodzieżówki Tolstykha pojechaliśmy do Krakowa. Cracovia nie miała ostatnio dobrej passy - porażka, zwycięstwo, porażka, zwycięstwo... Gdyby wierzyć w przesądy to powinniśmy przegrać bo właśnie była kolej na zwycięstwo Cracovii. To również sugerowali mi dziennikarze przed meczem. Uśmiechnąłem się jedynie z pogardą i poszedłem dowodzić moim pędzącym rydwanem. Po meczu krakowskie pismaki nie miały już tak dobrego humoru.

 

[25/34 1L] 28.3.2026, Józefa Kałuży, Kraków

Cracovia [9] - Ruch [1] 0:3 (0:2)

24' Kret, 30' 47' Vadana

 

Harutyunyan - Bagirov (65' Malinowski), Klimek, J. Zając, Gherman (46' Chrzanowski) - Kisiel, Dziengielewicz, Tolnai, Zieliński - Vadana, Kret (77' P. Zając)

 

MoM: Vadana [8.5]

Widzów: 3029

 

 

Do końca 9 kolejek i wszystko wskazuje na to, że awansuje para Widzew - Ruch:

1. Ruch 59

2. Widzew 54

3. Jastrzębie 49

4. Płock 47

5. Gorzów 46

6. Katowice 43

Odnośnik do komentarza

Praktycznie zdegradowany Kmita ruszył na nas bardzo optymistycznym ustawieniem 4-2-4. Wesołe miny szybko gospodarzom zrzedły. Już w 9. minucie Zieliński otworzył wynik spotkania. Asystę zaliczył Gherman, który przy dogrywaniu piłki naciągnął ścięgna podkolanowe i wykluczył się z gry na 6 tygodni. Przed przerwą horror Kmity rozpoczął Rumun Vadana a skończył Piotr Wijas, który złapał drugą żółtą kartkę i gospodarze byli zmuszeni całą drugą połowę grać w 10. Po zmianie stron graliśmy na luzie i zaaplikowaliśmy Kmicie taką samą ilość bramek co przed przerwą.

 

[26/34 1L] 4.4.2026, Zabierzów

Kmita [16] - Ruch [1] 0:6 (0:3)

9' 90+2' Zieliński, 39' 42' Vadana, 60' Kret, 78' Józef Zając

 

Harutyunyan - Bagirov, Klimek, J. Zając, Gherman (9' Chrzanowski) - Kisiel, Djokovic (46 Dziengielewicz), Tolnai, Zieliński - Vadana, Kret (71' P. Zając)

 

Czerwona kartka: 45' Piotr Wijas (druga żółta - Kmita)

MoM: Zieliński [8.7]

Widzów: 1131

 

 

Słabo spisująca się Polonia Bytom nie była w stanie dotrzymać nam kroku. Wszyscy powoli oswajali się z myślą, że Ruch jest już w Esktraklasie. Wprawdzie formalnie brakowało nam jeszcze trochę punktów, ale poziomem sportowym znacząco wyprzedzaliśmy wszystkich swoich rywali.

 

[27/34 1L] 12.4.2026, Cicha, Chorzów, TV

Ruch [1] - Polonia Bytom [11] 3:0 (1:0)

28' Zieliński, 50' Kret, 69' Tolnai

 

Harutyunyan - Bagirov, Klimek, J. Zając, Chrzanowski - Kisiel, Djokovic (69' Dziengielewicz), Tolnai (79' Tolstykh), Zieliński - Vadana (69' P. Zając), Kret

 

MoM: Zieliński [8.1]

Widzów: 3675

 

 

Przed meczem z Podbeskidziem posypał mi się skład. Na treningu kontuzji doznali lewy obrońca Bagirov, którego czeka 3 tygodniowy odpoczynek oraz defensywny pomocnik Dziengielewski, który zwichnął bark i ma 3 miesiące z głowy. Do tego Kret musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Bohaterem meczu w Bielsku był Vadana, który wystąpił zaledwie 45. minut. W tym czasie zdobył dwie bramki i został zmieniony w przerwie, bo podejrzewałem, że nabawił się urazu. Na szczęście było to tylko drobne stłuczenie. Mimo osłabienia rozbiliśmy Górali i do awansu brakowało nam już tylko dwóch zwycięstw.

 

[28/34 1L] 18.4.2026, Miejski, Bielsko-Biała

Podbeskidzie [10] - Ruch [1] 0:4 (0:2)

5' 24' Vadana, 51' P. Zając, 90+2' Zieliński

 

Harutyunyan - Malinowski, Klimek, J. Zając, Chrzanowski - Kisiel (69' Wasilewski), Djokovic, Tolnai (46' Tolstykh), Zieliński - Vadana (46' Sadowski), P. Zając

 

MoM: Vadana [8.3]

Widzów: 1970

 

Po meczu okazało się, że Malinowski musi pauzować przez najbliższe 2 tygodnie, bo ma mocno potłuczone żebra.

Odnośnik do komentarza

To jest zawodnik, który posiada najwyższe umiejętności w całej naszej lidze. Nawet mistrz Polski nie ma takiego napastnika. W Ekstraklasie pewnie będzie zabawnie ;)

 

 

 

Trochę najedliśmy się strachu kiedy przedostatni Bełchatów objął prowadzenie na Cichej. Ale jeszcze przed przerwą wszystko wróciło do normy, a po zmianie stron wynik został ustawiony w taki sposób, żebyśmy nie musieli się wstydzić.

 

[29/34 1L] 25.4.2026, Cicha, Chorzów

Ruch [1] - Bełchatów [17] 4:1 (2:1)

33' Tolnai, 45' 79' Kret, 74'kar Djokovic - 22' Sobiech

 

Harutyunyan - Tolstykh, Klimek, J. Zając, Chrzanowski - Kisiel, Djokovic (85' Szałek), Tolnai, Zieliński - Vadana (85' Sadowski), Kret (85' P. Zając)

 

MoM: Kret [8.5]

Widzów: 3678

 

 

Przed meczem, który mógł dać nam awans miałem niemały ból głowy. Na Widzew nie mogłem wystawić zawieszonego za kartki Józka Zająca a kontuzji na rozgrzewce nabawił się drugi ze stoperów Robert Klimek. W tej sytuacji na obronie zagrał rezerwowy Malinowski i defensywny pomocnik Tolnai. Na lewą obronę po kontuzji powrócił jeszcze nie w pełni sprawny Bagirov. Zapowiadał się ciekawy mecz. Pierwsza połowa to wzajemnie sprawdzanie się i brak zdecydowania. Drugą połowę rozpoczęliśmy bez Djokovica, który był tak poobijany, że nie mógł kontynuować gry. Widzew po kilka ładnych akcjach objął prowadzenie. Nie układała nam się tego dnia gra i ogromnie ucieszyło mnie to, że Kamil Zieliński wziął odpowiedzialność na swoje barki i przeprowadził akcję meczu w 69. minucie, którą zakończył golem. Mecz kończyliśmy w 10. bo po przeprowadzeniu wszystkich zmian kontuzji nabawił się Malinowski, którego do końca sezonu nie zobaczymy już w Niebieskim trykocie.

 

[30/34 1L] 2.5.2026, Aleja Piłsudskiego, Łódź, TV

Widzew [2] - Ruch [1] 1:1 (0:0)

63' Gancarczyk - 69' Zieliński

 

Harutyunyan - Bagirov, Tolnai, Malinowski, Chrzanowski - Kisiel, Djokovic (46' Dadasiewicz), Tolstykh (77' P. Zając), Zieliński - Vadana (77' Sadowski), Kret

 

MoM: Zieliński [7.7]

Widzów: 4415

 

Ten remis zapewnił nam już udział w barażu. Do bezpośredniego awansu brakowało 2 punktów. Z I ligą pożegnali się po tej kolejce Stal Stalowa Wola i Bełchatów. Los Kmity i Znicza też był już przesądzony ale mieli oni jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie.

Odnośnik do komentarza

W tym meczu mieliśmy postawić kropkę nad "i". Zwycięstwo z dobrze spisującym się spadkowiczem z Ekstraklasy było marzeniem wszystkich kibiców Ruchu. Moi gracze sprawili im najlepszy możliwy prezent - rozgromili Gorzów 6:0. Mistrzostwo I ligi stało się faktem.

 

[31/34 1L] 9.5.2026, Cicha, Chorzów

Ruch [1] - Gorzów [5] 6:0 (5:0)

2' 6' Kret, 10' Kisiel, 27' Vadana, 32' Bagirov, 63'sam Adamczyk

 

Harutyunyan - Bagirov, Chrzanowski, J. Zając, Gherman - Kisiel, Djokovic (66' Tolstykh), Tolnai, Zieliński - Vadana (66' Sadowski), Kret (66' P. Zając)

 

MoM: Kret [9.2]

Widzów: 3598

 

 

 

Czołówka po 31. kolejce:

1. Ruch 75

2. Widzew 65

3. Płock 63

4. Jastrzębie 56

5. Gorzów 53

 

 

Po meczu kibice wbiegli na murawę chcąc podziękować moim zawodnikom i mnie. Przez dobre 10. minut nie miałem kontaktu z ziemią, kibice rzucali mną jak piłką. Kiedy już się uspokoili od razu dorwali mnie dziennikarze:

 

- Ruch wraca na należne mu miejsce!

 

- Niy! Miejsce Ruchu je na tronie Ekstraklasy! My na razie wracomy yno do najwyższej ligi. Jak już bydymy na tym miejscu, kiere je przeznaczone do tego świyntego klubu to wom dom znać.

 

- 6:0 na koniec to cudowny wynik.

 

- Ja. Chciołżech żeby naszym fanon w kóńcu dać chocioż trocha takij rychtyk uciechy. Tela batów co oni ostatnio dostowali od tych fusbalistów co tukej przedtym grali, to szło sie załomać. Dejcie mi terozki dychnyć trocha... Majster!!!

Odnośnik do komentarza

Kuzyn, Ty tutaj? :>

 

 

Bez kontuzjowanych Klimka, Malinowskiego, Dziengielewicza i Wasilewskiego oraz wyjechanych na zgrupowanie reprezentacji Józefa Zająca, Chrzanowskiego, Zielińskiego i Piotra Zająca, z zaledwie trzema rezerwowymi i w składzie tak eksperymentalnym, że bardziej się nie dało pojechaliśmy do Szczecina. Zdawałem sobie sprawę z tego, że o zwycięstwo może być trudno, więc kazałem moim graczom podejść do meczu na luzie, przecież nie ciążyła już na nas żadna presja. Postawa moich graczy bardzo mnie zbudowała. W meczu o nic i w połowie rezerwowym składzie wygraliśmy 2:1 po pięknym meczu rezerwowego Sadowskiego. Jedynym minusem była kontuzja Kisiela, która wykluczy go z treningów na najbliższe 6 tygodni.

 

[32/34 1L] 12.5.2026, Floriana Krygiera, Szczecin

Pogoń [14] - Ruch [1] 1:2 (1:2)

17' Kubicki - 14' Kret, 40' Sadowski

 

Harutyunyan (71' Lewandowski) - Bagirov, Tolnai, Dadasiewicz, Gherman - Kisiel (45' Szałek), Djokovic, Tolstykh, Sadowski (71' Rogalski) - Vadana, Kret

 

MoM: Sadowski [7.9]

Widzów: 1299

 

 

Lista nieobecnych przed meczem z Wisłą Płock zwiększyła się o Kisiela. Z kolei po meczu okazało się, że Gherman następny miesiąc będzie leczył nogę. Takiej plagi kontuzji nie miałem w zespole jeszcze nigdy. Na szczęście już wszystko jest przesądzone i nikt nie odbierze nam awansu. Nie chciałem jednak nikomu ułatwiać, tym bardziej, że Wisła była cały czas zainteresowana zajęciem drugiego miejsca. Ale moi gracze znowu stanęli na wysokości zadania odnosząc skromne zwycięstwo. Pozostał jeszcze tylko mecz z Sandecją i będziemy mogli zostać nazwani niepokonanymi w I lidze.

 

[33/34 1L] 16.5.2026, Cicha, Chorzów

Ruch [1] - Płock [3] 1:0 (0:0)

53' Kret

 

Harutyunyan - Bagirov, Klimek (85' Szałek), Dadasiewicz, Gherman (33' Bartos) - Djokovic, Tolstykh, Tolnai, Sadowski (71' Rogalski) - Vadana, Kret

 

MoM: R. Wiśniewski [7.4] (Płock)

Widzów: 3965

Odnośnik do komentarza

Na koniec sezonu rozegraliśmy piknikowe spotkanie z Sandecją. Udało nam się nie przegrać i zostaliśmy jedyną niepokonaną ekipą I ligi. Bardzo mnie to ucieszyło, że moi gracze walczyli do końca mając już pewny awans.

 

[34/34 1L] 23.5.2026, Kilińskiego, Nowy Sącz

Sandecja [10] - Ruch [1] 0:0

 

Harutyunyan - Bagirov, Klimek, J. Zając, Chrzanowski - Zieliński, Djokovic, Tolnai (77' Tolstykh), P. Zając (77' Szałek) - Vadana, Kret (77' Sadowski)

 

MoM: Bagirov [7.1]

Widzów: 1750

 

 

| Poz   | Inf   | Zespół         |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| 1.    | M     | Ruch Chorzów   |       | 34    | 24    | 10    | 0     | 90    | 11    | +79   | 82    | 
| 2.    | A     | Widzew         |       | 34    | 21    | 8     | 5     | 60    | 18    | +42   | 71    | 
| 3.    | Br    | Wisła Płock    |       | 34    | 21    | 6     | 7     | 60    | 30    | +30   | 69    | 
| 4.    |       | GKS Jastrzębie |       | 34    | 18    | 5     | 11    | 50    | 30    | +20   | 59    | 
| 5.    |       | Łęczna         |       | 34    | 16    | 9     | 9     | 54    | 34    | +20   | 57    | 
| 6.    |       | GKS Katowice   |       | 34    | 16    | 8     | 10    | 48    | 42    | +6    | 56    | 
| 7.    |       | GKP Gorzow     |       | 34    | 16    | 8     | 10    | 51    | 36    | +15   | 56    | 
| 8.    |       | ŁKS Łódź       |       | 34    | 16    | 7     | 11    | 48    | 32    | +16   | 55    | 
| 9.    |       | Cracovia       |       | 34    | 12    | 11    | 11    | 34    | 33    | +1    | 47    | 
| 10.   |       | Sandecja       |       | 34    | 12    | 10    | 12    | 37    | 38    | -1    | 46    | 
| 11.   |       | Podbeskidzie   |       | 34    | 11    | 10    | 13    | 40    | 43    | -3    | 43    | 
| 12.   |       | Polonia Bytom  |       | 34    | 12    | 7     | 15    | 43    | 46    | -3    | 43    | 
| 13.   |       | KSZO Ostrowiec |       | 34    | 10    | 10    | 14    | 38    | 43    | -5    | 40    | 
| 14.   |       | Pogoń          |       | 34    | 7     | 12    | 15    | 25    | 49    | -24   | 33    | 
| 15.   | S     | Znicz Pruszków |       | 34    | 8     | 5     | 21    | 28    | 63    | -35   | 29    | 
| 16.   | S     | Bełchatów      |       | 34    | 6     | 7     | 21    | 27    | 64    | -37   | 25    | 
| 17.   | S     | Kmita          |       | 34    | 4     | 12    | 18    | 27    | 72    | -45   | 24    | 
| 18.   | S     | Stal St. Wola  |       | 34    | 2     | 3     | 29    | 14    | 90    | -76   | 9     | 

 

 

Poniżej zamieszczam statystyczne podsumowanie moich zawodników:

 

| Wyb  | Inf  | Nazwisko               | M.     | Br.  | As.  | GrM  | Pod  | Wśl  | Dry  | SCel | ŻK   | CzK  | Śr. Oc. | 
| -    | Int  | Hayk Harutyunyan       | 29     | -    | -    | -    | 58%  | 0.14 | -    | -    | -    | -    | 6.97    | 
| -    | Jun  | Mariusz Lewandowski    | 0 (1)  | -    | -    | -    | -    | -    | -    | -    | -    | -    | 6.80    | 
| -    | Int  | Robert Klimek          | 28     | 2    | 3    | 3    | 74%  | 3.15 | 0.04 | -    | 2    | -    | 7.14    | 
| -    | Int  | Janusz Chrzanowski     | 27 (2) | 1    | 1    | 1    | 74%  | 2.33 | 0.79 | -    | 3    | -    | 7.04    | 
| -    | Ktz  | Alexandru Gherman      | 10     | -    | -    | -    | 74%  | 2.26 | 0.63 | -    | 1    | -    | 6.92    | 
| -    | Ktz  | Marcin Malinowski      | 6 (4)  | -    | 1    | -    | 69%  | 4.18 | -    | -    | -    | -    | 7.01    | 
| -    | Jun  | Michal Bartos          | 1 (1)  | -    | -    | -    | 55%  | 3.67 | -    | -    | -    | -    | 6.70    | 
| -    | Int  | Jaroslaw Dadasiewicz   | 2 (2)  | -    | -    | -    | 57%  | 4.00 | -    | -    | 1    | -    | 6.75    | 
| -    | Int  | Jozef Zajac            | 30     | 4    | 2    | 1    | 74%  | 4.30 | 0.03 | 45%  | 7    | -    | 7.17    | 
| -    | Int  | Zaur Bağirov           | 33     | 3    | 3    | 3    | 77%  | 3.62 | 1.01 | 36%  | -    | -    | 7.26    | 
| -    | Jun  | Piotr Rogalski         | 0 (2)  | -    | -    | -    | -    | -    | -    | -    | -    | -    | 6.75    | 
| -    | Int  | Ervin Tolnai           | 15     | 2    | 3    | 1    | 82%  | 3.65 | 0.77 | 29%  | -    | -    | 7.27    | 
| -    | Ktz  | Mariusz Dziengielewicz | 16 (4) | 1    | 5    | 2    | 82%  | 4.28 | 1.20 | 43%  | -    | -    | 7.17    | 
| -    | Ktz  | Damian Wasilewski      | 4 (21) | -    | 3    | -    | 74%  | 1.83 | 2.80 | 31%  | -    | -    | 6.80    | 
| -    | Int  | Nikola Djokovic        | 25     | 8    | 22   | 4    | 80%  | 4.24 | 2.14 | 29%  | 2    | -    | 7.56    | 
| -    | Int  | Mateusz Szalek         | 5 (8)  | -    | 3    | 1    | 79%  | 5.83 | 0.34 | -    | -    | -    | 6.93    | 
| -    | Int  | Kamil Zielinski        | 33     | 9    | 5    | 5    | 76%  | 2.62 | 2.37 | 38%  | 2    | -    | 7.24    | 
| -    | Ktz  | Bartlomiej Kisiel      | 29     | 2    | 5    | 1    | 72%  | 2.05 | 2.54 | 25%  | -    | -    | 7.04    | 
| -    | Int  | Alexey Tolstykh        | 6 (15) | -    | 3    | -    | 78%  | 3.20 | 1.26 | -    | 2    | 1    | 6.80    | 
| -    | Int  | Maciej Kret            | 34     | 30   | 12   | 6    | 73%  | 1.14 | 5.27 | 50%  | 4    | -    | 7.54    | 
| -    | Int  | Piotr Sadowski         | 2 (17) | 1    | -    | 1    | 67%  | 0.48 | 2.65 | 33%  | -    | -    | 6.75    | 
| -    | Int  | Cristian Vãdana        | 14     | 9    | 5    | 2    | 76%  | 0.99 | 5.10 | 46%  | -    | -    | 7.51    | 
| -    | Int  | Piotr Zajac            | 22 (9) | 16   | 4    | 1    | 74%  | 0.81 | 5.19 | 38%  | 6    | -    | 7.34    | 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...