Skocz do zawartości

MKS Pogoń Szczecin


Hammer

Rekomendowane odpowiedzi

Na chłodno ;) Mimo wszystko, mimo tego jak grali, jak gubili punkty, jak przejawiali brak ambicji to jednak ten awans uzyskali i chwała im za to, bo walczyli do końca. W Ekstraklasie jest trochę inna piłka, mniej siłowa niż w I lidze, gdzie szczytem kunsztu taktycznego jest laga na napastnika. Myślę, że nie powinniśmy wyrzucać od razu 3/4 piłkarzy, a jedynie dokonać wzmocnień i wymieniać trybiki w trakcie sezonu. Mówi się o przyjściu S. Dudka i M. Gancarczyka, Dudek z tego co widziałem grał całkiem nieźle, ale chyba nie potrzebujemy już graczy środka pola, za to skrzydłowy jak najbardziej, bowiem jest b.dobry Robert K., ale nie wytrzymuje kondycyjne 90 minut, a Budka to cień zawodnika z Widzewa.

Na pozycji bramkarza wzmocnień nie trzeba, Janukiewicz to pewniak, Fabiniak solidny zmiennik, a numer trzy to piłkarz o sporym potencjale - Rudnicki. Na prawej obronie jest Frączczak, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie na dłuższy okres... jest jeszcze Hricko, ale młodszy już nie będzie. Na lewej mamy Hrickę i Pietruszkę, jeśli więc udałoby się kupić jednego bocznego obrońcę byłoby super. Gorzej w środku, jest Hernani, Williams, Noll, Kucharski i Radler, ale żaden z nich nie grał na przyzwoitym poziomie. W pomocy całkiem nieźle, w rezerwach dobrze prezentuje się Mosnikov, może w końcu dostanie szansę gry w I zespole, na defensywnym pomocniku jest Golla, Szałek i Rogalski, trzech odpowiednich graczy, zwłaszcza ten pierwszy ma w sobie potencjał. Na lewej pomocy Kolendowicz i Lewandowski, młody Lewy powinien być w końcu gwiazdą, bo ma zadatki, ale kontuzje mu ciągle przeszkadzają, na prawej Budka, ewentualnie Frączczak, Aka czy Wólkiewicz, jeden skrzydłowy też by nam się przydał. Na rozegraniu Aka, Edi, Ława, Aka rozkwita z meczu na mecz, technika ma bajeczną, może stać się liderem środka pola w Pogoni. Ława się ogarnął i pod koniec grał coraz lepiej, przy mojej osobistej niechęci do tego zawodnika - jednak powinien ten sezon jeszcze pograć, Edi natomiast więcej jak 45 minut już raczej nie pociągnie, podobno piłkarze zimą byli zajechani, większość pod koniec sezonu się ogarnęła, a Edi niestety do końca bez formy. W ataku mamy Vuka, Djousse i Zwolińskiego. Vuka pytaliśmy po fecie czy zostaje, stwierdził, że tak... jego też nie lubię, ale może Taraś jakoś na niego pozytywnie wpłynie, bo co by nie mówić w końcówce sezonu grał całkiem całkiem, szkoda tylko, że strzela bramkę raz na sześć spotkań, ale walki - w ostatnim meczu z Arką - nie można mu było odmówić. Donald też ma dobrą technikę, szybkość - jest jeszcze dość młody, będzie strzelał nam sporo bramek ;) A ja najbardziej wierzę w tegorocznego maturzystę - Zwolińskiego, musi tylko dostawać więcej szans. Gdybym był jednak menadżerem to kupiłbym napastnika, ale to w dalszej kolejności.

Najpierw potrzeba nam bocznego obrońcy, środkowego, a nawet dwóch obrońców, skrzydłowego.

 

Jeszcze tam w ramach wspomnień... jeszcze nie tak dawno:

http://www.pogononline.pl/index.php/news/7976

Później;

http://www.pogononline.pl/index.php/news/9922

I teraz:

http://www.pogononline.pl/index.php/news/13238

 

Coś wspaniałego :)

Odnośnik do komentarza

Wielkie ploty:

 

 

 

Adrian Błąd (P - Zawisza Bydgoszcz) , Piotr Celeban (O - Śląsk Wrocław), Tomasz Chałas (N - Olimpia Elbląg) Sebastian Dudek (P - Śląsk Wrocław) , Marek Gancarczyk (P - Łódzki KS), Daniel Mąka (N - Polonia Bytom), Maciej Mysiak (O - Warta Poznań), Mariusz Pawelec (O - Śląsk Wrocław), Michał Stasiak (O - AÓ Xánthi),

 

Niby tymi jesteśmy zainteresowani ;)

 

 

Wolałbym chłopaków z regionu, trzeba ich szukać... w Ruchu Chorzów, jest ich tam więcej niż u nas, a to za sprawą Salosu Szczecin.

Odnośnik do komentarza

Pytanie kto z regionu gra na poziomie ekstraklasy, raczej nie ma tych kandydatów za wielu. Gdzieś na forum pogononline widziałem mała rozpiskę, pytanie jednak czy jest sens w góle zajmować się sezonem ogórkowym. Ja tam chyba wole poczekać już na jakieś konkretniejsze info.

Odnośnik do komentarza

Trzeba spojrzec realnie, a nie wzorowac sie na jakiejs utopijnej idei grania pilkarzami z regionu. Jaki klub w ekstraklasie, czy nawet na zapleczu opiera sie na takim systemie? Wychodzi wiec na to, ze to nierealne. Chcialbym zebysmy poszli droga Korony Kielce, druzyny zbudowanej na walczakach i twardych chlopach - tyle wystarczyloby do utrzymania, a i frajda podczas meczow bylaby duzo wieksza.

Odnośnik do komentarza

Wielkie ploty:

 

Adrian Błąd (P - Zawisza Bydgoszcz) , Piotr Celeban (O - Śląsk Wrocław), Tomasz Chałas (N - Olimpia Elbląg) Sebastian Dudek (P - Śląsk Wrocław) , Marek Gancarczyk (P - Łódzki KS), Daniel Mąka (N - Polonia Bytom), Maciej Mysiak (O - Warta Poznań), Mariusz Pawelec (O - Śląsk Wrocław), Michał Stasiak (O - AÓ Xánthi),

 

Niby tymi jesteśmy zainteresowani ;)

 

 

Wolałbym chłopaków z regionu, trzeba ich szukać... w Ruchu Chorzów, jest ich tam więcej niż u nas, a to za sprawą Salosu Szczecin.

 

Błąd do Szczecina mógłby pójść na wypożyczenie jeżeli Hapal nie weźmie go do pierwszego zespołu w Lubinie, mówił o tym że nie chce być rezerwowym.

 

Mysiak odpada, przedłużył kontrakt w Warcie. Plotka z Celebanem to ... plotka. O Gancarczyka i Stasiaka IMO nie warto się starać, zwłaszcza że Stasiak handlował meczami. Chałas, Mąka i Dudek - dobre pomysły na uzupełnienie składu, jak najbardziej. Widziałem kilka spotkań Pogoni w tym sezonie, z tą dobrą techniką Djousse to zgodzić się nie mogę - fatalnie przyjmował piłkę, do tego źle grał na linii spalonego - bardziej ogarnięta obrona Piasta łapała go na spalone jak chciała. Zdecydowanie Pogoń będzie potrzebować lepszego napastnika.

Odnośnik do komentarza

Ryszard Tarasiewicz nie przedłużył kontraktu z Pogonią Szczecin i nie jest już trenerem beniaminka T-Mobile Ekstraklasy.

- Jego nazwisko zawsze będzie nam się kojarzyło z tegorocznym sukcesem - powiedział prezes Pogoni Jarosław Mroczek.

 

Tarasiewicz był trenerem Pogoni od 10 kwietnia 2012 roku. Pogoń Szczecin w sezonie 2011/12 zajęła 2. miejsce w I lidze i wywalczyła awans do ekstraklasy.

 

Pogoń może nie grała piłki najwyższych lotów, jednak mimo wszystko udało się trenerowi wywalczyć awans do Eks... trochę dziwna decyzja. ktoś wie dlaczego ?

Odnośnik do komentarza

Mroczek (prezes) mówił, że nie doszli do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, więc podejrzewam, że Taraś chciał za dużo niż oni CHCIELI dać. Zresztą u nas od zawsze jest dziwnie, Płatkowi też podziękowali, bo Pogoń grała "brzydką piłkę".

Nawet nie chcę myśleć, kto przyjdzie za Tarasia...

Odnośnik do komentarza

Mroczek (prezes) mówił, że nie doszli do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, więc podejrzewam, że Taraś chciał za dużo niż oni CHCIELI dać. Zresztą u nas od zawsze jest dziwnie, Płatkowi też podziękowali, bo Pogoń grała "brzydką piłkę".

Nawet nie chcę myśleć, kto przyjdzie za Tarasia...

Pyrdoł jest wolny ;) a i za chwilę może okazać się, że i Chojnacki będzie do wzięcia... trochę dziwne macie podejście działaczy do... trenerów, raczej w podobnych pieniądzach ciężko będzie znaleźć kogoś z kompetencjami prowadzenia drużyny na szczeblu ekstraklasy

Odnośnik do komentarza

Ja to wiem :/ Byłem za tym, żeby został. W końcu awans wywalczył, więc powinien dostać szansę prowadzenia nas w E-klasie, zwłaszcza, że następny trener to będzie wielka niewiadoma, kolejne zamieszanie, też wśród piłkarzy... Eh...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...