Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko ustalić ile ma :/

 

Tu - ma 7/0 http://www.national-football-teams.com/v2/player.php?id=7578

Tu - ma 60/3 http://www.footballworldsgame.com/football...on-choto-30622/

Tu, na rosyjskiej wiki - 60/11 http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%BE%...%81%D0%BE%D0%BD

Na RSSSF najstarszy mecz jaki znalazłem z jego udziałem był w 2000 roku - a od tego czasu chyba grał trochę więcej niż 7 meczów ;)

 

Na playerhistory.com ma wpisane 22/0.

 

Czort wie, jak jest naprawdę, napiszę tam na forum i zobaczymy, czy coś odpiszą :)

 

Tutaj inne dane - skąd masz to 15, jest pewne?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zmiany w bazie Legii - styczeń 2010

 

Dodani zawodnicy z Akademii Piłkarskiej:

-Michał Elfir (1992)

-Dominik Furman (1992)

-Mateusz Romachów (1993)

-Oliwier Wienczatek (1993)

-Rafał Wolski (1992)

 

Zwiększone CA:

-Tomasz Kiełbowicz

-Kostia Machnowskyj

-Cezary Michalak

-Jan Mucha

-Jakub Szumski

-Piotr Wasikowski

-Damian Zbozień

-Michał Żyro

 

Jankowi Musze podniosłem CA o kilka oczek do góry, obecnie ma poziom umiejętności taki sam jak Paweł Brożek z Wisły. Transfer do Evertonu ustawiony. Szumski i Żyro, którzy pojechali na obóz do Hiszpanii, dostali CA na poziomie najlepszych zawodników drużyny Młodej Legii. U pozostałych zawodników skok CA jest kosmetyczny (~1-2 oczka), w zależności od prezentowanej formy w rundzie jesiennej.

 

Obniżone CA:

-Ariel Borysiuk

-Tomasz Jarzębowski

-Patryk Kamiński

-Radosław Mikołajczak

-Wojciech Szala

-Wojciech Trochim

-Przemysław Wysocki

 

U większości zawodników CA obniżone o około 5-10 oczek, trochę mniej u Szali.

Profil Ariela Borysiuka został gruntownie przebudowany, znacznemu obniżeniu uległy atrybuty takie jak technika, podania, dośrodkowania, gra z pierwszej piłki, drybling, wykańczanie akcji oraz psychiczne tj. kreatywność, błyskotliwość, przewidywanie, opanowanie, decyzje, koncentracja itp. Natomiast w górę umiejętności typowe dla tzw. "przecinaka": agresja, gra faul, odbiór, krycie, wytrzymałość i waleczność.

 

Inne zmiany:

- poprawione błędy wymienione we wcześniejszych postach

- zmiany PA u zawodników MESA

- zmiany PA u zawodników pierwszej drużyny (m.in. u Rybusa, Borysiuka (dostał stałe PA zamiast "-8"))

- uzupełnione historie występów m.in. Paluchowskiego i Jarzębowskiego w Agrykoli Warszawa (dodana do bazy danych)

- poprawiona domyślna formacja Legii

- ustawione wypożyczenia Paluchowskiego, Jędrzejczyka, Małkowskiego

- zmniejszone CA u Ryszarda Szula

 

To by było na tyle z ważniejszych zmian. Plik został odesłany do głównego researchera.

Odnośnik do komentarza

Lista klubów filialnych Legii Warszawa:

 

Pogoń Siedlce

Rona 03 Ełk

Olimpia Warszawa

Bałtyk Koszalin

KOSA Konstancin

Orlęta Łuków

GKP Targówek

 

O tych klubach mi wiadomo, ale niestety są to małe kluby i większości brakuje w bazie danych Fma. Jeżeli chodzi o formę współpracy, to wyczytałem że chodzi o ujednolicony program szkolenia juniorów.

 

Link: http://akademia.legia.com/index_ml.php?pod=194

Odnośnik do komentarza

Jak w eFeMie zostanie dodana nowa forma współpracy: "opieka merytoryczna i szeroka pomoc organizacyjna", to można dodać. Teraz to jest współpraca Akademii i choć mająca realny skutek w rzeczywistości, to niemożliwa do odwzorowania w grze (nawet nie masz takiego zespołu jak Akademia, czyli u-18/19)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Smoliński wyraźnie zapowiedział że nie przedłuży kontraktu i odejdzie po sezonie, przy okazji - z tego co wiem to Smoliński strasznie nie lubi gry na skrzydle i robi to ,,z przymusu'' więc można by to jakoś mocniej oddać w pozycjach albo ulubionych zagraniach (nie mam możliwości odpalenia gry, jeżeli już ustawione to przepraszam z góry).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeszcze kilka moich luźnych wynurzeń bo ostatnio grałem miesiąc Legią i było mocno za łatwo :D:

 

  1. Jak chcesz rozwiązać kwestię rocznej opłaty za stadion? Obecnie jest wpisane 400 000 zł, a Legia ma płacić teraz ~4 mln rocznie. Będąc przy stadionie - rozmiary płyty są oficjalnie mniejsze, 105 x 68 m.
  2. Jakich warunków nie spełnia Akademia Piłkarska Legii Warszawa żeby była uznana za AP w FMie?
  3. Sporo zawodników ma niesamowicie niskie wartości podatności na kontuzje, prawie cała młodzież ma 1/20, Iwański i Kiełbowicz tylko 2, to są mocno zaniżone wartości.
  4. Wg angielskiej Wikipedii Astiz miał przy transferze klauzulę odkupu - powrotu do Osasuny.
  5. Ogólnie atrybuty ukryte Astiza są z kosmosu. Stabilność formy 20/20, Ważne mecze 18/20 - a przecież ten zawodnik grał w rezerwach i teraz w naszej ogórkowej lidze, ważnego spotkania z potężną presją nawet nie przeżył. Gra faul 8/20 - Astiz w 77 występach zebrał 17 żółtych i jedną czerwoną kartkę, powinno być więcej, zwłaszcza że Chinyama ma 14. Inaki był kapitanem rezerw w Osasunie, chyba ma trochę za niskie znaczenie.
  6. Tak samo stabilność jest za wysoka u Iwańskiego, 18/20, ten jeden atrybut sprawia że jest przepakowany i wymiata w Premiership. Do tego przyplątał się jakiś język litewski u niego, chyba że to mój edytor.
  7. Z tego co zauważyłem jesteś niechętny do bardzo niskich atrybutów i zawodnicy tragiczni w danym aspekcie i tak dostają 9 bo grają w Legii. Drybling, Kreatywność i Błyskotliwość u drewnianych obrońców IMO mogą być na poziomie 5-6 i wcale ich to nie krzywdzi. Tak samo jak Gizy nie skrzywdziłoby Wykańczanie około 7 - teraz ma 10 i pod bramką radzi sobie prawie nieźle.

Odnośnik do komentarza

Ad.1. Opłata stadionu zostanie zmieniona, bo od tego roku rzeczywiście wynosi około 4 mln złotych. Wymiary boiska zostały zmienione (murawa została przesunięta o parę metrów w związku z innym położeniem trybun) i to także będzie uwzględnione. Zresztą przed otwarciem stadionu ma być całkowicie wymianiona płyta na Legii.

 

Ad.2. Już w zeszłym FMie chciałem, żeby Legia miała ustawioną Akademię. Owszem, może to nie jest szkółka na poziomie najlepszych zagranicznych Akademii, ale przynosi wymierne skutki. Najstarsze roczniki (91, 92 i 93) już zasilają Młodą Legię, która prezentuje się bardzo dobrze w rozgrywkach MESA.

 

Ad.3. Podatność na kontuzje - staram się na bierząco uaktualniać tą wartość u zawodników U-21. A "Iwan" i "KIełbik" nie są podatni na kontuzje, w przeciwieństwie do np. Grzelaka czy Choto :)

 

Ad.4. Astiz miał taką klauzulę, ale z tego co wiem obowiązywała ona tylko przez rok. Obecnie jest pełnoprawnym zawodnikiem Legii.

 

Ad.5. Głowną zaletą Astiza jest to, że nigdy nie schodzi poniżej dobrego poziomu gry. I właściwie tym się wyróżnia w naszej lidze - gra głową i odbiór ma przyzwoity, ale bez rewelacji. Dlatego obniżyłem mu CA, o zwiększyłem stabilność. Jednak w tej rundzie i On obniżył loty...

 

Ad.6. Iwański do tej pory grał bardzo równo, w tej chwili jak i cała Legia będzie "odpowiednio" oceniony.

 

Ad.7. Giza z tego co pamiętam ma finishing 9 ;) Szala chyba też nie ma zbyt wysokich atrybutów technicznych. Co do Gizy - w tej chwili prezentuje się fatalnie, nie mieści się nawet w kadrze Legii (wreszcie!) ale za Urbana był podstawowym zawodnikiem Legii. Mocniejsze obniżenie CA spowodowałoby, że znajdowałby się na liście transferowej. To samo dotyczyło innych piłkarzy - Szałachowskiego, Grzelaka, czy Kiełbowicza. Ci zawodnicy mają za niskie CA i w grze skutkuje to tym, że nie grają. Nawet przy wysokiej reputacji.

 

Zresztą Legia prezentuje się w tej rundzie na tyle fatalnie, że oprócz Janka Muchy każdy zasługuje na obniżenie umiejętności. :ściana:

 

P.S. Wszystkie uwagi mile widziane. Jak dostanę bazę danych Legii będę informował o zmianach.

Odnośnik do komentarza

Ad.3. Podatność na kontuzje - staram się na bierząco uaktualniać tą wartość u zawodników U-21. A "Iwan" i "KIełbik" nie są podatni na kontuzje, w przeciwieństwie do np. Grzelaka czy Choto :)

 

Ad.4. Astiz miał taką klauzulę, ale z tego co wiem obowiązywała ona tylko przez rok. Obecnie jest pełnoprawnym zawodnikiem Legii.

 

Ad.5. Głowną zaletą Astiza jest to, że nigdy nie schodzi poniżej dobrego poziomu gry. I właściwie tym się wyróżnia w naszej lidze - gra głową i odbiór ma przyzwoity, ale bez rewelacji. Dlatego obniżyłem mu CA, o zwiększyłem stabilność. Jednak w tej rundzie i On obniżył loty...

 

Ad.7. Giza z tego co pamiętam ma finishing 9 ;) Szala chyba też nie ma zbyt wysokich atrybutów technicznych. Co do Gizy - w tej chwili prezentuje się fatalnie, nie mieści się nawet w kadrze Legii (wreszcie!) ale za Urbana był podstawowym zawodnikiem Legii. Mocniejsze obniżenie CA spowodowałoby, że znajdowałby się na liście transferowej. To samo dotyczyło innych piłkarzy - Szałachowskiego, Grzelaka, czy Kiełbowicza. Ci zawodnicy mają za niskie CA i w grze skutkuje to tym, że nie grają. Nawet przy wysokiej reputacji.

 

3. Rozumiem, chodziło mi tylko że zawodnicy o których podatności wiemy niewiele mają ustalone ,,1'' zamiast losowego ,,0'' co jest przyjętą praktyką.

 

4. Doczytałem, klauzula obowiązywała dwa lata i wygasa w tym sezonie.

 

5. Owszem, dlatego powinien mieć 17 - 18 na stabilności, to atrybut taki jak inne, technicznych w wysokości 20 by nie dostał. No i o ile rozumiem stabilność, to ważne mecze nie - naprawdę, nie miał jeszcze żadnego sprawdzianu.

 

7. Giza w edytorze ma 9, w grze 10, w rzeczywistości - 3 :) Wiem że nie mają wysokich tych atrybutów ale moim zdaniem gracze beznadziejni w danym aspekcie powinni mieć atrybuty niższe niż 9, na CA to prawie nie wpływa. Chodzi mi o atrybuty dotyczące widowiskowej gry u obrońców (Kreatywność, Błyskotliwość, Drybling) albo obronnej u zawodników ofensywnych (Ustawianie się, Odbiór). Większość zawodników Legii ma je w okolicach tej dziewiątki przez co jest średnia - słaba, a powinni być słabi - tragiczni :) Ogólnie błyskotliwość to nie jest zdolność do ciekawych zagrań tylko ich częstotliwość - taki Chinyama który zazwyczaj nie gra wymyślnych piłek tylko stara się być skuteczny też nie powinien mieć wysokiego atrybutu, w przeciwieństwie do kombinującego Grzelaka.

 

I jeszcze 8 punkt - przy tych cięciach proponowałbym jednak podwyższenie techniki u Grzelaka, który panuje nad piłką chyba najlepiej w zespole a w FMie nie nadaje się nawet na ławkę. I przemyślałbym jego ,,Grę tyłem do bramki'', nie zaobserwowałem, raczej atakował bramkę ,,klasycznie''.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

1. Przeglądając bazę danych wydaje mi się, że nie doceniłeś naszych młodych piłkarzy, którzy zagrali bardzo dobry turniej na Verragio(?) Cup, a na wiosnę byli chyba najlepszą drużyną ME, kilka razy gromiąc rywali. Niektórzy zadebiutowali już w Ekstraklasie, eraz kilku pojechało na obóz z pierwszą drużyną. Sugeruję podwyższenie CA i PA takim piłkarzom, jak: Michał Efir, Dominik Furman, Rafał Wolski, Wojciech Lisowski, Piotr Wasikowski, Jakub Kosecki, Cezary Osuch, Jakub Szumski, Adam Banasiak, Michał Żyro. Najbliżej pierwszego zespołu wydają się być Lisowski, Wasikowski, Kosecki, Banasiak, Żyro i któryś z bramkarzy, nie wiem którego akcje stoją wyżej u Dowhania.

2. IMO przesadziłeś z obniżeniem kreatywności, podań, czy techniki u Borysiuka, z kolei ma nieco za wysoki odbiór i krycie.

3. Trzeba zdecydowanie dofinansować Legię ;) tak, żeby było ją w grze stać na wykupienie Mezengi(0,9M Euro), Cabrala(1,65M euro) i pamiętać, że powinno jeszcze sporo zostać - wszak Beret zapowiada dużo droższy transfer zawodnika z Ameryki Południowej w zimie.

4. Podwyższyć CA i zastanowić się nad PA Jędrzejczyka - w Koronie był ostoją i pewniakiem obrony.

Odnośnik do komentarza

Ad.1.) Jak wspomniałeś, nasi młodzi zawodnicy eksplodowali formą dopierą wiosną ;) Z tych zawodników których wymieniłeś na nieco wyższe atrybuty zasłużyli "Furmi" i Wolski. Michał Efir stracił całą rundę z powodu kontuzji i ciężko ocenić jak będzie się teraz prezentował. Natomiast u pozostałych zawodników MESY zajdą pewne "kosmetyczne" zmiany. Oczywiście zostaną dodani zawodnicy Akademii rocznika 1993 oraz podkupiony z REMESu Kamiński. Z dwójki Osuch - Szumski bliżej pozycji trzeciego GK jest ten drugi.

 

Ad.2.) Borysiuk niech wreszcie udowodni, że coś potrafi zdziałać w ofensywie... Obecnie niestety wyróżnia się tylko bardzo agresywną grą.

 

Ad.3.) Legia będzie odpowiednio "dofinansowana" ;) Tzn, w kasie będą zapowiadane pieniądze na zimowy zakup (~1,5 mln Euro) oraz fundusze na wykup wypożyczonych piłkarzy (Mezengi i Cabrala).

 

Ad.4.) "Jędza" wróci do Legii od researchera Korony, więc pewnie On już dopilnuje by miał odpowiednie umiejętności. Wobec kontuzji Rzeźniczaka i przeciągających się problemów zdrowotnych Dixiego ma olbrzymie szanse by zacząć sezon w pierwszej jedenastce.

 

P.S. Dzięki za uwagi :]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...