Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Z takich luźniejszych/komediowych polecam Dolinę Krzemową oraz The Orange is the new black, oba bardzo miło wspominam.

Obydwa już obejrzane, ale bez zachwytu :)

 

Pewnie w przeciągu 2-3 dni obejrzę całe Fargo i nie wiem za co się zabrać właśnie :(

 

Zakazane Imperium?

 

Również :) ale tutaj nota jednak trochę wyższa :P

Odnośnik do komentarza

Drugi sezon Fargo trochę kojarzył mi się z Imperium, więc jakoś mi przyszło do głowy. The Wire z tego co kojarzę to widziałeś, więc z takich lepszych seriali jeszcze śmiało mogę polecić Banshee czy Wikingów ;). Z komediowych świetne jest Entourage od HBO, chociaż to dość znane i pewnie też widziałeś :keke:.

Odnośnik do komentarza

Entourage mam na dysku, ale jeszcze się nie zabrałem :)

Banshee porzuciłem po 1 sezonie (do Daredevila czy Mr.Robota mnie nie przekonasz, a ten drugi po paru odcinkach kompletnie mnie rozczarował i wręcz wkurwił, że zmarnowałem drugą połowę sezonu na jego obejrzenie).

 

The Wire już dawno obejrzane po Waszych zachwytach w Maryni :D


Rano obejrzałem pierwszy odcinek Mostu nad Sundem i jest to fajny klimat, ale odcinki po prawie 2 godziny to za dużo jak dla mnie. Chyba skuszę się po Fargo na Entourage, to powinienem się wyrobić do premiery 4 sezonu HoC.

Odnośnik do komentarza

Jesteś pewien, że oglądasz Bron? :P Tam odcinki miały maksymalnie godzinę, czasami zamykały się w ~45 minutach.

 

Ogólnie ja polecam, pierwszy sezon jest świetny, IMO najlepszy, drugi gorzej, trzeci powrócił na półkę, na której znajduje się pierwszy. Wszystkie trzy na pewno nie zbliżyły się do momentu, w którym się zastanawiałeś, czy warto dalej oglądać, dużo akcji, dużo nowych rozkmin i zagadek.

Odnośnik do komentarza

Jesteś pewien, że oglądasz Bron? :P Tam odcinki miały maksymalnie godzinę, czasami zamykały się w ~45 minutach.

 

Ogólnie ja polecam, pierwszy sezon jest świetny, IMO najlepszy, drugi gorzej, trzeci powrócił na półkę, na której znajduje się pierwszy. Wszystkie trzy na pewno nie zbliżyły się do momentu, w którym się zastanawiałeś, czy warto dalej oglądać, dużo akcji, dużo nowych rozkmin i zagadek.

na cda. pierwszy odcinek trwał 112 minut więc może tam dają 2 odcinki połączone w 1 :)

Odnośnik do komentarza

PiotruH. zerknij sobie na seriale, które ja trackuję, większości z nich jeszcze nie oglądam, ale były mi gdzieś polecane, więc zapisywałem sobie i czekają na swój dzień ;)

 

http://www.sidereel.com/profile/914c1442-9e51-40ac-b361-41f4f7170126/tracked-shows

 

No i jeszcze taki ranking dla inspiracji: http://www.rollingstone.com/tv/lists/25-best-tv-shows-of-2015-20151202

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie obejrzałem 69 odcinków Columbo. To serial kryminalny wszechczasów. :)

 

Odcinki od 70 do ponad 90 minut. Zero wulgaryzmów, prymitywnych mordobić, seksu, mafii. Tak, wiem, że dziś brzmi to jak antyreklama. :)

Jeśli ktos w kryminałach lubi rozwiazywać zagadki z bohaterami, to też niech zapomni o Columbo. Tu schemat jest inny - pierwsze sceny pokazuja morderstwo, a później cieszymy się obserwując porucznika "i jeszcze jedno" Columbo jak wraz z mordercą rozwiązuje sprawę, w*urwiając non stop swego adwersarza.

 

Against modern crime story!

 

A propos antyreklamy: opis Colony z gry-online: "Inspiracją dla twórców są relacje z życia mieszkańców Paryża okupowanego podczas drugiej wojny światowej przez nazistów."

 

Ha ha ha - jeszcze niech ktoś zrobi film o państwach podziemnych, inspirując sie przygodami francuskiego "ruchu oporu".

Odnośnik do komentarza

W sumie trudne pytanie :-k

 

Fargo 1 dzieje się w "teraźniejszości", ale jest jedno fajne nawiązanie do filmu (dlatego go warto zobaczyć na początku, inaczej ucieka nam jeden motyw). W serialu wspomina się również o "górze trupów" sprzed kilku dekad, która jest opowiedziana dopiero w Fargo 2.

Kilka postaci się powtarza, jak się obejrzy Fargo 1,a dopiero potem Fargo 2 to się wie kto "musi" przeżyć ;)

 

Podsumowując: można traktować wszystko oddzielnie, obejrzeć tylko jeden wybrany film/serial (film Fargo, Fargo 1, Fargo 2) i mimo to załapać praktycznie cały klimat. Można obejrzeć też wszystko w dowolnej kolejności bez jakichś spoilerów czy ważnych dla danej fabuły nawiązań.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...