Skocz do zawartości

Sporty amerykańskie


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o GM to najlepszym przykładem młodego geniusza ;) jest Theo Epstein, rocznik 73. Zatrudniony w wieku 28 lat przez Red Sox, dwa lata później świętował swoje pierwsze zwycięstwo w World Series (pierwsze dla Bostonu od 86 lat). W wieku 43 lat ma tez odczarowanych Chicago Cubs i niemal zagwarantowane miejsce w Cooperstown.

Ale HC to mimo wszystko odrobine inna sprawa, jest sie w samym centrum drużyny i doświadczenie jest olbrzymim kapitałem, zarówno w stosunkach z zawodnikami, jak i w reagowaniu na sytuacje meczowe.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, nie mylcie GMa z Head Coachem w NFL. O ile nie widzę problemu w jakimś 30letnim analityku jako GMie, który draftuje, trejduje i podpisuje zawodników, tak HC to zupełnie inna bajka - tu musi być dyscyplina, musi być zaufanie do wizji trenera i jego zagrywek i playcallingu (wyobraźmy sobie sytuację, że dajmy na to Kenny Britt ma bonus za 5 TD, ma 4 i przez cały sezon 3rd and goal gramy do Gurleya - do Beliczka by się nie zająknął, do młodszego od siebie może). Dlatego czarno to widzę :)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że mają, ale myślę, że drużyna NFL może śmiało funkcjonować nawet na nomen omen pustyni ;) Poza tym pomyśl jakie będą astronomiczne zyski z lóż wykupionych przez kasyna dla swoich najlepszych klientów. Fani owszem, ale zawodowy sport w USA to przede wszystkim biznes.

Odnośnik do komentarza

W AFC finał najgorszy z możliwych, obie drużyny do zaorania.

Za to w NFC obie drużyny neutralne. Starcie dwóch rewelacyjnych QB. Przez tyle lat nie dopuszczałem do siebie myśli, że Matty Ice >>>>>>>>>> Flacco, ale chyba czas pozbyć się złudzeń. Niestety Elite Dragon na takim poziomie zagrał tylko w post-season, kiedy Ravens wygrali SB, za to Ryan potrafił utrzymać formę przez cały sezon.

Odnośnik do komentarza

2 tygodnie temu napisałem, że tylko Steelers są w stanie powalczyć z Patriots. No i mamy finał AFC z tymi drużynami. W RS Pats wygrali 27-16 i to na wyjeździe. Teraz trzeba wygrać u siebie.

 

Packers mieli sporo szczęścia w starciu z Cowboys. Pytanie, czy starczy im go jeszcze na Falcons.

Odnośnik do komentarza

Packers mieli szczęście? Imho byli po prosty lepsi w tym wyrównanym spotkaniu.

 

Liczę na dobrą strzelaninę w Atlancie. W tym sezonie Falcons zdążyli już tam wygrać z GB, ale tylko 1 pkt po TD w samej końcówce, i byli to zupełnie inni Packers niż teraz, a byli w stanie grać jak równy z równym. :)

 

W AFC szkoda Chiefs, ale w sumie tego się spodziewałem. Zostaje tylko trzymać kciucki za Steelers.

Odnośnik do komentarza

 

 

Packers mieli szczęście? Imho byli po prosty lepsi w tym wyrównanym spotkaniu.

 

Nie napisałem, że byli gorsi, tylko, że szczęście było po ich stronie. To się nie wyklucza ;) Mów co chcesz, ale bez udziału szczęścia nie byłoby tej piłki złapanej przez Cooka, która dała FG na zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza

 

Packers mieli szczęście? Imho byli po prosty lepsi w tym wyrównanym spotkaniu.

 

Nie napisałem, że byli gorsi, tylko, że szczęście było po ich stronie. To się nie wyklucza ;) Mów co chcesz, ale bez udziału szczęścia nie byłoby tej piłki złapanej przez Cooka, która dała FG na zwycięstwo.

 

No ale ten tip-toe catch Cooka, to raczej głównie jego umiejętności, a nie szczęście :-k.

 

Co do samego Cooka - znakomity transfer Packs. Przez ostatnie lata (od czasów Finleya?) nie było bardzo kim grać na tej pozycji (pojedyncze akcje szły przez Richarda Rodgersa), a teraz w końcu jest właściwa osoba na właściwym miejscu :).

Odnośnik do komentarza

A co myślicie tak ogólnie o zmianach trenerskich? Już w zasadzie wszystko jasne poza 49ers, ale tam mają trochę większy problem. Wydaje mi się, że najciekawszą sytuację mają jednak Rams, a najgorszą ich koledzy z LA - Chargers. Chociaż Lynn przypomina mi trochę Caldwella (nie tylko przez kolor skóry). Jako HC Colts wypadł beznadziejnie, jako OC Ravens nie miał zbytniego poważania (mimo zdobycia SB), ale z beznadziejnymi Lions ciągle jest w czołówce.

Odnośnik do komentarza

Od undrafted rookie grającego w special teams, przez awans do defensywy, po bycie liderem drużyny w tackles z trzecim wynikiem w historii Ravens po Ray'u Lewisie. Niestety ta historia nie ma happy endu. Zach Orr, bo to on miał tak doskonały progres umiejętności musiał zakończyć karierę w wieku zaledwie 24 lat. Po kontuzji doznanej w przedostatnim tygodniu RS u Orra wykryto jakaś ukrytą do tej pory wrodzona wadę kręgosłupa (niestety moja znajomość medycznego angielskiego nie istnieje), która w przypadku urazu mogła prowadzić do zgonu lub paraliżu. Strasznie go szkoda.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...