Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Wizyta w Bremie rzadko kiedy należała do przyjemności, więc choć Werder przeżywał spory kryzys, uczulałem chłopaków, by nie lekceważyli rywali. Efektem był naprawdę świetny mecz, w który doskonale spisywali się obaj bramkarze; Ortiz miał mniej pracy, ale dwa obronione przez niego strzały Trietiakowa były naprawdę bardzo groźne. Kołosow z kolei solidnie zapracował na lutową pensję, gdyż doskonale grająca Alemannia wysoko zawiesiła mu poprzeczkę. Bardzo dobrze dysponowany był Lorenz i to jego prostopadłe podanie w 32. minucie otwarło Gatto drogę do bramki gospodarzy, zmuszając Wierzbickiego do taktycznego faulu, za który otrzymał czerwoną kartkę.

 

W przerwie zachęcałem chłopaków, by dalej grali swoją piłkę, gdyż Werder musiał w końcu pęknąć, lecz zanim to się stało, byłem już bliski zwątpienia w wywalczenie korzystnego wyniku. Ale w 86. minucie rezerwowy Duchemin dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, a Gatto w końcu urwał się obrońcom i z trzech metrów nie dał Kołosowowi żadnych szans na skuteczną interwencję. Gospodarze próbowali jeszcze powalczyć o remis, lecz pięć minut później znów Duchemin popisał się świetnym czuciem gry, podając między obrońców do Gatto, który technicznym strzałem w samo okienko podwyższył na 2:0; biedny Kołosow tym razem nawet nie drgnął. Wygraliśmy 2:0, ale od wyniku bardziej cieszyła mnie nasza naprawdę dobra gra.

 

01.02.2020 Weserstadion, Brema: 42.461 widzów

BL (19/34) Werder Brema [9.] — Alemannia Aachen [1.] 0:2 (0:0)

 

32. T.Wierzbicki (WB) cz.k.

72. E.Pachomow (WB) knt.

86. R.Gatto 0:1

90+1. R.Gatto 0:2

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno, M.Carlier (75. C.Marchesi), W.Lorenz, A.Nikołajew (61. R.Wiśniewski) — T.Šimić (61. M.Duchemin), R.Gatto

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 9

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Egipt — Wybrzeże Kości Słoniowej => 1:0 [A.Farouk 7, 1 gol]
Odnośnik do komentarza

Przerwa na mecze reprezentacyjne pozwoliła mi na spokojną pracę nad kondycją moich zawodników. W Alemannii grało coraz więcej reprezentantów, a w meczu z Finlandią nieoczekiwanie do ich grona dołączył przebywający na wypożyczeniu w Betisie Frank Keller, debiutując w niemieckiej drużynie narodowej jako jedna z największych nadziei niemieckiego futbolu. Bardzo mnie cieszyło, że dochowaliśmy się pierwszego wunderkinda, gdyż dzięki temu nie musiałem rozglądać się za następcą Bošnjaka.

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Finlandia U-19 — Niemcy U-19 => 1:2 [A.Kern 8; A.Lacam 7; U.Baron 7]

— Tunezja U-19 — Włochy U-19 => 0:2 [M.Cappiello 7]

— Ukraina U-21 — San Marino U-21 => 1:0 [R.Krawczenko 7]

— Finlandia U-21 — Niemcy U-21 => 0:5 [s.Klaus 9, 1 gol]

— Szkocja U-21 — Arabia Saudyjska U-21 => 4:0 [J.Ritchie 7, 1 asysta]

— Polska U-21 — Malta U-21 => 6:0 [J.Duda 8; R.Wiśniewski 9, 1 asysta; A.Kulikow 8, 1 asysta; M.Wilk 7]

— Finlandia — Niemcy => 2:2 [E.Peltonen 7 — F.Keller 7, debiut; M.Carlier 7, 1 gol; W.Lorenz 7]

— Portugalia — Bułgaria => 2:0 [Pedro 7]

— Polska — Malta => 2:0 [J.Rzeźniczak 6]

— Argentyna — Chorwacja => 1:1 [T.Bošnjak 7; G.Petrović 8, MVP; T.Šimić 6, kontuzja]

— Paragwaj — Portoryko => 3:0 [G.Ortiz 7]

— Egipt — Mali => 3:2 [A.Farouk 8, 1 asysta]

Odnośnik do komentarza

Mecz z ostatnim w tabeli Eintrachtem Frankfurt po prostu należało wygrać, i to chociaż goście szybko skasowali naszego najlepszego snajpera. Niestety na drodze do zwycięstwa stanął nam rozgrywający mecz życia Pawieł Biełow, który bronił po prostu genialnie i mimo wytężonych wysiłków z naszej strony zachował czyste konto.

 

08.02.2020 Tivoli, Akwizgran: 34.785 widzów

BL (20/34) Alemannia Aachen [1.] — Eintracht Frankfurt [18.] 0:0 (0:0)

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, Pedro, T.Bošnjak, S.Klaus (70. J.Rzeźniczak) — C.Bruno, M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (60. R.Wiśniewski) — T.Šimić, R.Gatto (17. M.Duchemin)

 

MVP: Pawieł Biełow (GK; Eintracht Frankfurt) — 10

Odnośnik do komentarza

Abdallah Farouk powrócił do Akwizgranu w glorii zdobywcy Pucharu Narodów Afryki w samą porę na to, by zastąpić w roli rezerwowego napastnika Francuza Duchemina, którego odesłałem na jakiś czas do rezerw. Świeżo upieczony reprezentant Niemiec, Frank Keller, podpisał z Alemannią pięcioletni kontrakt bez żadnych klauzul, a zespół Charltonu objął słynny polski szkoleniowiec, Ryszard Wieczorek.

 

13 lutego na Stade Louis II w Monako rozegraliśmy pierwszy mecz 1. rundy zasadniczej Pucharu UEFA. Przystąpiliśmy do niego poważnie osłabieni, gdyż na rozgrzewce poważnego urazu doznał Pedro, zrywając sobie mięsień w pachwinie, co oznaczało dla niego dwumiesięczny rozbrat z futbolem. W tej sytuacji do wyjściowego składu nieoczekiwanie powrócił Kuba Rzeźniczak.

 

Zależało mi oczywiście na korzystnym rezultacie, ale po meczu z Eintrachtem trochę obawiałem się o skuteczność moich zawodników. Niepotrzebnie, gdyż już w 4. minucie Gatto zabrał piłkę Paulo Roberto i zagrał ją do Nikołajewa, który oddał strzał z narożnika pola karnego, a że w ostatniej chwili nogę nadstawił jeszcze Šimić, gola ostatecznie zaliczono Chorwatowi. Trzy minuty później Lorenz wystawił piłkę Gatto, który z linii pola karnego wkręcił ją nie do obrony pod poprzeczkę i mecz wydawał się być ustawiony.

 

Ale wtedy odezwały się widma Dortmundu i roztrwonionego prowadzenia 3:0. W 14. minucie Klaus stracił piłkę na rzecz Rojasa, który pięknym podaniem minął Rzeźniczaka, pozwalając Maillardowi na oddanie mocnego strzału w krótki róg, którym pokonał Ortiza. Po trzech minutach sędzia podyktował rzut wolny dla Monaco z dwudziestu metrów, a piłkę precyzyjnym uderzeniem do naszej bramki posłał doświadczony Sneijder. Sytuacja zaczęła się robić nieciekawa, ale zadowoleni z remisu gospodarze trochę się cofnęli i udało się nam opanować chaos w naszych szeregach. W 44. minucie Bruno podaniem do Šimicia zapoczątkował szybką kontrę, którą celnym strzałem zamknął Gatto i do szatni schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

 

W drugiej połowie Monaco pragnęło wyrównać, a my dorzucić jeszcze jedno trafienie i przypieczętować nasze zwycięstwo, tak więc o wszystkim zadecydować miał pojedynek tak umiejętności, jak i woli. Piłkarze Alemannii okazali się być głodnymi wilkami, które rozszarpały leniwe, francuskie jałówki. W 51. minucie Bruno pięknie oszukał zwodem Sneijdera i dośrodkował w pole karne, a Gatto strzałem głową skompletował hat-tricka. Kwadrans później Roberto odwdzięczył się rodakowi podaniem, po którym Bruno miał tyle swobody, że spokojnie przymierzył i posłał piłkę w długi róg bramki Monaco. W 73. minucie świeżo wprowadzony na boisko Wiśniewski precyzyjnie wrzucił piłkę na czubek buta Šimicia, który uderzeniem z woleja zdobył swojego drugiego gola, a strzelaninę chwilę potem zakończył raz jeszcze Gatto, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Paulo Roberto na Wiśniewskim. Losy dwumeczu zostały tym samym rozstrzygnięte, a Roberto Gatto zaczął śrubować klubowy rekord zdobytych bramek, wynoszący po tym spotkaniu 38.

 

13.02.2020 Stade Louis II, Monako: 21.144 widzów TV

PU 1R (1/2) Monaco [23.] — Alemannia Aachen [41.] 2:7 (2:3)

 

4. T.Šimić 0:1

7. R.Gatto 0:2

14. N.Maillard 1:2

17. W.Sneijder 2:2

44. R.Gatto 2:3

51. R.Gatto 2:4

65. C.Bruno 2:5

73. T.Šimić 2:6

76. R.Gatto 2:7 rz.k.

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno (76. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (70. R.Wiśniewski) — T.Šimić (82. E.Peltonen), R.Gatto

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

23 lata, sezon życia jeszcze przed nim :D. Poza tym przecież już dwa lata temu był najlepszym zawodnikiem BuLi. Po prostu tym razem omijają go kontuzje (TFU TFU).

 

Po masakrze w Monako nikt w Norymberdze nie robił sobie większych nadziei na jakąkolwiek zdobycz punktową, i słusznie. Już w 11. minucie Šimić wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy, by zabrać mu piłkę i posłać do bramki. Sześć minut później drugiego gola dorzucił Carlier, w swoim stylu, uderzeniem z 25 jardów, a po chwili Bruno jeszcze raz wypuścił w bój Šimicia, którzy okiwał Wimmera i przelobował wychodzącego z bramki Fischera. Na tym skończyliśmy strzelanie, a gospodarze zdołali tylko raz pokonać Ortiza, i to dopiero po tym, gdy został przez nich brutalnie sfaulowany, co zignorował sędzia. Paragwajczyk z wielkim krwiakiem na udzie musiał pauzować co najmniej przez tydzień, tak więc w kolejnym meczu szansę otrzymać miał Łukasz Mowlik.

 

16.02.2020 Frankenstadion, Norymberga: 42.344 widzów

BL (21/34) 1. FC Nürnberg [7.] — Alemannia Aachen [1.] 1:3 (0:3)

 

11. T.Šimić 0:1

17. M.Carlier 0:2

22. T.Šimić 0:3

54. A.Zeyer 1:3

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz (55. Ł.Mowlik) — D.Olivier, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno (77. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (46. R.Wiśniewski) — T.Šimić, R.Gatto

 

MVP: Jakub Rzeźniczak (DC; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza
Alemannia Aachen: G.Ortiz (55. Ł.Mowlik) — D.Olivier, Pedro, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno (77. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (46. R.Wiśniewski) — T.Šimić, R.Gatto

 

MVP: Jakub Rzeźniczak (DC; Alemannia Aachen) — 8

Przeoczyłem coś, czy w kadrze nie ma wzmianki o występie Rzeźniczaka? :>

Odnośnik do komentarza

Przeoczyłem coś, czy w kadrze nie ma wzmianki o występie Rzeźniczaka? :>

 

Moja wpadka, dzięki.

 

Gatto jest po prostu niesamowity. Jednak mi jeszcze bardziej zaimponował trener Herr Profesor, który błyskawicznie przestawił zespół na nowe ustawienie :respekt:

 

Sam się nadziwić nie mogę, sezon właściwie spisywałem już na straty, a tu takie jaja się dzieją.

Odnośnik do komentarza

Rewanżowe spotkanie z Monaco miało być jedynie formalnością, 7:2 stanowiło dla Francuzów stratę nie do odrobienia... i takie myślenie niemalże nas zgubiło. Owszem, brak ogrania Mowlika zapewne się do tego przyczynił, ale najgorzej wypadł zdecydowanie Bošnjak, który całkowicie przeszedł obok meczu i w drugiej połowie został zastąpiony przez André, który dał świetną zmianę.

 

Wszystko zaczęło się w 16. minucie, gdy Annunziata dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, Bošnjak odpuścił krycie, a Maillard z najbliższej odległości pokonał Mowlika. Osiem minut później ta sama para znów zamieszała naszymi obrońcami, Maillard dostał podanie w uliczkę i podwyższył na 2:0. Graliśmy w tym okresie źle, głównie łapiąc kartki, a goście jakby uwierzyli, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Tuż przed przerwą Castro zagrał prostopadłą piłkę do Maillarda, Francuz bez trudu skompletował klasycznego hat-tricka i kibice Alemannii w osłupieniu przyglądali się widniejącemu na świetlnej tablicy wynikowi 3:0 dla Monaco.

 

W szatni solidnie opieprzyłem chłopaków, zastąpiłem Bošnjaka André i zażądałem zdobycia przynajmniej jednego gola, by Francuzom nie zaczęły chodzić po głowie głupie myśli. Musiałem solidnie ich nastraszyć, bo w drugiej połowie zagrali zupełnie inaczej, z zębem, a przede wszystkim skutecznie. Po dziesięciu minutach Šimić doszedł do piłki dośrodkowanej przez Klausa i zdobył gola, który rozstrzygnął losy tej rywalizacji. Francuzi odpuścili, my spokojnie graliśmy swoją piłkę i w 79. minucie Gatto wykorzystał prostopadłe podanie Farouka, dzięki czemu wynik końcowy nie zalatywał już kompromitacją. Tym większa szkoda, że w 2. rundzie miast jednego z tuzina europejskich średniaków los przydzielił nam przeszkodę właściwie nie do przejścia w postaci Barcelony.

 

20.02.2020 Tivoli, Akwizgran: 35.381 widzów TV

PU 1R (2/2) Alemannia Aachen [41.] — Monaco [23.] 2:3 (0:3); dwm. 9:5

 

16. N.Maillard 0:1

24. N.Maillard 0:2

45+2. N.Maillard 0:3

56. T.Šimić 1:3

79. R.Gatto 2:3

 

Alemannia Aachen: Ł.Mowlik — D.Olivier, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak (46. André), S.Klaus — C.Bruno ŻK, M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (58. R.Wiśniewski) — T.Šimić ŻK (72. A.Farouk), R.Gatto

 

MVP: Nicolas Maillard (ST; Monaco) — 9

Odnośnik do komentarza

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Niemiec z rezerwami Borussii Mönchengladbach też miał być jedynie formalnością, ale wystawiłem w nim podstawową jedenastkę, gdyż chciałem poprawić chłopakom humory po wpadce z Monaco. Mecz został rozstrzygnięty w pół godziny, dwa gole zdobył Šimić, Gatto o jednego więcej, i przez resztę spotkania jedynie bawiliśmy się piłką. W półfinale trafiliśmy niestety bardzo źle, bo na jedyny zespół, z którym nie umieliśmy sobie radzić — VfB Stuttgart.

 

25.02.2020 Grenzlandstadion, Mönchengladbach: 1.001 widzów

DFB-P ĆwF Borussia Mönchengladbach II [NL] — Alemannia Aachen [bL/1] 0:5 (0:5)

 

5. T.Šimić 0:1

11. T.Šimić 0:2

14. R.Gatto 0:3

24. R.Gatto 0:4 rz.k.

29. R.Gatto 0:5

 

Alemannia Aachen: Ł.Mowlik — D.Olivier, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno (71. R.Roth), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew — T.Šimić (71. E.Peltonen), R.Gatto (71. R.Wiśniewski)

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 10

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Zimbabwe — Egipt => 0:2 [A.Farouk 7, 1 asysta]
Odnośnik do komentarza

Zaklepałem pierwszy zakup letniej sesji transferowej; do Alemannii przejść miał utalentowany gracz Dynama Drezno, lewy pomocnik Robert Leitl.

 

Przed meczem w Leverkusen straciłem dwóch rezerwowych, Farouka i Gautiera, których urazy na dłużej wyeliminowały z gry. Natomiast już w trakcie meczu kontuzji doznał wracający do zespołu Ortiz i przez kolejny miesiąc w wyjściowym składzie pojawiać się miał Mowlik.

 

Gospodarze byli czerwoną latarnią ligi, co źle nam wróżyło, i rzeczywiście, w 10. minucie zostaliśmy kompromitująco łatwo rozklepani, Ortiz obronił strzał Auera, ale Carboni dobił piłkę do naszej bramki i zapachniało sensacją. Tyle że w doskonałej dyspozycji był Chorwat Šimić, który w pojedynkę wygrał nam ten mecz. Kwadrans po golu dla Bayeru Olivier dośrodkował piłkę z lewego skrzydła, a Tomislav strzałem głową wyrównał na 1:1. Chwilę później Šimić oszukał dwóch obrońców i celnym uderzeniem dał nam prowadzenie. Potem Bayer rzucił się do ataku i Ortiz parokrotnie ratował nam skórę, aż w 68. minucie Šimić dobił strzał Lorenza, uspokajając sytuację na boisku. Chwilę później Gatto zagrał w uliczkę do Chorwata, który zdobył swojego gola numer cztery w tym meczu, ustalając wynik spotkania.

 

29.02.2020 BayArena, Leverkusen: 20.911 widzów

BL (22/34) Bayer Leverkusen [18.] — Alemannia Aachen [1.] 1:4 (1:2)

 

10. A.Carboni 1:0

23. T.Šimić 1:1

25. T.Šimić 1:2

68. T.Šimić 1:3

72. T.Šimić 1:4

 

Alemannia Aachen: G.Ortiz — D.Olivier, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno, M.Carlier (73. B.Matuidi), W.Lorenz, A.Nikołajew (73. R.Wiśniewski) — T.Šimić (73. E.Peltonen), R.Gatto

 

MVP: Tomislav Šimić (ST; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

Luty 2020

 

Bilans (Alemannia Aachen): 3-1-1, 13:4

1. Bundesliga: 1. [—]; 54 pkt, 60:23

DFB-Pokal: półfinał (VfL Bochum II 4:1 — 1. FC Nürnberg 4:0 — 1. FSV Mainz 05 3:0 — Borussia Mönchengladbach II 5:0 — VfB Stuttgart ?:?)

Puchar Ligi: ćwierćfinał (Schalke 04 1:3)

Liga Mistrzów: 3. w grupie E (Ajax 3:0, 1:1; Chelsea 1:4, 1:2; Parma 3:0, 0:1)

Puchar UEFA: 2. runda (Monaco 2:3, 7:2 — Barcelona ?:?, ?:?)

Finanse: +79.602.908€ (w ostatnim miesiącu -991.441€)

Budżet transferowy: 56.104.954€ (100% z transferów)

Budżet płac: 1.600.000€ (wykorzystane 571.068€)

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: G.Ortiz (1), J.Rzeźniczak (1)

— piłkarz lutego: D.Olivier (3.)

— bramka lutego: M.Carlier (1.; vs. 1. FC Nürnberg)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Janusz Kiszka (24, MC; Polska U-21: 9/0) z Korony Kielce do Pogoni za 1.600.000€

2. Łukasz Adamski (24, ST; Polska) z Cracovii do Wisły za 1.300.000€

3. Piotr Wróblewski (29, DC; Polska) z Korony Kielce do Pogoni za 1.300.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Nikołaj Sołowiow (24, DM/MRLC; Rosja U-21: 1/0) z Saturna do Ałanii za 5.750.000€

2. Władimir Zacharow (29, DL; Rosja U-19) z Rubinu do Ałanii za 3.600.000€

3. Siergiej Szumilin (30, ST; Rosja U-21: 1/0) z Torpeda Moskwa do Ałanii za 3.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool (Rafa Benítez) [+4]

Francja: Lyon (Arnaud Bruchard) [+1]

Hiszpania: Betis (Andreas Brehme) [+2]

Niemcy: Alemannia Aachen (Herr Profesor) [+3]

Polska: Legia (Janusz Nowak) [+4]

Rosja: —

Szkocja: Celtic (José Luis Mendilíbar) [+9]

Włochy: Roma (Michael Laudrup) [+5]

 

East Stirlingshire: 1. [—], 51 pkt, 49:32; Division Three (Ludwig Preis)

Spartak Moskwa: [—]; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 4. [—]; 32 pkt, 28:22; Orange Ekstraklasa (Waldemar Włosowicz)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1350; Lúcio), 2. Francja (1198; Jean-Marie De Zerbi), 3. Anglia (1048; Stuart Pearce), 6. Rosja (1000; Jurij Pierieskokow), 18. Polska (742; Marcin Baszczyński)

Odnośnik do komentarza

Aleksandr Nikołajew, który w tym sezonie w końcu odnalazł się na prawym skrzydle, podpisał lukratywny, pięcioletni kontrakt z Alemannią.

 

Wielki sprawdzian dla Aquisgrany nadszedł 5 marca, gdy po raz pierwszy w historii czarno-żółci wybiegli na murawę Camp Nou. Osobiście miałem tylko nadzieję, że gospodarze nie zrobią z nami tego, co my zrobiliśmy z Monaco, i pierwsza połowa w pełni potwierdziła moje obawy. Poza pierwszymi kilkoma minutami Barcelona miała zdecydowaną przewagę, a gdy boisko opuścił kontuzjowany Carlier, stała się ona wręcz przytłaczająca. W 27. minucie Stahl przerwał się lewym skrzydłem, kiwnął Oliviera, a jego centrę na gola zamienił Podolski. Dziesięć minut później Biseswar wygrał pojedynek główkowy z Bošnjakiem i Podolski po raz drugi pokonał Mowlika. Dzięki zdrajcom germańskiej rasy do przerwy Barcelona pewnie prowadziła 2:0.

 

W drugiej połowie zaczęliśmy grać odrobinę składniej, tak jakby Barcelonie wystarczało to 2:0, tyle że nadal nie potrafiliśmy stworzyć sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Sięgnąłem więc po rezerwowych, by przynajmniej mogli kiedyś powiedzieć, że grali na Camp Nou, a oni nieoczekiwanie odmienili losy spotkania. W 68. minucie dobrze się spisujący Nikołajew dośrodkował piłkę z prawej flanki, a młody Baron, rozgrywający raptem drugi mecz w barwach Alemannii, urwał się kryjącemu go obrońcy i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Ci mimo straty bramki nadal grali swoją piłkę i pod ich polem karnym coraz częściej ostro się kotłowało. Wreszcie w 82. minucie doświadczony Matuidi podał w uliczkę do fenomenalnego Gatto, który uderzeniem z półwoleja zaskoczył golkipera Barcelony i doprowadził do remisu. Wynik 2:2 utrzymał się do końca meczu i niespodziewanie w rewanżu to my byliśmy w odrobinę lepszej sytuacji.

 

05.03.2020 Camp Nou, Barcelona: 85.628 widzów TV

PU 2R (1/2) Barcelona [20.] — Alemannia Aachen [41.] 2:2 (2:0)

 

27. L.Podolski 1:0

35. L.Podolski 2:0

68. U.Baron 2:1

82. R.Gatto 2:2

 

Alemannia Aachen: Ł.Mowlik — D.Olivier, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak, S.Klaus — C.Bruno ŻK, M.Carlier (22. B.Matuidi ŻK), W.Lorenz, A.Nikołajew ŻK (75. R.Wiśniewski) — T.Šimić ŻK (63. U.Baron), R.Gatto

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Po dobrym meczu w Barcelonie spotkanie z St. Pauli zapowiadało się na przyjemny spacerek. Niestety nikt nie powiedział tego piłkarzom z Hamburga, którzy w pierwszym kwadransie po prostu nas upokorzyli. W 2. minucie Stanisavljević zagrał prostopadłą piłkę do Barrero, który pokonał spóźnionego Mowlika, chwilę później Serb już samodzielnie posłał piłkę do naszej bramki i po dziesięciu minutach przegrywaliśmy 0:2.

 

Moja reakcja była natychmiastowa. Mowlik, który na Camp Nou również nie zachwycił, wyleciał do szatni, a jego miejsce zajął absolutny debiutant, osiemnastoletni Francuz Michel Garcia. Kolejni zawodnicy dostali czas do przerwy na poprawę gry, ale nie wszyscy z niej skorzystali. Co prawda w 19. minucie Šimić wykorzystał podanie Nikołajewa, by zdobyć kontaktowego gola, a po kwadransie drugiej połowy zmuszony zostałem zdjąć bezbarwnych Bošnjaka i Gatto. Dopiero wtedy zaczęliśmy zdecydowanie przeważać i w 67. minucie Nikołajew raz jeszcze zagrał w uliczkę do Šimicia, który doprowadził do remisu. Rozpaczliwie szukaliśmy zwycięskiej bramki, gdyż nie chcieliśmy gubić punktów z ligowym średniakiem, i w doliczonym czasie gry André zagrał długą piłkę w pole karne, Baron strącił ją pod nogi Šimicia, a Chorwat pięknym wolejem zapewnił nam zwycięstwo. Trzy punkty trafiły na nasze konto, lecz słaba postawa Mowlika, Bošnjaka i nieoczekiwanie również Klausa sprawiła, że miałem o czym myśleć.

 

08.03.2020 Tivoli, Akwizgran: 30.787 widzów

BL (23/34) Alemannia Aachen [1.] — FC St. Pauli [10.] 3:2 (1:2)

 

2. J.A.Barrero 0:1

10. F.Stanisavljević 0:2

19. T.Šimić 1:2

67. T.Šimić 2:2

90+2. T.Šimić 3:2

 

Alemannia Aachen: Ł.Mowlik (11. M.Garcia) — D.Olivier, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak (62. André), S.Klaus — C.Bruno, M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew — T.Šimić, R.Gatto (62. U.Baron)

 

MVP: Tomislav Šimić (ST; Alemannia Aachen) — 10

Odnośnik do komentarza

Uwe Baron, który tak pięknie pokazał się na Camp Nou, podpisał pięcioletni kontrakt z Alemannią.

 

Myślenie przed rewanżem z Barceloną doprowadziło mnie do wniosku, że jeden słaby mecz nie może przekreślić dobrego sezonu, i jedyną zmianę w składzie wymusiło na mnie życie — Bruno został zawieszony za trzy żółte kartki, więc do wyjściowej jedenastki wskoczył rekonwalescent Roth. Nie zamierzałem również kurczowo bronić korzystnego wyniku z pierwszego meczu i zdecydowałem się na otwartą grę o całą stawkę.

 

To spotkanie było dla mnie sporym zaskoczeniem. Spowodowane ono było postawą gości, którzy zagrali tak, jak gdyby sądzili, że moi piłkarze uciekną do szatni na sam dźwięk nazwy "Barcelona". Skończyło się to nader przewidywalnie — opanowaliśmy środek pola i zaczęliśmy groźnie atakować na bramkę Valdésa. Już w 8. minucie Roth zagrał z pierwszej piłki do Šimicia, ten wystawił piłkę na dobieg do Gatto, który plasowanym strzałem posłał ją do bramki i nagle nasze szanse na sprawienie wielkiej sensacji znacznie wzrosły. Barcelona właściwie poza jednym uderzeniem Podolskiego, wybronionym przez dobrze dysponowanego Mowlika, nie pokazała w ofensywnie niczego i nie wyglądała na zdolną do doprowadzenia do remisu. My natomiast atakowaliśmy dalej i tuż przed przerwą Gatto wycofał piłkę do Nikołajewa, ten wrzucił ją miękko przed bramkę, a Šimić strzałem głową posłał do siatki, zdobywając swojego 30. gola w sezonie. Teraz goście mieli już zdecydowanie pod górkę, ale w drugiej połowie wciąż nie potrafili przejąć inicjatywy w tym meczu. W 82. minucie rozgrywający bardzo dobre zawody Gatto strzałem z rzutu wolnego z samej linii pola karnego raz jeszcze pokonał Valdésa — gol numer 45 w sezonie — i teraz kibice mogli już rozpocząć świętowanie. Barcelona poddała się nam niczym studentka potraktowana rohypnolem i po zaskakująco jednostronnym spotkaniu awansowaliśmy do ćwierćfinału Pucharu UEFA.

 

12.03.2020 Tivoli, Akwizgran: 35.337 widzów TV

PU 2R (2/2) Alemannia Aachen [41.] — Barcelona [20.] 3:0 (2:0); dwm. 5:2

 

8. R.Gatto 1:0

45. T.Šimić 2:0

82. R.Gatto 3:0

 

Alemannia Aachen: Ł.Mowlik — D.Olivier, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak (83. André), S.Klaus — R.Roth (61. B.Matuidi), M.Carlier, W.Lorenz, A.Nikołajew (77. R.Wiśniewski) — T.Šimić, R.Gatto

 

MVP: Roberto Gatto (ST; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza

W ćwierćfinale Pucharu UEFA los po raz kolejny wysłał nas do Hiszpanii, tym razem na konfrontację z Valencią.

 

Do ligowej rzeczywistości powróciliśmy wyjazdowym meczem w Gelsenkirchen. Schalke zajmowało trzecie miejsce w lidze, więc ewentualne zwycięstwo miałoby podwójną wartość. Niestety tym razem nasza popucharowa niemoc dopadła nas na dobre, mimo przewagi w pierwszej połowie nie potrafiliśmy jej udokumentować, a w 18. minucie Mowlik źle ocenił tor lotu piłki po dośrodkowaniu Beníteza i Weber strzałem głową do pustej bramki dał gospodarzom prowadzenie.

 

Nasza przewaga pozwalała mieć nadzieję, że bramki w końcu padną, i w 54. minucie tak się stało, gdy Gatto niemalże zabił Schmeichela piorunującym strzałem z rzutu wolnego. Teraz należało gospodarzy dobić, lecz nim nam się to udało, Klaus nie upilnował Schwarza, który zaskoczył Mowlika uderzeniem w krótki róg, po którym Schalke znów wyszło na prowadzenie. Ostatnie pół godziny stało pod znakiem miażdżącej przewagi Alemannii, ale świetnie spisał się Schmeichel, broniąc strzały z najbliższej odległości autorstwa Rzeźniczaka i Carliera, dzięki czemu wróciliśmy do Akwizgranu z pustymi rękami.

 

15.03.2020 VeltinsArena, Gelsenkirchen: 61.483 widzów TV

BL (24/34) Schalke 04 [3.] — Alemannia Aachen [1.] 2:1 (1:0)

 

18. S.Weber 1:0

54. R.Gatto 1:1

63. M.Schwarz 2:1

 

Alemannia Aachen: Ł.Mowlik — D.Olivier, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak, S.Klaus (74. R.Wiśniewski) — C.Bruno, M.Carlier, W.Lorenz (57. B.Matuidi), A.Nikołajew — T.Šimić (63. U.Baron), R.Gatto ŻK

 

MVP: Kasper Schmeichel (GK; Schalke 04) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...