Skocz do zawartości

[FM 2006] Upadła potęga..


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

6.07.2005.

 

-Witam Państwa na konferencji prasowej- powiedział śmiałym głosem Tadeusz Gapiński

- Chciałbym Państwu zaprezentować nowego szkoleniowca naszego zespołu, Sławomira Jeżowskiego – kontynuował.

- Witam wszystkich i dziękuję za tak liczne przybycie. – Powiedziałem w kierunku kilkunastu dziennikarzy.

- Z dniem 6 lipca 2005 roku decyzją zarządu nowym szkoleniowcem został jak już Państwo wiecie, Sławomir Jeżowski. Młody trener z głową pełną kreatywnych pomysłów rozpoczyna karierę, jako szkoleniowiec w naszym zespole. – Rozpoczął Tadeusz G.

Zaczęły się szmery na Sali. Każdy się pytał między sobą, kim jest tajemniczy trener.

- Witam. Piotr F.”Gazeta Wyborcza”. Jest to zaskoczenie, że na posadę takiego klubu, jakim jest niewątpliwie Widzew Łódź zatrudniono kompletnie nieznanego menedżera!

- Każdy musi od czegoś zacząć, a że mi się udało rozpoczynać karierę od takiego klubu, jakim jest Widzew to naprawdę spełnienie moich marzeń

- Katarzyna M.”Przegląd Sportowy”. Ma Pan jakieś doświadczenie i skąd taka decyzja zarządu Widzewa?-

- Doświadczenia, jako pierwszy trener nie mam, ale nie wydaję mi się, żeby to była jakaś przeszkoda w odniesieniu sukcesu. Mam wszystko poukładane w głowie. Doświadczenie jest ważne, ale ważniejsza jest wiedza a nie każdy trener ją posiada. –

-Czemu taka decyzja zarządu? W związku z degradacją do II ligi, szukaliśmy młodego trenera, który by zmotywował drużynę. Na pewno piłkarze naszego klubu nie spodziewali się takiej decyzji. Element zaskoczenia może tu wiele zadziałać.

- Przepraszam Państwa, ale nie odpowiem na więcej pytań. Dziękuję.

 

Tym zdaniem szybko zakończyłem konferencję. Nie wytrzymałem nerwowo. Tyle dziennikarzy, mnóstwo pytań. Nie podołałem……

 

 

Wiem, wiem. Wstęp durny jak cholera ale kompletnie nie miałem weny :keke: Możecie się nabijać :]

Fm 2006.0.3

Update: najnowszy jaki był (nie pamiętam nazwy :)) Ps. Polską lige sam edytowałem. Do Widzewa dodałem min. Matusiaka, Robaka czy Mielcarza. Oczywiście odpowiednio zmniejszone CA i to dosyć sporo. Zmieniony skład drużyn w OE i w II lidze. Jedynym mankamentem jest to, że Zagłębie S. i Groclin grają w Ii lidze [Groclin większości piłkarzy niema, przeniesiona do Polonii W.]. W Pucharze UEFA grają: Zagłębie L. i Wisła Płock :eusa_eh: Po prostu zapomniałem zmienić. Mam nadzieję, że nie przeszkodzi wam to i będziecie chętnie tu zaglądać :)

Ligi: Anglia [L2 i wyższe]; Francja [CFA i wyższe]; Polska [iI liga i wyższe]; Hiszpania [segunda "B" i wyższe]

----

Odnośnik do komentarza
Widzew :) Jeden z moich ulubioych klubów. Mam nadzieję, że tego opka pociągniesz jak naj, najdłużej :>

Mam taki zamiar. Ma być to opek najdłuższy w moim wykonaniu. Obym tego dokonał :)

 

* * * * * * * * *

 

7.07.2005.

 

Pierwszy dzień pracy. Na pierwszy ogień przyjrzałem się kadrze zespołu. Zacząłem od bramki a tam nadmiar bogactwa. Bartek Fabiniak [22l]; Maciek Mielcarz [24l]; Rafał Misztal [21l] i dwóch juniorów Bartek Kaniecki [16l] oraz wypożyczony do KKS Koluszki, Artur Melon. Najlepiej prezentuje się Fabiniak i Mielcarz. To Ci dwaj zawodnicy powalczą o miano pierwszego golkipera.

 

Z racji tego, że zamierzałem grać typowym diamentem [4-1-2-1-2], ważną pozycją była pozycja lewego obrońcy. Tu też mam, w kim wybierać. Zdecydowanym liderem jest Tomek Lisowski [20l] a jego zmiennikiem będzie zapewne Łukasz Broź[19l]. W obwodzie pozostają jeszcze Arek Noga [17l], Wojtek Jarmuż [17l] (bardzo utalentowany chłopak) oraz niespełna 16-letni Mateusz Turek.

Na drugim biegunie obrony [czyt. Na prawej stronie] miałem do dyspozycji 3 zawodników. Piotrek Stawarczyk [21l], Wojtek Szymanek [22l], Ugo Ukah [21l]. Jednak większość z nich wolałaby grać na środku defensywy. Mimo to nie będę na siłę szukać prawego obrońcy.

Na środku obrony brylował doświadczeniem Jarek Bieniuk [26l]. Jarek nie grał dłuższy czas w piłkę i trzeba go ostrożnie doprowadzić do pełni formy a jak już takową osiągnie to będzie z niego pożytek. Na środku obrony mogą także grać: Szymanek, Ukah, Stawarczyk i Juszkiewicz. W zespole rezerw jest jeszcze Seba Madera oraz Przemek Ziółkowski. Środek obrony prezentuję się najsłabiej z całego bloku defensywnego.

 

Kolejną pozycją, na jaką zwróciłem uwagę była pozycja defensywnego pomocnika. Muszę powiedzieć, że nie było, w kim wybierać. Szymanek to typowy obrońca. Pozostaje jedynie Juszkiewicz oraz młokos Dudka.

 

Na lewym skrzydle też nie było szału. Piotrek Kuklis [19l] to typowy rozgrywający, ale z konieczności będzie musiał chyba grać na skrzydle. Łukasz Masłowski [24l] leczy kontuzję i wróci do gry dopiero za półmroku. Bardzo biednie na lewej flance. Musze się rozejrzeć za dobrym skrzydłowym.

Zupełne przeciwieństwo panowało na prawej stronie pomocy. Adrian Budka [25l] czy Vladimir Bednar [25l] są na zbliżonym poziomie i rywalizacja na tej pozycji może się okazać nadzwyczaj interesująca.

 

Ostatnią pozycją w pomocy, na którą rzuciłem oko była pozycja ofensywnego, środkowego pomocnika. Nie licząc Kuklisa to tylko, Mindaugas Panka [21l] nadawał się na tą pozycję. Zwoliński[16l] oraz Sadura [17l] są jeszcze za młodzi.

 

W ataku to dopiero miałem prawdziwe bogactwo. Prym na tej pozycji wiedli przede wszystkim Marcin Robak [22l] oraz Radek Matusiak [23l]. Dobrze zapowiada się Krzysiu Sokalski [18l]; Łukasz Grzeszczyk [17l] czy Arek Piech [17l]. Zastępcami Robaka i Matusiaka mają być Przemek Oziębała [19l] i Marcin Rackiewicz [18l].

 

Tak, więc skład bardzo młody. Pozycję, które wymagają natychmiastowego wzmocnienia to: Środek obrony, może prawa obrona, defensywny pomocnik i lewy pomocnik oraz ewentualnie środkowy play marker.

Odnośnik do komentarza

8.07.2005.

 

Pierwszy mecz sparingowy z amatorami z Chorwacji przebiegł bardzo spokojnie. Wygraliśmy wysoko i graliśmy szybko i bardzo ładnie dla oka. Matusiak i Robak zdobyli po dwie bramki a Szymanek, Grzeszczyk i Oziębała tyko dopełnili formalności.

Mecz towarzyski
Sajmiste, Vrbovec [62]

Vrbovec [CRO] – Widzew Łódź [POL]  0:7 [R. Matusiak `5;`41, M. Robak `26;`40, W. Szymanek `45, Ł. Grzeszczyk `80, P. Oziębała]

11.07.2005.

 

M. Rackiewicz – Grypa [absencja od 6 do 14 dni]

 

Zagłębie Lubin podkupiło mi asystenta. Na miejsce Zbysia Stefanika muszę szukać nowego pomocnika.

 

12.07.2005.

 

Kolejny sparing tym razem z dużo mocniejszym rywalem, Śląskiem Wrocław. Pierwszoligowiec postawił nam ciężkie warunki. Mecz był wyrównany, lecz lekką przewagę mieli gracze z Wrocławia. W 24 minucie Mielcarz obronił rzut karny wykonywany przez Rosińskiego a w 33 minucie z boiska wyleciał Ukah za faul na Kosztowniaku. Ten moment odmienił losy meczu. Śląsk zaczął coraz bardziej napierać na naszą bramkę i w 76 minucie strzelili decydującą bramkę. Jej autorem został Kosztowniak.

Mecz towarzyski
Wrocław, ul. Oporowska [586]

Śląsk Wrocław [OE] – Widzew Łódź[II liga]  1:0 [ T. Kosztowniak `76]

Odnośnik do komentarza

13.07.2005.

 

Do klubu dołącza z wolnego transferu Jan Fiala [49l, Asystent].

 

Lech Poznań w 2 rundzie Pucharu Inter-Toto wyeliminował po dwumeczu Kilikie. W pierwszym meczu padł wynik remisowy 1:1 [s. Stilic] a w rewanżu rozgromił rywali wygrywając 4:0 [H. Rengifo, I. Djurdjevic, S. Stilic, D. Kucharski]. W kolejnej rundzie zmierzą się z Rumuńskim Farul.

 

15.07.2007.

 

Kontrakt z klubem podpisało dwóch trenerów: D. Mustedanagic [37l; CRO] oraz J.F. Santa [34l, COL].

 

16.07.2005.

 

Mauricio Sierra [53l, COl] to nasz nowy trener.

17.07.2005

 

Trzeci sparing rozgrywaliśmy w Sofii gdzie zmierzyliśmy się z Conegliano. W tym spotkaniu dałem szansę pokazania się rezerwowym. Nie zawiedli mnie. Wygraliśmy to spotkanie pewnie 3:0. Choć były momenty gdzie goście mocno napierali na naszą bramkę, lecz Fabiniak pokazał, że potrafi bronić.

Mecz towarzyski
Bułgarska Armia, Sofia
Conegliano [BUL] – Widzew Łódź [POL]  0:3  [A. Manolov `20 (sam); A. Piech `42; P. Oziębała `83]

Odnośnik do komentarza

20.07.2005.

 

Z Bułgarii wróciliśmy od razu do Polski na kolejny sparing. Naszym rywalem było III ligowe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Goście całkowicie nas zaskoczyli i niespodziewanie ponieśliśmy porażkę. Naszym katem okazał się Kanarski, który raz pokonał Mielcarza a w drugiej połowie Fabiniaka. Nas stać było na jedną bramkę w samej końcówce.

Mecz Towarzyski
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski [III]  -  Widzew Łódź [II]  2:1  [K. Kanarski `29, `48 – R. Matusiak `89]

 

21.07.2005.

 

Dokonałem wreszcie pierwszego transferu. Z Prievizdy za 75 tys. € wykupiłem Jozefa Jakusa [21l., SLO, DMC]. Wreszcie na obsadę defensywnego pomocnika mam dwóch równorzędnych zawodników.

 

23.07.2005.

 

Arkadiusz Kłoda [23l., POL, D/DM/M R] dołączył do zespołu z Zagłębia Sosnowiec za 120 tys. €. Mój obserwator był pod ogromnym wrażeniem umiejętności Arka. Bez żalu wydałem na niego 120 tys. €. Prezentuję się fantastycznie i mam nadzieję, że mnie nie rozczaruje.

Tego samego dnia na 4 tygodniowe testy przybył do Łodzi Alejandro Bernal [17l., COL, AM R/C]. Młody i utalentowany pomocnik prezentuje ciekawe umiejętności, lecz chciałbym go najpierw zobaczyć w sparingu.

 

24.07.2005.

 

Przed ostatni sparing graliśmy w Łomży z tamtejszym klubem. W tym spotkaniu bacznie przyglądałem się poczynaniom lewego skrzydłowego rywali, Piotrka Petasza. Piotrek zagrał 45 minut i pokazał kilka ciekawych zagrań, ale podobnie jak cała drużyna gospodarzy zagrał średnio. Moi podopieczni zagrali dobre spotkanie i wygraliśmy 3: 0 po dwóch pięknych bramkach Sokalskiego i jednym trafieniu Robaka.

Mecz towarzyski
ŁKS Łomża [III]  -  Widzew Łódź [II]  0:3  [M. Robak `20; K. Sokalski `34;`45]

Odnośnik do komentarza

27.07.2005.

 

Ostatni sparing wreszcie zagraliśmy na własnym terenie. Ostatni sparing a rywal najcięższy. Był nim Czeski Jablonec. Długo utrzymywał się wynik remisowy aż Panka dał popis swoich umiejętności. Zdobył dwie bramki, które zadecydowały o naszym zwycięstwie. Dobry prognostyk przed rozpoczęciem sezonu.

Mecz towarzyski

Łódź, Aleja Piłsudskiego [671]
Widzew Łódź [POL]  -  Jablonec [CZE]   2:1  [M. Panka `48;`90 – F. Klapka 65]

30.07.2005

 

Zestawienie szans na awans:

1. Wisła Płock [4-5

2. Zagłębie Sosnowiec [1-1]

3. Korona Kielce [5-4]

3. Widzew Łódź [5-4]

4. Górnik Łęczna [6-4]

5. Zagłębie Lubin [7-4]

 

Debiut w lidze, jako trenera Widzewa przypadał na pojedynek z Odrą Opole. Nie spodziewałem się innego wyniku niż wygrana. Moje przeczucia nie zawiodły. Od pierwszych minut spotkania narzuciliśmy swoje tempo gry i dominowaliśmy na boisku. Rywali był stać tylko na kilka kontrataków, z czego może jeden poważnie zagroził bramce strzeżonej przez Mielcarza. Kapitalne zawody rozegrali Panka wraz z Kuklisem. Ten pierwszy zdobył bramkę, która otworzyła wynik a Piotrek szalał na lewym skrzydle, że aż miło. Kuklis zaliczył asystę przy drugiej i ostatniej bramce, jaką zdobyliśmy w tym meczu. Jego dogranie do Robaka w 45 minucie to istny majstersztyk. Robak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i takiej okazji nie przepuścił. Uderzył w krótszy róg i ustalił wynik meczu.

II liga [1/34]
Łódź, Aleja Piłsudskiego [6650]

[-] Widzew Łódź – Odra Opole [-]   2:0 [M. Panka `33; M. Robak `45]

Mielcarz – Lisowski [`45 Broź], Szymanek, Bieniuk, Ukah – Jakus [`45 Juszkiewicz] – Kuklis, Budka – Panka – Matusiak [`69 Zwoliński], Robak

 

Największą sensacją w I kolejce II ligi było bez wątpienia wysoka wygrana Korony Kielce z Flotą Świnoujście. Kielczanie wygrali aż 10:0!

 

Mikołaj Zwoliński pod koniec meczu nabawił się kontuzji. Z początku nie wydawał się ona groźna i Mikołaj dokończył spotkanie. Jednak po meczu lekarz powiedział, że Zwoliński skręcił staw kolanowy i nie będzie mógł grać, przez co najmniej 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

1.08.2005.

 

Podsumowanie miesiąca [Lipiec]

 

Bilans: 1 [1-0-0]

II liga: 5 miejsce [1-0-0; 2:0; 3pkt; 0]

Puchar Polski: ---

Najlepszy strzelec: M. Panka; M. Robak – po 1 bramce

Finanse: 6,45 mln € [+96,3 tys. €]

 

Transfery:

 

Świat:

1. C. Delgado [Cruz Azul - - > Leverkusen] 7 Mln €

2. M. Esposito [Cagliari - - > Chievo ] 5,75 mln €

3. E. Barreto [NEC - - > Parma] 5,75 Mln €

 

Polska:

1. D. Żuraw [Arka - - > Lech ] 1,2 Mln €

2. R. Lewandowski [Lech - - > Tottenham] 1,1 Mln €

3. R. Majewski [Polonia W. - - > Ruch Chorzów] 1,1 Mln €

 

Ranking FIFA:

1. Meksyk [934]; 2. Brazylia [925]; 3. USA [890] … 21. Polska [768]

Odnośnik do komentarza

3.08.2005.

 

W drugiej kolejce ligowej zmierzyliśmy się z GKS Katowice. Rywale mnie zaskoczyli. Nie spodziewałem się, że postawią nam aż takie twarde warunki. Mecz mógł się podobać kibicom. Było wszystko, co powinno zawierać widowisko piłkarskie. Były bramki, świetne interwencje bramkarzy i ostra gra. Mimo, że przeważaliśmy w każdym aspekcie gry to gospodarze nie poddawali się i próbowali odebrać na 3 punkty. Nic z tych rzeczy. Matusiak w 17 minucie po doskonałym podaniu od Lisowskiego pokonał Gorczycę i wyprowadził nas na prowadzenie. Kolejnego gola zdobyli gospodarze. Kubisz potężnie uderzył z 30 metrów a Mielcarz był zasłonięty i nie widział lecącej piłki i Markowi szczęśliwie udało się zdobyć bramkę. Szybko odpowiedzieliśmy na straconą bramkę. 3 minuty po golu Kubisza Matusiak dośrodkował z prawego skrzydła na długi słupek gdzie stał samotny Robak i z głowy zdobył gola, który dał nam prowadzenie. W drugiej połowi nasza przewaga była jeszcze bardziej widoczna. Na drugą część spotkania wpuściłem testowanego Bernala. Kolumbijczyk odpłacił mi się zdobywając gola. Znów pięknym dośrodkowaniem popisał się Matusiak a Bernal dołożył tylko nogę i zaskoczył Gorczycę. Pod koniec meczu niepotrzebnie odpuściliśmy rywalom i mogło się skończyć tragicznie. W 76 minucie Sierka zdobył gola, który wyraźnie dodał skrzydeł graczom z Katowic. Przy tej bramce nie popisał się Mielcarz, który był fatalnie ustawiony. Mimo spuszczenia z tonu w końcówce udało się wywieźć z Katowic cenne 3 punkty.

II liga [2/34]
Katowice, ul. Bukowa [3407]

[2]GKS Katowice – Widzew Łódź [5]   2:3 
[M. Kubisz `35; R. Sierka `76  -  R. Matusiak `17; M. Robak `38; A. Bernal `68]

Mielcarz – Lisowski, Szymanek, Bieniuk [`45 Stawarczyk], Ukah – Jakus  – Kuklis, Budka – Panka [`45 Bernal]– Matusiak [`68 Oziębła], Robak

Odnośnik do komentarza
Mój GKS :(.

Ale życzę powodzenia i wytrwałości

Stawiało dzielny opór :)

 

* * * * * * * * * * *

 

4.08.2005.

 

A. Bernal przekonał mnie co do swoich umiejętności i podpisałem z nim 5-letni kontrakt.

5.08.2005.

 

W I rundzie Pucharu Polski los przydzielił nam III ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

 

Za 30 tys. € z Zawiszy Bydgoszcz zakupiłem Piotrka Klepczarka [21l., POL, D R/C]. Będzie to zmiennik Bieniuka lub Szymanka w razie kontuzji lub słabszej dyspozycji kogoś z tej dwójki.

 

6.08.2005.

 

W III kolejce na własnym stadionie podejmowaliśmy lidera, czyli Zagłębie Sosnowiec. Przed rozpoczęciem spotkania można było się spodziewać wyrównanego spotkania. Nic z tego. Szybko narzuciliśmy własny styl gry i nasza dominacja na boisku była niepodważalna. Na efekt naszej przewagi nie musiałem długo czekać. W 7 minucie Ukah dośrodkował sprzed pola karnego, piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi Robaka. Marcin bez problemu wykorzystał taką sytuację i z 4 metrów pokonał Kopyla.

Znakomite zawody zagrał Kuklis. Co chwilę szalał na lewej stronie. Jego rajdy były niesamowite. Radził sobie nawet z 3 rywalami na raz.

Pod naszą bramką panował stoicki spokój. Tylko raz w przeciągu 90 minut Mielcarz musiał interweniować. W 65 minucie w świetnym stylu obronił uderzenie z dystansu Łachowskiego. W drugiej połowie sytuacja na boisku nie zmieniła się i to gospodarze, czyli My dominowaliśmy na boisku. Jednak długo nie potrafiliśmy zdobyć drugiej bramki. 7 minut przed końcem wreszcie się udało. Sokalski z narożnika pola karnego dośrodkował na długi słupek a Budka, który był niepilnowany z kilku metrów, prawą nogą skierował piłkę do siatki i ustalił wynik meczu.

II liga [3/34]
Łódź, Aleja Piłsudzkiego [6823]

[3]Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec[1]   2:0 [M. Robak `17; A. Budka `83]

Mielcarz – Lisowski, Szymanek, Bieniuk , Ukah – Jakus [`72 Juszkiewicz]  – Kuklis, Budka – Panka [`45 Bernal]– Matusiak , Robak [` 72 Sokalski]

Odnośnik do komentarza
Ładny strat sezonu, brawo :) Jak to zrobiłes, że testowany zawodnik grał w ligowych meczach?

Mógł zagrać to zagrał :) Widocznie można w PL [ w PL wszystko można] :keke:

 

 

7.08.2005

 

Na 4-tygodniowe testy do klubu przybył Oleg Malyukov [20l., ROS, D R/C]. Jest ot były gracz CSKA Moskwa.

 

W walce o Community Shield, Chelsea Londyn okazała się lepsza od Liverpoolu i wygrała 2:1.

 

9.08.2005

 

W meczu I rundy Pucharu Polski, dałem szansę rezerwowym, ale to nie był najlepszy krok. Wydawałoby się, że w rezerwowym składzie zdołamy pokonać III ligowca. Niestety mimo wyraźnej przewagi mecz zakończył się remisem. Grzeszczyk wraz z Piechem seryjnie marnowali sytuację pod bramką Olszewskiego. Jedynym zawodnikiem, którego można pochwalić po tym meczu był Klepczarek, który zgarnął nagrodę dla najlepszego gracza. Środkowy obrońca grał dziś świetnie na tale reszty drużyny. Jego spokój i opanowanie pod naszą bramką kilka razy uratowało nam „skórę”. Dobry mecz zagrał także Panka, strzelec gola. Przy straconej bramce nie popisał się Fabiniak wraz z testowanym z testowanym Rosjaninem, Malyukovem.

Puchar Polski, I runda
Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowej [2389]

[III]Świt N.D.M – Widzew Łódź [II]  1:1  [M. Suker `29  -  M. Panka `11]

Fabiniak – Lisowski, Klepczarek, Malyukov, Kłoda – Jakus – Kuklis, Bednar – Panka  [`73 Bernal]– Piech [`73 Matusiak], Grzeszczyk [`45 Sokalski]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...