Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

no to już wiemy oficjalnie:

 

Informacja dotycząca meczu z ŁKS Łódź

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew informuje, iż w związku z wysokim prawdopodobieństwem wystąpienia realnych zagrożeń naruszenia porządku publicznego na terenie miasta Łodzi w dniu rozgrywania meczu derbowego pomiędzy drużyną Widzewa Łódź, a ŁKS Łódź zaplanowanego na dzień 17 maja 2017 roku g.19:10, podjął decyzję o nieprzyjmowaniu zorganizowanej grupy kibiców gości.

Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź

 

źródło

 

cóż, w zasadzie to zaskoczeniem byłoby dla mnie jakby ich jednak wpuścili.

Odnośnik do komentarza

Ponoć Widzewowi grożą za to ujemne punkty, bo policja itp. wyraziły zgodę na mecz z kibicami gości.

Lechia Tomaszów w 2016 dostała ujemne punkty w zawieszeniu, więc sobie Widzew będzie do końca rundy wpuszczał kibiców gości i spoko :) Chociaż prezes ŁZPN łksiak to nie wiadomo ;)

A z wczorajszego programu w TV Toya to tak do końca nie wynikało z tą policją, ale kurde chętnie bym to jeszcze raz posłuchał.

Odnośnik do komentarza

 

 

Aktualnie na Widzewie sektor gości jest obok rodzinnego. Na starym Widzewie zawsze jak przychodzili kibice ŁKS dostawali cały sektor za bramką, który tym sposobem też robił się blisko sektora rodzinnego (chociaż normalnie dla gości był narożnik, ten dalszy od rodzinnego). Oczywiście strefy buforowe jakieś zawsze były. Ale wiadomo, że to dość ruchomy temat.

 

No widzisz. Właśnie bufory, ochrona, siatka nawet, nic nie grozi tym co nie chcą, aby się coś działo. Uwierz mi, ale kibice gości nie chcą walczyć z sektorem rodzinnym. Ba, obecnie większość prób to i tak pokazówka ;) Jak już pisałem - od dawien dawna jedyne co kojarzę to Legia - Jaga.

 

 

 

Dzisiaj był program na żywo łódzkiej tv Toyi, gdzie był jeden z wiceprezesów Widzewa, prezes ŁKS oraz prezes ŁZPNu. Dodatkowo wrzucili rozmowę z wiceprezydentem Łodzi Trelą. Konkluzja jest taka, że decyzje kazali podjąć Widzewowi (co jest jakoś tam zrozumiałe), wszyscy uciekają od odpowiedzialności, łącznie z panem wiceprezydentem, który tu reprezentował te miliony z miasta, a więc z podatków :) Jutro Widzew ma podać oficjalną decyzję w sprawie wpuszczenia kibiców ŁKS. Prezes ŁKS deklarował publicznie wzięcie odpowiedzialności za kibiców ŁKS, bo wymagają tego od niego przepisy PZPN. Prezes ŁZPNu groził karą finansową i punktami ujemnymi. A co mnie najbardziej zaskoczyło, to policja, która nie wiem czy kojarzycie swego czasu kwestionowała odbiór stadionu Widzewa i właśnie sektor gości i okolice sektora przed stadionem (Widzewowi nie udało się wszystkich rzeczy poprawić), w sumie podobno jakoś oficjalnie nie klepnęła tych derbów, czy sprzeciwu na udział kibiców gości. W Widzewie właśnie liczyli, że policja określi swoje stanowisko i to ułatwi im decyzje. Mnie to pachnie polityką trochę (jeden z radnych jest zaangażowany mocno w Widzew). Generalnie w kuluarach się mówi, że wszyscy we władzach Łodzi nie chcą kibiców gości, ale nie ma chętnego, żeby sobie w stopę strzelić :) Co ciekawe, w poprzedniej rundzie policja nie miała problemów z wydaniem decyzji o nie wpuszczeniu kibiców Widzewa na derby, chociaż jakieś wydzielone miejsce jest (profilaktycznie zakazali wszystkim gościom udział, żeby lepiej to wyglądało). Wiadomo, czego się obawiają, chociaż nikt tego głośno nie mówi. Palenia tych barw, co podprowadzili kibice ŁKS, co może wkurwić kibiców Widzewa i będzie napierdalanka, a przecież teraz nie ma takiego wysokiego ogrodzenia jak kiedyś, żeby nie przelecieć z każdej trybuny i przez boisko do gości, co z tego, że klatka kibiców gości jest jakoś odgrodzona (tu trochę widać jak, chociaż z daleka, nie wygląda to jakoś wysoko po bokach, ale może to złudzenie). Ciężki temat ogólnie. Wszystko jest dobrze, jak jest dobrze. Jak będzie dym to już nie będzie kolorowo. Ja tam bym widział kibiców ŁKS na derbach, natomiast wkurwia mnie mimo wszystko ta niesprawiedliwość, że wtedy policja sobie podjęła taką, a nie inną decyzje, a wy się martwcie sami. Cóż, życie. Natomiast przetrzepałbym zarówno jednych jak i drugich, żeby nie mięli barw przeciwników do palenia. Niestety nie jest to pewnie możliwe :) No nic, poczekamy do jutra mam nadzieję.

 

Widzewowi teraz grozi -6 punktów, bo nikt poza Widzewem nie chciał braku kibiców, oficjalnie przynajmniej.

 

 

 

Prezes nie jest właścicielem (przynajmniej nie zawsze), ale jest osobą wyznaczoną przez właściciela/właścicieli do podejmowania takiej decyzji. Własność stadionu nie ma tutaj nic do rzeczy, bo stadion w większości przypadków (poza Zagłębiem i Koroną i nie wiem, czy kimś jeszcze) jest odpłatnie dzierżawiony. Samo prawo do stadionu nie ma tu zatem również żadnego znaczenia. Co do zarzutu dyskryminacji - obejmuje ona tylko kilka tematów (religia, kolor skóry, orientacja seksualna itp.). Opinia w środowisku na pewno nie jest elementem, który możnaby podciągnąć pod zarzut dyskryminacji. Taki mógłbyś podnieść tylko wtedy, gdyby ktoś powiedział Ci, że nie wpuści Cię na stadion bo jesteś pedałem. Jak powie, że nie wpuści, bo się nie umiesz kulturalnie zachować - wolno mu. Co do punktu 2 - ponownie tak, jak pisałem wcześniej. To ani moja, ani Twoja, ani kibiców opinia jest istotna. To po prostu decyzja przedsiębiorcy. Co z tego, że rodzin jest wiele, skoro jeżeli klub uzna, że może być jeszcze ich jeszcze więcej, jak ograniczy się zabawy w rzucanie rac przez neandertali. Może tak jest, może nie. Jeżeli ma rację - zarobi więcej, jeżeli nie ma - zarobi mniej, ale to jest jego ocena ryzyka.

 

Dzierżawa, a budowa to za czyje pieniądze? Ja Ci kupię mieszkanie, a Ty będziesz potem płacił za niego dzierżawę, będzie bardziej moje czy Twoje? A kto powiedział, że dyskryminacja tego dotyczy? W obecnych czasach... wszystkiego. Nawet weganie teraz są dyskryminowani, bo w przedszkolu nie ma kotletów sojowych (lol, autentyk ze Szczecina). A tu oprócz dyskryminacji mamy łamanie praw obywateli. Nie BO nie, bo ktoś tam może coś zrobić. Myślozbrodnia! I to jedna osoba jest podejrzana, a wszyscy odpowiadają. Nie, to nie normalne. No jak ktoś Cię nie wpuści bo jesteś pedałem to jest homofobem, ale jak Cię nie wpuści, bo jesteś za ŁKS-em to jest okej, bo ktoś z ŁKS-u 10 lat temu rzucił racą. Rodzin więcej nie będzie, w perspektywie dalszej to jest zależne tylko od wyników ;] A neadertali to może poszukaj w rodzinie, szkoda, że dalej modzi pozwalają na takie obrażanie ludzi, kibiców, użytkowników forum. Tylko piłka nożna to nie jest typowy biznes, to sport dla ludzi kibiców, a nie dla cyferek. Gdyby tak nie było to nie byłoby np. ustaw o imprezach masowych, bo po co? Niech sobie właściciel robi co chce i radzi jak może.

 

 

 

Sprawdź te informacje dokładnie zanim się wypowiesz. Niemniej jednak właścicielem może być każda organizacja. Klub ekstraklasy zawsze przyciągnie sponsorów, ale nie znaczy to, że tych sponsorów nie mogłoby być więcej, lub że sponsorzy nie mogliby być hojniejsi. Ponownie - decyzja właściciela.

 

Powiedział Maniak z telefonami po złotówce w latach 90. Gdybanie, mogłoby być, a nie musiałoby być, jakby tak było jak piszesz to Nieciecza by była najbogatsza i miała najwięcej sponsorów, bo tam nie ma kiboli, a takich klubów jest mnóstwo. I co? Tadaaam upadają! A kto jest właścicielem Wisły? No, ale nieoficjalnie, kibole Wisły sami się z tego szczycą.


Czekam na zgodowe szaliki "Pojednanie dla papieza" czy jakos tak...

 

To musisz czekać na kolejny wymysł swoich kolegów po fachu, ewentualnie przyjaciół z Czerskiej, bo to był medialny wymysł, podobnie jak napad na przedszkolaków w Lublinie.

Odnośnik do komentarza
Komunikat ws. Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia
Stowarzyszenie RTS Widzew informuje, że dzisiejsze Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia będzie kontynuowane 19 maja 2017 roku w związku z przerwaniem obrad przez grupę kibiców nieposiadających formalnego umocowania do uczestnictwa w obradach. Obrady będą kontynuowane we wskazanym terminie po usunięciu przeszkód formalnych.
ojoj kibole tacy biedni... piłka nożna dla kibiców, pomagają staruszki przez ulice przeprowadzić, ludzie honoru...

 

 

No widzisz. Właśnie bufory, ochrona, siatka nawet, nic nie grozi tym co nie chcą, aby się coś działo. Uwierz mi, ale kibice gości nie chcą walczyć z sektorem rodzinnym. Ba, obecnie większość prób to i tak pokazówka Jak już pisałem - od dawien dawna jedyne co kojarzę to Legia - Jaga.

 

Ale to jest kurwa sektor dla gości... Pozostałe trybuny nie mają wysokiego płotu, żeby nie wbiec na boisko jak na starym stadionie. Przecież jak ŁKS by palił te flagi to uważasz, że kibice Widzewa by sobie grzecznie stali i czekali?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że kibice kibicom przerwali te obrady? :> A jak oceniasz protest w Sejmie?

 

 

PS. HEHE to było pilnować flagi :P. A serio, właśnie tak myślę, że byłaby próba, ale tam będzie tyle policji, że do niczego by nie doszło, a już na pewno nie do awantury, którą macie gdzieś zakodowaną w umysłach. Nie w dzisiejszych czasach. Dopóki takiej zadymy nie ujrzę w dzisiejszych czasach to zdania nie zmienię, bo fakty są po mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
To musisz czekać na kolejny wymysł swoich kolegów po fachu, ewentualnie przyjaciół z Czerskiej, bo to był medialny wymysł, podobnie jak napad na przedszkolaków w Lublinie.

Szaliki to medialny wymysl? https://www.wikipasy.pl/Marsz_Pojednania

 

A jak bylo z tymi przedszkolakami w Lublinie? KMWTW czy jest jakis tekst, ktory rzeczowo polemizuje z artykulem z Wyborczej albo pozew i/lub wniosek o sprostowanie?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że kibice kibicom przerwali te obrady? A jak oceniasz protest w Sejmie?

 

kibice mają TMRF do zabawy w klub, niech się odpierdolą od Widzewa, tyle na ten temat.

 

PS. HEHE to było pilnować flagi .

HEHE ludzie honoru w 20 skroili flagi 7/8...

 

 

A serio, właśnie tak myślę, że byłaby próba, ale tam będzie tyle policji, że do niczego by nie doszło, a już na pewno nie do awantury, którą macie gdzieś zakodowaną w umysłach.

ale przecież jak wylecą na boisko to sędzie mecz przerwie... Będzie tyle policji może nie dopuszczą do bezpośredniej konfrontacji, ale zabezpieczą tego na tyle, żeby wszyscy grzecznie na dupach siedzieli.

Odnośnik do komentarza

 

Medialny, bo "kibole" W i C nic z tym wspólnego nie mieli.

 

A nie próbowałeś sprawdzać u źródła?

 

http://motorlublin.com/2017/05/11/fakty-i-mity-nt-przedszkola-legia-soccer-schools/

Przecież ten artykuł tylko potwierdza to, że kilku debili nie pozwoliło przeprowadzić treningu dla dzieci.

 

 

:D

 

Ale to dopiero pod koniec tekstu! Też się złapałem i przeczytałem cały tekst. Mogli odwrócić kolejność, to bym zaoszczędził 4 minuty.

Odnośnik do komentarza

http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,21781990,kibole-motoru-lublin-przegonili-z-boiska-kilkuletnie-dzieci.html

 

Kibole Motoru Lublin przegonili

 

agresywna grupa kilkudziesięciu kiboli Motoru Lublin

 

że kibole Motoru Lublin przegonili rodziców i dzieci i w związku z tym trening się nie odbędzie - mówi jeden z rodziców.

 

Jeden z organizatorów postanowił wezwać policję. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, powiedział jednak, że znajdzie on inny termin treningu. Wobec tego mundurowi nie interweniowali.

 

 

 

To jest to samo?

W sprytny sposób zaprotestowali, skoro to boisko publicznie to mieli do tego prawo. Takie obce akademie są strasznie denerwujące (u nas Lecha), bo jest to nieczysta rywalizacja dla lokalnego klubu czy regionu. Zwłaszcza, gdy Motor gra tam gdzie gra, a przyjeżdża szkółka Legii. Gdyby chodziło o samo granie dzieciaków nikt by nie miał pretensji, ale to długofalowy sposób na modę na Legię, ale to najmniejszy problem - to sposób na wychowywanie graczy DLA LEGII z Lublina.Naprawdę nie widzisz ile straci na tym ten piłkarski region, że nie ma szans rywalizacji i powrotu do elity?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...