Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Boże, parę rzeczy tu trzeba naprostować, bo stężenie absurdu przekracza nawet zwyczajowe normy tego tematu.

Zastanawia mnie takie coś: czy największym problemem w Polsce w 2013 roku są niedrożne przejścia na stadionach czy jakiś trans czy kilka rac? Wg mediów tak. Walą o tym na pierwszych stronach portali i gazet, główne wydania wiadomości się od tego zaczynają. Media kreują tą nagonkę i tak jak było z wersją wydarzeń w Gdyni ludzie to łykają. Nie ważne są afery korupcyjne, zusowkie, ustawione przetargi, opóźnienia w budowie drug czy autostrad, nawet atak chemiczny w Syrii, ważniejsze jest, że była jakaś przepychanka na plaży. Tio pisał nawet, że dziwne jest, iż kilkuset czy nawet kilkadziesiąt kiboli leje, obija, katuję, biednych Meksykanów a żaden z nich nie trafia nawet na chwilę do szpitala. Nosz kurdę oni chyba byli ze stali! 100 razy większe i cięższe bójki są w setkach, jak nie tysiądach "dyskotek" wiejskich co tydzień, ale o tym nikt nie pisze.

Vami pisze: "Wbijcie sobie w końcu do głów, że tu chodzi o to, że waszej zabawy nikt tu nie chce,". Czyli pies ogrodnika? Sam nie chodzę na mecz to zabronić innym zabawy? Co to kogo powinno obchodzić, że zapalił sobie racę czy stał w tym czy innym miejscu?. Słyszeliście kiedykolwiek o tym by niedrożne przejście na stadionie doprowadziło do tragedii? Jakiś absurd. Wklejać zdjęcia stadionów w europie gdzie nigdzie nie ma przejść w sektorach dopingujących, a w Niemczech są one nawet bez krzesełek. Jaki problem nagle takie przejście zrobić? Jak ktoś był kiedyś na meczu to widział "rozstąpienie" - w 5 sekund conajmniej 7-10m przejscia. Ale niestety największym problemem wojewody w WLKP jest fakt, że w przejściach na stadionie stoją ludzie. Nie ważne jest np. ile osób dziennie ginie na drogach, jaki jest stan służby zdrowie...nie bo trzeba znaleźć temat zastępczy. Coś co się puści w TVN o 19.30 zamiast informacji o dziurze budżetowej.

 

"Tymczasem rząd rozpoczyna ofensywę wobec kibiców. Wczoraj do poznańskiej Prokuratury Apelacyjnej trafiły najnowsze wytyczne Prokuratora Generalnego. Andrzej Seremet żąda od prokuratorów, by w sprawach karnych, dotyczących kibiców, domagali się bezwzględnych kar pozbawienia wolności, a jeżeli sąd uzna inaczej i wyda wyrok w zawieszeniu, wnosili apelacje. Prokuratorzy będą mogli czy będą musieli wnosić o kary więzienia?

- Będą musieli - mówi prokurator Marek Konieczny z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu. - To obligatoryjne zalecenie."

Naciski na prokuratorów i sędziów? Kary więzienia na racę? Wg Was to ok? Mamy rok 2013 czy 1956?

Po pierwsze, sami im dajecie temat. To jest popularne = to puszczają w wiadomościach, bo ludzie chcą to oglądać, a skoro kibole są takimi idiotami, że sami łamią prawo wiedząc, że to im da temat zastępczy - to niech nie narzekają, że ten temat zastępczy się wykorzystuje.

Po drugie, doucz się trochę na temat systemu prokuratury. Art. 10 ustawy o prokuraturze, cytuję z pamięci: Prokurator Generalny kieruje działaniami prokuratury wydając zarządzenia i wytyczne. Dalej: wytyczne Prokuratora Generalnego są wiążące dla wszystkich ogranów postępowania przygotowawczego. I dalej: prokurator jest obowiązany wykonywać wytyczne prokuratorów przełożonych. Te teksty o "1956 roku" to są wzięte żywcem z Niezależna.pl czy innego szmatławca o zerowej wiarygodności, który pisze dowolne brednie nie mając oparcia w przepisach. Te uprawnienia Prokuratora Generalnego nie są niczym nowym, są uzasadnione celowościowo i nikogo nie może dziwić, że przy narastającym problemie (a trzeba być idiotą, by nie widzieć narastającego problemu kibolstwa w Polsce) Prokurator Generalny WYKONUJE SWOJE OBOWIĄZKI wydając wytyczne wobec podległych mu prokuratorów.

Przegięliście pałę, misie kolorowe, to będziecie mieć problemy. Nie działały "zawiasy", nie działały niskie kary, to (o ile te wytyczne będą konsekwentnie realizowane, a za brak realizacji będą wyciągane konsekwencje) będziecie mieć problemy dużo poważniejsze niż dotychczas. Przeginacie pałę coraz mocniej, a później dziwicie się, że państwo reaguje ostrzej (ale w granicach prawa)? Popis właściwej kibolom hipokryzji.

 

Cytat z FB z profilu Pyrusów:

 

Decyzja jeszcze nie została podjęta co robimy, czy idziemy na mecz czy odpuszczamy, ale wygląda to żałośnie. Siłowo udrożniać przejścia? Prowokować wpuszczając setki gazujących milicjantów na sektory? To przecież musi się skończyć zadymą. Po co? No kurde conajmniej miesiąc media mają info o bandytach o zadymach itd. Po co mówić o nieudolności rządzących jak można mówić o udanych akcjach pacyfikujących bandytów?

ale co było w Gdyni? Jakiś Meksykanin ucierpiał? Miał chociaż limo na dupie? Jedyny hospitalizowany był kibic Ruchu dziabnięty nożem przez Meksykanina. Został mu postawiony zarzut jakiś? Nie. A kilku naszych aresztowano na dłuższy czas za udział w bójce....Nie wiem więc o jakiej sytuacji z Gdyni mówisz, albo jaki obraz masz w głowie...ten z tvn i wyborczej?

1. Żałosne są te tłumaczenia, w których porzucasz logikę na rzecz próby zrzucenia jakichkolwiek podejrzeń na racjonalność działań administracji rządowej. Jest zakaz blokowania przejść? Jest. To się zastosujcie. Trzeba mieć naprawdę mocno nakręcone we łbie, jeśli się myśli, że szkolenia Policji w kierunku egzekwowania zakazów są czymś niesprawiedliwym i niesłusznym. Jak przeprowadzają ćwiczenia przeciwko atakom terrorystycznym, to też protestujesz, bo skoro ćwiczą, to znaczy, że szykują prowokację? Chryste, pomyśl przez chwilę zanim napiszesz.

2. O ile mi wiadomo, to Meksykanie bardzo prędko zaokrętowali się i odpłynęli. Nic mi nie wiadomo o bardzo ciężkich ich ranach, ale też nie wykluczam takich uszkodzeń ciała, przy których zwinęli się z Polski jak najprędzej.

 


i oni jeszcze nie siedzą w więzieniu? Na co najmniej 25 lat?

Zastanów się o czym mówisz. Za takie coś naciski na prokuratorów? Zwoływanie sztabów nadzwyczajnych, oświadczenia ministrów? Nie widzisz tego, że robią nam wodę z mózgu przesadzając z karami za to?

Odpowiedz sobie sam na pytanie: piłeś kiedyś piwko w parku, pociągu czy na plaży? Przeszedłeś na czerwonym świetle? Odpaliłeś petardę?

Jak zrobi to kibic w dniu meczu to trafi do więzienia, dostanie 2 lata zakazu i 2000pln grzywny.

 

Puknij się w głowę, bo już mocno Ci się w niej poprzewracało. NIE MA PRAWNYCH INSTRUMENTÓW, by dać komuś karę pozbawienia wolności, 2 lata zakazu i 2k grzywny za picie piwa w parku czy przejście na czerwonym świetle. Sprawdź sobie, jakie są "widełki" kar w przepisach. Owszem, te kary mogą być odpowiednio zaostrzone w (ściśle) określonych przypadkach, ale o to raczej nie macie się o co martwić.

A że dostają kibole często karę maksymalną z tego, co sąd czy inne organy zdolne do np. wydawania mandatów mogą dać? Sami sobie na to zasłużyliście - czas, by to do was wreszcie dotarło.

Ktoś tu podawał za przykład ściąganie filmów, okej, posłużę się tym przykładem. O ile za pierwszym razem ściągniesz parę filmów, to możesz liczyć nawet na umorzenie postępowania we wcześniejszych stadiach, a jeśli dostaniesz jakąś karę, to pewnie zostanie też orzeczony okres próby. Jeśli natomiast działasz w grupie piratów znanych z działalności wbrew prawu, która jest znana sądowi, przy okazji kontroli znajdzie się obok Ciebie np. narkotyki, a w rozmowach z organami ścigania będziesz na nich pluł czy ich wyzywał - no to licz się z tym, że przy kolejnym złapaniu będziesz miał przechlapane.

Organy ścigania MOGĄ pójść na rękę podejrzanemu/oskarżonemu, ale nie muszą. Kibole zrobili wszystko, by nie chciały.

 

 

No właśnie. Jeżeli wcześniej kary były łagodne, a wprowadzono je, bo istniało prawdopodobieństwo niebezpieczeństwa (np. takiego jak w meczu Brugge-Śląsk) i kibice nic sobie z nich nie robili, to postanowiono je zaostrzyć. Nadal nic sobie nie robią? To znowu to samo i tak dalej... Także te niewspółmierne do winy kary nieświadomie są dziełem zachowania kibiców.

 

Tak na marginesie, to mnie to niesamowicie ciekawi: czym trzeba się kierować w momencie odpalania takiej racy WIEDZĄC co za to grozi.

 

Tu drobny komentarz co do polityki legislacyjnej państwa: zaostrzanie kar jest bez sensu, karniści lata temu doszli do tego, że nieuchronność, a nie drastyczność, kary skutkuje. Dlatego cieszy mnie wytyczna Prokuratora Generalnego, zgodnie z którą prokuratorzy mają wnioskować o bezwzględne pozbawienie wolności, a nie cackać się i proponować niższe kary: może jeden z drugim pójdą po rozum do głowy i nie dwa, ale pięć razy się zastanowią wiedząc, że na łaskawość nie mają co liczyć. Trzeba też pamiętać, że karalność rac następuje z tego samego artykułu, co karalność wnoszenia broni czy materiałów wybuchowych. Kary więc MOGĄ być wysokie z tego artykułu, ale raczej nie za wnoszenie racy. Tzn. sąd ma możliwość dać wysoką karę, bo zakwalifikuje czyn do tego artykułu, ale jej nie da, bo będzie to zbyt drastyczne.

 

Ile dostałeś 100pln?? A byś to zrobił w drodze na mecz to byś dostał pałą przez łeb, gazem w oczy, 2000pln i conajmniej zawiasy, a wg ostatnich nacisków na niezawistne sądy to pewnie i z pół roku bez zawiasów. Widzisz różnice?

LOL, to nie są naciski na sądy, człowieku, nie wiesz, o czym piszesz.

I jeszcze jedno:

LOL, nie dostałbyś takiej kary, to nie jest możliwe prawnie. Nie dostaniesz pozbawienia wolności idąc na mecz, choćbyś i idąc tam i z powrotem na oczach Policji na tym czerwonym przejściu przechodził. Wysokość grzywny też wziąłeś z czapy.

Wiesz, hiperbolizacja to fajny chwyt, ale trzeba to umieć stosować z głową. Bo jak się rzuca kwotami grzywny od czapy, to się wychodzi na oszołoma, a z takim trudno dyskutować.

Odnośnik do komentarza

Oczywiśćie, ubierzmy wszystko w prawnicze malinowe pierdzenie :D

 

Bardzo ładna teoria, tylko szkoda że w zderzeniu z rzeczywistością (prokuraturą) ma się najczęściej jak pięść do nosa.

 

Jestem w stanie podać przykłady na poparcie mojej tezy, ale nie zasłużyłeś na to żeby prowadzić z tobą jakąkolwiek dyskusję. WOlę pogadać z koniem.

 

PS ci zmasakrowani Meksykanie zdążyli jeszcze zagrać w kosza z drużyną gdyńskich radnych. Coś słabe te twoje źródła :(

Odnośnik do komentarza

 

Adrenaliną się kierujesz? Czy ją czujesz po prostu i potrafisz nad tym zapanować? :)

Porównałbym to nie do przejścia na czerwonym świetle, lecz do... hmm uprawiania sportów ekstremalnych. Podobne uczucia masz jadąc na wyjazd, ale takich rzeczy to Wy tu słuchać przecież nie chcecie :P

 

Znowu ciekawe porównanie. :) Jak to się ma do z góry wiadomych konsekwencji, gdy się odpali racę? Edytowane przez verlee
Piramidki won.
Odnośnik do komentarza

A odniosłeś się do argumentu z piwem? Powiedziałem ci, że nikt nie płacze z powodu kar finansowych i niejednokrotnie kibice sami te kary spłacają.

Nikt też nie walczy z durnym przepisem o piciu piwa w plenerze poprzez masowe spożywanie alkoholu w parku pod okiem kamer, policji i mediów.

Odnośnik do komentarza

Tylko 1 dzień w roku, tak jak piro i sylwester ;)

 

No i trudno to porównywać, ponieważ walka o legalizację zioła nie opiera się tylko na paleniu zioła wbrew przepisom, tylko jest wielotorowa i jak najbardziej korzysta z legalnych dróg w dążeniu do zmiany prawa.

Odnośnik do komentarza

 

CO ty tu właśnie napisałeś? :crazy:

 

To za co w końcu została zamknięta? SPrułeś się, że nie za treści rasistowskie po czym wytłumaczyłeś mi, że przyczyną są... treści rasistowskie, LOL pińcet.

 

Niezła wiksa w głowie.

 

PS a rzeczeni specjaliści to zapewne członkowie Nigdy Więcej. Paradne x2.

 

dobra, to może tak, żeby ktoś kto jest przyzwyczajony do dyskusji z koniem zrozumiał. czcionka użyta na rzeczonej fladze ma konotacje nazistowskie. nie rasistowskie. jak już opanujesz trudną sztukę czytania, dowiesz się może że zwrot "została podciągnięta pod" nie oznacza tego samego co "równa się". nie moja wina, że "specjaliści" MSZ i UEFA mają wiedzę na ten temat porównywalną z twoją, czyli niewielką.

ale obawiam się, że to ponad twoje możliwości, skoro nie zrozumiałeś już pierwszego postu i wyczytałeś tam gdzieś, że Żyleta została zamknięta na ostatni mecz z powodu rac...

może lepiej zostań przy dyskusjach z koniem. jak to szło? "nie ten etap edukacji"? :*

Odnośnik do komentarza

 

 

Adrenaliną się kierujesz? Czy ją czujesz po prostu i potrafisz nad tym zapanować? :)

Porównałbym to nie do przejścia na czerwonym świetle, lecz do... hmm uprawiania sportów ekstremalnych. Podobne uczucia masz jadąc na wyjazd, ale takich rzeczy to Wy tu słuchać przecież nie chcecie :P

 

Znowu ciekawe porównanie. :) Jak to się ma do z góry wiadomych konsekwencji, gdy się odpali racę?

 

 

Jak skaczesz ze spadochronem to znasz możliwe ryzyko, ale na nie się decydujesz mimo wszystko. Lepiej?

Odnośnik do komentarza

czcionka użyta na rzeczonej fladze ma konotacje nazistowskie. nie rasistowskie. jak już opanujesz trudną sztukę czytania, dowiesz się może że zwrot "została podciągnięta pod" nie oznacza tego samego co "równa się". nie moja wina, że "specjaliści" MSZ i UEFA mają wiedzę na ten temat porównywalną z twoją, czyli niewielką.

I to jest ta gigantyczna różnica o którą się gardłujesz? :D Brak, kurwa, słów.

 

 

ale obawiam się, że to ponad twoje możliwości, skoro nie zrozumiałeś już pierwszego postu i wyczytałeś tam gdzieś, że Żyleta została zamknięta na ostatni mecz z powodu rac...

Odpowiedz mi więc, co wynika z tego posta.

 

 

ale zaraz UEFA to jakaś antypolska organizacja zależna od Tuska i jego kolegów? bo to chyba UEFA wlepia kary za racowiska na meczach LE i LM a nie PZPN, czy inna Ekstraklasa? OK, w przypadku zablokowania odblokowania Żylety zadziałał polski MSZ i pomimo pozytywnej opinii działu prawnego UEFA o zdjęciu zakazu karę przywrócono

Opanuj trudną sztukę pisania, bo to nie ja mam problem ze zrozumieniem tylko ty z przekazaniem tego, co masz na myśli - a to podpada pod jakiś debilizm.

Odnośnik do komentarza

Kinas, ale twoim zdaniem nikt się tu nie przejmuje. Jesteś ignorantem i kompletnie nie znasz realiów takiego stylu życia, co samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre - nie każdy przecież musi być kibicem. Problem w tym, że Ty i wesoła czereda na czele z PUckiem i Gackiem próbujecie wchodzić w butach do nie swojego domu i rozstawiać domowników po kątach.

 

Co ci zrobili ci kibole, że tak zaciekle z nimi walczysz? :D

 

brss45 - nie wiem, jak jest w przepisach. Kara po prostu nie jest adekwatna do czynu (tak kurwa, w moim mniemaniu) - o to się rozchodzi :P

Odnośnik do komentarza

brss45 - nie wiem, jak jest w przepisach. Kara po prostu nie jest adekwatna do czynu (tak kurwa, w moim mniemaniu) - o to się rozchodzi :P

Nie wydaję mi się, żeby UEFA zamykała sobie stadion/trybunę ot tak. Zawsze uzasadniają swoją decyzję w pismach do klubów. A o tym, czy kara jest adekwatna, czy nie, już pisałem :)

Odnośnik do komentarza

jmk:

No i jak się połamię to nie płaczę na pilota, czy tam lekarza, że się połamałem. A kibice płaczą. I owe "połamanie się" to jest jedynie jakieś prawdopodobieństwo, a nie pewniak jak w przypadku konsekwencji za "zabawy kibiców".

 

szu: PW :P

 

Hmm, ale płakałbyś, gdybyś za to, że źle skoczyłeś dostałbyś zawiasy i mega grzywnę, bo może mogłeś stanowić zagrożenie. Kibice nie płaczą za karę, na którą się zrzucają (grzywny dla stowarzyszeń) tylko za mega indywidualne kary. No i też nie jest pewniak, bo po to są kominy i inne przebrania, nie? :P

Poza tym, kurcze, chciałeś, żeby porównać Ci uczucie to podałem najbliższe odczuwalne, a nie dosłowne przełożenie tego samego ...

Odnośnik do komentarza

Kinas, ale twoim zdaniem nikt się tu nie przejmuje. Jesteś ignorantem i kompletnie nie znasz realiów takiego stylu życia, co samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre - nie każdy przecież musi być kibicem. Problem w tym, że Ty i wesoła czereda na czele z PUckiem i Gackiem próbujecie wchodzić w butach do nie swojego domu i rozstawiać domowników po kątach.

 

Co ci zrobili ci kibole, że tak zaciekle z nimi walczysz? :D

 

brss45 - nie wiem, jak jest w przepisach. Kara po prostu nie jest adekwatna do czynu (tak kurwa, w moim mniemaniu) - o to się rozchodzi :P

Stadion to nie jest dom kiboli! To jest też miejsce rozrywki dla normalnych ludzi! Ja chodzę na Wisłę, chodzę na hokejową Unię i nie chce ani w pierwszym, ani w drugim miejscu słyszeć antysemickich haseł, widzieć burd, patrzeć na przerwany mecz przez zadymy czy race. Nie chcę mieć zamykanych trybun i słyszeć chamskiego ryku. Kibicowanie jest super. Bandytyzm zawsze trzeba potępiać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...