Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

ZOMO :rotfl: Milicja :rotfl: Jeszcze brakuje polpotyzmo-trockistowsko-stalinowskich poglądów policjantów.

 

Śpiewy takie, że szyby w blokach wzdłuż ulicy się trzęsly a ludzie co nie byli na meczu nam kiwali i często śpiewali z nami.

Pytam się: to źle?

Odpowiem na przykładzie Katowic:

To źle, że zawłaszczane są tramwaje. Wyrzuca się ludzi, bo nie są w barwach, nawet jeśli jest miejsce w tramwaju. Traktuje się tramwaj lub autobus jako dojazd na mecz GKS, a nie komunikację publiczną. Jeśli się już kogoś wpuści, to się psuje komfort jazdy bujaniem tramwaju i darciem ryja - od tego jest stadion, a nie cały świat. W centrum zdarza mi się pomieszkiwać na siódmym piętrze - nawet tam przeszkadzają mi krzyki z tramwajów i bezbłędnie wiem, kiedy skończył się mecz.

 

 

Aha czyli wszyscy po wygranym meczu np. Polska-Portugalia mieli wejść do tramwaju, zając grzecznie miejsca wyjąć przewodnik katolicki i czytać w ciszy?

Fajny przykład podałeś. :D Byłem na tym meczu i zaraz później wracałem tramwajem do domu. Musiałem się przesiąść i w centrum byłem zniesmaczony zachowaniem ludzi - ekspresja radości przeistoczyła się w darcie mordy przed północą, odlewaniem się gdzie popadnie (to też rytuał kibicowski, czy o tym nie wspominasz, bo to nieładnie?), piciem alkoholu na ulicach. I wiesz, nie robili tego ludzie ze wszystkich kategorii wiekowych. Ja w tramwaju miałem szczęście jechać z ludźmi cywilizowanymi, ale po wyjściu z niego było mi wstyd za rodaków wysiadających z kolejnych tramwajów.

 

 

Co jest kłamstwem, bo motorniczny nie prosił o interwencje!
Źródło? Bo wiesz, bez źródła to ja Ci mogę zupełnie odwrotną tezę przedstawić, byle wybielić "moich" i oczernić "nie-moich".

 

 

Wkleje najwyżej kolejne relacje i filmiki.

Takie same, jak dotychczas? To znaczy filmiki bez dowodów na złe zachowanie Policji, które dowodzą, że takie zachowanie miało miejsce? :lol:

 

Ja już kiedyś o tym pisałem: jechałem kiedyś z kibicami Lecha w tramwaju i bałem się.

Ehh, Feanor, Ty Gacko-trollu. ;)

Odnośnik do komentarza

Argumentacja oparta o te filmy z linka to jest jakas paranoja - nie dosc, ze nic na nich nie ma, to jeszcze widac montaz, co dowodzi tego, ze nie ma pokazanej calej sytuacji. Nie sa wiec one dowodem ani dla jednej, ani dla drugiej strony.

 

Co do wracania transportem publicznym po meczach, to w zeszlym roku zdarzylo mi sie to raz - i raczej wolalbym tego nie powtarzac. Cala mlodosc spedzilem w owianych zla slawa autobusach nocnych w Warszawie, wiec prog tolerancji mam raczej wysoko, ale po prostu nie widze nic konstruktywnego w bujaniu autobusem i darciu sie pijanych kolesi, spiewajacych piosenki o chomiku kierowcy, ktory rzekomo jest przyjacielem CWKS. Niewiele tez widze sensu w blokowaniu odjazdu metra i dyskusjach ze stojacymi na peronie bialymi kaskami.

Odnośnik do komentarza
Co jest kłamstwem, bo motorniczny nie prosił o interwencje!
Źródło? Bo wiesz, bez źródła to ja Ci mogę zupełnie odwrotną tezę przedstawić, byle wybielić "moich" i oczernić "nie-moich".

Było w linku co dałem...ale widać jak czytasz i oglądasz...a potem mądrości prawisz.

3maj: rzecznik MPK

"[...]mówi Pelant (rzecznik), który zapewnia jednak, że w piątek żaden z motorniczych nie prosił o interwencję policji. – Z naszej strony nie była to żadna szczególnie niebezpieczna sytuacja, a z tego, co wiem, to policji nie wzywał motorniczy"[...]

i co? Dla MPK nie było nic niebezpiecznego...ale dla kasków już tak...wiedzą lepiej przecież.

Odnośnik do komentarza

Rotfl?

Mamy dwa zdania: rzecznika MPK i rzecznika Policji. Ty wybierasz jedno i zarzucasz drugiej stronie kłamstwo bez sekundy zastanowienia się nad tym. Dlaczego?

Mam wrażenie, że tylko dlatego, że Ci to pasuje.

 

Rozumiem, że policja pojawiła się znikąd i bez powodu i przez nikogo niewzywana? Bo przecież nie każdy tramwaj (jeśli w ogóle jakiś obowiązkowo) jest eskortowany. Bo wiesz, łatwo potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której rzecznik chce bronić motorniczego, bo tego ktoś rozpoznał i facet się boi o swoje zdrowie.

Ale w przeciwieństwie do Ciebie nie rzucam hasłami niepopartymi żadnymi dowodami, nie należy też z dwóch opcji A i B wybierać bez żadnych powodów poza własnym interesem jednej i z niezachwianą pewnością siebie twierdzić, że A kłamie, a B mówi prawdę, co tu praktykujesz.

Odnośnik do komentarza

Qcz, jak już cytujesz, to nie obcinaj tak, by ukryć niewygodne stwierdzenia ;)

- Rozbujanie tramwaju przez dużą masę ludzi w środku może doprowadzić do wykolejenia tramwaju np. na rozwidleniach – mówi Pelant, który zapewnia jednak, że w piątek żaden z motorniczych nie prosił o interwencję policji. – Z naszej strony nie była to żadna szczególnie niebezpieczna sytuacja, a z tego, co wiem, to policji nie wzywał motorniczy, tylko jedna z pasażerek jadących tym tramwajem.
Odnośnik do komentarza

http://www.polskiera...ibicow-Falubazu

Tak żyjemy w państwie prawa!

 

"Według relacji prokuratury najbardziej ucierpiały dwie kobiety. Zaraz po zamieszkach prokuratorzy ujawnili, że pierwsza z policjantek może mieć złamaną podstawę czaszki, druga złamaną szczękę. Potem okazało się, że urazy nie były aż tak groźne i że skopana przez bandytów kobieta ma stłuczoną szczękę i kilka szwów na policzku. Natomiast uderzona kawałkami bruku - doznała wstrząśnienia mózgu.

Kibice, nie dowierzając, że policjantki zostały pobite, postanowili ocenić ich obrażenia. Dotarli do kobiety uderzonej fragmentem bruku. Jak podaje gazeta.pl odwiedzili ją w zielonogórskim szpitalu. - Poszliśmy życzyć jej powrotu do zdrowia, ale policjantka była zdrowa. Nie miała żadnego zadrapania, plasterka czy bandaża. Czuła się dobrze, rozmawiała przez telefon. Była tam trzymana na pokaz - opowiada kibic.

Marek Jankowski, rzecznik klubu Falubaz, potwierdza słowa kibiców. - Pierwsza policjantka wyszła ze szpitala praktycznie natychmiast po badaniach, bo okazało się, że obrażenia są niewielkie. Druga była na siłę trzymana w szpitalu - mówi Jankowski."

 

Cud...normalnie cud! Sorry, ale jeśli nawet prokuratorzy kłamią w prawach kibiców to na pewno jest szansa by jakiś kask ukarać za coś.... .czuję się coraz bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza

1. Masz blade choć pojęcie o tym, jak wygląda praca prokuratorów? Poważnie sądzisz, że "zaraz po zamieszkach" będzie on miał dokładne dane dotyczące stanu zdrowia policjantek? Wystarczyło, że dostał od jakiegoś mało rozgarniętego policjanta przesadzoną wersję zdarzeń i to łyknęli na potrzebę chwili - częsta sytuacja. Wątpię w końcu, by prokurator natychmiast wlazł w zamieszki, by obserwować, co się dzieje.

2. Niezbyt wierzę ocenie stanu zdrowia kibiców. Prędzej podejrzewam, że jeśli nie zobaczyli połamanych karków i nóg, to uznali, że wszystko gra i jak na funkcjonariuszki są zbyt zdrowe.

3. Skąd informacje, że są utrzymywane na siłę? Jakieś dowody na to, czy znów tylko zdanie kibiców?

4. Jeśli jedna miała wstrząśnięcie mózgu, to nie dziwię się, że nie miała bandaży czy zadrapań.

 

Już wyżej udowodniłeś, że łykasz bezkrytycznie wszystko, co broni stanowisko kibiców i choć najsłabszy cień rzuca na policjantów, ale pobiłeś samego siebie.

I - co w tym tekście najlepsze - w ogóle się nie kładzie nacisku na zachowanie bydła, które te policjantki pobiło, tylko na to, jakim wielkim skandalem jest to, że prokuratora wprowadzono w błąd względem stanu zdrowia poszkodowanych.

Wiesz, normalny człowiek czytając coś takiego najgorszy uczynek zobaczy w napaści na funkcjonariuszki. Ale pewnie zaraz wyskoczysz z tym, że obie się potknęły na chodniku w pościgu za siedmiolatkami z szalikami...

 

A żale na państwo prawa mogłyby być, gdyby ktoś dostał wyrok w oparciu o obrażenia, których nie było. Ktokolwiek został za cokolwiek postawiony w stan oskarżenia?

 

Co do mojego poprzedniego postu - w Katowicach porządki są zupełnie inne, a szkoda, wolałbym widzieć przy każdym tramwaju co najmniej jeden radiowóz, może byłoby spokojniej. ;)

Edytowane przez Gacek
Odnośnik do komentarza

Qcz straszliwie się podpalasz :)

Po pierwsze prokurator mówi - "MOŻE" a nie "NA PEWNO!!!11" więc nie wiem po co dramatyzujesz, że "prokuratorzy kłamią w sprawach kibiców".

Dwa - kibice dotarli do kobiety ze wstrząsem mózgu, nie wiem na jakiej zasadzie ocenili stan jej zdrowia, skoro dla nich wyznacznikiem był brak "plasterków i bandaży" ;) Zapewne jak w wielu przypadkach takich urazów została zatrzymana na obserwacji, a nie na pokaz. Z mózgiem nie ma zabawy, po czasie "wyskakuje" krwiak i nieszczęście gotowe. Nie wiem dlaczego rzecznik uważa, ze była trzymana na silę - może dlatego, że lekarze nie chcieli jej puścić ze względu na obrażenie jakie odniosła, choć ona w swoim mniemaniu czuła się dobrze.

Co do pierwszej policjantki, to nikt normalny, kto może leczyć się w domu nie zostaje w szpitalu gdy nie musi. Ja miałem złamany nos i mnie wypuścili po 2 dniach, a nie powiem, żebym czuł się jakoś komfortowo z tą "kontuzją" i rozgrzeszał kolesi, którzy mnie napadli.

Odnośnik do komentarza

Sorry, masz rację me_who, wczoraj byłem wzburzony po wydarzeniach poznańskich. Jednak jak prokuratorzy coś mówią i trąbią o tym przez kilku dni w mediach to powinni to sprawdzić, a szło to zweryfikować w kilka minut. Tak jest słowo "może", ale mogli też podać newsa, którym przez kilka dni karmiliby by media "kibice w wyniku zamieszek zabili może z 10 policjantów i może jakieś 20 jest zagonionych" a po fakcie okazuje się, że 10 policjantów nie zostało zabitych a zapili w pubie, a 20 nie zaginało a zaspało po tej popijawie ;) Wiesz news o połamanych czaszkach inaczej brzmi niż o drobnych siniakach i wypuszczeniu od razu. Można tu doszukiwać się prób oczernienia środowiska w mediach a jak się okaże po kilku tygodniach, że ktoś przypadkiem podałem złą info to w mediach przejdzie to bez echa i wszyscy będą pamiętać, że prawie je zabili....

Odnośnik do komentarza

No oczywiście, bo rzucanie kostkami brukowymi w ludzi jest dopuszczalne pod warunkiem, że nie potrzaska im się czaszek. Prawdopodobnie rzucenie betonem w policjantkę miało na celu wyrazić jedynie złość i rozgoryczenie kibiców i bardzo im jest przykro, że ktoś z tego powodu ucierpiał.

 

Jak ktoś rzuca twardymi przedmiotami w kogokolwiek, to raczej nie są ważne skutki, a intencje.

Odnośnik do komentarza

Rotfl?

Mamy dwa zdania: rzecznika MPK i rzecznika Policji. Ty wybierasz jedno i zarzucasz drugiej stronie kłamstwo bez sekundy zastanowienia się nad tym. Dlaczego?

Mam wrażenie, że tylko dlatego, że Ci to pasuje.

 

Rozumiem, że policja pojawiła się znikąd i bez powodu i przez nikogo niewzywana? Bo przecież nie każdy tramwaj (jeśli w ogóle jakiś obowiązkowo) jest eskortowany.

Każdy, przynajmniej w Szczecinie. Lista Twoich ignoranckich błędów stale rośnie... :)

Ja ze swojej strony zakończę dyskusję polecając skierowanie zwroku na moją sygnaturkę. Niech to będzie ostatnie moje zdanie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

A ja ma mam nadzieje, że kiedyś taki Gacek czy inni, którzy wybielają teraz działania policji czy prokuratorów oraz gnoją kiboli za każde przewinienie, będzie w podobnej sytuacji. Pojedzie sobie taki autem, przekroczy dozwoloną prędkość, nie zatrzyma się na wezwanie od razu, policjant go dogoni, wyciągnie z auta i na oczach rodziny spałuje do nieprzytomności. Innym razem przejdzie przez ulicę na czerwonym świetle i patrol go zatrzyma i da najpierw w nery pałką a potem wypisze mandat. Kolejnym razem niech w pubie na piwku głośniej rozmawia ze znajomym, niech wlecą pały i zagazują cały pub, a jak zadasz pytanie dlaczego: pałką w łep! Niech wtedy napisze w tym czy innym temacie o brutalności Policji i przekroczeniu uprawnień. Wtedy ja mu napiszę, że na pewno tak nie było, przesadza, przepisy trzeba przestrzegać, pewnie byłeś pod wpływem i do tego znieważyłeś i pewnie uderzyłeś tych mundurowych. W mediach powinien wtedy być reportaż o tym jak to pobito biednych policjantów, którzy tylko wykonywali swoje obowiązki, co z tego ze po kilku tygodniach by weszło, że ich nie pobito, tego już by w mediach nie pokazali - za mało ciekawy materiał.

 

ps. oczywiście nikomu nie życzę źle, post w formie przykładu.

Odnośnik do komentarza

A ja ma mam nadzieje, że kiedyś taki Gacek czy inni, którzy wybielają teraz działania policji czy prokuratorów oraz gnoją kiboli za każde przewinienie, będzie w podobnej sytuacji. Pojedzie sobie taki autem, przekroczy dozwoloną prędkość, nie zatrzyma się na wezwanie od razu, policjant go dogoni, wyciągnie z auta i na oczach rodziny spałuje do nieprzytomności. Innym razem przejdzie przez ulicę na czerwonym świetle i patrol go zatrzyma i da najpierw w nery pałką a potem wypisze mandat. Kolejnym razem niech w pubie na piwku głośniej rozmawia ze znajomym, niech wlecą pały i zagazują cały pub, a jak zadasz pytanie dlaczego: pałką w łep! Niech wtedy napisze w tym czy innym temacie o brutalności Policji i przekroczeniu uprawnień. Wtedy ja mu napiszę, że na pewno tak nie było, przesadza, przepisy trzeba przestrzegać, pewnie byłeś pod wpływem i do tego znieważyłeś i pewnie uderzyłeś tych mundurowych. W mediach powinien wtedy być reportaż o tym jak to pobito biednych policjantów, którzy tylko wykonywali swoje obowiązki, co z tego ze po kilku tygodniach by weszło, że ich nie pobito, tego już by w mediach nie pokazali - za mało ciekawy materiał.

 

ps. oczywiście nikomu nie życzę źle, post w formie przykładu.

 

No ale generalnie rzecz biorąc byłem w każdej z wymienionych sytuacji i mnie nikt pałą nie napierdalał, pubu nie gazował ani z tramwaju nie wyrzucał. Ergo - poza relacjami kibiców, którzy święci nie są nie mam nic na potwierdzenie tego, że Policja nic nie robi tylko prowokuje potulne baranki i wyżywa się na nich za wszystkie czasy (pewnie za to, że jak mnie zatrzymują za przejście na czerwonym to nie napierdalają, muszą gdzieś potem odreagować)

Odnośnik do komentarza

A ja ma mam nadzieje, że kiedyś taki Gacek czy inni, którzy wybielają teraz działania policji czy prokuratorów oraz gnoją kiboli za każde przewinienie, będzie w podobnej sytuacji. Pojedzie sobie taki autem, przekroczy dozwoloną prędkość, nie zatrzyma się na wezwanie od razu, policjant go dogoni, wyciągnie z auta i na oczach rodziny spałuje do nieprzytomności. Innym razem przejdzie przez ulicę na czerwonym świetle i patrol go zatrzyma i da najpierw w nery pałką a potem wypisze mandat. Kolejnym razem niech w pubie na piwku głośniej rozmawia ze znajomym, niech wlecą pały i zagazują cały pub, a jak zadasz pytanie dlaczego: pałką w łep! Niech wtedy napisze w tym czy innym temacie o brutalności Policji i przekroczeniu uprawnień. Wtedy ja mu napiszę, że na pewno tak nie było, przesadza, przepisy trzeba przestrzegać, pewnie byłeś pod wpływem i do tego znieważyłeś i pewnie uderzyłeś tych mundurowych. W mediach powinien wtedy być reportaż o tym jak to pobito biednych policjantów, którzy tylko wykonywali swoje obowiązki, co z tego ze po kilku tygodniach by weszło, że ich nie pobito, tego już by w mediach nie pokazali - za mało ciekawy materiał.

 

ps. oczywiście nikomu nie życzę źle, post w formie przykładu.

Widzisz Qcz problem polega na tym, ze ja bylem zarowno zatrzymywany podczas jazdy samochodem (i tak zdazylo mi sie nie zatrzymac na wezwanie i stanac pareset metrow dalej i Policja juz za mna jechala... skonczylo sie na zwyklej rozmowie i wyjasnieniu sytuacji), zatrzymywany za przechodzenie w miejscu niedozwolonym, zatrzymywany za picie alkholu w miejscu publicznym, zatrzymywany za jazde rowerem po przejsciu dla pieszych, przesluchiwany w zwiazku z kradzieza, legitymowany bez wyraznego powodu (takie prawo Policji), jechalem z kibciami autobusem, metrem, natykalem sie na patrole w kaskach podczas meczow...

 

... i jakos przez 30 lat zycia nikt mi nie dal pala, ani nie ponizyl.

 

Wiec cos tu jest nie tak, bo wychodzi na to, ze to tylko fanatycznych niewinnych kibicow leja, paluja, gazuja, a oni sa swieci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...