Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

No jakby kibole swoich chemików od dragów przebranżowili i opracowali nowy typ rac, ociepliliby wizerunek :keke:

 

a już tak bardziej poważnie, to race na trybunach mi się podobają, ale niesamowicie wkurwia mnie, że jest z tego tak kurewsko dużo dymu, nie wiem, czy celowo są stosowane te co bardziej dymią, czy tylko takie są, czy jak...

Odnośnik do komentarza

A mnie się to całkiem podoba, chętnie bym zobaczył jakiś eksperyment gdzie race są wspólnie organizowane z klubem i służbami bezpieczeństwa, ot tak by sprawdzić odbiór widzów. Zarówno pikników, jak i reszty ;)

W finale PP kibice mieli trochę więcej luzu i wiadomo jak to się skończyło.

Odnośnik do komentarza

Ja w ogole nie kumam zupelnie idei rac. W Niemczech, Anglii, czy Hiszpanii kibice potrafia zrobic naprawde swietna oprawe na meczu (np. w Dortmundzie, Sewilli, czy Manchesterze) i wcale nie potrzebuja do tego rac. A u nas lamenty, ze bez rac to nie to samo, ze widowisko traci na spektakularnosci, ze po co zabraniac, skoro to prawie wcale nie przeszkadza i prawie nie stanowi zagrozenia.

 

 

Feno, Ty nie kumałeś jak poniedziałkowy mecz może być niekorzystny dla kibiców, więc się nawet nie kompromituj dalej. Może i w TV nie wygląda to tak efektownie ;) Tylko jak są odpalane race to cały stadion nie patrzy nawet na murawę tylko wyciąga telefonu i nagrywa/fotografuje młyny.

 

A mnie się to całkiem podoba, chętnie bym zobaczył jakiś eksperyment gdzie race są wspólnie organizowane z klubem i służbami bezpieczeństwa, ot tak by sprawdzić odbiór widzów. Zarówno pikników, jak i reszty ;)

 

W Skandynawii coś takiego funkcjonuje. Na Węgrzech jest niby zakaz, ale nie ma kar. I tam często jest ten spontan - odpalanie po strzeleniu gola chociażby.

 

Analogia kompletnie bezsensu.

 

Pytanie do znafców - jak to wygląda przy "standardowej" racy? Dym kłuje w oczy, długo zostaje, blokuje widoczność? I teraz głupie pytanie może, ale czy nie ma opcji zrobienia takowych, których dym nie kłuje, a szybko się rozwiewa? Nie jest to zwyczajna kwestia zastosowania odpowiednich materiałów? Wtedy by to miało sens by skorzystać z rac.

 

Race mocno nie dymią. No chyba, że jest ich mnóstwo to wiadomo, ale ten dym nie jest gęsty i szybko odlatuje. Największa gęstość i kłucie jest od świec dymnych, kiedy są odpalane obok Ciebie to na chwilę może faktycznie cię zakrztusić, ale to też kilka sekund.

 

No jakby kibole swoich chemików od dragów przebranżowili i opracowali nowy typ rac, ociepliliby wizerunek :keke:

 

a już tak bardziej poważnie, to race na trybunach mi się podobają, ale niesamowicie wkurwia mnie, że jest z tego tak kurewsko dużo dymu, nie wiem, czy celowo są stosowane te co bardziej dymią, czy tylko takie są, czy jak...

 

Często to też zależy od choreografii i zamiaru ultrasów. No i ten straszny dym to też nie jest x minut.

 

 

A mnie się to całkiem podoba, chętnie bym zobaczył jakiś eksperyment gdzie race są wspólnie organizowane z klubem i służbami bezpieczeństwa, ot tak by sprawdzić odbiór widzów. Zarówno pikników, jak i reszty ;)

W finale PP kibice mieli trochę więcej luzu i wiadomo jak to się skończyło.

 

 

Przepraszam bardzo, jaki mieli luz? Czy odpalano bez rękawiczek i bez kominiarek, bo nie miało być konsekwencji? Czy o co Ci chodzi? Pewnie ci chodzi o rzucenie piro na murawę, ale to chyba był efekt tej frustracji co robili piłkarze i działacze Lecha przez sezon, uwieńczone przegrywaniem w tym pucharze, a nie planowana akcja.

Odnośnik do komentarza

 

Ja w ogole nie kumam zupelnie idei rac. W Niemczech, Anglii, czy Hiszpanii kibice potrafia zrobic naprawde swietna oprawe na meczu (np. w Dortmundzie, Sewilli, czy Manchesterze) i wcale nie potrzebuja do tego rac. A u nas lamenty, ze bez rac to nie to samo, ze widowisko traci na spektakularnosci, ze po co zabraniac, skoro to prawie wcale nie przeszkadza i prawie nie stanowi zagrozenia.

 

Feno, Ty nie kumałeś jak poniedziałkowy mecz może być niekorzystny dla kibiców, więc się nawet nie kompromituj dalej. Może i w TV nie wygląda to tak efektownie ;) Tylko jak są odpalane race to cały stadion nie patrzy nawet na murawę tylko wyciąga telefonu i nagrywa/fotografuje młyny.

No co poradze, ze jestem niekumatym januszem i wole obejrzec mecz ligi zagranicznej w tv na kanapie i nie wstydzic sie za kumatych odpalajacych race na trybunach.

Odnośnik do komentarza

@jmk: a poszedł byś na coś takiego: race będą legalne ale pod warunkiem, że kibice przed meczem dostarczają informację w którym sektorze będą odpalane oraz wskazują z imienia i nazwiska osoby które będą to robiły (po to, żeby było wiadomo kogo karać gdy jednak polecą na murawę czy w sektory)?

Odnośnik do komentarza

 

 

Przepraszam bardzo, jaki mieli luz? Czy odpalano bez rękawiczek i bez kominiarek, bo nie miało być konsekwencji? Czy o co Ci chodzi? Pewnie ci chodzi o rzucenie piro na murawę, ale to chyba był efekt tej frustracji co robili piłkarze i działacze Lecha przez sezon, uwieńczone przegrywaniem w tym pucharze, a nie planowana akcja.

 

Chodzi mi ogólnie o skutki użycia tak dużej ilości pirotechniki. Z tego co pamiętam to mecz był również przerywany z powodu braku widoczności na boisku przez dym z rac odpalanych na trybunach. Mieli luz, bo ochrona instruowana przez PZPN jako organizatora, przymykała oko na wnoszenie tej pirotechniki, której było naprawdę dużo. Przecież Boniek jednoznacznie się określił, że w tej walce jest po stronie kibiców i finał miał być meczem, który pokaże, że piro jest spoko i argumentem za w sprawie zmiany przepisów. Gdyby media jak Weszlo lub PS nie były tubami propagandowymi PZPN-u to by Bońka zjadły za taką postawę po tym finale.

 

Jmk, niestety ale frustracja nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Jak ja, na chwilę wcielając się w osobę Zibiego, mam takim osobom zaufać, gdy idę na kompromis, a w finale dostaję po mordzie i ktoś taki później to tłumaczy Sorry, to z frustracji. Tak naprawdę jesteśmy spoko. Jak po takiej sytuacji miałbym zaufać drugi raz? I kto miałby dać mi gwarancję, że frustracja nie pojawi się przy kolejnym meczu? Już abstrahując od tego ile ta gwarancja byłaby warta.

 

I odnośnie tego zasłaniania twarzy. Przecież sam kiedyś pisałeś, że to ze względu na dym, aby chłopaki się nie podusili ;)

Odnośnik do komentarza

Spoko, każdy co lubi, ale nie rozumiem dlatego po co się tu wypowiadasz o takiej atmosferze jak nawet na meczach nie bywasz.

Dlatego ze jest mi zwyczajnie wstyd, gdy kumaci odpalaja race przez co sedzia niejednokrotnie musi przerywac mecz, a czasem nawet zdarza sie, ze race rzucone na boisko rania pilkarzy.

Odnośnik do komentarza

 

 

Może najpierw niech udowodnią, że zasługują

a jak mają to zrobić, skoro race są nielegalne? :)

 

Dostosować się do obecnych przepisów i nie robić burd? (jak choćby ostatni mecz Górnika w Niecieczy). Chodzi o całe podejście i poczucie, że jest się w tym wydarzeniu sportowym najważniejszym.

 

Udowadniać? No właśnie tak mały odsetek rzucania na murawę jest chyba dowodem.

 

Tylko tu nawet nie chodzi tylko o racach na murawie, ale również o dymie na stadionie, ile razy mecz musiał zostać przerwany, aby sędziowie, zawodnicy, inni kibice mieli zapewnioną odpowiednią widoczność.

 

Przecież na mecze pilki nożnej nie idzie się oglądać meczu, nie wiesz? Gdyby interesowała ich piłka, to zostaliby piłkarzami

Odnośnik do komentarza

Przecież na mecze pilki nożnej nie idzie się oglądać meczu, nie wiesz? Gdyby interesowała ich piłka, to zostaliby piłkarzami kibicami siatkówki

Fixed

 

Piękna akademicka dyskusja

ostatni finał PP Lech-Legia jest najdobitniejeszym przykładem dlaczego piro powinno być zakazane

Równie dobrze można napisać, że mecze z udziałem publiczności powinny być zakazane

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...