Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem nie, ale to była świetna okazja do przetestowania procedur - co też uczyniono

no i nie jestem ekspertem od zagrożeń terrorystycznych, ale moim skromnym zdaniem mecze EURO będą zdecydowanie ponadprzeciętnie zagrożone takimi atakami, a mecz I ligi Pogoni Szczecin już nie - jak zobaczysz u siebie snajpera celującego Ci w głowę to będę jednym z pierwszych, którzy uznają to za nadużycie środków :)

Odnośnik do komentarza

Zagrożenie wyższe od 'normalnego' obejmuje też mecz Polska - Niemcy? A może snajperzy są też na stadionach podczas meczów ligowych :-k Chociaż nie, bo pewnie wtedy strzelaliby już dawno do terrorystów z trybun ;)

 

Jednym z testów dla części z nich był niedawny mecz Polska-Niemcy, który odbył się w Gdańsku

Odnośnik do komentarza

W takim razie szkoda, że nie przetestowali też gazowania trybun. Co jeśli będzie taka potrzeba podczas EURO?

 

SZU, to naprawdę jest paranoja, jeśli uważasz, że głównym celem działalności różnych służb bezpieczeństwa jest strzelanie do ludzi i ich gazowanie pod przykrywką jakichś testów - nie schodźmy do takiego poziomu dyskusji, ja na pewno nie zamierzam

Odnośnik do komentarza

To jest właśnie ten sposób myślenia - skoro mi zrobili źle, to wszystkim robią źle. Skoro mi nie pomogli, to nikomu nie pomagają. Ale jak się czyta Twoje paranoiczne posty, to może lepiej gdybyś zadzwonił na pogotowie, a oni na pewno Ci pomogą, porozmawiasz sobie z lekarzami, dostaniesz magiczne cukierki, a tutaj nikt nie będzie musiał odpowiadać na to, że gdzieś są snajperzy.

Odnośnik do komentarza

Chcesz mnie sprowokować? Sprawia ci radość obrażanie mnie Wielki Wojowniku Internetu? :-) Poczytaj swoje posty w temacie służbowym, które oznaczają, że na pomoc dla Ciebie jest już zdecydowanie za późno.

Na jakiej podstawie więc ty wyciągasz wnioski z działań takich służb? Ja je znam z autopsji i mam głęboką nadzieję, że podczas EURO nasi goście nie odczują tego z czym zmagają się polscy kibice na co dzień. Mogę mieć co do tego obawy i przypuszczać, że ta impreza będzie jednym wielkim wstydem. Już nawet nie chodzi o snajperów - przyznam, że na początku pomyślałem, że to jakaś nowa metoda na walkę z kibolstwem, ale jednak naprawdę są to standardowe procedury. Oczywiście nadal się z nimi nie zgadzam, ale zwracam honor Kinasowi i Szczurkowi - tylko o organizację.

Odnośnik do komentarza
Na jakiej podstawie więc ty wyciągasz wnioski z działań takich służb? Ja je znam z autopsji i mam głęboką nadzieję, że podczas EURO nasi goście nie odczują tego z czym zmagają się polscy kibice na co dzień.

 

Wydaje mi się, ze ci kibice co tu przyjadą, nie będą mieli w planach włażenia na płot, rzucania "kurwami", wnoszenia transparentów politycznych, własnego alku czy odpalania rac. Przyjadą oglądać piłkę i jako taka policję będą mieli w nosie.

Jeśli już to jestem bardziej ciekaw zachowania milicji ukraińskiej, bo wiadomo jak to na wschodzie władza. Wieczne kontrole papierów, dokumentów, pieczątek, meldunków ;) Wystarczy poczytać sobie o podróżach do krajów byłego ZSRR :)

Odnośnik do komentarza
Na jakiej podstawie więc ty wyciągasz wnioski z działań takich służb? Ja je znam z autopsji i mam głęboką nadzieję, że podczas EURO nasi goście nie odczują tego z czym zmagają się polscy kibice na co dzień.

 

Wydaje mi się, ze ci kibice co tu przyjadą, nie będą mieli w planach włażenia na płot, rzucania "kurwami", wnoszenia transparentów politycznych, własnego alku czy odpalania rac. Przyjadą oglądać piłkę i jako taka policję będą mieli w nosie.

Oby. Ja też mam na to nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Wydaje mi się, ze ci kibice co tu przyjadą, nie będą mieli w planach włażenia na płot, rzucania "kurwami", wnoszenia transparentów politycznych, własnego alku czy odpalania rac.

 

Śmnie rozbawił. Zwłaszcza kibice z Anglii, Holandii i Bałkanów na wielkich imprezach zachowują się jak aniołki.

 

Edyta kazała się zapytać, oczywiście w celach prowokacyjnych, czy wytłuszczenie powyżej oznacza z Waszej strony wsparcie dla służb PRL zwalczających fany i transparenty Solidarności w latach osiemdziesiątych? I czy słusznie słyszę w takich wypowiedziach nutkę żalu, że Guardia Civil nie spacyfikowała polskich kibiców na El Riazor w 1982?

Odnośnik do komentarza

No to nie spotka ich nic innego niż w innych krajach, do których przyjeżdżają nie tylko kibicować... Dlatego też nie zdziwią ich "represje" z jakimi spotykają się polscy kibice na co dzień. A chyba o to chodziło SZU, że tutaj straszna Białoruś i kibice będą zaszczuci.

 

 

Edyta kazała się zapytać, oczywiście w celach prowokacyjnych, czy wytłuszczenie powyżej oznacza z Waszej strony wsparcie dla służb PRL zwalczających fany i transparenty Solidarności w latach osiemdziesiątych? I czy słusznie słyszę w takich wypowiedziach nutkę żalu, że Guardia Civil nie spacyfikowała polskich kibiców na El Riazor w 1982?

 

Ale niech sobie wnoszą, mi to za jedno. Jednak nie przypominam sobie wielkiej imprezy piłkarskiej w tym wieku, na które są wnoszone jakiekolwiek transparenty - nie wiem czy są odbierane czy co, czy profil kibica się tak zmienił i traktuje stadion piłkarski jako miejsce rozrywki a nie manifestacji - nie wiem. Może tylko telewizja ich nie pokazuje. Myślę jednak, ze olbrzymia większość kibiców przyjeżdża oglądać piłkę, a nie manifestować swoje poglądy. Więc nie wiem skąd wymyśliłeś sobie moje rzekome poparcie PRL i płacz nad nieudolnością hiszpańskiej policji.

Odnośnik do komentarza

Canal+ Sport

Dziękujemy za wszystkie merytoryczne wpisy. W dzisiejszym programie Liga+ Extra o 19.15 Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski odniosą się do kwestii protestów, zakazów stadionowych w kontekście sytuacji z Poznania.

 

Facebooka akcja przyniosła jakiś efekt, zobaczymy tylko co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Edyta kazała się zapytać, oczywiście w celach prowokacyjnych, czy wytłuszczenie powyżej oznacza z Waszej strony wsparcie dla służb PRL zwalczających fany i transparenty Solidarności w latach osiemdziesiątych?

 

Jak juz delurk, to jak zwykle efektowny - ciagnie starego wilka do lasu. Szkoda tylko, ze aby bronic swoich pogladow musisz zjezdzac do poziomu SZU, uciekajac sie do antyintelektualnej przesady. Moj maly wewnetrzny gestapowiec juz sie cieszy na mysl, ze niedlugo bedzie mozna bezkarnie zaladowac kulke w leb kibicowi, o pardon - kibolowi-patriocie, nie mowiac juz o ekstatycznej wrecz przyjemnosci z gazowania...

 

Sorry, to jest chyba malo akademicka dyskusja - porownywanie sytuacji kraju ze sprawnie dzialajaca instytucja cenzury prewencyjnej (cos jak moderacyjny przeglad postow - gdyby ktos nie wiedzial, jest to kara bardzo znana na forum, byla na nim od zawsze, oczywiscie...) z sytuacja kraju, gdzie mozna legalnie zorganizowac Dzien Paris Hilton pod Palacem Prezydenckim, drukowac broszury typu Poznaj Zyda etc., jest - delikatnie mowiac - pozbawione logiki.

 

Poza tym umowmy sie (znow apel do logiki): 10-milionowy ruch opozycyjno-wyzwolenczy "Solidarnosc" w kraju demokracji ludowej a ruch kibicowski, ktory dotychczas zebral (tak deklaruja, wiec pewnie jest mniej...) 6,5 tys. podpisow z potrzebnych stu tysiecy w kraju demokracji, wolnosci slowa etc. Z calym szacunkiem, ale jakiekolwiek porownania sa tu - delikatnie mowiac - zabawne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...