Skocz do zawartości

Warszawa niekoniecznie Warszafka


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...

Na rogu Esperanto i Anielewicza - krotki (25 metrow), ale z relatywnie najwieksza liczba wolnych torow oraz jacuzzi i sauna. Polecam zreszta te strone do sprawdzania zajetosci torow - Wola ma kilka sensownych basenow.

 

Na Inflanckiej masz basen 50-metrowy (mniej nawracania, dobry do szybkiego plywania), ale zaplecze ma w nieco gorszym stanie niz te powyzej (jest duzo starszy). Jesli zas szukasz wodnego parku z prawdziwego zdarzenia, to zdecydowanie Warszawianka (tylko ceny ma z kosmosu).

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Chyba zdecydowałem się osiąść w stolicy na stałe i kupić mieszkanie. Chciałbym takie, do którego właściwie od razu można się wprowadzić dlatego biorę pod uwagę rynek wtórny bądź oferty "pod klucz" z rynku pierwotnego. Warszawiacy, gdzie Waszym zdaniem się fajnie mieszka? Teraz mieszkam na Woli i podoba mi się; w iarę szybki dojazd do centrum i sama dzielnica też przyjemna. Dlatego chcę czegoś w sensownej odległości od centrum, najlepiej trzypokojowego.

Jak znaleźć coś sensownego w sieci skoro wszystkie zdjęcia mi się nie podobają (a te, które są fajne to ino wizualizacje developerów).

Pozwolę więc sobie zrobić mały ranking warszawskich dzielnic. Proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza

Zależy jakie ramy cenowe sobie objąłeś. Do centrum masz nie daleko z Pragi, no ale wiadomo jaką ma 'renomę' Praga czy to północna czy południowa ( sam mieszkam na Pradze Płd ) Wydaje mi się jednak, że tu masz tańsze lokale, niż po lewej stronie Wisły. Też trzeba dodać, że może nie w jakimś zastraszającym tempie, ale jednak Praga płd nawet ładnie się rozwija, jest co tu robić, gdzie pójść no i jak wcześniej pisałem do Centrum naprawdę niedaleko

Odnośnik do komentarza

Ja polecam Osiedle Wilno na Targówku, na którym sam obecnie mieszkam. Komunikacja z centrum nie jest idealna, ale to mieszkanie traktuję bardziej jako inwestycja w przyszłość - od 2 miesięcy działa tutaj stacja kolejowa, która w 4 min dojeżdża do Wileniaka, a w teorii za jakieś półtora roku będzie tam już metro. Poza tym stacja Targówek II będzie oddalona o jakieś 2 km od osiedla. Dodatkowo będzie to ogromne osiedle wokół którego będzie musiała powstać rozbudowana infrastruktura. Możesz też zobaczyć jakie inwestycje są planowane w okolicy na SISKOM.

 

Poza tym osiedle jest śliczne, czym Dom Development stara się przyciągnąć ludzi, bo jak wiadomo okolica jest średnia ;) Mieszkania wykańczane są idealnie (wszyscy na forum osiedla o tym piszą), no i cena za m2 atrakcyjna.

 

Jakbyś potrzebował więcej info to pisz :)

Odnośnik do komentarza

Tio,

 

ja mieszkałem w Warszawie rok, w kilku miejscach i nauczylem sie, ze lokalizacja jest absolutnie kluczowa. Zwlaszcza jak kupujesz. Ja mam pewne zboczenie, bo chce miec pod nosem jakis wzglednie duzy teren zielony, wiec wiekszosc warszawskich dzielnic od razu odpada. Najwiecej czasu spedzilem na Powislu/Solcu i uwazam, ze to jest absolutny namber łan wśrod warszawskich dzielnic. Ewentualnie moglbym rozwazyc jeszcze Zoli, podoba mi sie tez na saskiej. Kabaty i bielany to juz jednak daleko. Owszem jest metro, ale ja na Powislu przyzwyczailem sie do tego, ze wszedzie chodze piechota albo jezdze na rowerze.

Odnośnik do komentarza

Bielany są spoko(mieszkam na Słodowcu), bardzo dużo szkół i przedszkoli, sporo parków, Metro, dobry wylot na A2, w przyzwoitej odległości centra handlowe - C.H.Bemowo, Tesco na Pojezierskiej, Arkadia, dobry dojazd na Targówek, gdzie jest ich zagłębie, biedronek i lidli nawet nie zliczam

poza cenami lokali(prawobrzeże) to innych wad nie widzę

Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinie.

@Reaper: koło mnie Dom Development buduje osiedle Młyny Królewskie, miejsce fajne (nie przeszkadza mi nawet to, że z okien widać Powązki) ale cena 8 - 9 tys. za metr to jednak przegięcie lekkie.

@Johniss: w Wilanowie nie ma przedszkoli ani szkółł :) Mając pięcioletnią córkę trzeba brać pod uwagę takie rzeczy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...