Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Budżet teoretycznie do 7000zł, choć nie ma sensu chyba wysilać się aż tak bardzo bo za te 4k można znaleźć sprzęt porównywalny do tego za 6 lub 7k. Zależy mi też żeby laptop nie był jakiś wielki gabarytowo (ma być to jednak 15.6cali), a ten lenovo wydaje mi się już duży, acer jest zdecydowanie mniejszy (niższy).

 

moim zdaniem nie ma sensu inwestowac wiecej niz 4ry kafle, lepiej za 3 lata wymienic tego lapka za kolejne 4 ... co do dwoch podanych przez Ciebie lenovo ma karte graficzna wydajniejszą o około 32%, roznica w cenie dosc nieznaczna

 

jednak y580 oficjalna premiere ma dopiero 10tego czerwca z tego co pamietam

Odnośnik do komentarza

Też mnie waga i rozmiary na początku frapowały, ale to jest komp zamiast stacjonarnego, więc aż takiej mobilności nie potrzebuję. Dlatego pcham się w 17 cali. A jak będę go gdzieś brał to i tak zapakuję w samochód.

 

Komp typowo do wszystkiego - gry, filmy, praca (głównie erp, office), obie matryce są LED, matowe.

Odnośnik do komentarza

http://technowinki.onet.pl/mobile/najczesciej-kupowane-laptopy-w-2011-roku,5048842,0,foto-male.html

 

Czy pośród tych laptopów dostrzegacie jakiegoś godnego uwagi? Jak już jakiś czas temu wspominałem, szukam nowego laptopa, głównie do FMa, internetu, no ewentualnie jeszcze kilku gier (ale raczej żadnych nowości z ogromnymi wymaganiami graficznymi). Budżet do 2000 zł.

Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanie, mam nastepujacy problem z Acer 6930g:

 

- zainstalowalem na nim Ubuntu

- stwierdzilem, ze nie chce na razie Ubuntu

- przywrocilem za pomoca bootowalnego Partition Manager uklad partycji NTFS - 1 x primary + 1 x logical

- zainstalowalem Windows (Vista) z plyty recovery

- instalacja przebiegla bez zaklocen

 

Problem polega na tym, ze windows sie nie bootuje. Komp sie wlacza i restartuje w momencie, w ktory powinien zaczac ladowac OS.

 

Any ideas jak to fixnac?

Odnośnik do komentarza

W Viscie jest coś takiego jak Recovery Console w XP?

 

Możesz tam sprawdzić polecenie BOOTCFG /REBUILD, a jak nie zadziała, to FIXBOOT

 

EDIT: odpowiedniki w Vista to bootrec /rebuildbcd i bootrec /fixboot

 

Ale jak sie dostac do wiersza polecen jak mi sie nie laduje OS?

 

Ewentualnie sprawdź w Biose czy nie przestawiły się opcje dysków na AHCPI z IDE. U mnie się to czasami działo bez powodu i wtedy Winda nie chciała się uruchomić.

To nie to. Musze miec MBR skopany.

Odnośnik do komentarza

W Viscie jest coś takiego jak Recovery Console w XP?

 

Możesz tam sprawdzić polecenie BOOTCFG /REBUILD, a jak nie zadziała, to FIXBOOT

 

EDIT: odpowiedniki w Vista to bootrec /rebuildbcd i bootrec /fixboot

 

Ale jak sie dostac do wiersza polecen jak mi sie nie laduje OS?

 

Start z płyty? Nie wiem, nie miałem dłuższego kontaktu z żadnym windowsem młodszym od XP

 

http://www.ehow.com/...sole-vista.html - może to pomoże?

 

http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Startup-Repair-frequently-asked-questions- tu jest coś o płycie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...