Jump to content

Komputery przenośne

Recommended Posts

Kolega z pracy kupił 3 lata temu hyperbooka i przez pierwszy rok użytkowania laptop był łącznie z 3-4 miesiące w serwisie, który ostatecznie nic nie zrobił z laptopem. Problem polegał, że laptop musiał mieć cały czas uruchomioną i grzejącą się kartę graficzną, aby prawidłowo działał.

Chyba jednak poczekam i zobaczę w czasie co się da ugrać. Też czytałem złe opinie o Hyperbook, zresztą kiedyś kupiłem jak nazywali się bluemobiliyy Kadłubka, któremu padła grafa. Wymienili i znów po 3 latach grafa padła. Jednak wezmę sprawdzone światowe firmy.

Siostra ma lapka Lenovo s340-15IWL i od jakiegos czasu nie wykrywa jej kamery, grzebalem cały dzien zmienialem sterowniki, ustawienia, resetowałem aplikację, usuwałem w menadzerze zadań, instalowalem ponownie, wszystko na nic...

No i pojawia się też błąd w Windows Update (nie wiem, czy ma to zwiazek, ale wszedzie podkreslaja, ze windows musi byc zaktualizowany) - "Bieżący sterownik na komputerze może być lepszy niż sterownik, który próbujemy zainstalować. Będziemy nadal próbować zainstalować sterownik." Intel Corporation - Display - 26.20.100.7323, próbowałem instalować ręcznie, ale komunikat też nie znika i dalej jest błąd. 

Brak już pomysłów co można zrobić więcej.  Miga tylko lampka od kamerki w laptopie i w ustawieniach zmienia sie "aktualnie w użyciu" na "ostatnio dostep i data". Jakieś sugestie?

spacer.png

Aktualizacja BIOS może by przepuściła aktualizacje?

Miałem tak ostatnio na Asusie: nie chciało mi się coś tam zaktualizować, wifi mi po wyjściu z uśpienia nie łapało czasami. Update biosu pomógł. 

W dniu 30.03.2021 o 17:23, Kaczy napisał:

Siostra ma lapka Lenovo s340-15IWL i od jakiegos czasu nie wykrywa jej kamery, grzebalem cały dzien zmienialem sterowniki, ustawienia, resetowałem aplikację, usuwałem w menadzerze zadań, instalowalem ponownie, wszystko na nic...

No i pojawia się też błąd w Windows Update (nie wiem, czy ma to zwiazek, ale wszedzie podkreslaja, ze windows musi byc zaktualizowany) - "Bieżący sterownik na komputerze może być lepszy niż sterownik, który próbujemy zainstalować. Będziemy nadal próbować zainstalować sterownik." Intel Corporation - Display - 26.20.100.7323, próbowałem instalować ręcznie, ale komunikat też nie znika i dalej jest błąd. 

Brak już pomysłów co można zrobić więcej.  Miga tylko lampka od kamerki w laptopie i w ustawieniach zmienia sie "aktualnie w użyciu" na "ostatnio dostep i data". Jakieś sugestie?

spacer.png

Zaktualizuj sterowniki kamerki, tylko najlepiej ze strony producenta.

Winodows Update też :) 

• 3 weeks later...
7 minut temu, beeres napisał:

Czy macie może jakieś zaufane miejsce, gdzie będę mógł się rozejrzeć za sprzętem poleasingowym?

vedion warszawa, brałem 3 sztuki różnych złomów, wszystko bezproblemowo działa do dziś. 

• Thanks 1
  • 2 weeks later...
W dniu 2.05.2021 o 12:11, wenger napisał:

https://www.komputronik.pl/product/710557/hp-pavilion-x360-convert-14-dw0008nw-155v6ea-.html

Jakieś opinie? Pasuje mi ekran dotykowy, bebechy chyba ok?

Sam model nie jest zły, bebechy ok, choć spokojnie dostaniesz taniej lepsze.

HP ENVY 15 x360 Ryzen 5-4500/16GB/512/Win10 Touch
Cena z kodem "prezent" to 3599 zł. Dostajesz model z wydajniejszym procesorem 6 rdzeniowym i 16 GB ram.

W dniu 6.05.2021 o 20:02, Techcik2 napisał:

Sam model nie jest zły, bebechy ok, choć spokojnie dostaniesz taniej lepsze.

HP ENVY 15 x360 Ryzen 5-4500/16GB/512/Win10 Touch
Cena z kodem "prezent" to 3599 zł. Dostajesz model z wydajniejszym procesorem 6 rdzeniowym i 16 GB ram.

Juz kupiłem Pavilliona 😊 Dodatkowo w prezencie będę miał to: https://promocjehp.pl/rusz-sie-na-wiosne

• Like 1

Laptop dla teściowej - do neta, załatwiania spraw (bankowość itp), podstawowy office jakiś.

Ważne, żeby śmigał szybko bo teściowa nie ma za grosz cierpliwości :)

Budżet do 2k (z win i officem, ale to ja moge załatwić po taniemu, więc powiedzmy że do 1,9k bez)