Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

 

no max ok. 2 GB ;) co i tak nie daje tych 60%

Kaczy, System and compressed memory żre ramu zwłascza jak mu nie pasują sterowniki grafy NVIDII, zaktualizuj tutaj i popatrz.

 

Początkowo miałem w menadzerze urządzeń dwie grafiki - Intel HD 4000 i amd radeon hd 7670M (z 2 gb swojej pamieci), po aktualizacji do win 8.1 zniknęła intergra Intela, a po jakims czasie stery radeona przekształciły się jakimś cudem w radeona 7600M, niestety przejscie na win 10 nie zmienilo nic, a próbowałem juz wielu rzeczy. I we właściwościach karty graficznej napisane jest, ze karta ma 2 gb pamieci dedykowanej, a ogolem 4800, wiec pewnie w razie czego 2 gb systemowe trzymane jest w zapasie dla grafiki? nie wiem jak to traktowac, ale probowalem juz wszystkiego i nie daje rady tego zmienic ;/

Odnośnik do komentarza

Po zainstalowaniu Linuxa Mint mam na złomku problem z literkami. W zasadzie z językiem tudzież klawiaturą. Nie wiem sam :) Mianowicie literki są totalnie przestawione, S jest pod sziftem+;, pod B jest X itd. Język polski jest ustawiony. FN pewnie z czymś trzeba wcisnąć, tylko ni mam pojęcia co Głupi a upierdliwy problem.

 

Próbowałem FN+Num Lock, szifty i inne kombinacje.

W ustawieniach klawiatury zmień układ na polski programisty.
Odnośnik do komentarza

 

Po zainstalowaniu Linuxa Mint mam na złomku problem z literkami. W zasadzie z językiem tudzież klawiaturą. Nie wiem sam :) Mianowicie literki są totalnie przestawione, S jest pod sziftem+;, pod B jest X itd. Język polski jest ustawiony. FN pewnie z czymś trzeba wcisnąć, tylko ni mam pojęcia co Głupi a upierdliwy problem.

 

Próbowałem FN+Num Lock, szifty i inne kombinacje.

W ustawieniach klawiatury zmień układ na polski programisty.

 

Przy instalacji Minta wybierałem takowy. Teraz w opcjach językowych nie ma takiego, jest tylko j.polski bez rozróżnienia.

Odnośnik do komentarza

budżet około 4,5k zł - zastosowanie gry: najczęściej FM i Paradoxy, oprócz tego chciałbym wreszcie zabrać się za Wieśka 3. Laptop ma być na najbliższe 4-5 lat

 

znalazłem takiego lenovo: http://www.x-kom.pl/p/285118-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-16gb-2561000-win10x-gtx960m.html

 

z zakupem mogę się jeszcze wstrzymać na 3-4 miesiące - czy warto czekać do świąt na jakieś obniżki?

Ja mam taki model tyle że z 32 gb ramu. Nie narzekam, może trochę za bardzo się grzeje. Wieśka 3 nie odpalałem (jeszcze ;)), takie GTA V na średnio-wysokich ustawieniach chodził płynnie, FM śmiga, tak samo CK2.

Odnośnik do komentarza

 

Za tę cenę średni procek.

Co byś zaproponował?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ten co wkleiłeś jest spoko, jak masz taki budżet to bierz, ja pisałem do propozycji Makka. Możesz mieć tańszy nieco lapek jak chcesz chyba, że to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza

budżet około 4,5k zł - zastosowanie gry: najczęściej FM i Paradoxy, oprócz tego chciałbym wreszcie zabrać się za Wieśka 3. Laptop ma być na najbliższe 4-5 lat

 

znalazłem takiego lenovo: http://www.x-kom.pl/p/285118-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-16gb-2561000-win10x-gtx960m.html

 

z zakupem mogę się jeszcze wstrzymać na 3-4 miesiące - czy warto czekać do świąt na jakieś obniżki?

 

 

ale te lenovo nie mają SSD :D

 

no to kupujesz teraz czy mamy wyciągnąć szklaną kulę i przewidzieć co będzie za 3-4 miesiące ;) ? generalnie święta = zwyżki. bardzo duże znaczenie ma też kurs dolara względem złotówki(czy euro).

 

z rzeczy podstawowych to właśnie nvidia wypuściła nowe karty graficzne z serii 10x0. one dopiero powoli wchodzą, więc jeżeli nie potrzebujesz kupić na już albo nie masz jakiejś super okazji na oku to bym się wstrzymał do końcówki października - to powinien być optymalny moment. wrzesień to szał związany z back to school, połowa listopada to już X-mass. październik wygląda sensownie, nowe karty grafiki powinny już być szerzej dostępne w urządzeniach mobilnych

 

17 cali to must have? dlaczego laptop a nie stacjonarka jak myślisz o graniu?

Odnośnik do komentarza

na teraz brałbym(jeżeli musisz kupować): http://www.x-kom.pl/p/322577-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-16gb-1000-win10x-gtx960m-fhd.html

 

ale dopytaj sprzedawce o elementy montażowe do SSD na m2. zawsze można zmienić hdd na ssd w przedziale 240gb, tylko samo gta waży 50gb... więc to dość krótko wzroczne


no to napisz w trzecim tygodniu października, przejrzałem pare sklepów i 10x0 nie zauważyłem w sensownej ofercie

Odnośnik do komentarza

 

 

Po zainstalowaniu Linuxa Mint mam na złomku problem z literkami. W zasadzie z językiem tudzież klawiaturą. Nie wiem sam :) Mianowicie literki są totalnie przestawione, S jest pod sziftem+;, pod B jest X itd. Język polski jest ustawiony. FN pewnie z czymś trzeba wcisnąć, tylko ni mam pojęcia co Głupi a upierdliwy problem.

 

Próbowałem FN+Num Lock, szifty i inne kombinacje.

W ustawieniach klawiatury zmień układ na polski programisty.

 

Przy instalacji Minta wybierałem takowy. Teraz w opcjach językowych nie ma takiego, jest tylko j.polski bez rozróżnienia.

 

Nie w językowych tylko opcjach klawiatury to jest.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W moim laptopie biurowo - eFMowym padła mi kostka ramu. Laptop to Asus K52JE. Było 2 razy 2GB. Została jedna działająca kość 2GB. Co będzie teraz bardziej opłacalne? Dokupić kość 2GB czy Kupić jedną kość 4GB? A może kupić 4GB i dołożyć do tej działającej? W takiej konfiguracji ( 2+4) Będzie to jakoś hulało? Znalazłem takie dwie kostki który by pasowały temu laptopowi: Coś możecie powiedzieć o nich? Chyba, że to nie ma znaczenia jaka forma i tak dalej. ( PRzy takim sprzęcie)
http://www.komputronik.pl/product/189212/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Patriot_SO_DIMM_DDR3_4GB_1333MHz_CL9_512x8_1_rank.html
http://www.komputronik.pl/product/97385/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GoodRam_2GB_1333MHz_DDR3_Non_ECC_CL9_SODIMM.html

Odnośnik do komentarza

Tutaj nie ma nic nadzwyczajnego. Raczej bliżej stacji biurowej do Wordów czy innych Exelów.
Intel Pentium P6100
Ati HD 5470 512mb

Ram obecnie 2.

Ile chce pociągnąć ? Szczerze to nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Póki co swoją role spełnia. Gdy mnie nie interesują raczej. Sam FM.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...