Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

W Viscie jest coś takiego jak Recovery Console w XP?

 

Możesz tam sprawdzić polecenie BOOTCFG /REBUILD, a jak nie zadziała, to FIXBOOT

 

EDIT: odpowiedniki w Vista to bootrec /rebuildbcd i bootrec /fixboot

 

Ale jak sie dostac do wiersza polecen jak mi sie nie laduje OS?

 

Start z płyty? Nie wiem, nie miałem dłuższego kontaktu z żadnym windowsem młodszym od XP

 

http://www.ehow.com/...sole-vista.html - może to pomoże?

 

http://windows.micro...asked-questions- tu jest coś o płycie

Nie zadziala bo pierwsze co zrobilem po kupnie sprzetu to bylo nagranie recovery DVD i wywalenie partycji recovery.

Odnośnik do komentarza

@Bebok,

ogarnij płytkę z OS-em, recovery disc jest o kant dupy potłuc ;),

 

sciagnij ubuntu, wrzuć na pendrive i odpal instalacje, w programie do partycjonowania można zmienić flagę dysku(MBR), powinno to rozwiązać Twój problem

 

 

@Gietez,

godny rozważenia, dobry stosunek jakości/ceny, osobiście sugerowałem bym lenovo, ale to trzeba doliczyć circa 400-500zł, poszukaj w innych sklepach komputronik jest drogim sklepem

Odnośnik do komentarza

Smetek, juz ogarnalem temat. Uzylem narzedzi z hirens boot, tam jest jakis wizard partycjoner z funkcja repair MBR, bo po prostu MBR byl skopany.

 

Wszystko juz bangla.

 

Plytki z czystym OS nie mam, moge tylko z Recovery sobie instalowac. Zreszta gdybym mial inny, czytaj lepszy OS, niz Vista HP x86 to bym go z miejsca zainstalowal.

 

Stad byla proba romansu z Ubuntu, ale troche mnie to jeszcze przerasta, nawet nie dlatego, ze jest niewiadomo jak zlozone. Raczej dlatego, ze nie mam aktualnie czasu na to, zeby tydzien poswiecic na konfigurowanie OS i softu a potem nauke tego. A Ubuntu chcialem, bo nawet dobrze poustawiana Vista HP x86 ma na moim, wcale nie slabym kompie, wkurzajace momenty zwisow i myslenia nad najprostszymi czynnosciami, jak rozwiniecie menu start.

 

Chetnie bym sie przesiadl na W7P 64 bit, ale nie mam na to kasy obecnie :/

Odnośnik do komentarza

przerzuć się na ubuntu 10.10 albo 11.04, jest bardzo ituicyjne... tak naprawde cała konfiguracja odbywa sie podczas instalacji lub zaraz po jak tylko podlaczysz wtyczke ethernetowa ;) ja po licznych bojach z xp, win7 na moim szpachlo-laptopie mam ubunciaka 10.10 i daje rade, aczkolwiek zauważyłem, że nawet na ubuntu flash mu daje już popalić i będzie trzeba na boże narodzenie rozejrzeć się za zmianą ... ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, ja bebechy mam nadal dosc konkretne nawet jak na Viste HP 32 bit, bo jest C2D 2,0, 4GB RAM, 320 GB (7200) i GF 256 MB, wiec dramatu nie ma.

 

Ja testowalem dwie wersje 11.04 i 12.xx. W obu wkurzalo mnie to, ze nie potrafilem dojsc do najprostszych rzeczy. Np. tego jak ustawic dzwieki systemowe. Poza tym dochodzi problem z szukaniem softu i innych badziewi. Wiem, ze tego jest od zajebania, ale trzeba szukac, konfigurowac i sie bawic. Zobacze jak mi pojdzie wspolpraca z Vista, bo kompa na ktorym ja mam praktycznie od zakupu nie uzywalem. Mialem sluzbowy, z ktorego musze sie przesiasc, a prywatnego do pracy praktycznie nie uzywalem.

 

Przyklad z programem pocztowym - ustawilem sobie Evolution - notabene calkiem niezly, na pewno lepszy niz przereklamowany TB, ktorego uzywam teraz. No ale zeby w tym evolution uzyskac cos podobnego jak flagi for follow up w Outlooku to musialem 2h poswiecic na research i testy. Poza tym wiem, sprawdzilem, ze w windowsie dam rade przekonwertowac cala poczte z TB do Outlooka. W linuxie tez pewnie sie da, ale wymaga to dnia roboty.

 

Generalnie gdyby nie to, ze MBP sa wylacznie glossy i bez opcji z wbudowanym WWAN to poszukalbym szczescia u Jobsa, ale wkurwia mnie ich filozofia "ja wiem lepiej czego potrzebujesz" wiec pewnie sprzetu apple'a szybko miec nie bede.

Odnośnik do komentarza

koledzy poradzcie, czy na tym netbooku FM w trybie 3D bedzie dzialal?

(mała przekatna obrazu nie jest tu problemem, gdyz chce podlaczyc do go monitora 22'')

na 22 calach to Ci ta karta ledwo wypuści obraz, co dopiero 3D, w tym notebooku jest bardzo słąba jednostka graficzna, moim zdaniem 3D nie ruszy, jeżeli ruszy na wyświetlaczu notebooka to się będzie ciąć o 22" nie wspominając

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.komputron...X887V_8_GB.html <- ktoś miał styczność, albo widzi potencjalny problem w konfiguracji?

Chciałbym znaleźć komputer o podobnych osiągach z matową matrycą, ale to chyba nie możliwe w cenie do 3 000 zł.

 

Odpuściłem sobie ten model, stwierdzając że do mojego użytkowania (zazwyczaj FM+edytor do FM+Google Chrome) bardziej przyda mi się więcej RAMu niż procesor i7, a wtedy łatwiej znaleźć matową matrycę. Znalazłem taką konfigurację Samsunga NP300E5A-S06PL:

 

Procesor: i5 2450M (2,5 GHz, 3MB cache)

Matryca: 15,6 cala, matowa, 1366x768

RAM: 8 GB, DDR3, 1333 Hz

Dysk: 500 GB, SATAII, 5400 rpm

Karta graficzna: GeForce GT 520MX, 1 GB

Bateria: 6 cell (48 Wh), 3,5 h

2,3 kg

 

Blueotooth 3.0

 

Do kupienia z systemem W7 za 2400. Mam wątpliwości odnośnie kupowania i5 ...

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy warto dopłacić kasę do nowszej architektury, czy odczuję różnicę - i czy będzie ew. warta tej kasy lub braku matowej matrycy. Wydaje mi się że nie, i ten wspomniany wcześniej notebook będzie dobry ;)

 

W jakich zastosowaniach najbardziej wychodzi moc obliczeniowa procesora?

Odnośnik do komentarza

Rozglądam się za laptopem do 1800zł, będzie on przeze mnie użytkowany w czasie studiów, nie mam jakiś ogromnych wymagań co do mocy, gdyż gram w niewiele gier, ale żeby np. Diablo III, FIFA, FM chodziły na znośnych parametrach. Zastanawiam się czy lepiej zainwestować w 2 rdzenie z resztą dobrych bebechów, czy w 4 z gorszymi parametrami reszty sprzętu.

 

Edyta:

Na allegro takie cuś odnalazłem:

http://allegro.pl/laptop-asus-x53tk-k53tk-a6-3420m-4gb-500gb-hd7670-i2451181953.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...