Skocz do zawartości

FM 2009 Grafika i Dodatki


krauze

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedziałbym, że część configów jest tradycyjnie spieprzona i dla brakujących koszulek trzeba zmodyfikować wpisy o /2009/, chyba tak:

 

zamiast: <record from="falkirk_away" to="graphics/pictures/team/1563/kits/away"/>

na: <record from="falkirk_away" to="graphics/pictures/team/1563/kits/2009/away"/>

 

Ale głowy nie dam. Może to było /2008/ :-k

 

Niestety nie działa ten sposob.

 

 

Działa działa, tylko /2008/ musi być na końcu, wiedziałem, że tak to się rozwiąże;

 

<record from="portsmouth01" to="graphics/pictures/team/699/kits/home/2008"/>

 

 

Zgadza się ten sposób działa jak najbardziej, natomiast mam zastrzeżenia co do pliku "panel_kit.xml" umieszczonego na forum w podpiętym temacie. Nawet po zmianie nazwy na "panel kit.xml" plik nie działa, dopiero po pobraniu z zagranicznego serwisu przezroczyste koszulki z pod spodu znikły

Odnośnik do komentarza
Zgadza się ten sposób działa jak najbardziej, natomiast mam zastrzeżenia co do pliku "panel_kit.xml" umieszczonego na forum w podpiętym temacie. Nawet po zmianie nazwy na "panel kit.xml" plik nie działa, dopiero po pobraniu z zagranicznego serwisu przezroczyste koszulki z pod spodu znikły

 

pisalem we wczesniejszych postach ze powinien byc zapisany jako "panel kit.xml" a nie "panel_kit.xml", ktos kto "podpinal" plik w dodatkach chyba nie za bardzo przylozyl sie do pracy ;)

u mnie jak najbardziel dziala bez potrzeby "mieszania" w configu, uzywam koszulek "SS" od FM2007 i podmieniam w kolejnych wersjach gry zawartosc folderu "graphics/pictures/kits", bez zadnych problemow

 

mnie natomiast najbardziej irytuje w najnowszej odslonie FM brak podgladu "kitsow" w widoku meczowym, ktos kto preferuje gre tak jak ja bez widoku "biegajacych kulek" zwanego 3D, bez powtorek i tylko na komentarzu, moze teraz zrezygnowac z instalacji "kitsow", bo widoczne sa one tylko w informacji o klubie

zastanawiam sie tylko po co programisci zepsuli cos co bylo dosyc milym dla oka obrazkiem, czestujac mnie podwojnym widokiem klubowego "loga" lub flaga panstwowa

probowalem roznych "mykow"(min. podmiany panels.fmf i graphics.fmf z 08) ale niestety jak narazie nic nie wymyslilem

niestety na przelomie lat 70/80 uczono mnie j.rosyjskiego i mam trudnosci w "rozszyfrowaniu" zawartosci rozpakowanych plikow: "panels.fmf" i "graphics.fmf", a na moj rozum to wlasnie w ktoryms z "tutejszych plikow" jest "pies pogrzebany" ;)

Odnośnik do komentarza
Z tego co wiem, nikomu na scenie, również angielskiej, nie udało się tego rozpracować.

 

no, przegladalem forum "szortitutsi" i z tego co "zdolalem" sie zorientowac tez maja problem ;)

podmienilem flagi z "kitsami", ale to rozwiazuje sprawe reprezentacji i tez tylko polowicznie, bo widoczne sa stroje(w zaleznosci jakie dodamy) "homowe" albo "awayowe" :D

Odnośnik do komentarza

Oficjalne stanowisko SI:

 

Can I get Kits to show on the Match Overview screen?

 

Sadly it is impossible at the moment for kits to be shown on the match overview screen. The 3D versions caused crashing problems when shown in the match screen so SI replaced them with team badges instead. 2D versions would still work but with the changes SI made they cannot be re-enabled.

Odnośnik do komentarza
Oficjalne stanowisko SI:

 

Can I get Kits to show on the Match Overview screen?

 

Sadly it is impossible at the moment for kits to be shown on the match overview screen. The 3D versions caused crashing problems when shown in the match screen so SI replaced them with team badges instead. 2D versions would still work but with the changes SI made they cannot be re-enabled.

 

z tego co mi "przetlumaczyl" translator ;)

to cytujac wieszcza: "- dla mnie bomba, nie wiem jak dla gosci." :/

mam nadzieje ze w nastepnej wersji FM, programisci dadza z siebie wiecej

 

a jak to sie ma do obecnej wersji "3D", czy druzyny graja w "kitsach" odzwierciedlajacych zawartosc folderu "graphics", chodzi mi o kolorystyke u siebie i na wyjezdzie, czy moze jest to wybor "losowy"?

bo jesli pokrywa sie z folderem "graphics"(kolorystyka zgodna z: -domowe, -wyjazdowe) to nie widze zadnych przeciwskazan do zastosowania w widoku meczowym, wszak to to samo

Odnośnik do komentarza

Pytanko o Facepacki. Mam np. Facepack Serie A ze staffem i menagerami. Pozniej sciagam mix facepackow i staffu Serie A. To z jakiego folderu Facepacki będa wyświetlone jeśli powtórzy się zdjęcie danego "osobnika". Czy mozna ustawić jakiś priorytet dla danego folderu z facepackami ?

Odnośnik do komentarza
Mógłby mi ktoś przetłumaczyć te opisy formacjii co są tam po angielsku

goalkeeper- bramkarz

defander- stoper/obrońca środkowy

full back- boczny obrońca

def midf- defensywny pomocnik

midfielder- pomocnik środkowy

att midf- ofensywny pomocnik środkowy

wingers- skrzydłowy/boczny pomocnik

striker- snajper

 

powinno być tak.

 

Co do band to musi być gdzieś plik, gdzie jest napisane jak i gdzie to wrzucać. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Kiedyś na forum ktoś wrzucił dodatek, który pokazywał realne ceny sprzedaży zawodników. Czy ktoś to ma bądź jest w stanie znaleźć? Ładnie proszę :P

Skoro ładnie prosisz, to łapaj:

http://www.megaupload.com/?d=AJCSPIT7

 

Problem możesz mieć tylko z rozszyfrowaniem kodu :keke:

 

2. Wypakuj go do katalogu C:\Documents and Settings\*****\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2009\panels

[jeśli nie ma katalogu panels, należy go stworzyć]

3. Uruchom FM2009

4. Odznacz buforowanie skórki i przeładują ją

5. Wejdź na dowolny klub->Tryb widoku->Transfery

6. Wartość w kolumnie cena jest tą ,za jaką można kupić danego gracza.

Odnośnik do komentarza

Witam

Po paru dniach samotnej walki postanowiłem poszukać pomocy na forum. Mam problem z bandami. Po zainstalowaniu patcha 9.3.0. wszystkie są takie same, białe z napisem SEGA. Grałem wcześniej tylko na orginalnych. Próbowałem teraz wgrać jakieś ściągnięte z netu ale po wrzuceniu ściagniętych plików do katalogu \Sports Interactive\Football Manager 2009\graphics\pictures\add bandy całkiem znikły z meczów. Po przerobieniu programem Resource Archiver pliku graphics.fmf bandy wróciły ale nie te które ściągałem tylko znowu białe z reklamą Segi. Zupełnie nie wiem co jest grane. Może ktoś mi pomóc?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...