Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba linków. Killer-kornery niestety sprawdzają się nadal. Ustaw bicie rogów w pole bramkowe, a najskoczniejszego zawodnika ustaw przy bramkarzu. Skuteczność takiego zagrania jest zabójcza do absurdu.

 

Czy można dać 2 piłkarzom 'atakuj bramkarza' czy tylko 1?

Odnośnik do komentarza

Mam pewien kłopot - usiłuję wykorzystać maksymalnie szybkość moich napastników - Saivet, Higuain, Rossi, Cristaldo. Jakie polecenia proponujecie? Gra środkiem, szybkie tempo, bezpośrednie podania u pomocników + częste prostopadłe piłki? Co z szerokością gry? Jakie polecenia dać napastnikowi - rajdy bez i z piłką na częste, dośrodkowania z linii końcowej?

Odnośnik do komentarza

Oto kilka propozycji:

-odgrywający na dobieg

-dużo prostopadłych piłek od środkowych pomocników i dłuższe zagrania

-wąska formacja

-rajdy z piłką dla napastników na często

-wrzutki z głębi pola, a najlepiej ograniczyć je - w FM 2009 skrzydłowi wpadający w pole karne sieją prawdziwe spustoszenie

-ewentualna gra z kontry

Odnośnik do komentarza

siemka. Gram realem madryt i mam bardzo slaba skutecznosc podliczajac caly sezon. Czy ktos moglby stworzyc jakas naprawde super ofensywna i skuteczna taktyke do tego klubu zeby strzelali duzo bramek i starali sie mnie wpuszczas i grali naprawde piekna pilke?? jestem poczatkujacym graczem wiec nie mam zbyt duzego doswiadczenia w tym temacie. Z gory bardzo dziekuje tym ludzia ktorzy by mogli mi pomoc

Odnośnik do komentarza

siemka. Gram realem madryt i mam bardzo slaba skutecznosc podliczajac caly sezon. Czy ktos moglby stworzyc jakas naprawde super ofensywna i skuteczna taktyke do tego klubu zeby strzelali duzo bramek i starali sie mnie wpuszczas i grali naprawde piekna pilke?? jestem poczatkujacym graczem wiec nie mam zbyt duzego doswiadczenia w tym temacie. Z gory bardzo dziekuje tym ludzia ktorzy by mogli mi pomoc

 

Na początek poleciłbym Ci pisać po polsku...Alt na klawiaturze nie gryzie, znaki przestankowe też mają swoją rolę i lepiej się to wszystko wtedy czyta... Zaś jeśli chodzi o taktykę...nie podałeś jaki masz skład, to po pierwsze. Po drugie - odpowiedni dział i sam sobie coś dobierz. Jest ich już tyle, że wstydziłbyś się pisać takie "pożalsięboże" prośby... Tak czy inaczej - powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Casillas, Adan, Sergio Ramos, Miguel Torres, Marcelo, Gael Clichy, Marcos Tebar, Pepe, Raul Albiol, Ezequiel Garay, Ruben De la Red, Lassan Diarra, Fernando Gago, Esteban Granero, Daniel Parejo Francesc Fabregas, Kaka, David Silva, Nani, Cristiano Ronaldo, Franck Ribery, Raul, Alberto Bueno, Gonzalez Higuain, Roberto Soldado, Klaas-Jan Huntelaar, Karim Benzema. Taki mam sklad, przejzalem wiekszasc taktyk i caly czas jest problem ze skutecznosci. Czy mogl by mi teraz ktos pomoc zrobic taktyke ofensywna z duza liczba goli i piekna gra, i jak by sie dalo zeby zbytnio nie tracili za duzo bramek. Z gory dziekuje tym wszystkim co by pomogli

Odnośnik do komentarza

Casillas, Adan, Sergio Ramos, Miguel Torres, Marcelo, Gael Clichy, Marcos Tebar, Pepe, Raul Albiol, Ezequiel Garay, Ruben De la Red, Lassan Diarra, Fernando Gago, Esteban Granero, Daniel Parejo Francesc Fabregas, Kaka, David Silva, Nani, Cristiano Ronaldo, Franck Ribery, Raul, Alberto Bueno, Gonzalez Higuain, Roberto Soldado, Klaas-Jan Huntelaar, Karim Benzema. Taki mam sklad, przejzalem wiekszasc taktyk i caly czas jest problem ze skutecznosci. Czy mogl by mi teraz ktos pomoc zrobic taktyke ofensywna z duza liczba goli i piekna gra, i jak by sie dalo zeby zbytnio nie tracili za duzo bramek. Z gory dziekuje tym wszystkim co by pomogli

Przeczytaj pierwszy post tematu i radzę się do niego stosować. Nikt za Ciebie nie będzie myślał. Więc rusz głową i stwórz coś swojego a nie licz, że ktoś zrobi Ci taktykę.

Odnośnik do komentarza

Witam, gram sobie drużyną SC Austria Lustenau, obecnie mam sezon 2014/2015 i mówiąc szczerze, przez te kilka lat zbudowałem niezłą paczkę, ale jest pewien problem 2 sezony temu po raz pierwszy wywalczyłem sobie prawo do startu w LE i myślałem, że będzie już tylko lepiej, niestety nic z tego, coś się zacięło. Mimo posiadania w składzie wielu niezłych zawodników, nie tworze sobie w ogole sytuacji. Mam przewagę w posiadaniu piłki, ale najczęściej sytuacja wygląda tak ze ja mam posiadanie w granicach 55% i jeden strzał oddany, natomiast przeciwnik przy mniejszym posiadaniu piłki ma juz oddanych tych strzałów 5-6, dopiero po straconej bramce drużyna próbuje się odgryźć i tworzy sobie sytuacje. Nic nie daje zmiana tempa, szerokości gry itp. Myślałem ze to może rozmowy motywacyjne, ale przeczytałem kilka poradników w sieci i myślę, że przeprowadzam je właściwie . Druga sprawa mimo posiadania dobrej linii obronnej i przyzwoitego bramkarza tracę dość dużo bramek. Moja taktyka wygląda następująco (domowa) 4-1-1-2-2 i strzałki u bocznych obrońców i ofensywnych pomocników do przodu, natomiast na wyjeździe strzałki obrońcom wyłączam, a OP cofam. O dziwo mimo dość ofensywnego ustawienia sprawdza się ono nieźle na wyjazdach(zwykle jestem w czubie tabeli pod względem wyjazdów). Ma ktoś jakieś pomysły ?(Przepraszam za chaos w poście, ale już późna pora i trochę się rozpisałem :) )

Odnośnik do komentarza

Witam, gram sobie drużyną SC Austria Lustenau, obecnie mam sezon 2014/2015 i mówiąc szczerze, przez te kilka lat zbudowałem niezłą paczkę, ale jest pewien problem 2 sezony temu po raz pierwszy wywalczyłem sobie prawo do startu w LE i myślałem, że będzie już tylko lepiej, niestety nic z tego, coś się zacięło. Mimo posiadania w składzie wielu niezłych zawodników, nie tworze sobie w ogole sytuacji. Mam przewagę w posiadaniu piłki, ale najczęściej sytuacja wygląda tak ze ja mam posiadanie w granicach 55% i jeden strzał oddany, natomiast przeciwnik przy mniejszym posiadaniu piłki ma juz oddanych tych strzałów 5-6, dopiero po straconej bramce drużyna próbuje się odgryźć i tworzy sobie sytuacje. Nic nie daje zmiana tempa, szerokości gry itp. Myślałem ze to może rozmowy motywacyjne, ale przeczytałem kilka poradników w sieci i myślę, że przeprowadzam je właściwie . Druga sprawa mimo posiadania dobrej linii obronnej i przyzwoitego bramkarza tracę dość dużo bramek. Moja taktyka wygląda następująco (domowa) 4-1-1-2-2 i strzałki u bocznych obrońców i ofensywnych pomocników do przodu, natomiast na wyjeździe strzałki obrońcom wyłączam, a OP cofam. O dziwo mimo dość ofensywnego ustawienia sprawdza się ono nieźle na wyjazdach(zwykle jestem w czubie tabeli pod względem wyjazdów). Ma ktoś jakieś pomysły ?(Przepraszam za chaos w poście, ale już późna pora i trochę się rozpisałem :) )

 

Masz problem z motywacja, pewnie morale zawodnikow sa ZNAKOMITE, ale i tak graja jak ciamajdy. Tak to bywa w FMie, ten problem pszychodzi gdy masz serie 10 - 20 zwyciestw, rozwiazanie jest proste, przed meczem zycz im szczescia ( niech graja swoje ), a gdy w pierwszej polowie beda grac zle, skrytykuj ich. Raz w tygodniu zkrytykuj forme jakiegos kluczowego zawodnik.

Pamietaj jesli nawet morale jest u wszystkich graczy znakomite, to nie oznacza ze jest wszystko OK, krytykuj ich jesli graja zle, chwal gdy dobrze ( choc z pochwalami nie przesadzaj). W mediach nie wypowiadaj sie zawsze pozytywnie, jesli nie jestes zdecydowanym foworytem, niemow ze spr5ubujesz zepchnac przeciwnika do defensywy. Zawsze dawaj zespolowi wysoke premie za zwyciestwo, niewarzne czy za mistrzostwo, czy jakis puchar.

 

ps. przepraszam za bledy, od 16 lat mieszkam za granica

 

Aha jesli muglbys , wyprubuj moja taktyke

link: http://w498.wrzuta.pl/plik/6NJOpLcsb2w/4-4-2_tomek55_v05

Odnośnik do komentarza
@ Devon4

 

moze masz zaznaczone kontrataki ?

 

Na wyjazdach tak, u siebie odznaczam.

 

Masz problem z motywacja, pewnie morale zawodnikow sa ZNAKOMITE, ale i tak graja jak ciamajdy. Tak to bywa w FMie, ten problem pszychodzi gdy masz serie 10 - 20 zwyciestw, rozwiazanie jest proste, przed meczem zycz im szczescia ( niech graja swoje ), a gdy w pierwszej polowie beda grac zle, skrytykuj ich. Raz w tygodniu zkrytykuj forme jakiegos kluczowego zawodnik.

Pamietaj jesli nawet morale jest u wszystkich graczy znakomite, to nie oznacza ze jest wszystko OK, krytykuj ich jesli graja zle, chwal gdy dobrze ( choc z pochwalami nie przesadzaj). W mediach nie wypowiadaj sie zawsze pozytywnie, jesli nie jestes zdecydowanym foworytem, niemow ze spr5ubujesz zepchnac przeciwnika do defensywy. Zawsze dawaj zespolowi wysoke premie za zwyciestwo, niewarzne czy za mistrzostwo, czy jakis puchar.

 

ps. przepraszam za bledy, od 16 lat mieszkam za granica

 

Aha jesli muglbys , wyprubuj moja taktyke

 

Morale nie są wcale takie znakomite, są zazwyczaj dobre lub bardzo dobre. Może popełniam błąd wysyłając asystenta na konferencje prasowe ?

A co do taktyki to dziękuję, za długo gram w serie CM/FM żeby korzystać z cudzych taktyk. Wolę uczyć się na własnych błędach i w razie czego pytać na forum :)

Odnośnik do komentarza
@ Devon4

 

moze masz zaznaczone kontrataki ?

 

Na wyjazdach tak, u siebie odznaczam.

 

Masz problem z motywacja, pewnie morale zawodnikow sa ZNAKOMITE, ale i tak graja jak ciamajdy. Tak to bywa w FMie, ten problem pszychodzi gdy masz serie 10 - 20 zwyciestw, rozwiazanie jest proste, przed meczem zycz im szczescia ( niech graja swoje ), a gdy w pierwszej polowie beda grac zle, skrytykuj ich. Raz w tygodniu zkrytykuj forme jakiegos kluczowego zawodnik.

Pamietaj jesli nawet morale jest u wszystkich graczy znakomite, to nie oznacza ze jest wszystko OK, krytykuj ich jesli graja zle, chwal gdy dobrze ( choc z pochwalami nie przesadzaj). W mediach nie wypowiadaj sie zawsze pozytywnie, jesli nie jestes zdecydowanym foworytem, niemow ze spr5ubujesz zepchnac przeciwnika do defensywy. Zawsze dawaj zespolowi wysoke premie za zwyciestwo, niewarzne czy za mistrzostwo, czy jakis puchar.

 

ps. przepraszam za bledy, od 16 lat mieszkam za granica

 

Aha jesli muglbys , wyprubuj moja taktyke

 

Morale nie są wcale takie znakomite, są zazwyczaj dobre lub bardzo dobre. Może popełniam błąd wysyłając asystenta na konferencje prasowe ?

A co do taktyki to dziękuję, za długo gram w serie CM/FM żeby korzystać z cudzych taktyk. Wolę uczyć się na własnych błędach i w razie czego pytać na forum :)

 

Ja zawsze ruszam się na konferencję moim zdaniem po taktyce dobranej pod zawodników to najważniejszy element gry bo jak dobrze się nakręci zawodnków to potrafią zagrać świetny mecz a jak odpuszczasz konferencję to gubią pinkty z kaszalotami

Odnośnik do komentarza

To moj pierwszy post na forum, wiec witam. Pisze, gdyz potrzebuje pomocy doswiadczonych FM'owcow.

 

 

 

Gram sezon angielskim czwartoligowcem Morecambe, zespol nalezy raczej do slabszych zespolow Coca Cola League 2, jednak z pewnoscia stac go na miejsce wyzsze niz 20 (na 24), ktore obecnie zajmuje po kilkunastu spotkaniach. Oto jaka taktyke zastosowalem w ostatnim wyjazdowym meczu przeciwko Grimsby, zespolem grajacym na poziomie mojego. Przegralem 0-2. Co prawda druga bramke stracilem w doliczonym czasie, grajac ekstremalnie ofensywna formacja, ale byla to porazka w fatalnym stylu. Dlatego chcialbym, by ktos pomogl mi przeanalizowac mecz, pokazac, co zrobilem zle itp.

 

 

 

Formacje obu zespolow.

 

Moja formacja

 

Ustawienia zespolu

 

Ustawienia poszczegolnych pilkarzy:

 

Bramkarz

 

Lewy obronca

 

Prawy obronca

 

Srodkowy obronca 1

 

Srodkowy obronca 2

 

Defensywny pomocnik

 

Srodkowy pomocnik

 

Lewy skrzydlowy

 

Prawy skrzydlowy

 

Srodkowy ofensywny pomocnik

 

Napastnik

 

 

 

Ogolne statystyki meczowe

 

Statystyki Morecambe

 

Statystyki Grimsby

 

Oceny

 

Rozmowa przed meczem

 

Rozmowa podczas przerwy

 

Rozmowa po meczu

 

 

Podczas calego sezonu gralem naprawde slabo. Zawodnicy sa bardzo nieskuteczni, a poza tym trace sporo bramek, glownie po kontrach i rajdach skrzydlowych (moi zawodnicy nie sa zbyt szybcy, boczni obroncy szybkosc i przyspieszenie ok. 10, a srodkowi 6-8, pomocnicy i skrzydlowi 10-14, natomiast napastnicy roznie - ten, ktorego wystawilem w powyzszym meczu ok. 7-8, za to dobrze gra glowa, pozostali 12-14)

 

 

Sporo tego, ale bylbym bardzo wdzieczny, gdyby ktos dal mi pare rad. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witam,

- Jak na 4-ligowy zespol masz za duza swobode taktyczna. Na poczatek sprawdz sobie blyskotliwosc kazdego grajka. I na tej podstawie ustaw tym co maja wysoka, swobode na ok 3/4 suwaka. Gora dwom, trzem pilkarzom. Reszcie zespolu ustaw na niska (np.4).

- Skoro masz wolnych graczy to graj krotkimi podaniami i wolno (daj calemu zespolowi te same podania, nawet srodkowym obroncom - bo gdy maja ustawione podania na bezposrednie, wala czesto bez sensu do przodu i jest strata)

- Szerokosc gry mozesz zmniejszyc tak o 2-3 klikniecia w lewo. Zeby taktyka byla bardziej spojna, no i gracze zeby byli blizej siebie, skoro grasz krotkimi podaniami

- Zdecydowanie daj wiekszy pressing. Tak z 2-3 klikniecia od srodka w prawo dla wszystkich, a dla srodkowych obroncow ustaw indywidualnie tak 3-4 w lewo.

- Ustaw linie obronna na srodek i sprawdz jak graja mniej wiecej z tymi ustawieniami co napisalem. Jesli cos bedzie nie tak skoryguj odpowiednio.

- Co do offside'ow i gry z kontry. Wydaje mi sie ze trzeba wybrac to lub to. Jesli grasz z kontry to cofasz linie obrony, a jesli grasz na pulapki to wysuwasz.

- Krycie raczej ustaw strefowe, bo jak na taki klubik to chyba ciezko bedzie by 1-1 sie sprawdzalo. Sprobuj dac wszystkim pomocnikom oprocz AM'a scisle krycie. Dobrze mi sie to sprawdzalo w BATE wiec moze tu tez sie uda

- Ogranicz strzaly z dystansu, daj 1-2 grajkom co sie do tego nadaja na mieszane, reszcie na rzadko.

- Z podaniami prostopadlymi to samo, odznacz wogole obroncom, bo tez wala bez sensu do przodu. Nawet jak maja ustawion na rzadko potrafia zagrac niezla prostopadla pilke

 

Na razie tyle. Pozdrawiam

 

PS. Dopracuj sobie dobrze stale fragmenty, bo to bardzo wazne i zwroc uwage na rozmowy motywacyjne, bo nawet jak masz dobra taktyke i zle im cos powiedz to Ci nic nie zagraja..

Odnośnik do komentarza

Witam. Po dość długim okresie grania w Fm06 postanowiłem rozegrać testowy sezon w nowego Managera. Ogólnie gra się całkiem przyjemnie. Pozytywnie zaskoczyło mnie to , że nie tracę tyle bramek w doliczonych minutach meczu co w 06 :keke: . Jednak mam jedno pytanie . Mianowicie macie jakieś pomysły jak pomóc napastnikowi uzyskać lepszą skuteczność ? Zawodnicy typu Henry czy Eto'o stosunkowo łatwo dochodzą do sytuacji strzeleckich , ale marnują jakieś 90 % z nich :doh!: . Wymieniłem trenerów ustawiłem moim skromnym zdaniem dobry trening strzelecki ale jakoś żaden z moich napastników nie potrafi dojść do optymalnej formy ;/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...