Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

A czy to przypadkiem nie jest tak, że najlepszym technicznie daje się ścisłe krycie a tym niekoniecznie szybkim ale strzelającym m.in z dystansu pressing ? Wtedy nasz zawodnik doskakuje do rywala zamiast czekać co on zrobi i przeciwnik ma za mało miejsca na oddanie strzału. Najgorzej jest z np. Fabregasem. On jest i dobry technicznie i strzela z dystansu, ale wtedy i tak daje mu pressing, bo rzadziej udaje mu się genialnie zagrać po minięciu mojego niż strzelić bramkę. Nawiasem mówiąc jeżeli chodzi o instrukcje dot. rywali daję każdemu kto nie jest obrońcą i bramkarzem słabszą nogę, agresywny odbiór i pressing/ścisłe krycie. Grają wtedy znacznie lepiej niż bez poleceń.

Odnośnik do komentarza

Też mi się wydawało, że zwiększy to liczbę karnych, ale zawodnicy w FM'ie są na szczęście na tyle "inteligentni", że tych karnych wcale nie ma więcej niż przeciętnie.

 

A tak z ciekawości jak już jesteśmy w temacie to czy jak całej drużynie dam odbiór normalny, ale w indywidualnych agresywny dla każdego piłkarza drużyny przeciwnika to rozumiem, że de facto będzie tak jakbym dał odbiór na agresywny ? Wiąże się z tym kolejne pytanie, czy jak ustawię odbiór agresywny rozumiem, że nie będę musiał dawać poleceń indywidualnych dotyczących odbioru piłki ? Asystent oczywiście będzie się faflunił, że trzeba tego i tego potraktować agresywnie ale właściwie nie będzie miał racji bo tak już jest przy drużynowym odbiorze agresywnym...?

Odnośnik do komentarza

Chłopy pomóżcie, bo na razie nikt się nie pofatygował z podpowiedzią:

Pytanie: jakie ustawienia zrobić dla napastników - 1 tzw. "drwal" - czyli niezłe warunki fizyczne, dobra gra głową itp, 2- dobry technicznie zawodnik, wykończenie też dobre, średnioszybki.

Do tej pory grałem tylko jednym napastnikiem - więc proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Mam kolejny problem (wydaje mi się, że z motywacją)! Wszystko idzie dobrze (po zastosowaniu waszych podpowiedzi tracę mniej bramek z dystansu) ale nagle przychodzi taki moment (prawie zawsze jest to przełom stycznia i lutego) kiedy nagle zawodnicy przestają grać :/ Taktyka ta sama i wszystko też a gra już całkiem inna np. ostatni mecz przegrałem z Le Havre 0:5, Lorient 0:4 (to wcześniej). Może wiecie z czego wynika ten zastój na przełomie tych miesięcy wspomnianych powyżej? Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

a ja mam taki problem gram lechem noi probowalem roznych ustawien ale dostaje od srednich ligowych zespolow po 3-0. najpierw gralem taktyka 4-4-2 i szlo niezle lae po jakims czasie nikt nie gra w sumie mam wiele akcji np gram mecz mam z 10 akcji i 0 bramek a potem 1 akcja rywali nawet slabych i oni swobodnie sobie w moim polu karnym podaja i nagle ktos strzela i gol, probowalem ustawien dla karzdego pilkaarza innych i druzynowych ale i tak dostaje bencki a niekotrzy zawodnicy jak pisze Asystent niemoga znalezc motywacji do gry w zespole w ktorym to ja jestem menadzerem a przewaznie stilic i rengifo niewiem jak ich do siebie przekonac a jak tak dalej pojdzie to wywala mnie z klubu za slabiutkie wyniki nawet z taka slaba lechia gdans remisuje po 2 ;/

Odnośnik do komentarza

tyle to ja wiem ale robie wsyztko to co asystent karze w ciagu meczu a i tak przegralem z arka 2-1 wstyd i zaraz mnie wywala z klubu nie wiem o co chodzi ale w inn emanagery gralem (2005-2008) i takiego czegos jeszcze nie widzilem ;/. RNaczytalem sie poradnikow dtz taktyki robie wszystko wg tego a i tak przegrywam banalne mecze z słąbymi zespołami, i nierozumiem niekotrych polecen np Rozgrywaja szybkie pilki do napastnikow najlepiej jakby ich powstrzymac, to co mam zrobic niewiem jakie polecenie wydac pilakrzom w niekotrych momentach ;/

Odnośnik do komentarza

Samemu też trzeba trochę pogłówkować, a nie tylko sugerować się uwagami asystenta. Owszem, są przydatne, ale nie traktuj tego jako wyroczni. Przykład - gram jednym napastnikiem. Asystent ciągle marudzi że mam za mało zawodników z przodu. Mimo to mój napastnik w 43 meczach strzelił 24 bramki i zaliczył 14 asyst. Cała drużyna w 46 spotkaniach strzeliła 91 goli. Wniosek - myśleć, myśleć, myśleć! I proszę naucz się pisać po polsku, bo tego nie da się czytać!

Odnośnik do komentarza
Mam kolejny problem (wydaje mi się, że z motywacją)! Wszystko idzie dobrze (po zastosowaniu waszych podpowiedzi tracę mniej bramek z dystansu) ale nagle przychodzi taki moment (prawie zawsze jest to przełom stycznia i lutego) kiedy nagle zawodnicy przestają grać :/ Taktyka ta sama i wszystko też a gra już całkiem inna np. ostatni mecz przegrałem z Le Havre 0:5, Lorient 0:4 (to wcześniej). Może wiecie z czego wynika ten zastój na przełomie tych miesięcy wspomnianych powyżej? Co z tym zrobić?

Przyczyny mogą być różne. Po pierwsze tak jak podejrzewasz może być coś z motywacją np seria dobrych występów po ktorych zawodnikom przewraca się w glowach i myślą że już lepszych na świecie od nich nie ma. Po drugie może to być lekkie przemęczenie zawodników (jeśli masz krótka ławkę i nie rotujesz zbytnio skladem). Po trzecie forma nigdy nie trwa wiecznie i takie dołki zdażają się nawet najlepszym a dobry manager musi odpowiednio wcześnie przewidywać taki spadek formy i mu zapobiec aby nie przerodził się w poważny kryzys.

Odnośnik do komentarza

Dziwne jest to, że po połowie sezonu Lewandowski niema strzelonej nawet 1 bramki! Rengifo wcale nie lepszy ma bodajże 5 bramek, a przegrywam nawet z Arką Gdynia ( nie umniejszając jej klasy) u siebie. Cały zespół tylko narzeka, że menadżerem jest taki niedoświadczony trener, a grać niema komu. Próbowałęm grać różnymi taktykami i ustawieniami i drużynowymi i dla każdego piłkarza osobno, lecz to nic nie daje. Nie wiem co jest grane, ale rok temu w 2008 grałem z podobnymi taktykami i wiadomo czasem jest kryzys ale nie przez pół roku! Czuję się wogule jakby zawodnicy grali specjalnie źle żebym wyleciał z klubu!

Odnośnik do komentarza

Asystent twierdzi, że większość piłkarzy po rozmowie motywywacyjnej reagują " nic specjalnego" więc nie jest na źle a i tak takie bencki dostaje, że masakra ;/

Najgorzej jest w obronie, rywala swobodnie sobie dośrodkowują i piłka przeważnie dociera do pratnerów którzy maja tyle czasu, żę podchodzą na legalu 2 metry od bramki i strzelając jak na pustą bramkę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...