Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Eee tam i po co sie stresujecie jakims glupim patchem. Ja na 9.2.0 prowadzac BATE dotarlem w 1 sezonie do 1/8 Pucharu Uefa. Moglem zaszalec w LM, ale w 3 rundzie wylosowalem Barce, wiec skonczylo sie "bez historii" ;P Poza tym wygralem puchar federacji, mistrza kraju i jestem w 1/4 pucharu Bialorusi. Wg mnie 9.2.0 jest "najnormalniejszym" patchem..

Pozdrawiam

PS. O dziwo bawiac sie taktyka, dobrze mi grali kiedy wszyscy mieli ta sama, druzynowa mentalnosc; jakos wczesniej tego nie probowalem. Stosuje ktos z Was takie ustawienie mentalnosci?

Generalnie chcialem zrobic taktyke defensywna oparta o kontry. I o dziwo; jak dobrze pamietam to w lidze przynajmniej 5 meczow mialem takich ze ten kto do mnie przyjezdzal nie oddal nawet strzalu... Pierwszy raz mi sie tak zdarzylo. A co za tym idzie tracilem malo bramek.

Odnośnik do komentarza
PS. O dziwo bawiac sie taktyka, dobrze mi grali kiedy wszyscy mieli ta sama, druzynowa mentalnosc; jakos wczesniej tego nie probowalem. Stosuje ktos z Was takie ustawienie mentalnosci?

 

Stosowałem jednakową mentalność kiedy grałem na łacie 9.2 i potwierdzam Twoje spostrzeżenia. Grałem na tej łatce Hibernianem w lidze szkockiej i od czasu kiedy stosowałem drużynową mentalność w stosunku do wszystkich zawodników gra szła zdecydowanie lepiej. Niestety na łacie 9.3 takie rzeczy już chyba nie działają. W ogóle odbiór piłki i utrzymanie się przy niej graniczy z cudem... Wystarczy że przeciwnik zbliży się do Twojego grajka a ten już traci piłkę. Często występują inne idiotyczne i dziwne sytuacje, m.in. te opisane przez Eddie69.... Ogólnie nie polecam instalowania tej łatki ponieważ można się nie tyle zdziwić co bardzo rozczarować...

Odnośnik do komentarza

No wlasnie, ja tez widzialem ze na 9.3.0 gra wygladala inaczej, a nawet gorzej. Dziwne jest to ze zmieniaja silnik, a grzebia w pressingu itd Na 9.2.0 bylo ok, wiec rowniez odradzam instalowanie tej latki...

Chociaz na 9.3.0 akcje wygladaja jakos "ladniej" ;P

Mozna pewnie zrobic jakas dobra takse na tej latce, ale szkoda nerwow, jak pressing nie dziala tak jak powinien.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

sprawdzcie mojom taktyke 3 srodkowych obronców lub libero i 2 srodkowych obronców 2 bocznych obronców wysunietych z strzałka do pomocników 2 srodkowych pomocników 1 ofensywny pomocnik i 2 napastników pomocnika środkowego lub of pomocnika na rozkrywajacego zalezy który lepszy a szypkiego napastnika na odgrywajacego szerokośc gry najlepiej standardowa a padania mieszane bedzie piłka rozgrywana środkokiem i skrzydłami polecam lechem wygrałem tom taktyką puchar uefa

 

do tego na łatce 9.3 presink działa tylko trzeba umiec go wykoszystać w mojej taktyce (wyzej) skrzydłowi jesli ograja bocznych wysunietych obronców to środkowi sa pierwsi do piłki poniewaz skrzydłowi musza wypuscic piłke na co ja czekam grac wysunieta obrona

 

mój email pomoke w kazdej taktyce itp dinor913@wp.pl

 

Ofensywni pomocnicy zawsze dostaja jakieś dziwne niskie oceny, u mnie potrafili we dwóch wygrać mecz a i tak oceny nie szły do góry. Chodzi chyba o to że na tą pozycje dochodzi mało podań i mają niewiele z gry i stąd niskie oceny, spóbuj wycofać ich na CM, u mnie gry to nie zmieniło (strzelili tak jak strzelali wcześniej) a oceny poszly w górę. Ewetnalnie zobacz czy grasz skrzydałami i spróbuj to podmienić na: mieszane albo gre środkiem to też troszkę pomaga.

 

Co do zmiany pozycji u napastników, to bardziej zależy od taktyki jaką stosujesz i typu napastników jaki posiadasz. Jeżeli są podobni to można próbować zmiany, wtedy nie tyle obrońcy głupieją co przy różnych ustawieniach indywidualnych grają w troszkę inny sposób. Tutaj jest oczywiście sprawa czy taktyke układasz pod napastników... ale to wiesz sam najlepiej.

 

ustaw of pomocnika na rozkrywajacego pamietaj ze of pomocnicy sa od razu kryci podwujnie wiec ustaw go aby zmieniał sie pozycjami z pomocnikiem albo napastnikiem

 

Dość mocno irytuje mnie mały pressing jaki wywierają moi defensorzy na rywali w moim polu karnym. Czasem dzieją się tam cuda, a mam bardzo dobrych obrońców. W poleceniach indywidualnych mają odbiór mieszany, a w przedmeczowych poleceniach na napastników rywali zawsze daję odbiór agresywny, pressing zawsze i wymuszam słabszą nogę. Od kiedy pamiętam zawsze takie polecenia stosowałem i efekt był bardzo dobry, a teraz nie bardzo.

I tu pytanie do stosujących ostry odbiór u stoperów w poleceniach indywidualnych. Czy nie łapiecie za dużo żółtych i czerwonych kartek oraz karnych. Zagrałem w takiej konfiguracji kilka meczów i widocznej poprawy w pressingu defensorów nie widać, ale łapią więcej kartek.

Czy tylko ja mam takie wrażenie?

 

patrz czy sedzia ktury prowadzi mecz nie stawia duzo wiecej kartek nisz powinien wtedy zmien presink pamietaj aby jeśli grasz krutka szerokoscia boiska wyłancz płapki ofsajdowe to samobójstwo

 

Jak ustawiacie swoich napastników gram systemem 4-4-2 i największym problemem jest skuteczność pod bramką przeciwnika spora liczba strzałów niecelnych. Którego napastnika ustawić jako odgrywającego mam 3 napastników w zespole i niewiem które wybrać jak odgrywającego. Da się coś zrobić jeśli piłkarz za często podaję piłkę wprost do przeciwnika ??

 

napastnik szypki a do tego dobry oraz zmiana pozycji aby zmylic obrone

 

Hej ludziska, mam problem, po wgraniu najnowszego patcha ( gram na sejwie z 902 ) wszystko jest ok po za tym ze moi boczni pomocnicy jak biegna i drybluja przez pol boiska zamiast dosrodkowywac wchodza prawie w pole karene, ok zmienil sie silnik meczowy, wiec zrobilem jeszcze raz taxe ale z tymi bocznymi to jest porazka>???? z gory dziekuje

 

 

chyba sobie z tym poradzilem,jak gralem z przeciwnikiem ktory zageszcza srodek pola mimo ze gra krotkimi podaniami nam wychodzila swietnie postanowilem przeniesc gre na skrzydła i polecic gre dlugimi podaniami i mimo ze przegrywałem 0 1 wygrałem 5 1, wiec taktyka taktyka i jeszcze raz taktyka modyfikowane w trakcie meczu

ustaw dosrodkowania z pola

Odnośnik do komentarza

Witam ! Mam problem z gra na wyjeździe o ile u siebie jeszcze gra mi jakoś wychodzi tak na wyjeździe to masakra normalnie nie wiem co robić zazwyczaj jest tak ze w pierwszych 10 min łapie ze dwie brameczki i po ptakach czasami się uda zremisować ale to już święto wiec prosiłbym o jakieś rady jak ustawić zespół na gre na wyjeździe gram takim ustawieniem

 

 

N

OPL OPŚ OPP

PŚ PŚ

 

OŚ OŚ OŚ OŚ

 

Próbowałem cofnąć linie obrony i zmienić nastawienie ale nic to nie daje .

I jeszcze jedno co robicie kiedy asystent podpowiada ze niechlujnie rozgrywamy piłkę i ze podania są nie dokładne

Odnośnik do komentarza

Taktyka którą opisałeś jest dość ofensywna, nic więc dziwnego, że u siebie wygrywasz, a na wyjeździe dostajesz. Może spróbuj zrobić typowy diament, tylko z dwoma OPŚ'ami ? Chodzi mi mniej więcej o coś takiego :

 

N

 

OPŚ OPŚ

 

PL PP

 

DPŚ

 

OL OŚ OŚ OP.

Odnośnik do komentarza
Witam ! Mam problem z gra na wyjeździe o ile u siebie jeszcze gra mi jakoś wychodzi tak na wyjeździe to masakra normalnie nie wiem co robić zazwyczaj jest tak ze w pierwszych 10 min łapie ze dwie brameczki i po ptakach czasami się uda zremisować ale to już święto wiec prosiłbym o jakieś rady jak ustawić zespół na gre na wyjeździe gram takim ustawieniem

 

 

N

OPL OPŚ OPP

PŚ PŚ

 

OŚ OŚ OŚ OŚ

 

Próbowałem cofnąć linie obrony i zmienić nastawienie ale nic to nie daje .

I jeszcze jedno co robicie kiedy asystent podpowiada ze niechlujnie rozgrywamy piłkę i ze podania są nie dokładne

zopacz czy na wyjezdzie czy zespół przeciwny gra krótko (skrócone boisko) ustaw wtedy tez boisko wąskie wolne tempo krótka piłka

i gre srodkiem oraz wyłancz puapki ofsajdowe po wtedy obrona zakeszcza sie w polu karnym wiec kdzie tu łapac ofsajda

Odnośnik do komentarza

Kurde przez pół sezonu szło mi dobrze i nagle trach...

Gram 4-4-2 z nastawieniem ofensywnym.

Wszyscy obrońcy mają ustawienia na defensywe i ograniczoną swobodę. Podania krótkie oraz wolne rozgrywanie piłki. Taktyka bardzo dobrze się sprawdzała, poza tym, że obrońcy wcale nie atakują tylko w ostatniej chwili wybijają na róg (w sumie to tracę małe bramek, ale jak to zmienić)?

Ogólnie zawsze utrzymywałem się przy piłce i krótkimi podaniami wychodziły mi ładne akcje, jednak teraz praktycznie ciągle siedzę na swojej połowie i odpieram ataki....co robić?

Odnośnik do komentarza
Kurde przez pół sezonu szło mi dobrze i nagle trach...

Gram 4-4-2 z nastawieniem ofensywnym.

Wszyscy obrońcy mają ustawienia na defensywe i ograniczoną swobodę. Podania krótkie oraz wolne rozgrywanie piłki. Taktyka bardzo dobrze się sprawdzała, poza tym, że obrońcy wcale nie atakują tylko w ostatniej chwili wybijają na róg (w sumie to tracę małe bramek, ale jak to zmienić)?

Ogólnie zawsze utrzymywałem się przy piłce i krótkimi podaniami wychodziły mi ładne akcje, jednak teraz praktycznie ciągle siedzę na swojej połowie i odpieram ataki....co robić?

podciągnij obrońcom mentalmośc na bardziej ofensywną i podania bezpośrednie

(FM to gra nasze poczynania w grze nie muszą byc logiczne w stosunku do prawdziwej piłki )

Odnośnik do komentarza

Ustaw z 3 najszybszych w przodzie, tak by mozna bylo skontrowac jak sie uda. Jednemu daj presja-czyli zeby blokowal wrzutke, boczni obr na krotki i dl slupek, chociaz mozna ich dac na krycie kogos bo maja zazwyczaj lepszy marking niz Ci z pola. I zamiast nich ustawic kogos na krotki i dl slupek. Srodkowi krycie- a nie krys wysokiego czy niskiego, bo to bez sensu. Miedzy wysokim a niskim z mala skocznoscia raczej roznicy nie ma. No i tyle, Ci co zostana ustaw back i powinno byc w miare ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Macie jakieś pomysły na skuteczną grę w defensywie? Gram Le Havre i na własnym stadionie gra wygląda w miarę. Ale na wyjazdach... Jak na razie w pięciu meczach cztery razy dostałem cztery a raz pięć bramek. I nie mam najmniejszego pojęcia co z tym zrobić...

 

Edit - no i szósta wtopa, w szóstym meczu na wyjeździe, tym razem z PSG, 1-4. Najlepsze jest to, że jestem na drugim miejscu pod względem zdobytych goli(18) i na pierwszym pod względem straconych(26!):>

Odnośnik do komentarza

Ogranicz środkowym obrońcom swobodę taktyczną, podania daj na "bezpośrednie", rajdy i rajdy z piłką na rzadko, prostopadłe podania wedle uznania, jeżeli są nieźli w kryciu i odbiorze, i grasz z rywalem, który ma dość wolnych napastników możesz dać krycie 1 na 1, jeżeli są dość wolni Twoi obrońcy lekko ich cofnij, możesz dać im wsparcie w postaci defensywnego pomocnika...

Odnośnik do komentarza
Ogranicz środkowym obrońcom swobodę taktyczną, podania daj na "bezpośrednie", rajdy i rajdy z piłką na rzadko, prostopadłe podania wedle uznania, jeżeli są nieźli w kryciu i odbiorze, i grasz z rywalem, który ma dość wolnych napastników możesz dać krycie 1 na 1, jeżeli są dość wolni Twoi obrońcy lekko ich cofnij, możesz dać im wsparcie w postaci defensywnego pomocnika...

 

Na takich ustawieniach(modyfikowanych podczas meczu)jadę cały czas :> Chodziło mi o jakieś bardziej skomplikowane(jeśli są oczywiście) sposoby na grę w defensywie...

 

Ogólnie ostatnio poprawa - wtopiłem tylko 2-1 z Auxerre :jupi:

 

I po zabawie, tym razem 6-1 z Nantes(ostatnie w tabeli). moi stoperzy nie reagują na piłki - leci mu taka centymetr od nogi, a ten zamiast ją chociażby wybić, nie robi nic. Chce ktoś kupić FM 2009?:>

Odnośnik do komentarza
moi stoperzy nie reagują na piłki - leci mu taka centymetr od nogi, a ten zamiast ją chociażby wybić, nie robi nic.

to jest bug, niestety ale pressing defensorów jest skopany. U mnie też zdarza się, że Cannavaro, Pepe czy David Luiz (bardzo dobrzy stoperzy) zachowują się w tak irracjonalny sposób. Choć ostatnio trochę mniej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...