Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

a jak sobie radzicie z pressingiem na nowej łatce bo ja juz nie moge patrzec na chodzenie obok przeciwnika zamiast odebrac mu pilke zenada ten pressing moze ktos ma jakies rozwiazanie

 

Nom tez mnei to wqrza, dopiero na mojej połowie ktoś sie ruszy i spróbuje odebrać piłke, CZASAMI jakiś srodkowy pomocnik ma przechwyt na połowie przeciwnika ale sporadycznie, Ja daje indywidualne ustawienia dla przeciwnika, bo machanie suwakiem od pressingu w lewo i prawo za wiele nie daje, a tak dam ostry odbiór, słabszą noge i pressing i jakos da sie żyć.

Odnośnik do komentarza
a jak sobie radzicie z pressingiem na nowej łatce bo ja juz nie moge patrzec na chodzenie obok przeciwnika zamiast odebrac mu pilke zenada ten pressing moze ktos ma jakies rozwiazanie

Polecenia indywidualne, ogólnie ustawienie pressingu na "zawsze" dla wszystkich pomocników sprawdza się świetnie i paraliżuje ataki kompa.

 

Co do napastników kilka bardzo ważnych zasad po pierwsze gramy co najmniej dwójką (więcej nie próbowałem) albo... nie używamy ich wcale. Napastnik grający jako jedyny na szpicy totalnie się nie sprawdza i to na 0.2 jak i na 0.3, dużo lepszym pomysłem jest zagranie systemem 4-6-0 w różnych kombinacjach. Co prawda gra 4-5-1 się sprawdza ale tylko przy dwójce środkowych pomocników (ustawieni albo na CM albo AM) ze strzałkami do przodu (wtedy bardzo elegancko wchodzą w pole karne i strzelają). Co do napastników bardzo ważne jest nauczenie ich trzech zagrań: wychodzenia na wolne pole (dużo więcej sytuacji), plasowanych strzałów i mijania bramkarza. Te dwa ostatnie pozwalają ograniczyć bicie piłki na pałę -> zdecydowane zwiększenie skuteczności. Dodatkowo mijanie bramkarza przydaje się przy... strzałach z dystansu. Nowy silnik pozwala mijać bramkarzy nawet na wysokości pola karnego, co zwykle kończy się ślicznym strzałem po ziemi i bramką tuż przy słupku. To takie kilka drobnych przemyśleń, z góry uprzedzam że gram w sposób ofensywny i nie wiem jak sprawdzają się te rozwiązania w bardziej defensywnych ustawieniach.

 

Mam też pytanie, a mianowicie na wersji 0.3 pojawił się problem z rzutami rożnymi, a dokładniej moi zawodnicy w ogóle nie słuchają poleceń indywidualnych tzn. słuchają tylko kiedy każe im pozostać na długim słupku, pozostali stoją sobie na środku pola karnego. To tylko moja przypadłość czy może macie jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam z tym problemu, wykonują polecenia aż miło. I faktycznie gra jednym napastnikiem, moja ulubiona, na łatce 9.3 się nie sprawdza, i chcąc nie chcąc przerzuciłem się na grę dwoma napastnikami i dobrze współpracują. Choć na 9.2 grając jednym napastnikiem zdobyłem (fakt że Chelsea niemniej jednak:P) wszystko, a w pierwszym sezonie mistrzostwo kraju i LM. Królem strzelców został pomocnik a napastnik królem asyst:P, to się Drogba zdziwił. Teraz ja mam pytania. Gram 4-4-2 z jednym ofensywnym pomocnikiem. Mimo że strzela on, powiedzmy dwie bramki w meczu, to jego ocena jest niższa niż 7.0. Jego średnia to 5.5 co nie jest rezultatem rzucającym na kolana. Kibice narzekają, zarząd też a ja nie wiem jak go ustawić. W grze gra dobrze, podaje, strzela. W moim mniemaniu zasługuje na wysoką ocenę, ale gra myśli inaczej. Morale spada i kibice narzekają. Jak to naprawić?

I drugie pytanie. Czy ustawienie zamiany pozycji dwóm napastnikom spowoduje, ze obrońcy przeciwnika się pogubią, czy też komputer szybciutko zmienia krycie i ustawienie, tak że w sumie nie ma to większego znaczenia?

Odnośnik do komentarza

Ofensywni pomocnicy zawsze dostaja jakieś dziwne niskie oceny, u mnie potrafili we dwóch wygrać mecz a i tak oceny nie szły do góry. Chodzi chyba o to że na tą pozycje dochodzi mało podań i mają niewiele z gry i stąd niskie oceny, spóbuj wycofać ich na CM, u mnie gry to nie zmieniło (strzelili tak jak strzelali wcześniej) a oceny poszly w górę. Ewetnalnie zobacz czy grasz skrzydałami i spróbuj to podmienić na: mieszane albo gre środkiem to też troszkę pomaga.

 

Co do zmiany pozycji u napastników, to bardziej zależy od taktyki jaką stosujesz i typu napastników jaki posiadasz. Jeżeli są podobni to można próbować zmiany, wtedy nie tyle obrońcy głupieją co przy różnych ustawieniach indywidualnych grają w troszkę inny sposób. Tutaj jest oczywiście sprawa czy taktyke układasz pod napastników... ale to wiesz sam najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Styx, gram skrzydłami, ale ofensywny pomocnik ma zadanie nie tyle co rozgrywać, co wspomagać atak i zwiększać siłę środka pomocy. Na MC wycofać nie mogę ze względów taktycznych. Napastników mam o podobnych charakterystykach więc ich zamieniam, ale nie widzę wielkich efektów. Nie licząc tego, że ten lepszy ma większe szanse na dostanie podania:P dzięki za rady, coś pomyślę

Witam ma ktoś jakiś ciekawy/skuteczny trening dla środkowych pomocników i skrzydłowych ?

poszukaj trening TUG'a lub wejdź na tą stronę, tam masz kilka treningów. Ewentualnie poszukaj tutaj na forum, w dodatkach

Odnośnik do komentarza
Polecenia indywidualne, ogólnie ustawienie pressingu na "zawsze" dla wszystkich pomocników sprawdza się świetnie i paraliżuje ataki kompa.

 

Co do napastników kilka bardzo ważnych zasad po pierwsze gramy co najmniej dwójką (więcej nie próbowałem) albo... nie używamy ich wcale. Napastnik grający jako jedyny na szpicy totalnie się nie sprawdza i to na 0.2 jak i na 0.3, dużo lepszym pomysłem jest zagranie systemem 4-6-0 w różnych kombinacjach. Co prawda gra 4-5-1 się sprawdza ale tylko przy dwójce środkowych pomocników (ustawieni albo na CM albo AM) ze strzałkami do przodu (wtedy bardzo elegancko wchodzą w pole karne i strzelają). [ciach..]

 

 

Cieawe gram jednym napastnikiem i jednym OPŚ-em i wyniki mam świetne (Cardiff średniak z 2 ligi po 5 sezonach został wicemistrzem i zdobył puchar UEFA) tak więc nie foruj wyników tak jednoznacznie ;-)

Odnośnik do komentarza

Dość mocno irytuje mnie mały pressing jaki wywierają moi defensorzy na rywali w moim polu karnym. Czasem dzieją się tam cuda, a mam bardzo dobrych obrońców. W poleceniach indywidualnych mają odbiór mieszany, a w przedmeczowych poleceniach na napastników rywali zawsze daję odbiór agresywny, pressing zawsze i wymuszam słabszą nogę. Od kiedy pamiętam zawsze takie polecenia stosowałem i efekt był bardzo dobry, a teraz nie bardzo.

I tu pytanie do stosujących ostry odbiór u stoperów w poleceniach indywidualnych. Czy nie łapiecie za dużo żółtych i czerwonych kartek oraz karnych. Zagrałem w takiej konfiguracji kilka meczów i widocznej poprawy w pressingu defensorów nie widać, ale łapią więcej kartek.

Czy tylko ja mam takie wrażenie?

Odnośnik do komentarza

Eddie69, u mnie zawsze środkowi obrońcy mają agresywny odbiór a ilość żółtych kartek i czerwonych kartek jest w normie, granie przy przeciwniku na 3/4 i pressing jest całkiem przyzwoity. W dobrym klubie (Chelsea) miałem najmniej straconych bramek i najmniej złapanych kartoników. W słabszej drużynie (Sheffield Utd) jestem w pierwszej piątce jeśli chodzi o stratę bramek, kartki też przyzwoicie. Więc u mnie nie ma takiego problemu. Z tym, że ogólnie gram odbiorem zwykłym, tylko dwójka DC i DMC mają odbiór agresywny. Ja częściej stosuje w poleceniach przedmeczowych raczej ścisłe krycie, pressing i agresywny odbiór do pomocników niż do napastników, faule wtedy popełniane są w środku boiska, przez co mniej jest kartek, a to całkiem skutecznie odcina napastników od podań

 

Charton, ja ustawiam im mentalność na 3/4, odbiór normalny, swoboda troszkę ponad przeciętną, rajdy z piłką w normie, bez piłki max, do tego dośrodkowania z pola i gra bezpośrednimi podaniami. U mnie sprawdza się dobrze, choć raczej osobiście preferuje bardziej defensywne ustawienie bocznych obrońców, wychodząc z założenia że od ataku są pomocnicy, boczni obrońcy mają być dla nich tylko zabezpieczeniem. Więc nie oczekuję od nich dobrej ofensywnej gry.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie. Jakie ustawienia indywidualne dajecie bocznym obrońcą, boja już nie mam do nich siły. Biegają bezczynnie po tym boisku i nic nie robią.

 

Polecenia zależą od tego czego wymagasz od bocznych obrońców, jeśli możesz to sprecyzuj.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie. Jakie ustawienia indywidualne dajecie bocznym obrońcą, boja już nie mam do nich siły. Biegają bezczynnie po tym boisku i nic nie robią.

 

Polecenia zależą od tego czego wymagasz od bocznych obrońców, jeśli możesz to sprecyzuj.

 

Chcę żeby włączyli się do akcji ofensywnych kiedy zespół jest przy piłce ,a gdy ją traci niech wracają na swoje miejsca i bronią.

Odnośnik do komentarza
Chcę żeby włączyli się do akcji ofensywnych kiedy zespół jest przy piłce ,a gdy ją traci niech wracają na swoje miejsca i bronią.

 

No to ustawienia które zaproponował Nesete powinny być dobre z tym, że ja nie szaleję tak z mentalnością, zazwyczaj ustawiam jedno pole w prawo od normalnego. Również nie daję im zbyt dużej swobody taktycznej. Zwykle wolę im ją odrobinę ograniczyć. No i oczywiście dośrodkowania z pola. Możesz jeszcze im ustawić indywidualne krycie skrzydłowych drużyny przeciwnej jeśli masz z nimi duże kłopoty.

Odnośnik do komentarza

Gra stoperów to jakieś totalne nieporozumienie. Niezależnie od poleceń (indywidualnych i na przeciwników) w polu karnym zachowują się jakby się naćpali, nie widać pressingu, pałętają się jakby nie wiedzieli na czym polega ich zadanie. To co zrobili w ostatnim meczu przechodzi ludzkie pojęcie. Przeciwnik dośrodkował piłkę po ziemi na 5 metr, przeturlała się obok moich 4 obrońców, którzy nawet nie ruszyli się do niej i pozwolili aby rywal wbił bez żadnego problemu ją do bramki.

I takie kwiatki są prawie w każdym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza
Gra stoperów to jakieś totalne nieporozumienie. Niezależnie od poleceń (indywidualnych i na przeciwników) w polu karnym zachowują się jakby się naćpali, nie widać pressingu, pałętają się jakby nie wiedzieli na czym polega ich zadanie. To co zrobili w ostatnim meczu przechodzi ludzkie pojęcie. Przeciwnik dośrodkował piłkę po ziemi na 5 metr, przeturlała się obok moich 4 obrońców, którzy nawet nie ruszyli się do niej i pozwolili aby rywal wbił bez żadnego problemu ją do bramki.

I takie kwiatki są prawie w każdym spotkaniu.

 

Dokładnie mam to samo. Chociaż "niechcący" nieco zniwelowałem ten "proceder"(bug?) poprzez zastosowanie tego, co większość graczy odradza, a mianowicie zwiększyłem swobodę taktyczną obrońcom na +/- 1 pkt od środka-przez co moi obrońcy zaczęli grać jakby bliżej przeciwnika i nieco skuteczniej odbierać mu piłkę.Zdarzają się jednak niekontrolowane wyjścia OŚ do przodu dzięki czemu w momencie straty piłki tworzy się dziura na środku obrony...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...