Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, przetestowałem moją taktykę, którą opisałem w tym poście w Paris Saint - Germain. Zdecydowałem się na ten zespół, głównie ze względu na mocne skrzydła i świetnie grającego głową Hoarau. Największą wadą w stosunku do taktyki są dwaj OPŚ'e, którzy zwyczajnie nie pasują do moich założeń, ale uznałem, że trzeba ją przetestować w jakimś zespole, który nie koniecznie spełnia wszystkie warunki taksy, bo tak naprawdę niewiele jest zespołów, które na starcie je spełniają. Zdaniem mediów sezon ukończę na 11 lokacie.

 

Tak wyglądał skład podstawowy, którym miał być rozegrany cały sezon.

 

http://img2.vpx.pl/up/20090204/psg_test_1.jpg

 

Na tym screenie również widać oceny jakie uzyskali poszczególni zawodnicy, i ilość strzelonych bramek. Wnioski są proste, obrona spisywała się znakomicie, zaś najbardziej nawalili OPŚ'e, co jasno daje do zrozumienia, że źle wybrałem osoby na tą pozycje. Szczególnie Luyindula, ktory miał fatalny sezon. Gdybym to ja prowadził zespół z całą pewnością sprowadziłbym kogoś na tą pozycję, ale celowo tego nie robiłem.

Najwięcej bramek jak widać strzelił Hoarau, tuż za nim uplasował się Camara, jakoże to OŚ najpewniej zdobył je z SFG.

 

http://img2.vpx.pl/up/20090204/psg_test_2.jpg

 

Na powyższym screenie widać statystyki. Zdecydowanym królem asyst jest Rothen (skrzydłowy) na drugim miejscu boczny obrońca Ceara. To cieszy, bo to znaczy, że zamysł gry jaki zaplanowałem w dziedzinie gry skrzydłami wypalił (wrzuta z linii końcowej na snajpera). Na trzecim miejscu uplasował się Sessegnon, czyli OPŚ. Również i w tej dziedzinie nawalił Luyindala, który miał tylko 4 asysty, a oczekiwałbym od niego przynajmniej 8.

 

http://img2.vpx.pl/up/20090204/psg_test_3.jpg

 

Tabela. Prognoza na 11 miejsce, zająłem (a właściwie mój asystent zajął) 6 miejsce. Nieźle, choć mogłoby być lepiej.

 

http://img2.vpx.pl/up/20090204/psg_test_4.jpg

 

Tak wyglądają statystki drużynowe. Indywidualnym nie robię screena, gdyż tylko Makelele byłby na nich widoczny, z 81% skutecznością podań.

 

 

 

A tak wygląda terminarz :

http://img2.vpx.pl/up/20090204/psg_test_5.jpg część pierwsza

http://img2.vpx.pl/up/20090204/psg_test_6.jpg część druga

 

 

 

Prócz tego PSG wygrało Puchar Francji. Prócz tego zostałem wbrany drugim najlepszym menadżerem sezonu, w drużynie gwiazd sezonu byli Hoarau, Rothen i Camara a w jedenastce sezonu ci sami zawodnicy.

 

 

 

Nie mnie wyciągać ogólne wnioski, myślę, że każdy jest w stanie je wyciągnąć na podstawie tego, co zamieściłem.

 

 

Niedługo może przetestuję tą taktykę w jeszcze jakimś klubie, tym razem postaram się, by nie było w nim Luyindali ; p...

Odnośnik do komentarza
1. IMO zaczynając początkiem czerwca sprowadzisz ich 01 lipca

 

3. 4-5 zawodników potrafi zmienić opinię asystenta z bardzo zgranego składu na "odpowiedni poziom zgrania" lub "dobre zrozumienie na boisku".

Troche to nie tak.

1. w realnym swiecie T zakupil ich podczas okienka. Z wiadomych przyczyn mamy ich wszystkich przy rozpoczynaniu nowego sezonu.

Wiec jezeli rozpoczynam 1go czerwca tych 4-5 jest w klubie od godziny, sa dziewicami?

Liczy sie data rozpoczecia kontraktu?

Czy maszyna dziala po prostacku tzn jak jest to jest, jest w skladzie - jest zgrany.

 

2. Tych 4-5 zawodnikow to wlasnie ci z 1go pytania. Jezeli kupie nastepnych, niewiem 2, znaczyc to bedzie 6-7 transferow? Dzieki

Odnośnik do komentarza
czy ktos moze mi powiedziec jak sprawdzic zgranie zespolu ( fm 2009 ) i czy wog. jest to mozliwe

 

W rozmowach z asystentem pytanie o rozmowy motywacyjne (taka mała zmyłka;-)) na górze masz napisane jak bardzo zgrany jest zespół i jakie jest morale

 

1. IMO zaczynając początkiem czerwca sprowadzisz ich 01 lipca

 

3. 4-5 zawodników potrafi zmienić opinię asystenta z bardzo zgranego składu na "odpowiedni poziom zgrania" lub "dobre zrozumienie na boisku".

Troche to nie tak.

1. w realnym swiecie T zakupil ich podczas okienka. Z wiadomych przyczyn mamy ich wszystkich przy rozpoczynaniu nowego sezonu.

Wiec jezeli rozpoczynam 1go czerwca tych 4-5 jest w klubie od godziny, sa dziewicami?

Liczy sie data rozpoczecia kontraktu?

Czy maszyna dziala po prostacku tzn jak jest to jest, jest w skladzie - jest zgrany.

 

2. Tych 4-5 zawodnikow to wlasnie ci z 1go pytania. Jezeli kupie nastepnych, niewiem 2, znaczyc to bedzie 6-7 transferow? Dzieki

 

 

ad. 1 jeśli rozpoczniesz sezon wcześniej będziesz miał ich wcześniej więc będą się szybciej zgrywali tyle że IMO to jest takie małe oszustwo

Ad. 2 nie wiem

ad. 3 Ja co sezon wymieniam ok 5 podstawowych zawodników ale ja zaczynam klubem z Championship więc po awansie do Ekstraklasy muszę sporo zmienić a potem w raz z sukcesami i coraz większą kasą kupuje coraz lepszych ludzi. IMO nie ma jasnej recepty ilu zmienić będą tacy którzy grają składem stałym a będą i tacy którzy jak ja dokonują wielu zmian

W Fm 2009 w końcu można bez problemu sprzedać praktycznie każdego piłkarza i ja z tego chętnie korzystam

Odnośnik do komentarza

Przeprowadziłem kolejny test opisanej tutaj taktyki.

 

Tym razem udałem się na roczny urlop w Catanii, drużyny z Serie A. Uznałem, że to dobry zespół, ze względu na wysokiego, dobrze grającego głową napastnika. Słabe za to są skrzydła. Obrona wygląda nienajgorzej, podobnie jak OPŚ'e i DPŚ. Celowo nie przeprowadzałem żadnych transferów.

 

Prognoza tej drużyny na sezon to 20 miejsce, czyli niemal pewny spadek.

 

Tak wyglądał skład

 

http://img2.vpx.pl/up/20090205/ctn_1.jpg

 

 

Jak widać paradoksalnie potencjalnie najmocniejszy punkt zespołu spisał się najgorzej. Napastnik skończył z notą 6.47, ale swoje zadanie spełnił, miał najwięcej bramek w zespole. Od Spinesiego gorzej spisał się tylko Dica. Obrona spisywała się rewelacyjnie, podobnie jak defensywny pomocnik. Cała defensywa była najmocniejszą stroną zespołu.

 

 

Teraz statystyki zespołu :

http://img2.vpx.pl/up/20090205/ctn_2.jpg

 

Najwięcej asyst mieli zdecydowanie skrzydłowi. To dobrze, bo chciałem by wiele akcji wyglądało tak, że piłka na skrzydło-dośrodkowanie na napastnika i po ilości asyst i bramek strzelonych przez napastnika można sądzić, że to się udało.

 

Tak wygląda tabela :

 

http://img2.vpx.pl/up/20090205/ctn_3.jpg

 

Prognoza przypomnę była na ostatnie, 20 miejsce. Catania ukończyła ten sezon na miejscu 13. Wynik moim zdaniem dobry.

Zespół odpadł w pierwszej rundzie pucharu Włoch, po nadzianiu się na AS Romę.

 

Tak wygląda historia pozycji w sezonie :

 

http://img2.vpx.pl/up/20090205/ctn_4.jpg

 

Jak widać większość czasu Catania utrzymywała się w okolicach właśnie 13 miejsca.

 

Teraz terminarz :

http://img2.vpx.pl/up/20090205/ctn_5.jpg

 

 

 

Podsumowując Catanii poszło zdecydowanie lepiej, niż prognozowano, miała być 20 lokata i spadek, spadku udało się uniknąć, a Catania zajęła miejsce w środkowej strefie tabeli, 13. Sugerując się oceną najbardziej nawalił napastnik i Dica, ale sugerując się innymi statystykami, Spinesi miał najwięcej bramek, zaś Dica był na drugim miejscu. Z kolei pierwsze dwa miejsca w asystach mieli skrzydłowi, ale tuż za nimi uplasował się Dica. Wnioskować można, że ogólnie cały zespół (jak na spadkowicza) spisał się dobrze.

 

Być może przeprowadzę jeszcze jakieś testy.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie odnosnie ustawienia srodkowego pomocnika. Ustawilem zespol pod skrzydlowych i wlasnie akcje przeprowadzane oboma skrzydlami mam ustawione w poleceniach druzynowych. Chcialbym jednak by moj srodkowy pomocnik sie do tego nie stosowal i zagrywal duzo prostopadlych pilek. Czy same bezposrednie podania wystarcza? Czy moze dac mu duzo swobody taktycznej zeby ignorowal gre skrzydlami? Ale wtedy rownie dobrze moze ignorowac bezposrednie podania. Macie jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie i z gory przepraszam jesli ktos juz je zadal na jednej z 35 poprzednich stron.

 

 

czy ktos moglby zarzucic jakimis senswnymi ustawieniami przy rzutach roznych? Ustawiam najlepeij glowkujacych aby atakowali pierwszy i drugi slupek. napastnik prubuje 'flick on' tzn stoi na pierwszym slupku.

 

Jakos mam niska skutecznosc ze stalych fragmentow.

Odnośnik do komentarza
Witam, mam pytanie i z gory przepraszam jesli ktos juz je zadal na jednej z 35 poprzednich stron.

 

 

czy ktos moglby zarzucic jakimis senswnymi ustawieniami przy rzutach roznych? Ustawiam najlepeij glowkujacych aby atakowali pierwszy i drugi slupek. napastnik prubuje 'flick on' tzn stoi na pierwszym slupku.

 

Jakos mam niska skutecznosc ze stalych fragmentow.

Ustaw najlepszego na "atakuj bramkarza", jednego na krótki słupek i jednego żeby stał przy długim, a piłkę centruj w pole bramkowe. Pamiętaj żeby z prawej strony wrzucał lewonożny a z lewej prawonożny. Skuteczność tego jest piorunująca, parę postów wyżej jest test taksy Hawkeye'a gdzie środkowy obrońca ma ponad 10 bramek na sezon. Wiem bo sam ją również testowałem

Odnośnik do komentarza

Wlasnie zremisowalem u siebie z Polonia Bytom 1 - 1.

Gram Wisla, wiec mialem lekkow ygrac. Przez caly mecz oddalem 4 strzaly na bramke przy...10 Polonii.

Niech mi ktos k..wa wytlumaczy po co jest suwak odpowiedzialny za nastawienie zespolu. Ustawilem 8/10 na ofensywe a oni przez 40 minut drugiej polowy nie zrobili akcjii!!!

 

To jest jakis zart?

 

Dzięki za opinię, w dotychczasowych silnych/średnio-silnych zespołach w jakich grałem tą taktyką szło dobrze, spróbuję może dać ją na urlop do jakiejś słabszej drużyny, z jakiejś słabszej ligi, i wrzucę wyniki na forum.

przeczytalem opis twojej taktyki, tez jej uzywam w fm09 choc mysle ze w 08 lepiej sie psisywala.

 

Moglbys zarzucic screeny lub opis z ustawieniami indywidualnymi?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy wiecie ale na stronie centrumfm.pl jest nowa taksa kita;]

 

Mała pomyłka w adresie :) centrumfm.org

 

Ale rzeczywiście dnia wczorajszego na Centrum FM pojawiła się najnowsza taktyka Kita070 do FM 2009! Jeden z najlepszych taktyków w naszym kraju, którego ustawienia w FM08 biły rekordy popularności, opublikował najnowsze ustawienie, wraz z dokładną analizą i prezentacją wyników. Zapraszamy.

 

Kit070 FM09 Tactic na Centrum FM

Odnośnik do komentarza
Testowanie taktyki na urlopie nie ma sensu.

ma sens jeśli nie zwracasz uwagi na wyniki tylko statystyki. Jeśli wykonasz 5-7 testów w których twoje zespoły (odpowiednio dobrane) mają regularnie najmniej traconych bramek to chyba nie powiesz mi że nie mogę wyciągnąć sensownych wniosków. To znacznie szybszy sposób by się czegoś dowiedzieć o taktyce.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś wie czy szerokość gry to wartość stała czy w stosunku do boiska (czyli że jeżeli gram np. na środku suwaka to szerokość wynosi zawsze np. 70 metrów czy też na małym boisku wynosi 60 a na dużym 80 metrów) ? I czy to samo tyczy się pressingu bo o ile dobrze rozumiem oznacza on jak wcześnie czyli jak wysoko wyjdzie zawodnik do przeciwnika, czyli że na dużym boisku wyjdzie do niego znacznie wcześniej niż na małym... i czy podań też to dotyczy czyli że zawsze powinienem zmieniać przed meczem trochę ich długość w zależności od boiska czy też są one liczone w stosunku do boiska i nie trzeba nic majstrować na różnych boiskach?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...