Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, mam podobny problem co większość z Was tu piszących.

Gram Hofenheim'em w bundeslidze, pierwszy sezon. klub miał "próbować bronić się od spadku" ale dzięki nawet niezłemu budżetowi (pozniej nawet hopp dorzucił mi jeszcze 3 bańki na transfery) obkupiłem nsie w pilłkarzach (zaraz podam Wam tez jakie udane transfery zrobiłem) no i zaczęło się pięknie.3:1 na wyjezdzie z dortmundem, 3:1 z HSV, pare pomniejszych zwycięst i po 7 czy 8 kolejkach byłem na 6 miejscu. no i właśnie. Od tego momentu przysłowiowa -dupa w krzakach. Nagle cała drużyna gra kiepsko, dosatje baty z drużynami prawie na końcu tabeli. męczy zwyciestwo z cottbus, które nie ma jeszcze żadnego punktu, a przedewszystkim napastnicy jakby zapomnieli do czego służą nogi. Nie wiem. czy taktyka jest na patre spotkań, a pozniej komputer sobie wszystko rozpracowuje? Znacie jakiś sposób żeby temu zaradzić? Gram ustawieniem 4-4-2. Podania skrzydłami, dość szeroka gra. Mam dość wolnych obrońców, więc gram cofniętą linią obrony z agresywnym odbiorem. Mam jednego DM (Salihovic, Eduardo Costa- śćiągniety z wolnego tranferu lub Luiz Gustavo - 21 lat, kupiony za 800 tys. funtów, teraz zgłaszją sie po niego już większe kluby) DP gra bardziej defensywnie, z agresywnym odbiorem, ale takze z podaniami prostopadłymi. Drugi w pomocy to OP tutaj zazwyczaj Pablo Cantero (kupiony z san martin za 275 tys. funt.) ma dość wysokie statystyki podań, gry zespołowej i kreatywności. na bokach gram Carlosem Edurado i Chinedu Obasi- obaj byli w klubie. Gram raczej szerokim stylem gry, podaniami ze skrzydeł, gdzie skrzydłowi mają wrzucać z końcowej linii. NA skrzydałch obrony mam Manueala Ruz'a za 800 tys. funtów i Damiana Gimeneza za 400 tys. funtów) oboje grają ścisłym kryciem (w przypadku gdy przeciwnik też gra skrzydłwymi) i agresywnym odbiorem piłki. Gra przy prz4eciwniki od własnej połowy. Reszta prócz obrońców gra przy przeicwniki na całym boisku. W napadzie mam Sebastiana Abreu którego ściągnąłem z wolnego (dobrze gra głową a o to chodzi w takim stylu gry) i Ibisevicem, bądz Demba Ba, którzy są szybcy. No i chłopaki takim ustaiwnieem grali pięknie, a teraz to nie wiem o co chodzi. każda wrzuta choć mogłoby ich być 10 prawie nigdy nie kończy sie już golem. nie potrafią w ogóle przebić sie środkiem, choć czasem skracam szerokość gry i nie kaze grać skrzydłami. Macie jakieś porady?

Odnośnik do komentarza

http://rapidshare.com/files/184333264/tomek55.rar.html

Witam, powyżej podalem link do mojej taktyki. Chciałbym żebyście ją jak najszybciej przetestowali.

Obroncy srodkowi:

- Krycie, Odbior, Gra glowa, Podania, Gra z pierwszej pilki.

- Koncentracja, Decyzje, Przewidywanie, Wspolpraca.

- Skocznosc, Sila, Szybkosc.

Boczni obroncy:

- Krycie, Odbior, Podania, Gra z pierwszej pilki, Technika.

- Koncentracja, Przewidywanie, Wspolpraca, Gra bez pilki.

- Szybkosc, Wytrzymalosc, Przyspieszenie.

Srodkowi pomocnicy:

- Odbior, Gra glowa, Podania, Gra z pierwszej pilki,Technika.

- Koncentracja, Decyzje, Gra bez pilki, Przewidywanie, Wspolpraca.

- Skocznosc, Sila, Szybkosc, Wytrzymalosc

Skrzydlowi:

- Rzuty rozne, Dosrodkowania, Dribling, Wykonczenie akcji, Gra glowa, Podania,

Technika, Gra z pierwszej Pilki.

- Opanowanie, Decyzje, Przewidywanie, Gra bez pilki, Kreatywnosc, Blyskotliwosc,

Ustawianie sie.

- Skocznosc, Przyspieszenie, Zwinnosc, Rownowaga, Szybkosc, Wytrzymalosc.

Ofensywni pomocnicy:

- Drybling, Gra z pierwszej pilki, Strzaly z dystansu, Podania, Odbior, Technika.

- Przewidywanie, Koncentracja, Kreatywnosc, Blyskotliwosc, Gra bez pilki, Ustawianie sie,

Wspolpraca.

- Przyspieszenie, Zwinnosc, Rownowaga, Szybkosc.

Napastnicy:

- Drybling, Wykonczenie akcji, Gra z pierwszej pilki, Gra glowa, Podania, Technika.

- Przewidywanie, Opanowanie, Gra bez pilki, Ustawianie sie.

- Przyspieszenie, Skocznosc, Szybkosc, Rownowaga, Sila.

Odnośnik do komentarza

Ja gram Tottenhamem 2 sezon, w 1 sezonie polfinal Pucharu Ueffa niestety porazka z barcelona,a w lidze 5 miejsce, a w tym sezonie zaczelem wysmienicie przez 8-9 spotkan bylem 1 w tabeli, ale dopadl mnie kryzys w spotkaniach na wyjzdzie u siebie jestem mocny,ale na wyjzedzie 0;1 z boltonem, 3;0 z man utd, 0;0 ze stoke i remis 1;1 z newcastle ale teraz 2 zwyciestwa u siebie wiec moze to juz koniec slabszej gry, ale robie teraz tak ze jak strzele w pierwszej polowie 1-2 bramki to nei ma co atakowac przez to inny mecz zremisowalem bylo 2;0 przesunelem zawodnikow do ataku liczylem na jeszcze wiecej i skonczylo sie 2;2, jak strzlam bramki na wyjezdzie to proboje tego bronic.

U siebie 4-5-1 ( 4 obroncow 2 srodkowych pomocnikow, 2 skrzydlowych 1 ofensywny pomocnik i 1 napastnik, a na wyjezdzie 4-1-4-1(4 obroncow 1 defensywny pomocnik, 2 srodkowych i 2 na krzydlach i 1 napastnik)

dla obroncow daje strzalki w tyl.a dal skrzydlowych u siebie daje strzaleczki do przodu, ale obyslam plan B , jakbym nie wyszedl z kryzysu

Odnośnik do komentarza
Panowie i Panie ( o ile tak owe są w naszym gronie) trening taktyka to w miarę rozkliniłem, w 09 ale czy ktoś wymyślił skuteczny sposób ma rozgrywanie stałych fragmentów gry jak tak to dwa pytania, w jakim topicu można o tym pogadać i po drugie podzielcie się skutecznym pomysłami

 

podejrzyj sobie ustawienia rzuty rozne w taktyce benfica tweaked podajże,

najważniesze: dosrodkowanie w pole bramkowe, twój obrońca atakuje bramkarza, jeżeli ma grę głową 17-18, a dośrodkowujący rzuty rożne 14-15 to pada masa bramek

u mnie fazio strzelił tak 16 w sezonie a zastępujacy go sporadycznie Legrotaglie 4, generalnie średnio bramka co drugi mecz

dodatkowo niech "snajper" nabiega na krótki słupek, tez coś od czasu do czasu strzeli

rzuty wolne dośrodkowanie na głowę im bardziej rzut wolny jest wykonywany z boku boiska tym bardziej przypomnina to rzuty rożne im bardziej środka boiska tym bardziej zawodnik wykonujący jest skłonny do strzału bezpośrednio na bramke coby mu sie ustawić więc niech wykonuje je zawodnik o najwyższym wsp. rzuty wolne i tez czasami coś wpadnie

jedna uwaga to zrobić ustawienia i poczekać pare meczy, pierwszych kilkanaście rzutów rożnych może byc nieskutecznych (znaczy będą walić po poprzeczce albo tuz obok bramki) i niech stałe fragmenty wykonują w miarę ci sami zawodnicy

Odnośnik do komentarza

Witam, wszytsich.... potrzebuje pomocy panowie bo juz nie mam sil...

gram oberhausen w 2 lidze niemieckiej.... rozegralem juz 14 meczy ligowych i tylko 1 mecz wygralem na poczatku a reszte pod rzad przegralem i przegrywam nadal i to dosc wysoko.. juz niewiem co mam robic... co mecz probuje innej taktyki ale to nic nie daje.... zalamka totalna....

macie jaka wizje ??

Odnośnik do komentarza

Mam wizję. Jak co mecz zmieniasz taktykę, to nie dziwne, że non stop przegrywasz, piłkarze muszą się do nowej taktyki przyzwyczaić. Spróbuj ustawić jakąś wykorzystująca największe atuty Twojej drużyny, i co mecz jedynie koryguj polecenia, a nie zmieniaj całej taktyki od nowa.

Odnośnik do komentarza
Mam wizję. Jak co mecz zmieniasz taktykę, to nie dziwne, że non stop przegrywasz, piłkarze muszą się do nowej taktyki przyzwyczaić. Spróbuj ustawić jakąś wykorzystująca największe atuty Twojej drużyny, i co mecz jedynie koryguj polecenia, a nie zmieniaj całej taktyki od nowa.

 

 

oki to ustawie sobie taktyke 4-4-2 i bede naniej minimalnie cos kombinowal jak cos nie halo bedzie....

niom zobaczymy ...

Dzieki na pomoc ;)

Odnośnik do komentarza

Witam. Pytanko dotyczace utalentowanych mlodziakow. Podczas okienka transferowego udalo mi sie zdobyc kilku obiecujacych chlopakow.

Gites i malina (to nie nazwiska (-: ) tylko co z nimi zrobic?

Powinni grac w rezerwach i trenowac w klubie,

Czy raczej nabierac doswiadczenia i umiejetnosci w slabszej druzynie, ale jako podstawowy zawodnik 1go zespolu?

Odnośnik do komentarza
Witam. Pytanko dotyczace utalentowanych mlodziakow. Podczas okienka transferowego udalo mi sie zdobyc kilku obiecujacych chlopakow.

Gites i malina (to nie nazwiska (-: ) tylko co z nimi zrobic?

Powinni grac w rezerwach i trenowac w klubie,

Czy raczej nabierac doswiadczenia i umiejetnosci w slabszej druzynie, ale jako podstawowy zawodnik 1go zespolu?

 

Jestem zdecydowanie przeciwny wypożyczeniom. Gra w rezerwach, albo czasem w pierwszej drużynie nie jest taka zła. A przynajmniej wiem co trenują i jaka jest tego jakość. Zresztą czasem odnoszę wrażenie, że reżimy treningowe, to jedyne co mi się naprawdę udało w FM2009 :-)

Odnośnik do komentarza

Panowie jestem bliski zalamania nerwowego i coraz bardziej zaczynam uwazac ze ta gra jest ustawiona zgory, no ale nadal gram :(.

 

Chodzi o to ze koncze juz prawie sezon w 2 lidze niemieckiej i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z 2 zwyciestwami i 6 remisami a reszte to przegrane i to wysokie... mam 27 bramek zdobytych i 62 bramki stracone....

Jak juz remisuje to przewanie 3-3 albo i wyzej....

Mam ustawienie 4-4-2 atak z wysunietymi bocznymi pomocnikami i bocznymi obroncami.

 

Co kurcze mam zrobic zeby wkoncu wygrac jakis mecz, ciagle tylko przegrane...... Panowie pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Proponuje żebyś pokazał jakieś screeny z ustawieniami zespołu. Napisz w jaki sposób głównie tracisz bramki. Czy stwarzasz sobie jakieś sytuacje w meczu? Masz szybkich czy wolnych obrońców? Napisz coś więcej bo tak to nikt ci nic konkretnego nie pomoże

 

 

 

Wiec tak.... taktyke mam taka jak nizej.... Bramki trace roznie, albo bramkarz niezlapie, albo obronca zle wybije albo kontratak doslownie roznie... Podczas meczu niby mam caly czas przewage tzn tak mysle bo tego paska nadole z barwa moich strojow jest wiecej ale i tak przegrywam...

 

http://images33.fotosik.pl/448/eedd3d9e5eab517e.jpg

Edytowane przez Eddie69
Nie używamy tagów IMG
Odnośnik do komentarza

zaba84:

zmiejsz tempo i szerkośc na początku meczu

linia obrony bardziej do przodu

ja bym odpuścił gre na rozgrywającego a dał na odgrywającego

ustal schematy stałych fragmentów mieszane znaczy ze raz zagra tak drugi raz inaczej zespół nie wypracuje schematów

jeden ze środkowch pomocników powinien mieć zadanie defensywne

tyle na podstawie screenu

poza tym ustawienia indywidualne dla poszczegonych zawodników

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...