Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mentalność - 10 - dla wszystkich grajków ?

Nie, zespołowe. Indywidualne polecenia każdy zawodnik ma swoje.

Stosujesz polecenia indywidualne (głupie pytanie, każdy stosuje)?! Polecam system dwójkowy.

Ja nie stosuje ustawień indywidualnych w zakresie nastawienia i swobody, poza ustawieniami tych parametrów dla środkowych obrońców. Inne ustawienia indywidualne zmieniam w zależności od wybitnie niekorzystnych, lub wybitnie korzystnych atrybutów zawodników. Dla przykładu - wyłączam strzały z dystansu człowiekowi, który umie się tylko wślizgać, a nie potrafi prosto kopnąć piłki.

Odnośnik do komentarza

Jakie byście poradzili ustawienie dla Liverpoolu, gdzie mam dobrego kopacza na praktycznie każdą pozycję? Zastanawiałem się nad grą 1 napastnikiem, ale mam tam ich dużo w dodatku z umiejętnościami i nie chciałbym ich sprzedawać. No i do tego do Premier League, czyli 1 napastnik to tak by było 'niefajnie'... Jakieś 4-4-2 czy diament? Sam już nie wiem, proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Ja mam nastawienie na normal dla wszystkich, oraz linie defensywna wysuniętą na normal. I w 27 kolejkach straciłem 13 bramek (Juventus). Zresztą moim zdaniem ustawienia indywidualne są niepotrzebne, bo i tak każdy zawodnik gra tak jak lubi. Np. w ustawieniu 4-4-2 majac jednego defensywnego i jednego ofensywnego pomocnika z takimi samymi ustawieniami, ten ofensywny częściej zapuszcza się pod bramke rywali, częsciej strzela itp....

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Panowie mam ogromny problem z taktyką do mojego zespołu kombinuje staram się a jedyne co mi wychodzi: to to że klub ma mnie dość.

 

Naprawde probowałem już wiele sposobów pisałem posty modyfikowałem taktyki bawiłem sie wystememi proponowanymi przez graczy ich taktykami i własnymi i zawsze jakos kiepsko na tym wychodziłem :)

Wpadłem dzisiaj na pomysł postaram się wystawić moj save na forum możliwe, że ktoś da rade ustawić mój zespół i podzielić się tym ze mną, z góry proszę o pomoc - dla mnie to będzie czysta edukacja jako stawiającego pierwsze kroki fm-maniaka :)

 

Bardzo proszę o wyrozumiałość Panowie.

 

Gwarantuje, że save jest bez wirusów.

 

SAVE DO GRY

 

Moje podejście do sprawy nie jest zaciekawe wrecz jest lamerskie ale naprawde chce zobaczyć co robię źle.

Odnośnik do komentarza
Jakie byście poradzili ustawienie dla Liverpoolu, gdzie mam dobrego kopacza na praktycznie każdą pozycję? Zastanawiałem się nad grą 1 napastnikiem, ale mam tam ich dużo w dodatku z umiejętnościami i nie chciałbym ich sprzedawać. No i do tego do Premier League, czyli 1 napastnik to tak by było 'niefajnie'... Jakieś 4-4-2 czy diament? Sam już nie wiem, proszę o poradę.

 

Ja bym na Twoim miejscu nie rezygnował z ustawienia z jednym napastnikiem. Osobiście gram tak w Man City i przynosi to powodzenie, a - podobnie jak Ty - mam mocno obsadzoną każdą pozycję i kilku bardzo dobrych środkowych napastników (Huntelaar, Benjani, Jo, Caicedo). Gram taktyką 4-2-3-1, gdzie kluczową rolę odgrywają skrzydłowi oraz napastnik. Jego główne zadania to walka o piłkę w strefie obrony przeciwnika i odgrywanie, ale regularnie strzela bramki (choć nie jakąś oszałamiającą ich ilość) i to w ważnych meczach. Zauważyłem, że uwaga obrońców skupia się na skrzydłowych, a wtedy mój napadzior często decyduje o losach meczu. Ponadto, w moim ustawieniu ma on w każdym meczu sporą liczbę podań, dużo biega i zbiera wysokie oceny. W zależności od rozwoju sytuacji moje ustawienia dla niego się zmieniają. Jego działania są ściśle skorelowane z grą formacji pomocy, zwłaszcza OPŚ, który często wchodzi w pole karne w miejsce, z którego napastnik odciągnął obrońcę. Rajdy do przodu mój napastnik ma przeważnie ograniczone (pojawia się strzałka w dół), gdy wynik niekorzystny pozwalam na mieszane, rajdy z piłką zawsze na mieszane, nakazuję mu przetrzymywanie piłki, ma bezwzględny zakaz strzałów na bramkę z daleka, pressing ma na tym samym poziomie co OPŚ - o jeden lub dwa punkty mniejszy niż skrzydłowi, mocno ograniczoną swobodę gry, ale najwyższą mentalność w drużynie. Podania zawsze bezpośrednie, pozwalam na prostopadłe, absolutnie nie pozwalam na dośrodkowania (a jeśli już to z głębi pola). Generalnie chodzi o to, by nie schodził na skrzydła, lecz wiązał obronę w środku.

Skrzydłowi to u mnie panowie od zamieszania. Rozrywają obronę, dośrodkowują (z pozycji mieszanych lub z pod linii bocznej) na środek, dryblują, tańczą i śpiewają. Bardzo ważną rolę grają u mnie niezwykle ofensywnie usposobieni boczni obrońcy, którzy właściwie uczestniczą w każdym ataku i mają bardzo podobne zadania do skrzydłowych, oczywiście troszkę mniej swobody i prikaz co by uważali na tyły (wykonawcy to Marcelo, Garrido, Beletti i Zabaleta, więc jestem skazany na ofensywę). Często wypracowują przewagę w sposób tak piękny, że ręce składają się do oklasków. Ale też są to przeważnie najbardziej zmęczeni zawodnicy po meczu. Najwięcej bramek strzela u mnie OPŚ, nie tylko z daleka (przyczyna powszechnie znana...), ale i kończąc akcje skrzydłowych, bądź dobijając strzały kolegów. Dosłownie łza w oku kręci mi się, gdy widzę współpracę ofensywnego pomocnika z napastnikiem. Dużo wzajemnych podań, odegrań, pięknych i szybkich akcji, ech...

W środku podział jest prosty. Mam dwóch PŚ. Jeden stricte defensywny. Ten właściwie ma takie same ustawienia jak stoperzy, bo też głównym jego zadaniem jest odbiór piłki w środkowej strefie boiska. Drugi PŚ to rozgrywający. Wszystkie ustawienia zbalansowane, raczej wypośrodkowane. To klasyczne spoiwo pomiędzy formacjami defensywną i ofensywną. On asekuruje obronę, on podłącza się do ataków, wreszcie on rozdziela piłki. Ze słabszym przeciwnikiem ustawiam go jako rozgrywającego w ustawieniach drużynowych. Ale przeważnie i tak ma najwięcej podań kluczowych. Ach i podania ustawione na sam środek suwaka.

W mojej taktyce większość ustawień jest zindywidualizowana. Właściwie tylko odbiór cała drużyna stosuje taki sam, znaczy się ostry :)

 

Jak sobie wyobrażam Liverpool w tej taktyce? Przy składzie z realu: bramkarz to Reina, boczni obrońcy to Fabio Aurelio, Arbeloa, albo ten Włoch, bodaj Dossena, dobrych stoperów w The Reds zatrzęsienie, na PŚd Mascherano, PŚa Xabi Alosno albo Lucas, OPŚ Gerrard, skrzydła to Kuyt, Babbel, Keane, Riera a nawet Torres, bo Kuyt bardziej nadaje się w tym ustawieniu na NŚ.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ludzie, szczegolnie zoltodzioby FM09 - zacznijcie czytac poprzednie posty! wchodzicie na forum i chcielibyscie miec wszystko gotowe, wysilcie sie troche i poczytajcie troche a nie liczycie na posty - jesli ktos do czegos doszedl to na pewno nie tak krotka droga, myslenie nie boli a na pewno sie jeszcze czegos przy okazji nauczycie!

Odnośnik do komentarza

Witam.

Po raz pierwszy się udzielam na forum mimo iż w serie gram od czasów Amigi w Cm-a:)

Obecnie gram taką taksą [img=http://img228.imageshack.us/ - jest to taksa z FM 08 z pewnymi kosmetycznymi zmianami.Zwraca uwagę to iż 90% bramek strzelają napastnicy a czytając wcześniejsze posty gracze mają z tym problem.

Natomiast tak wyglądają moje wyniki(mecz z Ruchem i Śląskiem grałem w PE bez podstawowych graczy) screensl6.th.png

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Narazie zagralem 10 meczy taktyka M8_Pl i musze przyznac ze jestem pod wrazeniem:D 8 zwyciestw jeden remis i jedna porazka:D A zwyciestwa najczesciej 3-1, 4-1:D czasem do zera. A co mnie najbardziej dziwi moim najskuteczniejszym napastnikiem jest Manucho ktorego chcialem sie pozbyc;p daje go na srodek i ciagle napieprza bramki;p Na prawej mam Rooneya albo Berbatova a na lewej Teveza badz Balotelliego (kupilem ) i strzelaja gole az milo:D Zeby taktyka zaczela dzialac trzeba nia pograc kilka meczy bo nawet moj asystent po pierwszym ( wlasnie ten byl przegrany ) meczu mowil ze wiekszosc zawodnikow nie moze sie odnalesc w nowej taktyce;) Tak wiec trzeba im dac troche czasu na to ale ta taksa naprawde przynosi swiente wyniki goraco polecam:D

 

Jak bede mial troche czasu sprobuje ja "przerobic" na 4-4-2 bo wolalbym grac 4 pomocnikami - jak pisalem wczesniej zawsze na pomoc stawialem najwiekszy nacisk:)

 

Zauważyłem, że im dalej w sezon tym defensywa bardziej mi się... rozsypuje. Dlatego też myślę nad jej poprawą. Ilość akcji jest miażdżąca, ale obrona kuleje. Szczególnie długie piły od bramkarzy rywali. Cofanie obrony też niczego nie daje (mówię o poziomie conference), bo i tak napastnik najczęściej mija mojego zawodnika i wtedy jest dramat :)

 

W przyszłym tygodniu wrzucę wersję po poprawkach, zobaczymy na ile coś zaradzę ;)

 

Oczekując 9.02 testuję na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Mistrzostwo afryki po 6 zwycięstwach i bramki 14:1 a i ta jedna to samobój.

 

W eliminacjach było trzy zwycięstwa i 13 :2

 

Do WM najgorzej ,5 zwycięstw, jeden remis i 11:5

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie napisać o swoich spostrzeżeniach napiszę więc tu..

 

Klub: Hellas Werona

Taktyka: OŚ, OŚ, OŚ; WOL, WOP; PŚ, PŚ; NŚ NŚ NŚ, nastawienie ofensywne (jak ktoś wcześniej napisał: w tym FMie nie ma się co bronić), podania bezpośrednie, kier. ataku mixed.

 

Wyniki mogą być ale wqrzają mnie (pomijając upierdliwe bomby z dystansu i podania bramkarzy):

 

- rozwiązania boiskowe moich grajków są conajmniej niezrozumiałe, np. rzadko kiedy napastnik wbiega z piłką w pole karne decydujac się na strzały z 30 metrów ;o albo skrzydłowy zamiast wrzutki podaje do tyłu przed pole karne, piłkarze podejmują decyzje głupie niezależnie od ustawień,

- dziwi mnie awersja piłkarzy do grania piłek na wolne pole, na dobieg,

- statystyki piłkarzy są po nie wiem co: moi napastnicy którzy są szybsi nie potrafią obiec wolniejszych obrońców, to samo się tyczy gry głową skoczności itp.

- gram ofensywnie 3 napastnikami i rzadko kiedy strzelam więcej niż 1 bramkę, oceny napadu oscylują zazwyczaj koło 5,5 do 6,0 ;o W meczu mam 3 celne strzały i po około naście niecelnych ;/

- słuchając opini asystenta musiałbym mieć możliwość grania 14 zawodnikami żeby zniwelować odstępy pomiędzy formacjami ;/

Odnośnik do komentarza

Zaprzeczenie nr 1. Odległości między formacjami nie są bugiem. w FM 09 ustawiająć obronę max na defensywe i atak max na ofensywę nie da się ugrać czegokolwiek. Mi jakoś asystent nie truje, że luki między formacjami mam. Wszystko można bardzo ładnie rozłożyć.

 

Zaprzeczenie nr 2. Zaniżone oceny napastników też nie są bugiem. Jeżeli napastnik ma piłkę 3 razy przy nodze w całym meczu to wg jakiej logiki ma mieć ocene np. 8? Zmniejszy się odległość między pomocą a atakiem, oceny same skoczą do góry. Dla przykładu - w ostatnich czterech meczach ŻADEN mój napastnik nie miał oceny poniżej 7. A gram taktyką z dwoma napastnikami.

 

Teraz odpowiedzi na Twoje zażalenia.

1. Strzały z dystansu napastników - wyłącz napastnikom strzały z dystansu, włącz rajdy z piłką, dużą swobodę taktyczną i ewentualnie wolny elektron. Tym sposobem Martins, który wcześniej strzelał z dystansu, kiedy tylko miał piłkę nie strzela z dystansu prawie wcale, a jak już to robi to trafia w bramkę

2. Granie na wolne pole - włącz podania bezpośrednie, ewentualnie napastnika ustaw na odgrywającego, i w ustawieniach zespołowych podania na dobieg dla odgrywającego. Też u mnie działa.

Odnośnik do komentarza

Idealnie w FM 09 sprawdza się taksa 32 stworzona przez kita 70 dla potrzeb FM 08.

Gram Milanem i efekty są piorunujące po 1 sezonie: scudetto, coppa italia a także puchar uefa. Te sukcesy bez znaczących wzmocnień. Ktoś mi zarzuci, że osiągnięte wyniki to pochodna gry silną drużyną, ale jak się łatwo gra Milanami, Barcelonami, MAN U. każdy ma szansę się przekonać osobiście.

Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie zawodników do danej pozycji, w tym FM znaczącą wzrosło znaczenie środkowych ofensywnych pomocników. Ich wysokie umiejętności oraz dyspozycja dnia to klucz do sukcesu.

 

taksa do pobrania:

http://www.centrumfm.org/taktyki.php?goto=pokaz&id=3

Odnośnik do komentarza

gralem ta taksa caly sezon arsenalem i mialem problemy ze skutecznoscia. najlepszym strzelcem byl Vela ktory zdobyl 13 bramek.. sezon skonczylem na 3 miejscu.. defensywa bez zarzutu.. 20 bramek straconych w lidze.

 

zapomnialem dodac, ze Vela gral na pozycji opś z lewej strony

 

sytuacji bylo duzo ale nieskutecznosc napastnikow byla wrecz straszna

mam huntelaara z adebayorem na zmiane

Odnośnik do komentarza

@ abcde

tak ja rozumiem wszystko.. ale nie mozna sie zgrywac caly sezon.. szczegolnie ze zawodnicy tacy jak adebayor, rosicky czy fabregas nie graja ze soba od wczoraj. Poza tym wszystkim jest roznica w stosowaniu tej taktyki w fm08 a fm09. W poprzedniej wersji gry testowalem ta taktyke nie tylko w arsenalu (4 sezony) ale takze w man city (3 sezony) i atletico madryt (5 sezonow) i wyniki juz w pierwszym sezonie byly wysmienite.. w fm09 nie ma tak latwo.. albo ja cos zle robie :P

a tak w ogole to po zaimportowaniu tej taksy nie mialem ustawien indywidualnych, zostaly zaimportowane tylko ustawienai druzynowe.. reszte musialem sam ustawiac otwierajac fm08 w drugim oknie :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Chciałem przedstawić Wam moją taktykę którą tworzyłem ponad sezon. Grając Bayernem w pierwszym sezonie byłem załamany :/ Ledwo zająłem 5 miejsce. Szukając po internecie rozwiązania mojego problemu natknąłem się na narzędzie TT&F Wizard. Pewnie nikomu nie trzeba mówić że jest to część poradnika przygotowanego przez WWfan i Milie'go. Idąc dalej w moich poszukiwaniach i korzystając z owego narzędzia udało mi się stworzyć taktykę spełniającą moje oczekiwania.

Ustawienie wygląda tak:

http://img166.imageshack.us/my.php?image=ustawienieox2.jpg

Polecenia indywidualne ustawiłem zgodznie z TT&F Wizard.

Możecie spytać dlaczego 3-4-3 przecież to jest troche ofensywne. Ale zainspirowała mnie Bundesliga i zespół

1899 Hoffenheim Oni właśnie grają takim ustawienie i prosze jakie są tego efekty.

U mnie podobnie się to sprawuje :)

http://img50.imageshack.us/my.php?image=wynikiforumvd2.jpg

Więc od początku. Z moich obserwacji najważniejszymi zawodnikami są dwaj środkowi pomocnicy.

Ten po prawej stronie grający bardziej defensywnie musi mieć dobry odbiór i ustawianie się oraz przewidywanie, jest on odpowiedzialny za rozbijanie ataków. Z koleji prawy środkowy jest to koleś kreujący naszą grę ofensywną. Podania, drybling, kreatywność, błyskotliwość to atrybuty które są pomocne w doborze tego grajka.

Gram tą taktyką od początku drugiego sezonu i efekty są pokazane u góry.

Czytałem że wielu użytkowników ma problemy ze skutecznością napastników, w tej taktyce jak narazie tego nie widze:)

http://img131.imageshack.us/my.php?image=bramkitj6.jpg

Teraz całe sedno sprawy. Dwóch skrajnych napastników możemy dać im rajdy na minimum żeby strzałki mieli do tyłu co spowoduje że zagęścimy środek pola przez co przeciwnik będzie miał problemy z utrzymaniem piłki .

Możemy też dać prawego środkowego jako rozgrywającego i grę na niego co przy mocnym przeciwniku może mieć kluczowe znaczenie.

 

Oto link do taktyki:

http://rapidshare.com/files/173603596/4-3-..._2010_.tac.html

 

Mam nadzieję że opis jest czytelny i jasny w razie jakiś pytań proszę pisac. I jak ktoś pobierze i zagra niech się podzieli opinią. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...