Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2009


MarioWO(L)F

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma Radović wspólnego z Czarnogórą? Ma paszport? Bośni też? Nie wydaje mi się.

 

To bardzo źle Ci się wydaje. Urodził się w Bośni, grał w młodzieżówce Serbii i Czarnogóry i jak każdy piłkarz z tego kraju może wybrać w której reprezentacji chce występować. I na 99% od przyszłego roku będzie reprezentował Czarnogórę.

To że się urodził w, jak to mówisz, Bośni nic nie znaczy. Jest z serbskiej rodziny, a urodził się w ówczesnej Jugosławii. Do bycia Bośniakiem długa droga.

Dawanie mu paszportu Czarnogóry też jest na wyrost, bo nie ma z tym krajem nic wspólnego. To tak jakbyś po rozpadzie ZSRR wszystkim jej piłkarzom dał paszporty wszystkich nowych republik (a zgodnie z FIFA można było sobie wybrać reprezentację).

Jak dostanie paszport i zagra to można mu dodać, nic do przodu.

Odnośnik do komentarza
Myślimy dokładnie o tym samym :) .

 

To może jeszcze wyrazisz swoją opinię na teamt pozycji Szałacha - w końcu u Urbana grał na lewym skrzydle, wcześniej u Wdowczyka w ataku, a jeszcze wcześniej zdarzało mu się grać na prawym skrzydle i jako ofensywny pomocnik. Jaką mu dać pozycję domyślną to jest dopiero problem. I jakie uzdolnione powinien mieć pozycje?

Odnośnik do komentarza
To może jeszcze wyrazisz swoją opinię na teamt pozycji Szałacha - w końcu u Urbana grał na lewym skrzydle, wcześniej u Wdowczyka w ataku, a jeszcze wcześniej zdarzało mu się grać na prawym skrzydle i jako ofensywny pomocnik. Jaką mu dać pozycję domyślną to jest dopiero problem. I jakie uzdolnione powinien mieć pozycje?

Ja uważam, że Szałachowski powinien mieć naturalną pozycję OPP, uzdolnioną PP i kompetentną OPL oraz NŚ. Na lewej stronie pomocy gra niejako z konieczności i na pewno nie jest to jego optymalna pozycja. W ataku nie grał już od dawna i także nie można uznać go za naturalnego snajpera. IMO najlepiej byłoby tak: OPP 20/20, PP 15/20, OPL 10/20, WN 10/20.

Odnośnik do komentarza
A co ma Radović wspólnego z Czarnogórą? Ma paszport? Bośni też? Nie wydaje mi się.

 

To bardzo źle Ci się wydaje. Urodził się w Bośni, grał w młodzieżówce Serbii i Czarnogóry i jak każdy piłkarz z tego kraju może wybrać w której reprezentacji chce występować. I na 99% od przyszłego roku będzie reprezentował Czarnogórę.

To że się urodził w, jak to mówisz, Bośni nic nie znaczy. Jest z serbskiej rodziny, a urodził się w ówczesnej Jugosławii. Do bycia Bośniakiem długa droga.

Dawanie mu paszportu Czarnogóry też jest na wyrost, bo nie ma z tym krajem nic wspólnego. To tak jakbyś po rozpadzie ZSRR wszystkim jej piłkarzom dał paszporty wszystkich nowych republik (a zgodnie z FIFA można było sobie wybrać reprezentację).

Jak dostanie paszport i zagra to można mu dodać, nic do przodu.

 

Paszport Bośni to On ma, więc problem tej narodowości wogóle niepodlega dyskusji. A tutaj masz dowód moich słów o Czarnogórze:

 

"Miroslav Radovic zadeklarował chęć gry w reprezentacji Czarnogóry, choć ma również propozycję z Bośni - pisze "Przegląd Sportowy".

 

Pomocnik warszawskiej drużyny w przeszłości grał co prawda w serbskiej młodzieżówce, ale w pierwszym zespole nie zaliczył żadnego spotkania. To daje mu prawo wyboru reprezentacji, w której będzie chciał występować teraz. Radović zdaje sobie jednak sprawę, że na grę w Serbii nie ma co liczyć, dlatego skłaniałby się ku Czarnogórze.

 

- Czuję się Serbem. Prawda jest taka, że mam przynajmniej w tym momencie bardzo małe szanse na grę w kadrze Serbii. Występują tam po prostu zawodnicy lepsi ode mnie, grający w silniejszych ligach. W Bośni jest podobnie, a ja jestem realistą - mówi piłkarz Legii. " źródło: sport.wp.pl

 

I tyle na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Od kiedy ma paszport Bośni (źródło)? Tak długo jest w bazie i jakoś nikt mu nigdy przed Tobą nie dodał drugiego obywatelstwa.

 

Z Czarnogórą: no sorry, to tylko PROPOZYCJA. Jak zagra można mu zmienić obywatelstwo, ale nikt nie wie jak długo potraw procedura. Jakoś żaden inny riserczer nie wpadł na dodawanie obywatelstwa Czarnogóry Serbom, którzy urodzili się poza jej granicami. A od rzekomej propozycji (genialne źródło, wp.pl) do realnego występu w reprezentacji jest naprawdę sporo formalności.

 

Edyta:

Based on current FIFA rules, a player will be eligible to play for Montenegro, even if he had previously represented Serbia and Montenegro or any other country, if at least one of the following statements about him is true:[7]

 

* He was born in Montenegro.

* At least one of his parents and/or at least one of his grandparents was born in Montenegro.

* He has lived in Montenegro continuously for any two-year period.

Spełnia którykolwiek z tych warunków?

Odnośnik do komentarza
Z Czarnogórą: no sorry, to tylko PROPOZYCJA. Jak zagra można mu zmienić obywatelstwo, ale nikt nie wie jak długo potraw procedura.

myk jest taki, ze z tego co wiem on nie potrzebuje miec obywatelstwa Czarnogory zeby grac w jej reprezentacji.

 

i w tym jest caly problem.

 

no wlasnie - jesli spelnia ktorys z powyzszych warunkow to teoretycznie moze grac w repie, a inaczej niz nadajac mu obywatelstwo sie tego w FMie nie rozwiaze :]

Odnośnik do komentarza
Od kiedy ma paszport Bośni (źródło)? Tak długo jest w bazie i jakoś nikt mu nigdy przed Tobą nie dodał drugiego obywatelstwa.

 

Z Czarnogórą: no sorry, to tylko PROPOZYCJA. Jak zagra można mu zmienić obywatelstwo, ale nikt nie wie jak długo potraw procedura. Jakoś żaden inny riserczer nie wpadł na dodawanie obywatelstwa Czarnogóry Serbom, którzy urodzili się poza jej granicami. A od rzekomej propozycji (genialne źródło, wp.pl) do realnego występu w reprezentacji jest naprawdę sporo formalności.

 

Drugą narodowość czyli Bośnię miał już ustawioną od dawnych czasów (jeszcze jak był w Partizanie), czyli JEDNAK ktoś dodał mu drugie obywatelstwo.

 

W przypadku gry w Czarnogórze NIE BĘDZIE żadnej procedury. Powtarzam, że piłkarze byłej Sebii i Czarnogóry mogą wybrać (samemu) reprezentację, w której chcą występować. A Rado wyraźnie określił, że chciałby grać w Czarnogórze.

 

Jednak tutaj pytanie do kibiców (L), którzy są zorientowani w temacie - czy chcą żeby Rado miał MOŻLIWOŚĆ gry w Czarnogórze.

Odnośnik do komentarza

Ojp, kibice Legii mają decydować? Bo? :hahaha:

 

Sytuacja jest jasna i klarowna. Chcieć to on sobie może, tak jak WSZYSCY Serbowie. Nie widzę sensu uprzywilejowanie jego sytuacji. Jak zagra, to mu zmienisz, ale dopiero JAK ZAGRA, a nie jak zadeklaruje chęć gry w jakimś wywiadzie...

Odnośnik do komentarza
Ale czy każdy Serb ma drugie obywatelstwo Czarnogóry? Nie.

Kadra Czarnogóry powinno być wzorowana na rzeczywistości a nie na wywiadach a bo ja bym tu z chęcią zagrał, bo tam mnie nie chcą...

fakt, nie ma - choc teoretycznie miec powinien - bo inaczej jest to nieco nierealne, ale wiadomo, ze takie rozwiazanie to byla by lekka przesada - choc jakos nie widze innego.

Odnośnik do komentarza
Ale czy każdy Serb ma drugie obywatelstwo Czarnogóry? Nie.

Kadra Czarnogóry powinno być wzorowana na rzeczywistości a nie na wywiadach a bo ja bym tu z chęcią zagrał, bo tam mnie nie chcą...

 

Właśnie wczytałem FMa i 300 piłkarzy ma obywatelstwo Serbskie i Czarnogórskie. Według Twojego rozumowania tych 300 piłkarzy grało w reprezentacji Serbii lub Czarnogóry? Nie.

Odnośnik do komentarza

Ale czy tych 300 piłkarzy ma tyle wspólnego z Czarnogórą, że w wywiadzie wspomnieli o chęci gry w reprezentacji Czarnogóry? Nie.

 

Ale czy każdy Serb ma drugie obywatelstwo Czarnogóry? Nie.

Kadra Czarnogóry powinno być wzorowana na rzeczywistości a nie na wywiadach a bo ja bym tu z chęcią zagrał, bo tam mnie nie chcą...

fakt, nie ma - choc teoretycznie miec powinien - bo inaczej jest to nieco nierealne, ale wiadomo, ze takie rozwiazanie to byla by lekka przesada - choc jakos nie widze innego.

Ba, nawet piłkarze, który grali już w innej (niekoniecznie Serbii, przykład emigrantów bałkańskich w Szwajcarii) reprezentacji mogą ją teraz zmienić. Wydaje mi się, że jest to wystarczający powód do dodania tego szczegółu w silniku.

Odnośnik do komentarza

Prześledziłem cały wątek o Legii i jestem miło zaskoczony. MarioWo(L)F świetna robota na razie! Pełen obiektywizm. Ja również regularnie bywam na spotkaniach Legii i mam parę uwag:

 

Choto:

znaczenie (7-->12/13) Bardzo często jak Szala nie gra to właśnie on dostaje opaskę kapitana. Ostatnio nie gra Szala i Choto i sam Urban wybrał Iwańskiego dzisiejszy Przegląd Sportowy wypowiedź "Ajwena"

"Jestem bardzo zaskoczony decyzją trenera, choć oczywiście dała mi ona wiele radości. Przecież jestem tutaj nowy, a od razu tak wielkie wyróżnienie. Owszem, siedząc w wieczorem w domu pewnie myśli przychodziły mi do głowy, że kiedyś mógłbym dostać tę opaskę. Ale, że po trzech miesiącach? Nigdy bym się tego nie spodziewał. Chociaż oczywiście jak wrócą Wojtek i Dickson, czyli ludzie, którzy są w Legii od lat, to oni będą pełnić tę funkcję"

 

Wysocki:

długie wyrzuty (10-->17/18) W jego wykonaniu aut jest dośrodkowaniem. Kto widział w akcji ten wie.

gra głową (11--> 15) już nawet strzelił bramkę w pierwszej Legii w PP czy PL z Ruchem Chorzów na wyjeździe

równowaga (12-->) kawał chłopa, dużo starsi ligowcy się od niego odbijają (obserwacja z ME)

pozycje: DL 20/20 DC 10/20

 

Astiz: Agresja (9--> 13/14) w zasadzie każde jego wejście to faul. Nie odbiera on za dużo piłek czysto i dlatego odbiór nie więcej jak 13.

 

Edson: Drybling (16--> 12) to nie jest typ dryblera. Pamiętam jego jedną akcję jak minął 2-3 rywali (jego debiut z Bełchatowem za Wdowczyka) ma wysoki współczynnik techniki (18) i to by wystarczyło

Strzał z dystansu (16-->18) to jest jego głowy atut i powiedzmy sobie szczerze że nóżkę to ma ułożoną. Jak ma czystą pozycje na 20 metrze to jak rzut karny.

przyspieszenie (12-->8) i szybkość (13-->10) szybkościowcem to on jest. Jak na skrzydłowego jest bardzo statyczny. Przyspieszenia też nie ma, biega jednostajnie

siła (15-->12) i równowaga (14-->12) - często jest przepychany i często się przewraca, choć zdarzy mu się twardo stanąć na nogach i trzymając piłkę na podeszwie brać przeciwnika na plecy

 

Rybus: ustawianie się (13-->15) niezwykle często dziwnym trafem jest tam gdzie nagle spadnie piłka w polu karnym (mecze z Wisłą i Bełchatowem w końcówce poprzedniego sezonu)

Siła (9-->12) i równowaga (9-->12) wygląda jak chuchro, ale naprawdę potrafi się zastawić i przepchnąć nie boi się walki bark w bark

Błyskotliwość (11-->14) i zwinność (12-->15) jest żywym srebrem chłopaczyna

Decyzje(13-->11) i Koncentracja(14-->11) jest bardzo młody więc czasem brakuje mu zimnej krwi i decyzyjności. Często przez roztrzepanie gubi krycie i musi gonić swojego rywala.

Gra głową (8-->5) zdarza mu się nie trafić w piłkę z głowy

pozycje: AML (20/20), AMR (15/20)

noga: lewa lub obie przez długi czas myślałem, że jest prawonożny. Ale sam mówi, że jest lewonożny

 

Rocki cały jest przepakowany, tak więc całe CA w dół tylko waleczność(17) i pracowitość(16) powinny zostać

 

Vuković agresja (11-->17) on jest dzikiem na meczu wstępuje w niego "coś" legijny Gatusso

waleczność (7--> 15) wojownik

odbiór (8-->12) coś zawsze wyłuska

ustawianie się (13-->11) i gra bez piłki (13-->10) przez to że nie odpuszcza często gubi się gdzieś i nie trzyma pozycji (duże błędy taktyczne) i potem musi gonić

 

Borysiuk pozycje: DMC 20/20 MC 15/20 AMC 10/20

 

Chinyama widziałem tu dużą dyskusję na jego temat i propozycję MarioW(L)F-a co do jego atrybutów jest naprawdę świetna, ale wydaje mi się, że wykańczanie 10 to trochę za mało. W tej chwili cała gra Legii opiera się na Chinyamie. Wystarczy prześledzić mecze Legii z ostatniego roku: jak Chinyama nie strzeli bramki, to Legia nie wygrywa (są wyjątki). Mówicie że wielu sytuacji nie wykorzystuje... OK, ale nader często nazwisko Chinyama pojawia się w rubryce bramki. Wg mnie wykańczanie akcji ( 10--> 12)

 

Descarga nikt nie powinien chłopaka na razie oceniać. Zagrał 15 minut, więc co można powiedzieć. Powinien zostać na takim poziomie na jakim ocenili go hiszpańscy researcherzy. Historie ma naprawdę niezłą więc coś w tym zawodniku musi być

Eryk Stoch miejsce urodzenia: Tokyo warto by sprawdzić czy nie ma podwójnego obywatelstwa

 

Z resztą modyfikacji MarioWo(L)fa w pełni się zgadzam!

 

Tyle ode mnie jak powtórzyłem jakąś kwestie apropos atrybutów to sorry topic już jest długi pozdro!

 

Edit: Jak Radović mówi, że może grać w Czarnogórze to dlaczego nie gra? Wydaje mi się, że dopóki nie dostanie powołania, albo nie będzie oficjalnego potwierdzenia obywatelstwa sprawy nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...