Skocz do zawartości

Wymagania sprzętowe FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Widze Twoja jest rowniez niewielka za to to wkleiles troche definicji :) cieszysz sie ? to i ja sie ciesze :) a teraz prosze tych co uzywaja netbokow by napisali jak im dziala FM 2009.

Wedlug testow Atom jest bardziej wydajny niz P4 wiec gra powinna chodzic ale pytanie jak i tu czekam na opinie uzytkownikow.

 

I jesli wiesz co to Call of Duty 2 a jak mniemam wiesz to informuje Cie ze na Atomie da sie w nia grac a reszte sobie dospiewaj.

 

Nie bede pisal ze wyszlo na moje albo napisze ;) ok wyszlo na moje bo dostalem odpowiedzi od uzytkownikow MSI Wind ze FM 2009 chodz przyzwoicie i mozna grac bez problemow z pominieciem trybu 3D.

 

Moze komus sie to info przyda a ja wiem ze moge kupowac to cudo :)

Odnośnik do komentarza
Procesor (opis):

Intel® ATOM® processor N270 1,60GHz FSB 533 MHz 45nm

Matryca (przekątna): 8,9" cala

Matryca (opis): 1024x600 LCD LED Panel

Pamięć zainstalowana (pojemność): 1024 MB DDR2

Pamięć (opis): 667MHz / rozbudowa do 2 GB przez dwa moduły soDIMM (dual-channel)

Dysk twardy (pojemność): 160 GB

Dysk twardy (interfejs): NAJNOWSZY INTERFEJS S-ATA

Dysk twardy (prędkość): 5400 obr/min

Napęd optyczny (typ): Opcja na USB

Napęd FDD: Opcja na USB

 

Karta graficzna (typ): Zintegrowana

Karta graficzna (opis): INTEL GMA 950

 

Pójdzie w 2D?

 

 

Podbijam....

Odnośnik do komentarza

Ja tu po raz pierwszy i nie wiem nawet jak tu zadać nowe pytanie dlatego w ten sposób zadaję.

Mam taki oto problem z FM2009. Gra jak najbardziej mi sie uruchamia, tyle, że zawieszki dostaje jak ma dojsc do meczu. Nie jest to totalna zwiecha (moge ruszac myszką i ogólnie daj rade coś zrobić) ale nawet po godzinie mecz się nie włącza.

Wie ktoś o co może chodzić?

Z góry ogomne dzięki za (p)odpowiedź.

PZDR

 

Aha, mam laptopa (ponoć ma to jakieś znaczenie) i grafe niby GF9300M.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. Gdy wyszło demo Football Managera 2009 mecz ścinał mi się w widoku 3D i 2D classic, tylko w tym nowszym 2D chodziło płynnie. Po premierze gry i od razu patcha 9.1 płynnie mecz chodził zarówno w widoku 3D (oprócz w widoku pełno ekranowym, wtedy się ścinało) jak i 2D, w 2D classic nadal się ścinało. Po wyjściu łatki 9.2 sytuacja była identyczna jak po patchu 9.1, teraz po wyjściu patcha 9.3 sytuacja jest taka: 3D chodziło płynnie zarówno w wersji okienkowej jak i pełno ekranowej, 2D chodzi także bez zarzutów, a 2D classic nadal się ścina oprócz (i tu nowość) w sytuacja, gdy zmieniam w trakcie spotkania ustawienia taktyczne (czyli to małe okienko).

 

Na widoku 3D te wszystkie animacje wyglądają strasznie drętwo, a także nie jestem do niego przyzwyczajony, dlatego chciałbym oglądać mecz na starym widoku 2D i dlatego mam pytanie, czy już ktoś spotkał się z podobną sytuacją i czy się z nią uporał?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

U mnie przycina we wszystkich trybach meczowych(2D, 2Dclassic, oraz 3D) patrząc na wymagania myślałem, że pogram dość płynnie. ale te lagi przeszkadzają mi na tyle, że wolę pograć w 2008. Może są jakieś rozwiązania co do poprawienia płynności gry?

Dodam, że tnie i w najmniejszej rozdzielczości i nawet jak gram w oknie.

Odnośnik do komentarza
Witam. Gdy wyszło demo Football Managera 2009 mecz ścinał mi się w widoku 3D i 2D classic, tylko w tym nowszym 2D chodziło płynnie. Po premierze gry i od razu patcha 9.1 płynnie mecz chodził zarówno w widoku 3D (oprócz w widoku pełno ekranowym, wtedy się ścinało) jak i 2D, w 2D classic nadal się ścinało. Po wyjściu łatki 9.2 sytuacja była identyczna jak po patchu 9.1, teraz po wyjściu patcha 9.3 sytuacja jest taka: 3D chodziło płynnie zarówno w wersji okienkowej jak i pełno ekranowej, 2D chodzi także bez zarzutów, a 2D classic nadal się ścina oprócz (i tu nowość) w sytuacja, gdy zmieniam w trakcie spotkania ustawienia taktyczne (czyli to małe okienko).

 

Na widoku 3D te wszystkie animacje wyglądają strasznie drętwo, a także nie jestem do niego przyzwyczajony, dlatego chciałbym oglądać mecz na starym widoku 2D i dlatego mam pytanie, czy już ktoś spotkał się z podobną sytuacją i czy się z nią uporał?

 

Z tym 2d classic jest chyba cos nie tak, wielu osobom tnie (a moze wszystkim?).. - dziwne ze 3d chodzi ok.

Odnośnik do komentarza
U mnie przycina we wszystkich trybach meczowych(2D, 2Dclassic, oraz 3D) patrząc na wymagania myślałem, że pogram dość płynnie. ale te lagi przeszkadzają mi na tyle, że wolę pograć w 2008. Może są jakieś rozwiązania co do poprawienia płynności gry?

Dodam, że tnie i w najmniejszej rozdzielczości i nawet jak gram w oknie.

Zainstaluj najnowszego patcha, a jak nie pomoże to kup lepszego kompa. ;)

Odnośnik do komentarza

Czyli musisz raczej zainwestować w nowego kompa. ;) Niestety, ale uważam za skandal to w jaki sposób gra została zoptymalizowana, takie wymagania na "animację 3D", jak w jakiejś grze flash. :/ Oby w następnej części poprawili to, jeśli nie to stracą zapewne dużo kupców. :]

Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Mam AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5600+ 2,9GHz, 2 GB RAM, karta nvidia GeForce 7600 GS, procka dwurdzeniowego zakupiłem specjalnie z myślą o FM 09. Owszem meczyk już nie przycina, gra chodzi nieco szybciej, ale wkurza mnie że nadal przy ustawionej zaledwie 1 lidze, komp mieli wyniki meczy międzynarodowych ponad 30 sekund, a wyniki ligi niewiele krócej...czy tylko mi to się wydaje dziwne?

http://hobby-elektronika.eu/schematy.html

Z góry dzięki za pomoc!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja mam wielki problem, jeśli chodzi o normalną grę w FM 09...

 

Nie wiem dlaczego, ale praktycznie nie mam okazji normalnie zagrac, bez czekania, aż gra przemuli...

 

Procesor Celeron 2,93GHz, 1,50GB Ram, RADEON 9550 - chyba powinno wystarczyc na 5 lig z 3 krajów, prawda...? A gra muli orkopnie.. Próbowałem już wszystkiego... Wiele razy od nowa instalowałem grę, robiłem format, na czas grania wyłączam antywira itp, przestałem używac zbędnych grafik, gram w 2D... A to nieustanne czekanie mnie dobija. Dodam, że np. na laptopie kolegi o słabszych parametrach gra chodzi dosc normalnie i nie sprawia większych problemów. A ja na swoim komputerze nie jestem w stanie normalnie pograc... Może mi ktoś pomoc? Zna ktoś przyczyny, dla których gra może aż tak mulic...?

Odnośnik do komentarza

A ja się dziwię problemom graczy z wydajnością gry. Mam od wielu tutaj piszących gorszy komputer - P4 2,8 ghz, 2 giga Ramu i grafika Geforce 7600 z 256 ram.

 

Gram na Ogromnej bazie + dodatkowy zmodyfikowany plik retain z 12 państwami i nie mam żadnego problemu z zacinającym się meczem tak miałem na patchu 9.3 a teraz wróciłem do patcha 9.2 i też nawet jednego zacięcia, 3d chodzi płynnie, głos świetny i mimo tylu zawodników przetwarzanie nie trwa aż tak długo, mimo że na kompie mam zawsze włączone dodatkowo gg , radio i foxa. Jesli chodzi o wydajność to nawet przy uruchomianiu nowej gry i sprawdzeniu klikając w zalecane ustawienia lig pokazuje mi możliwość gry na 14 ligach - Anglia , Włochy, Hiszpania i Szkocja główne + niższe.

 

Fakt, przy wczesniejszej karcie Radeona 9550 żeby oglądać 3d bez zacinania, oprócz wyłączenia w opcjach grafiki 3d trybun i nieba i przestawieniu detali meczu na niskie musiałem jeszcze wyłączyć dzwięki. Wtedy obraz 3d chodził płynnie.

 

Dlatego dziwie się że tyle osób narzeka na tryb 3d mając o wiele lepszego kompa. Może macie źle zoptymalizowany komputer, programy itp.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

to co się dzieje w tym nowym FMie to jest niesamowite :). Przy parametrach PIV 2,0GHz, 1GB RAM, GeForce 6600 GT 256MB na Windows XP 2009 mi muli na pierwszym sezonie (w sierpniu) z dwoma polskimi ligami na dużej bazie danych, nie mówiąc już np. o czterech ligach włoskich i dużej bazie danych. Dla porównania FM 2008 mam 2029r na 15 ligach na średniej bazie danych :) coś sie chyba zmieniło w tej edycji naszego ukochanego symulatora..

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Co tak naprawdę ma większy wpływ na szybkość przetwarzania bazy danych? Ilość lig, czy wybrany rozmiar bazy? Ja dopiero teraz zaczynam na całego przygodę z 2009, i widzę że od poprzednich wydań pod względem wydajności bardzo dużo się zmieniło, i to z niewyjaśnionych przyczyn na gorsze :/ Zawsze miałem ok. 15 lig i średnią bazę, i grywałem ponad 20 sezonów, teraz niestety jest to raczej niemożliwe na moim sprzęcie, gdyż wszystko dzieje się w bardzo wolnym tempie. Który wariant będzie więc bardziej wydajniejszy? Zmniejszyć bazę, zostawić ligi, czy mało lig przy większej bazie, z perspektywy kariery długoterminowej?

Zawsze grywałem w jednej lidze zaczynając od VI angielskiej, a reszta służyła jedynie zwiększeniu atrakcyjności rynku transferowego, i jak pamiętam przy wydaniach 2005/2006 po kilku/kilkunastu sezonach gra generowała nawet w niewybranych krajach wielu utalentowanych piłkarzy, jednak w 2007 już były z tym problemy. Jak jest w tej wersji? Czy po kilku sezonach w klubach poza światową czołówką są raczej generowane same "ogórki" czy można śmiało zmniejszyć liczbę lig, i liczyć na to że w przyszłości odnajdę jakieś talenty np. na Islandii czy innym Cyprze?

/Grę już uaktualniłem do 9.0.3, mój sprzęt to Sempron 2200+, 768RAM, GF6600/

Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.

 

edit: ech, może mogłem to bardziej do freestyle wrzucić :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam

Fm 09 poki co nie dla mnie, ale zamierzam kupic sobie lapka. Jednak do wykorzystania mam tylko 2tys. zł. Tak wiec mam pytanie czy gra chodzila by plynnie na takim sprzecie:

 

Notebook Toshiba L300-1AP

 

Intel Core 2 duo T3200 2x2GHz

64 bit

 

Najnowsza karta graficzna Intela

X4500HD do 1340MB DirectX 10.0

 

Dysk twardy 160GB SATA

 

Pamięć operacyjna 2 GB DDR2

 

Z gory dziei za odp. A moze ktos ma dobre rozeznanie na rynku i moglby mi doradzic jakiego dobrego lapka do gier moglbym kupic za podana kwote?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...