Skocz do zawartości

Obieżyświat


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

- Semir musimy się spotkać. Mam ważną sprawe do obgadania – powiedziałem przez telefon do prezesa Bośniackiego Związku Piłki Nożnej, Semira Stilicia.

- No dobrze, jutro w naszej kawiarni. O 18 jak możesz –

- Nie ma problemu, będę –

 

Wtorek, godzina 18.05.

- Przepraszam, że musiałeś czekać, ale wiesz, papierkowa robota –

- Rozumiem, siadaj, mam Ci coś ważnego do powiedzenia –

- Dobrze, ale, zanim zaczniesz coś mówić, to muszę Ci pogratulować wyników. Są fantastyczne! –

- Dzięki, ale więcej już nie dam rady poprowadzić Twojego kraju. Wybacz –

Mina Semira mówiła sama za siebie. Totalne zdziwienie.

- Co ty gadasz?? Czemu? –

- Po odejściu z Serbii i przejściu właśnie do Bośni, stałem się u Serbów wrogiem numer 1 –

- Ale co oni mają teraz do gadania? Jesteś nasz! –

- Niby tak, ale nie mam już życia. Nie wytrzymuję psychicznie. Niemal codziennie dostaje pogróżki od jakiś fanatyków z Serbii, że mnie zabiją, że nie dadzą mi żyć –

- Aż tak? Słuchaj, miło nam się pracuje, szkoda było to zepsuć. –

- Wiem, ale niestety podjąłem ostateczną decyzję. Nie zmienię jej –

Semir jeszcze próbował mnie przekonywać z dobre 40 minut, lecz ja pozostałem nie ugięty.

- Widzę, że nic nie wskóram. Szkoda, tylko wiesz, że klauzula w kontrakcie mówi o tym, że jak sam zrywasz kontrakt, to nie dostajesz żadnej kasy? –

- Wiem, nie o pieniądze się rozchodzi. –

- Jeszcze raz szkoda. A teraz, gdzie się zachaczysz? Wrócisz jeszcze do futbolu? –

- Oczywiście, że tak. To moja passa, moje życie. Jestem w znakomitych kontaktach z Felipe Baloyem. Jest teraz tak jak ty prezesem związku i już po Serbii miałem wyjechać do Panamy, lecz postanowiłem spróbować sił w Europie. Panamczycy mnie uwielbiają, Baloy już po Mistrzostwach Świata zapewniał mnie, że mogę wrócić w każdej chwili, więc wracam. Wybacz Semir, że tak wyszło. Wasza kadra jest w stanie powalczyć na Euro o najwyższe cele, macie dobrych graczy, dacie sobie radę be zemnie. –

- To miłej pracy w Panamie – powiedział z pogardą i wyszedł.

Tak o to zakończyłem mój epizod po Europie. Wracam do Panamy, gdzie zawsze byłem lubiany, a gra w tym sympatycznym kraju sprawiała mi dużą frajdę.

 

Trochę naciągane, ale coś musiałem wymyślić :D

 

Tak, więc Panama - Witamy :eusa_dance:

Odnośnik do komentarza

Oczekiwania Panamskiego Związku Piłki Nożnej były takie jak się spodziewałem. W nadchodzących meczach nie przynieść wstydu. Z marszu zaplanowałem trzy towarzyskie mecze z Chorwacją [D]; Nigerią [D] oraz Albanią [W]. Na zakończenie roku 2031 zagramy z Anquillą [W] oraz z Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi. Te dwa ostatnie mecze były już zaplanowane wcześniej.

Jeśli chodzi o skład to dużo się zmieniło od momentu jak stąd odchodziłem. Sporo piłkarzy gra zza granicą nie tylko Panamy, ale i kontynentu. Dynamo Moskwa, Szachtar, Spartak Moskwa, Martimo czy Lokeren, to kluby o których zawodnicy Panamscy mogli tylko pomarzyć w 2005 roku.

 

Rok 2031, Panama:

 

Sobota, 30 sierpień 2031

Estadio Revolucion, Panama [21909]

Panama – Chorwacja 0:1 [igor Sertic `14]

Środa, 3 września 2031

Estadio Revolucion, Panama [21900]

Panama – Nigeria 3:1 [Luis Moreno `3,`30; Alexis Moreno `14 (k) – Obinna Agbo `38]

Sobota, 4 października 2031

Qwmal Stafa, Tirana [11791]

Albania – Panama 1:0 [Klodian Arberi `21]

 

Sobota, 8 listopad 2031

James Ronald Webster Park, The Valley [2497]

Anquilla – Panama 1:3 [Gary Fostter `2 (k) – Jose Medina `80;`87, Rolando Cox `90]

 

Środa, 12 listopada 2031

Estadio Revolucion, Panama [13208]

Panama – Brytyjskie Wyspy Dziewicze 2:0 [Alberto Herrera `40, Alexis Moreno `44]

 

Bilans:

5 spotkań (3 zwycięstwa – 0 remisów – 2 porażki)

Bilans bramkowy; 8 – 4 (+4)

Najlepszy strzelec: Luis Moreno, Jose Medina po dwa gole

Ranking FIFA; 108

Odnośnik do komentarza

Kadra Panamy na dwa spotkania z Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi w ramach Eliminacji do MŚ, Faza 1, runda 2:

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko        | Pozycja    | Klub                | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Reprezentacja| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis de León    | BR         | Spartak Moskwa      | 177 cm  | 79 kg   | 30      | 21/0| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alberto Medina  | BR         | Lokeren             | 181 cm  | 83 kg   | 26      | 7/0| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Luis Tuñón      | BR         | Querétaro           | 177 cm  | 79 kg   | 20      | 1/0  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Rubén Gómez     | O P        | Jaguares            | 181 cm  | 77 kg   | 27      | 41/2     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | José Pérez      | O P, P PŚ  | Szachtar            | 182 cm  | 76 kg   | 27      | 20/0| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alexis Torres   | O L        | Tauro               | 180 cm  | 76 kg   | 26      | 5/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Juan Martínez   | O Ś        | Tauro               | 178 cm  | 74 kg   | 28      | 3/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jorge Gómez     | O Ś        | Al-Sadd             | 182 cm  | 81 kg   | 27      | 14/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Manuel Smith    | O Ś        | Tauro               | 178 cm  | 75 kg   | 26      | 3/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Juan Pérez      | O Ś        | San Francisco (PAN) | 176 cm  | 74 kg   | 25      | 7/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alberto Valdés  | O/DBP L    | Panamá Viejo        | 177 cm  | 74 kg   | 29      | 16/0  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Daniel Levi     | O/DBP/OP P | Sporting Coclé      | 183 cm  | 83 kg   | 28      | 20/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alexis Moreno   | DP         | Arabe Unido         | 181 cm  | 78 kg   | 31      | 34/2 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Emr     | Alexis Alvarado | DP, P PŚ   | Udinese             | 176 cm  | 73 kg   | 33      | 21/3 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jorge Martínez  | P L        | Al-Kadisija (KUW)   | 181 cm  | 79 kg   | 30      | 1/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jorge Navarro   | P L        | Tauro               | 182 cm  | 78 kg   | 26      | 3/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis Medina     | P Ś        | HJK                 | 182 cm  | 82 kg   | 25      | 16/2| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jorge Solanilla | OP PL, N Ś | Dynamo Moskwa       | 180 cm  | 80 kg   | 27      | 18/1    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alberto Herrera | OP PŚ, N Ś | Sporting Coclé      | 176 cm  | 74 kg   | 21      | 5/1 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Rolando Cox     | OP LŚ      | Aguascalientes      | 180 cm  | 75 kg   | 22      | 5/1 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jorge Ortega    | OP Ś       | Tauro               | 179 cm  | 76 kg   | 22      | 3/0| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | José Medina     | OP/N Ś     | Paas                | 180 cm  | 79 kg   | 29      | 8/2 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Ricardo Zapata  | OP/N Ś     | Panamá Viejo        | 179 cm  | 76 kg   | 25      | 3/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis Moreno     | N          | Al-Arabi (QAT)      | 187 cm  | 81 kg   | 30      | 25/5 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis Ortega     | N          | San Francisco (PAN) | 178 cm  | 75 kg   | 29      | 11/4 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis Medina     | N          | Alianza (PAN)       | 178 cm  | 75 kg   | 17      | 0/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

W roku 2032 rozpoczynaliśmy walkę o awans do Mistrzostw Świata. W pierwszej fazie trafiliśmy na Brytyjskie Wyspy Dziewicze, które pokonały w pierwszej rundzie St. Vincent i Grenadyny 5:2 w dwu meczu.

 

Bilans spotkań z Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi:

5 (5 – 0 – 0 ; 13:1)

 

Spotkanie z „Dziewicami” rozpoczęło się po naszej myśli. Zdecydowanie od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę, widać było różnicę klas w oby zespołach. W pierwszym kwadransie bramkarz gospodarzy, Cooke miał pełne ręce roboty i bronił bardzo odważnie, rzucając się śmiało pod nogi. Pod bramką rywali graliśmy bardzo nonszalancko i gdy byliśmy już bardzo blisko zdobycia gola, to zamiast uderzyć mocno i skutecznie, moi podopieczni chcieli uderzał za bardzo technicznie. Było by wszystko dobrze, gdyby nie to, że te uderzenia były oddane z mizerną siłą. W 36 minucie A. Moreno potężnie kropnął z 20 metrów, lecz jego uderzenie znów w niesamowity sposób wybił Cooke. Gdy już pachniało nie lada sensacją i mieliśmy schodzić do szatni z wynikiem remisowym, to na 4 minut przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut bramkarz gospodarzy wyciągał piłkę z siatki. Solanilla zagrał krótko z rożnego po ziemi do Jose Mediny. Napastnik grający, na co dzień w Iranie, ładnie obrócił się z piłką i minął tym samym obrońcę. Gdy uwolnił się spod opieki Warda, uderzył mocno po ziemi w długi róg. Golkiper był bez szans. Tłok, jaki panował w polu karnym uniemożliwił mu dobrą interwencję.

Ten sam zawodnik, tuż po przerwie przeprowadził znakomity rajd prawą stroną. Gdy już opadał z tchu i czuł, że goniący go obrońcy są blisko, lekkim podaniem uruchomił do biegu Solanille. Pomocnik Dynama Moskwy wpadł w pole karne i zatrzymując się na 11 metrze, podciął lekko piłkę, a ta spadł idealnie na głowę Ortegi. Luis pozostawał bez opieki i nie miał problemów z umieszczeniem piłki z 2 metrów. W 63 minucie ten sam napastnik mógł podwyższyć, na 3; 0, lecz jego uderzenie po dośrodkowaniu Gomeza było zbyt czytelne i golkiper z łatwością złapał piłkę.

Ostatnie 20 minut było dla nas bardzo męczące. W Europie przyzwyczaiłem się, że gramy niemal przez cały mecz ostrym pressingiem i ostrym kryciem, lecz to w Panamie się nie sprawdzi. Ostatnie kilkanaście minut tylko staliśmy na boisku. Rywale spokojnie rozgrywali piłkę między sobą, lecz na nasze szczęście nic im z tego nie przyszło. Wygrywamy 2:0 i możemy być spokojni przed rewanżem.

Sobota, 12 czerwiec 2032

Kwalifikacje do MŚ, Ameryka Północna, Faza 1 – Runda 2 (1/2)

A.O. Shirley Recreational Field Torola [2157]

 

Brytyjskie Wyspy Dziewicze – Panama 0:2 (0:1)

 

0:1 – Jose Medina `42

0:2 – Luis Ortega `50

 

MoM: Jorge Solanilla (Panama, MR, *9, 2 asysty)

 

L. de Leon – A. Torres, J. Martinez, J. Perez, R. Gomez – A. Moreno – J. Navarro, J. Solanilla – L. Medina (`45 A. Alvarado)– L. Ortega (`69 L. Moreno), J. Medina (`69 A. Herrera)

Odnośnik do komentarza

Na rewanżowe spotkanie z wyspami Dziewiczymi, wyszliśmy w niemalże odmienionym składzie. Poprzedni mecz kosztował nas dużo wysiłku i podstawowi gracze usiedli na ławce lub w ogóle ich zabrakło w składzie meczowym. Początek był identyczny jak w spotkaniu rozgrywanym tydzień temu. Znów niestety Cooke bronił w niewyobrażalnych sytuacjach. W 12 minucie z dobrej strony pokazał się Cox, który świetnie wypatrzył wbiegającego na długi słupek Herrerę, lecz ten źle dostawił nogę i fatalnie spudłował. Ten sam duet w 41 minucie zagrał podobnie. Dośrodkowanie na 11 metr nad głowami obrońców, a tym razem prawy pomocnik nie próbował uderzać nogą, tylko sprytnym strzałem z głowy wreszcie pokonał golkipera przyjezdnych. W 4 minucie doliczonego czasu gry J. Medina zgrał piłkę przed pole karne po centrze Coxa, a Moreno nie zastanawiał się ani chwili. Defensywny pomocnik mocno, ale za razem bardzo celnie trafił tam, gdzie chciał, czyli tuż obok lewego słupka i na przerwę schodziliśmy z dwu bramkowym prowadzeniem.

W przerwie poobijanego Luisa Ortegę w ataku zmienił młodziutki, bo, zaledwie 17 letni Luis Medina. Dla Lusia będzie to debiut w seniorskiej reprezentacji, ale ma za sobą 9 występów w młodzieżowej kadrze, gdzie strzelił 2 gole. Pokładam u niego duże nadzieje i powoli zaczynam go ogrywać.

Minutę po wznowieniu gry, strzelec drugiego gola, Moreno był bliski podwyższenia wyniku, lecz jego uderzenie z głowy wybił z linii bramkowej obrońca. Troszkę zwolniliśmy z tempa, ale już w 60 minucie po odsapnięciu, Herrera popisał się zagraniem na poziomie „International level”. Dograł piłkę do J. Mediny idealnie, a ten nie mógł zmarnować takiego podania i mocnym strzałem zmusił Cookego do wyciągnięcia piłki z siatki.

W 70 minucie dokonał dwóch zmian na skrzydłach, Cox i Herrera zostali zmienieni, gdyż ich kondycja była na mizernym poziomie. W 78 minucie Torres zapuścił się głęboko w połówkę rywali i mocno dośrodkował na długi słupek. Jednak po drodze tor lotu piłki przeciął Taylor, lecz zrobił to tak niefortunnie, że Levi przejął wybita piłkę, przełożył sobie na prawą nogę i z 15 metrów, podkręconym strzałem zdobył swoją pierwszą swoją bramkę w reprezentacji.

Jak się okazało debiutancki gol Leviego był decydującym o wyniku spotkania. Wygraliśmy gładko 4:0 i teraz czekamy na losowanie grup.

Sobota, 19 czerwiec 2032

Kwalifikacje do MŚ, Ameryka Północna, Faza 1 – Runda 2 (2/2)

Estadio Revolucion, Panama [20985]

 

Panama – Brytyjskie wyspy Dziewicze 4:0 (2:0)

 

1:0 – Alberto Herrera `41

2;0 – Alexis Moreno `45+

3;0 – Jose Medina `60

4;0 – Daniel Levi `78

 

MoM: Rolando Cox [Panama, ML, *8, asysta]

 

A. Medina - A. Torres, J. Martinez, J. Perez, J. Perez – A. Moreno – R. Cox (`70 J. Navarro), A. Herrera (`70 D Levi)– J. Ortega – L. Ortega (`45 L. Medina), J. Medina

 

Pierwszy mecz: 2 - 0

Awans; Panama

 

W tej fazie rozgrywek doszło tylko do jednej niespodzianki. Jamajka niespodziewanie poniosła klęskę z Antiquą i Barbudą, przegrywając w dwu meczu 2:3.

W kolejnej rundzie trafiliśmy do grupy śmierci. Naszymi rywali będą: Meksyk, Salwador oraz Tryniad i Tobago. :wszystkozle: :picard: :sciana:

II grupa; USA, Kanada, Honduras, Haiti

III grupa: Antiqua i Barbuda, Bermudy, Gwatemala, Kostaryka

 

Czaka to Twoje drugie konto :>

 

:lele::rotfl:

Hehe :keke: Nic z tych rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Powołanie na spotkanie z Salwadorem:

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko        | Pozycja    | Klub                | Wzrost  | Waga    | Wiek    | reprezentacja| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alberto Medina  | BR         | Lokeren             | 181 cm  | 83 kg   | 26      | 8/0| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis Tuñón      | BR         | Querétaro           | 177 cm  | 79 kg   | 21      | 1/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis de León    | BR         | Spartak Moskwa      | 177 cm  | 79 kg   | 30      | 22/0| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Rubén Gómez     | O P        | Jaguares            | 181 cm  | 77 kg   | 27      | 42/2     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | José Pérez      | O P, P PŚ  | Szachtar            | 182 cm  | 76 kg   | 27      | 21/0| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alexis Torres   | O L        | Tauro               | 180 cm  | 76 kg   | 26      | 7/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jorge Gómez     | O Ś        | Al-Sadd             | 182 cm  | 81 kg   | 27      | 14/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Juan Martínez   | O Ś        | Tauro               | 178 cm  | 74 kg   | 28      | 5/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Juan Pérez      | O Ś        | San Francisco (PAN) | 176 cm  | 74 kg   | 25      | 9/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Manuel Smith    | O Ś        | Tauro               | 178 cm  | 75 kg   | 26      | 3/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alberto Valdés  | O/DBP L    | Panamá Viejo        | 177 cm  | 74 kg   | 30      | 16/0  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Daniel Levi     | O/DBP/OP P | Sporting Coclé      | 183 cm  | 83 kg   | 29      | 21/1 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alexis Moreno   | DP         | Arabe Unido         | 181 cm  | 78 kg   | 31      | 36/3 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jaime Rivera    | DP         | Alianza (PAN)       | 178 cm  | 78 kg   | 27      | 6/1 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jorge Martínez  | P L        | Al-Kadisija (KUW)   | 181 cm  | 79 kg   | 30      | 1/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jorge Navarro   | P L        | Tauro               | 182 cm  | 78 kg   | 26      | 5/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | ŻK      | Luis Medina     | P Ś        | HJK                 | 182 cm  | 82 kg   | 25      | 17/2| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | ŻK      | Alberto Herrera | OP PŚ, N Ś | Sporting Coclé      | 176 cm  | 74 kg   | 22      | 7/2 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jorge Solanilla | OP PL, N Ś | Dynamo Moskwa       | 180 cm  | 80 kg   | 27      | 19/1  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Rolando Cox     | OP LŚ      | Aguascalientes      | 180 cm  | 75 kg   | 22      | 6/1 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jorge Ortega    | OP Ś       | Tauro               | 179 cm  | 76 kg   | 23      | 4/0| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | ŻK      | José Medina     | OP/N Ś     | Paas                | 180 cm  | 79 kg   | 30      | 10/4 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Ricardo Zapata  | OP/N Ś     | Panamá Viejo        | 179 cm  | 76 kg   | 26      | 3/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis Medina     | N          | San Francisco (PAN) | 178 cm  | 75 kg   | 17      | 1/0 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis Moreno     | N          | Al-Arabi (QAT)      | 187 cm  | 81 kg   | 31      | 26/5 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Luis Ortega     | N          | San Francisco (PAN) | 178 cm  | 75 kg   | 29      | 13/5 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
|         |         |                 |            |                     |         |         |         |         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

Bilans spotka z Salwadorem:

6 (4 -0 -2); 11:7

 

 

Długo badaliśmy gości, rozgrywając spokojnie piłkę w środkowej strefie boiska, aby w 8 minucie po wymianie szybkich, bezpośrednich podań zagrozić bramce rywali. Strzał Mediny okazał się łatwy do wybronienia, ale za samą akcję należą się duże brawa. Dokładnie 10 minut później, znów ten sam zawodnik stanął przed szansą pokonania Martineza, lecz znów górą okazał się bramkarz Salwadoru. Atakowaliśmy coraz śmielej, lecz nie potrafiliśmy znieść skutecznego sposobu na umieszczenie piłki w siatce. W 44 minucie Moreno złożył się do strzału z 30 metrów, lecz Martinez wyciągnął się, jak długi i trącił piłkę, która wyszła na rzut rożny. Pomimo wyraźnej przewagi, do szatni schodziliśmy z wynikiem bezbramkowych, mimo iż akcji pod bramka rywali nie brakowało.

W 55 minucie na lewej flance zaszalał wprowadzony po przerwie Cox i dobrze zacentrował futbolówkę na 7 metr. Jose Medina wystawił nogę i piłka idealnie zmierzała do bramki tuz obok słupka, lecz Martinez desperackim wślizgiem zdołał uchronić swoją ekipę przed utratą gola. Golkiper wybił ją na korner, który wykonywał Cox. Lewy pomocnik mocno wbił piłkę na długi słupek, Solanilla wyskoczył w odpowiednimi momencie, lecz jego strzał z głowy wylądował na poprzeczce. Jednak nie było to zakończenie naszej ofensywnej akcji. Piłka szczęśliwie odbiła się od metalowej rurki i spadła przed Zapatą. 26 letni napastnik z metra skierował piłkę do siatki i tym samym zdobył swojego pierwszego gola w reprezentacji.

Stracona bramka podziałała na Salwadorczyków bardzo mobilizująco, a my ograniczyliśmy się do rzadkich kontr. Rywale mimo znacznej przewagi w ostatnim kwadransie, nie potrafili pokonać de Leona i tak odnosimy pierwsze zwycięstwo w tej fazie rozgrywek.

Środa, 18 sierpnia 2032

Kwalifikacje do MŚ, Ameryka Północna, Faza 2 – Grupa 1 (1/6)

Estadio Revolucion, Panama [21240]

 

Panama (-) – (-) Salwador 1;0 (0:0)

 

1:0 – Ricardo Zapata `56

 

MoM: Alexis Moreno (Panama, DMC, *8)

 

L. de Leon – A. Valdes, J. Martinez, J. Perez, R. Gomez – A. Moreno – J Solanilla (`74 D. Levi), J. Perez – L. Medina (`45 R. Cox)– R. Zapata (`74 L. Ortega), J. Medina

 

Kwalifikacje do MŚ, Ameryka Północna, Faza 2 – Grupa 1 (1/6)

Trynidad i Tobago – Meksyk 1;0

 


| Poz   | Inf   | Zespół            |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Trynidad i Tobago |       | 1     | 1     | 0     | 0     | 2     | 1     | +1    | 3     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Panama            |       | 1     | 1     | 0     | 0     | 1     | 0     | +1    | 3     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Meksyk            |       | 1     | 0     | 0     | 1     | 1     | 2     | -1    | 0     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Salwador          |       | 1     | 0     | 0     | 1     | 0     | 1     | -1    | 0     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

Bilans z Meksykiem:

8 (3-1-4) 13-15

 

Wyjazdowe spotkanie z Meksykiem rozpoczęliśmy najgorzej jak tylko mogliśmy. W 19 sekundzie Leon popisał się fantastycznym uderzeniem z 30 metrów. Sergio przymierzył idealnie, wykorzystując błąd w ustawieniu środkowych obrońców. Wraz z biegiem czasu, przewaga Meksyku wzrastała do takiego stopnia, że nie schodzili z naszej połówki przez dobre kilkanaście minut. Owocem naszej beznadziejnej gry, było kolejne stracone gole. W 11 minucie, Salazar dośrodkował piłkę w pole karne i byłem spokojny, gdyż wydawać, by się mogło, że doświadczony Gomez spokojnie wybije piłkę. Niestety, było wręcz odwrotnie, zamiast patrzeć trochę przed siebie, to on tylko spoglądał na piłkę i zderzył się z Perezem. Dośrodkowanie trafiło do Castro, który strzałem z powietrza nie dał szans de Leonowi. Jedynym gracze, który po tym spotkaniu zasłużył na dobre słowo to był nasz bramkarz. Gdyby nie on, to spotkanie zakończyło, by się wynikiem dwucyfrowym. Na przerwę schodziliśmy z dwiema bramkami w tył, a druga część spotkania wcale nie była lepsza, a wręcz przeciwnie. W 57 minucie Sanchez przejął piłkę na linii oznaczającej środek boiska i popędził z nią na bramkę. Zostawił w tyle obrońców, a golkipera sprytnie położył na ziemi i z 3 metrów umieścił piłkę w pustej bramce. Minutę później Leon znów zaskoczył nas uderzeniem z dystansu. Tym razem strzał pomocnika znalazł miejsce w prawym okienku bramki strzeżonej przez de Leona. Obrona spała, nie reagowała, a Sergio spokojnie przełożył sobie piłkę na prawą nogę, zdołał się jeszcze bezproblemowo złożyć do strzału. Nie byliśmy w stanie podjąć walki z gospodarzami, a upokorzył nas ponownie Castro. Dośrodkowanie z lewej flanki od Sancheza, a pomocnik Sevilli z woleja sprzed pola karnego, potężnym uderzeniem ustalił wynik meczu na 5:0. Meksyk oddał przez cały mecz 33 strzały, a my odpowiedzieliśmy 2 niegroźnymi uderzeniami. Porażka na całej linii.

Sobota, 4 wrzesnia 2032

Kwalifikacje do MŚ, Ameryka Północna, Faza 2 – Grupa 1 (2/6)

Estadio Azteca, Meksyk [99116]

 

Meksyk (3) – (2) Panama 5;0 (2:0)

 

1:0 – Sergio Leon `1

2:0 – Martin Castro `11

3:0 – Juan Carlos Sanchez `57

4:0 – Sergio Leon `58

5:0 – Martin Castro `84

 

MoM: Martin Castro (Meksyk, ML, *10, 2 gole, asysta)

 

L. de Leon – A. Valdes (`45 A. Torres), J. Martinez, J. Perez, R. Gomez – A. Moreno – J Solanilla, J. Perez – J. Ortega – R. Zapata (`45 L. Media), J. Medina

 

Kwalifikacje do MŚ, Ameryka Północna, Faza 2 – Grupa 1 (2/6)

Trynidad i Tobago – Salwador 1:3

 

| Poz   | Inf   | Zespół            |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Meksyk            |       | 2     | 1     | 0     | 1     | 6     | 2     | +4    | 3     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Salwador          |       | 2     | 1     | 0     | 1     | 3     | 2     | +1    | 3     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Trynidad i Tobago |       | 2     | 1     | 0     | 1     | 3     | 4     | -1    | 3     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Panama            |       | 2     | 1     | 0     | 1     | 1     | 5     | -4    | 3     | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...