Skocz do zawartości

Liga szkocka


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze Wam sie przyznam, ze bylem niemal pewien iz John Hartson zejdzie z tego swiata. Tym bardziej jestem zbudowany jego nieustepliwoscia i determinacja. Widac ze te cechy z ktorych slynal na boisku, pomogly mu w zyciu. Wielki respekt dla Johna. Niech stanie sie przykladem dla innych, jak wiara i sila woli pomogla mu w walce z tak okrutna choroba.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

No to po ostatnich OFD chyba wszystko jest jasne - Rangers na 90% mają już mistrzostwo Szkocji :jupi:. Raczej nie sposób będzie roztrwonić 10-punktowej przewagi, a dodając do tego jeszcze zaległy mecz z St. Johnstone to Celtowie raczej nie mają się co łudzić. Nie wybawi ich nawet Robbie Keane. ;)

 

Szkoda tylko, że znowu dali o sobie znać "najlepsi kibice na świecie". Podczas minuty ciszy z okazji śmierci byłego gracza RFC - Gerhardta Neefa z sektora Celtiku dobiegało buczenie, gwizdy i jakieś okrzyki. Dodatkowo na mecz zaproszony przez oba kluby był weteran wojny o Falklandy, a jeden z fanów CFC w momencie, gdy spiker przedstawiał tego starszego pana, uniósł w górę koszulkę... reprezentacji Argentyny. :roll:

 

Nie chcę kolejnej kłótni na ten temat, przedstawiam tylko fakty. A mistrzem i tak będą Rangers! :D

Odnośnik do komentarza

Co w tym dziwnego? Dla nas Gers zawsze będą Hunami ;)

 

A tak na poważnie. Wiedziałem że będziemy tęsknić za Strachanem. Mimo kilku niewątpliwych niewypałów transferowych, za jego czasów The Bhoys rządzili i Rangersi nie mogli nam podskoczyć. Teraz jest dramat. Widziałem grę Celtiku w pucharach i to była jedna wielka załamka. Jak to mawiał mój wuefista z czasów studiów: "Futbol antykoncepcyjny - brak jakiekolwiek koncepcji". Mowbray najpierw spuścił do Championship WBA, a teraz wyraźnie nie radzi sobie w Celtiku. Potrzebne są zmiany! Można stracić mistrzostwo po ciężkiej walce, ale nie oddając aż 10 punktów!

Odnośnik do komentarza

Można stracić mistrzostwo po ciężkiej walce, ale nie oddając aż 10 punktów!

 

Nie przesadzaj, za Strachana była taka sama sytuacja w sezonie 2007/2008(?) Gdy Rangersi mieli kilka punktów przewagi nad Celtami, finał ojropejskich pucharów i dali dupy jak nikt.

Odnośnik do komentarza

Co w tym dziwnego? Dla nas Gers zawsze będą Hunami ;)

To tak jak ja miałbym pisać na stronie Evertonu o Liverpoolu per "Redshite". ;) To "trochę" nieprofesjonalne i zupełnie niepotrzebne. Jeśli ktoś mianuje siebie redaktorem, to niech już zachowa resztki obiektywizmu i przede wszystkim szacunku. ;)

 

Aha i nie 10 punktów, ale 13 - o ile Rangers nie przejadą się w Perth. :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Według włoskich mediów Boruc podobno przeszedł do Fiorentiny :o Dla mnie to bardzo dziwny transfer, bo Frei jest w Violi niekwestionowanym nr 1 i Borubara najpewniej czeka ławka :-k. Chyba, że Frei ma zamiar gdzieś odejść. W sumie to spodziewałem się, że ulubieniec RFC pogra jeszcze parę lat w Celtach i wróci do Legii, a tu taka niespodzianka ;)

Odnośnik do komentarza

No i SPL całkowicie idzie na dno. Nie dość, że nie ma już Boyda i Boruca, a następny na wylocie jest najpewniej McGeady, to jeszcze Rangers jako mistrz kraju prowadzi letnią wyprzedaż. Ostatni transfer to Kevin Thomson, który trafił pod skrzydła Strachana za szokującą cenę 2 milionów funtów :lol:. Celtic co prawda ściągnął Juareza, który całkiem nieźle grał na mundialu, ale nie zmienia to faktu, że szkocka liga niedługo osiągnie poziom polskiej ekstraklasy... :roll:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Heh, w tym roku Szkocja ma aż... jednego przedstawiciela w europejskich pucharach. Rangers samodzielnie będą bronić honoru szkockiej piłki i mam nadzieję, że uda się uniknąć takiej kompromitacji jak w ubiegłym sezonie. Teoretycznie grupa z Manchesterem Utd, Valencią i Bursasporem wydaje się być mocniejsza od tej z roku poprzedniego, ale wierzę, że RFC będą walczyć o 2 miejsce z Valencią, a Bursaspor będzie tylko dodatkiem. Dość optymistyczna wizja, biorąc pod uwagę kondycje szkockiej piłki, ale co mi tam... ;-)

 

PS Tak naprawdę to tegoroczną sytuację Szkotów można porównać do polskiej ligi. Kilka kompromitacji (Hibs!), jeden zespół pozostawił po sobie dobre wrażenie (Motherwell jak Jagiellonia), a i tak odpadł. Mega klops Celtiku porównywalny z wyczynami Wisły. No i jedyny przedstawiciel, Rangers. Tak jak Lech ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

W Szkocji ostatnio działo się sporo :) Sędziowie zagrozili strajkiem, do którego przyczyniło się notoryczne podważanie ich kompetencji i stała krytyka ich postawy w meczach o mistrzostwo SPL. Oczywiście tajemnicą poliszynela jest to o jaki klub i czyich oficjeli chodzi ;) Po raz kolejny pewien klub udowodnił dlaczego jest bodajże najbardziej znienawidzonym klubem w Wielkiej Brytanii i wymyślił sobie sędziowski spisek :D Szkoda, że gdy mistrzostwo Szkocji lądowało w ich rękach, sędziowie byli okej - teraz nie pozwalają biedakom wygrać mistrzostwa. Największym paradoksem i totalnym nieporozumieniem była sytuacja, gdy szef wyszkolenia sędziów Hugh Dallas został zwolniony ze swojego stanowiska po interwencji... ARCYBISKUPA! Biorąc pod uwagę, że to Szkocja następstwa tej decyzji mogą być bardzo przykre. Przedstawiciele klubu, którego nazwy sędziowie nie chcą ujawniać wymyślili sobie, że każdy z sędziów powinien ujawnić swoje preferencje klubowe. Bardzo logiczne wyjście z sytuacji. Szkoda tylko, że w Szkocji jest ponad 80% protestantów, którzy delikatnie mówiąc nie przepadają za klubem tajemnicą :)

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Szkocka piłka puka w dno od spodu. Najpierw Dundee wtopiło ze Śląskiem, a teraz Rangers odpadli z Malmoe. Dawno nie było takiej ch****izny jeśli chodzi o zespoły z SPL, strach pomyśleć co pokaże Celtic w Europie ;) Szkoda tego meczu Rangers, bo tak naprawdę odpadli przez głupotę Whittakera i Bougherry (dla którego to była pewnie ostatnia kartka w barwach RFC, wypieprza gdzieś do Kataru podobno), mam nadzieję że klub przykładnie ukara tych dwóch grajków za osłabienie zespołu w bardzo ważnym meczu. W grze było widać pozytywy i MOŻE, MOŻE uda się awansować do Ligi Europejskiej. Potrzebny do tego jest jednak napastnik, bo Jelavic w tym sezonie nic nie gra*, kontrakt z Beattiem rozwiązano, a jedynym który strzela jakieś gole jest Naismith grający na skrzydle.

Swoisty paradoks jest taki, że jak w klubie była bida z nędzą to ściągano napastników i była Liga Mistrzów. Są pieniądze, nie ma ani napastników, ani LM. :lol:

 

*Może przesadziłem, ale fakt jest taki, że Nikica to nie jest raczej ktoś pokroju Boyda czy Millera i nie gwarantuje 20 goli w sezonie.

 

PS Romanow dalej szaleje w Hearts. Po porażce z Dundee pracę stracił Jim Jefferies, którego następcą na ławce trenerskiej będzie Paulo Sergio. Dzisiaj Serca grają z węgierskim Paksi, jestem ciekaw wyniku.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Zgodnie z oczekiwaniami, kluby Scottish Premier League nie dopuściły klubu powstałego na bazie Rangers (tzw. NewCo) do gry w przyszłym sezonie w szkockiej ekstraklasie.

 

Decyzja o likwidacji dotychczasowych struktur klubu The Rangers Football Club plc i powstaniu nowych zapadła w połowie czerwca w związku z problemami finansowymi.

nie ma się co dziwić specjalnie, jednak pewien niesmak pozostaje, w nadchodzącym sezonie tylko jeden klub może mieć mistrza szkocji... ciekawe na ile lat Celtic będzie miał "monopol" na wygrywanie ligi

Odnośnik do komentarza

zawsze pozostaje opcja kupna licencji Polonii...

 

Dziwna decyzja pozostałych drużyn. Mecz Dundee-Hibernians jest myślę trochę mniej atrakcyjny od Dundee-Rangers i Hibernian-Rangers. Choć z drugiej strony zapewne dochód z transmisji meczów poza Szkocją jest i tak nikły (strzelam) i wyszło im, że bardziej opłaca się udupić Rangersów i być o jedno oczko wyżej w tabeli.

Odnośnik do komentarza

Celtic i Gers dostawali bodajze po 3mln za sezon czyli 7 razy mniej niż najslabiej zarabiajace ekipy z Premiership. Nikt nie chce tworu porangersowskiego w lidze bo przez lata zawyzali gaze i z tego co wiem zbyt najlepszych stosunkow z innymi klubami SPL. Szkoda bo liga szkocka wlasnie spada na renome finskiej i już skonczy się wielkie granie w tamtym kraju. Nikt do Celtow nie bedzie chcial lepszy przejsc bo po co? Wczesniej byly Old Firm, a teraz nie bedzie nic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...