Skocz do zawartości

Jagiellonia Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem dobry mecz, wynik mógł być wyższy. Lechia zagrała cienko, nasza obrona popełniła kilka błędów ale goście zamiast je wykorzystać to wywoływali śmiech na trybunach. Probierz tak chciał obronić wynik, że w końcówce graliśmy szóstką w obronie (a i tak jeszcze udało się strzelić gola). Jagiellonia naprawdę pokazała się z dobrej strony. W końcu chyba Kojasevic będzie miał pewne miejsce w składzie bo mu się należy. Wystarczająco się już nagrał w ME. Szczot wymiata. Nieważne w jakiej by był sytuacji zawsze bawi się w drybling. Niestety zbyt często to się kończy stratą. Bramkę strzelił i chwała mu za to ale gdyby nie jego gwiazdorstwo to jeszcze ze dwie mógłby wcześniej dołożyć. Jak już mówiłem nasza obrona zrobiła kilka błędów ale poza tym grała prawie, że po profesorsku (wszelkie skojarzenia z pewnym kibicem Lechem są całkowicie przypadkowe). Chociaż czasami za dużo się bawili z tyłu zamiast wybić piłkę. Może poczuli się zbyt pewnie.

 

Co do najbliższego meczu to poprawię kolegę. We środę wyjazdowy mecz w PP z Legią :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jagiellonia - Cracovia 2:0

 

Kojasevic 69

Arifovic 78

 

• Jagiellonia Białystok:

Lech - Lewczuk, Skerla, Staňo, Król - Szczot, Hermes, Zawistowski, Kojašević (89.Łatka) - Arifović (90.Pacan), Pešír (60.Dzienis)

• Cracovia Kraków:

Cabaj – Kulig, Tupalski, Milosević, Radwański (72.Karwan) - Moskała, Kłus, Nowak, Szeliga - Witkowski (61.Krzywicki), Kaszuba (5.Olszewski)

 

 

Kolejny mecz, który trzeba było wygrać i na szczęscie udało się to zadanie zrealizować. Na pewno duże znaczenie miała czerwona kartka dla Cabaja, którą dostał na samym początku spotkania, ale powolutku oddalamy się od tej strefy spadkowej. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejne 3 punkty, passa meczów bez porażki trwa. Niby jest dobrze ale jednak nie jest. Pierwsza połowa to prawie, że całkowita dominacja Jagiellonii. Skończyło się to tylko jedną bramką, a mogło więcej. Wydawało się, że druga połowa będzie podobna i licznik będzie szedł w górę. Tymczasem drużyna oddała inicjatywę i to goście groźniej atakowali i mieli okazję do wyrównania. Na szczęścia defensywa koniec końców jakoś sobie radziła. Nie chcę rzucać bluzgów na sędziego za sytuację z bodajże 14 minuty kiedy Szczot padł w polu karnym. Obejrzę powtórkę to się wypowiem. Co do samego Szczota to koleś jest naprawdę zabójczy. Kręcił obrońcami Górnika jak chciał. Drybling na poziomie już nawet nie krajowym, a kontynentalnym. Kolejny dobry mecz Damira, który już się chyba zadomowił w wyjściowym składzie. Probierz zdaje się robić postępy skoro już w przerwie pozbył się Dzienisa. No i oczywiście kolejny mecz na "0" Piotrka Lecha, który pobił rekord niedawno zmarłego Mirosława Sowińskiego i jest teraz najdłużej niepokonanym bramkarzem w historii występów Jagi w Ekstraklasie. Jesteśmy już w górnej połówce tabeli i fajnie by było iść wyżej. W sobotę spotkanie z Polonią Bytom będące ostatnim ligowym pojedynkiem w tym roku przy Słonecznej.

Odnośnik do komentarza

Po tym co Szczęsny wczoraj powiedział stracił w moich oczach totalnie. Nie będę tu rzucał bluzg w jego kierunku bo to nic nie da. Takich głupot to ja dawno nie słyszałem. Magazyn TVNu był jaki był ale z czymś takim to się tam nie spotkałem. Mówienie o drużynie, że jej obecna pozycja jest cudem, a piłkarze wszyscy jak jeden pokazują bardzo niski poziom to jest jakaś parodia. Ten człowiek w tym sezonie pewnie nawet 5 minut Jagiellonii nie widział. Nie gramy cudownie ale w miarę efektywnie. Skoro wg niego Jaga jest taka słaba to co powiedzieć o Cracovii, Górniku, ŁKSie czy Piaście? Że co, że pecha mają? Frajerzyna pieprzony :x

Odnośnik do komentarza
Kolejne 3 punkty, passa meczów bez porażki trwa. Niby jest dobrze ale jednak nie jest. Pierwsza połowa to prawie, że całkowita dominacja Jagiellonii. Skończyło się to tylko jedną bramką, a mogło więcej. Wydawało się, że druga połowa będzie podobna i licznik będzie szedł w górę.

 

Ja tam śmiem twierdzić, że pierwsza połowa nie była całkowicie zdominowana przez Jagiellonie, no ale może oglądaliśmy różne mecze.

Odnośnik do komentarza
28-letni czeski napastnik Tomáš Pešír nie jest już zawodnikiem Jagiellonii - poinformował przed chwilą prezes naszego klubu Ireneusz Trąbiński. Decyzję Zarząd klubu podjął w porozumieniu z trenerem pierwszego zespołu Michałem Probierzem.

 

Po tym co wyprawiał w środę na Konwiktorskiej nawet się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza

Naszej wspaniałej passy spotkań bez porażki nie udało się utrzymać. Polegliśmy w Bełchatowie. GKS był drużyną zdecydowanie lepszą, nie ma co ukrywać, że wygrał zasłużenie. Szkoda, że nie udało się wywieźć punktu z Bełchatowa. Większa szkoda jednak kontuzji (Król, Norambuena, Szczot i Lech). Szczęsny w końcu będzie usatysfakcjonowany.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Probierz bierze się za wietrzenie składu. Niedziela, Everton i Łatka - out. Bartka na pewno nie będzie żal, mało grał i tak grzałby ławe. Evertona przekreśliło to, że po jego błędzie padła bramka w meczu z ŁKS-em, po za tym nie zbyt dobrze się prezentował. Trochę żal Łatki był u nas już tyle czasu, no ale nie znalazł uznania w oczach trenera i Probierz się go pozbyl. Ciekawy jestem jakie nowe twarze zobaczymy w Jadze.

Odnośnik do komentarza

Bartka na pewno będzie żal, bo chłopak ma potencjał. To że od pół roku nie może znaleźć formy nie oznacza że należy się go pozbywać. Jest jeszcze młody i ma do tego prawo. Wypożyczyć owszem - sprzedać nie. Everton to była porażka i dobrze że go nie widzi Probierz w składzie. Co do Łatki - tego komentować nie trzeba. Mam tylko nadzieje, że kibice w mieście godnie pożegnają Darka.

 

Kolejną sprawą jest przejście Szczota do Górnika. Ja rozumiem że kasa jaką zabrzanie oferują jest spora, ale to jednak nasz najlepszy zawodnik. Właściwie - jedyny tak dobry technicznie gracz jakiego widziałem w żółto-czerwonych barwach. Biorąc pod uwagę, że Kulesza mówił o nabytkach jedynie z wolnego transferu - to polityka transferowa wydaje się jedna: napchać kabzę działaczy, a kibicom zafundować kolejną nerwówkę przez całą wiosnę.

Odnośnik do komentarza

No i Szczot na 99% w Górniku. Jaga dostanie 1.8 mln czyli ponad trzy razy tyle co zapłacili za niego latem. Wielka szkoda bo Szczot był najlepszym zawodnikiem Jagi w tej rundzie i praktycznie tylko on i Kojasevic robili coś w ofensywie. A pieniądze? Niby fajnie, że są ale się nie zdziwię jak pójdą w błoto :/

Odnośnik do komentarza

Kasa dość spora bo jednak trzykrotna przebitka, ale to jedyny zawodnik który coś potrafił grac do przodu. Bez wzmocnien w ofensywie to sie niestety nie utrzymamy. Co do trójki którzy się roztana z Jaga to dobrze że sięich pozbywamy bo to zawodnicy za słabi na Ekstraklase. Nawet Łatka choć szacunek za kilka lat gry pozostanie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...