Skocz do zawartości

Jagiellonia Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano rozwiązano kontrakt z zawodnikiem. Ponoć poszło dość gładko i w dobrej atmosferze. Docierające informacje są takie, że Probierz nie był zadowolony z zaangażowania zawodnika zarówno podczas spotkań, jak i treningów. Wyklucza się jakiekolwiek względy pozasportowe.

Odnośnik do komentarza

Michał Probierz oficjalnie wyjaśnił powody zwolnienia Vuka.

 

W przeciągu dwóch i pół roku pracy w Jagiellonii Białystok, zawsze kierowałem się dobrem i interesem klubu. W tym czasie musiałem podjąć wiele bardzo trudnych decyzji.

 

Vuk Sotirović rozstał się z Klubem, ze względu na brak profesjonalnego podejścia do treningów oraz do meczów. Nie jest przypadkiem, że w Śląsku Wrocław pożegnano się z nim z tej samej przyczyny. Klub Jagiellonia Białystok podając Serbowi w trudnym momencie rękę, liczył na jego pełne zaangażowanie. Niestety okazało się, że jest inaczej.

 

Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron przez Zarząd Klubu na wniosek sztabu szkoleniowego. Vuk Sotirović o wspólnej decyzji został poinformowany w trakcie prywatnej rozmowy ze mną.

 

No i Serb został na lodzie. Lenczyk nie chce go widzieć w Śląsku, on ma kontrakt do grudnia 2011, więc szykują mu się co najmniej 4 miesiące bez piłki.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Klauzula o przedłużeniu jest dla klubu, nie dla zawodnika. Jeżeli zawodnik podpisuje kontrakt na rok z opcją przedłużenia (dajmy na to kolejne 3 lata), to jest traktowany jakby miał kontrakt na 4 lata, ale klub bez żadnych konsekwencji może z nim rozwiązać kontrakt po roku. Specem od prawa w sporcie nie jestem, ale wg mnie tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Klauzula o przedłużeniu jest dla klubu, nie dla zawodnika. Jeżeli zawodnik podpisuje kontrakt na rok z opcją przedłużenia (dajmy na to kolejne 3 lata), to jest traktowany jakby miał kontrakt na 4 lata, ale klub bez żadnych konsekwencji może z nim rozwiązać kontrakt po roku. Specem od prawa w sporcie nie jestem, ale wg mnie tak to działa.

Czy Moussa Ouattara też nie miał takiej klauzuli? Wydaje mi się, że wymagana jest obopólna zgoda, jeśli dobrze pamiętam tamten konflikt, to podnosząc ten zarzut Ouattara walczył o transfer do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Decyzją Zarządu Klubu, Thiago Cionek został ukarany kwotą 15 tysięcy złotych oraz 10 godzin pracy z młodzieżą w związku z czerwoną kartką otrzymaną w trakcie meczu z Polonią Warszawa.

 

Dobrze, że wlepili mu karę. W sumie mogli dać więcej tych godzin z młodzieżą. Sezon się kończy, to czas by raczej znalazł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...