Skocz do zawartości

Per aspera ad astra


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Kompromitację w meczu z Danią mieliśmy sobie odbić w pojedynku w Skopje, gdzie przyszło nam walczyć z faworyzowanymi Macedończykami. W kadrze na to spotkanie dokonałem trzech zmian. W bramce wystąpił Canal, który właśnie zmienił barwy klubowe, przechodząc do Sant Julia, na środku pomocy Pujola zastąpił Sonejee a w ataku obok Riery pojawił się Manolo.

 

Mecz, ku powszechnemu zdziwieniu miejscowej gawiedzi, rozpoczął się od naszego mocnego uderzenia. Nim minęły trzy minuty od pierwszego gwizdka, ostry kros Beneta z prawego skrzydła wylądował na głowie Riery, ale piłka jedynie uderzyła w poprzeczkę, wychodząc na aut bramkowy.

Pierwsze niepowodzenie nie zraziło nas jednak i chwilę później futbolówka, po soczystym woleju Manolo, sprawdziła wytrzymałość słupka macedońskiej bramki. I to było jednak zbyt mało i po pół godzinie naporu przepiękny kros Rodrigueza spadł na piąty metr przed bramkę, pod nogi Manolo, ale bombę naszego napastnika cudem obronił fantastyczny tego dnia Oka Nikołow. Co było dalej? Ano nic innego jak powtórka z rozrywki.

Jedna kontra Macedonii wystarczyła, aby Canal potknął się na piłce i Bozinovski dał gospodarzom prowadzenie. Straty tej już nie odrobiliśmy, bo jakże mielibyśmy to uczynić, skoro Canal postanowił być tego dnia gwiazdą wieczoru i jeszcze dwukrotnie niemal osobiście zdobył dwie bramki dla rywali...

 

Druga połowa po prostu się odbyła. Moi chłopcy po prostu starali się dotrwać do końca a kończący karierę reprezentacyjną Koldo udowodnił, iż pomimo 37 lat na karku, nadal jest najlepszym naszym golkiperem. Jest? Nie - nie jest. Był.

 

06.06.2007; Eliminacje EURO, Grupa 7, Mecz 8/14

Gradski stadion, Skopje, widzów: 17.534

MACEDONIA - Andora 3:0 (3:0)

1:0 Bozinovski 38'

2:0 Cadikovski 40

3:0 Izairi 45'

 

Canal (46' Koldo) - Marc, A.Pol, I.Lima, Soria Gómez - Rodriguez, Moreno, Sonejee (46' Gascón), Benet - Riera, Manolo

 

MoM: Dragan Cadikovski [sT, Macedonia] - 9

 

========================

 

ANGLIA - Malta 3:0

Mołdawia - GRECJA 1:2

Słowenia - Dania 2:2

 

Tabela [9/14]:

 

1. Anglia	24 pkt. 8-0-1  29-3
2. Dania	 15 pkt. 4-3-2  15-10
--------------------------------
3. Słowenia  15 pkt. 4-2-3  20-12
4. Grecja	14 pkt. 4-2-3  17-12
5. Macedonia 14 pkt. 4-2-3  14-12
6. Malta	  9 pkt. 2-3-4  11-17
7. Andora	 6 pkt. 2-0-7   4-30
8. Mołdawia   5 pkt. 1-2-6   6-20

Odnośnik do komentarza

Ze Skopje do Wenecji wracałem jak struty. W obu meczach mieliśmy swoje szanse a szczególnie mecz z Macedonią mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Gdyby tylko Riera czy Manolo trafili w pierwszych minutach? To jednak była już tylko przeszłość. I w przenośni i dosłownie, gdyż kilkunastu "dziadków" kończyło kariery futbolowe i w Andorze musiała pojawić się nowa fala. Oby była to fala utalentowana.

 

Tymczasem we Włoszech, pod moją nieobecność, zakończyły się rozgrywki w czwartej lidze. W finale play-off, który był pokazem typowego, obrzydliwego catenaccio, zespół Varese w dwumeczu z Belluno okazał się lepszy o jedną, a jakże, bramkę (0:0 [d], 1:0 [w]). Bramkę zdobytą z rzutu wolnego, rzecz jasna. Trafienie Lombardiego dało podopiecznym Ezio Breviego promocję do trzeciej ligi. Promocję zasłużoną, dodajmy, gdyż obok Como był to najlepszy zespół czwartej ligi w sezonie 2006/07.

 

Końcowa tabela Serie C2/C - sezon 2006/07:

 

| Pos   | Inf   | Team		   | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1st   | C	 | Como		   | 34	| 18	| 13	| 3	 | 56	| 21	| +35   | 67	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2nd   | P	 | Varese		 | 34	| 17	| 14	| 3	 | 51	| 26	| +25   | 65	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3rd   |	   | Belluno		| 34	| 18	| 4	 | 12	| 48	| 38	| +10   | 58	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4th   |	   | VENEZIA		| 34	| 16	| 8	 | 10	| 56	| 32	| +24   | 56	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5th   |	   | Ivrea		  | 34	| 14	| 14	| 6	 | 55	| 35	| +20   | 56	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6th   |	   | Alto Adige	 | 34	| 14	| 6	 | 14	| 40	| 49	| -9	| 48	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7th   |	   | Pro Sesto	  | 34	| 12	| 11	| 11	| 41	| 39	| +2	| 47	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8th   |	   | Legnano		| 34	| 11	| 11	| 12	| 37	| 39	| -2	| 44	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9th   |	   | Sanremese	  | 34	| 11	| 11	| 12	| 38	| 54	| -16   | 44	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10th  |	   | Pergocrema	 | 34	| 12	| 7	 | 15	| 37	| 37	| 0	 | 43	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11th  |	   | Bassano Virtus | 34	| 11	| 9	 | 14	| 50	| 56	| -6	| 42	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12th  |	   | Pavia		  | 34	| 11	| 8	 | 15	| 42	| 47	| -5	| 41	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13th  |	   | Pizzighettone  | 34	| 11	| 7	 | 16	| 47	| 47	| 0	 | 40	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14th  |	   | Lecco		  | 34	| 8	 | 15	| 11	| 36	| 47	| -11   | 39	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15th  |	   | Biellese	   | 34	| 8	 | 13	| 13	| 35	| 53	| -18   | 37	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16th  | R	 | Montichiari	| 34	| 9	 | 9	 | 16	| 38	| 54	| -16   | 36	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17th  | R	 | Casale		 | 34	| 6	 | 16	| 12	| 37	| 49	| -12   | 34	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18th  | R	 | Jesolo		 | 34	| 6	 | 10	| 18	| 36	| 57	| -21   | 28	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Początek lipca oznaczał dla Venezii olbrzymie zmiany. Sezon zakończyliśmy bowiem znaczącą stratą finansową i na nic nie zdały się wysiłki prezesa, regularnie starającego się latać klubowe finanse. Lekiem na całe weneckie zło mogły być tylko i wyłącznie odważne decyzje personalne, nawet kosztem bronienia się przed degradacją w kolejnym sezonie. Pierwszy dzień upalnego lipca dla wielu spośród naszych kopaczy stał się więc dniem sądnym…

 

Odeszli:

Davide Pradolin (24, DM/MRC, Włochy) -> Cordignano, za darmo

Davide Scantamburlo (28, D/WB/ML, Włochy) -> Rende, za darmo

Stefeano Bono (28, DM, Włochy) -> Avellino, 100.000 €

Massimo Cannizzaro (26, ST, Włochy) -> Cittadella, 75.000 €

Elimiano Milone (31, DC, Włochy) -> Ravenna, 75.000 €

Andre (27, GK, Brazylia/Włochy) -> Acireale, 180.000 €

Lionel Pizzinat (29, DM, Szwajcaria) -> Carrarese, 3.000 €

Marco Stella (26, MR, Włochy) -> Arezzo, 200.000 € (+50%)

Massimiliano Mei (26, DC, Włochy) -> zwolniony z klubu

Mattia Sardella (22, AMRC, Włochy) -> zwolniony z klubu

Alberto Veltri (18, DL, Włochy) -> zwolniony z klubu

 

Ponadto na futbolową emeryturę przeszli Cristian Servidei, Michele Coppola, Alessandro Piovesan oraz David Sesa. Decyzję dotyczącą odejścia zmienił natomiast Stefano Bettarini, który postanowił pograć w piłkę jeszcze przez kolejny sezon. Na decyzję tę niewątpliwy wpływ miała nagroda dla najlepszego klubowego futbolisty sezonu przyznana mu przez naszych fanów.

Odnośnik do komentarza

Pozbycie się drogich a często i przereklamowanych piłkarzy pozwoliło mi znacząco obniżyć budżet płacowy, który pomimo zatrudnienia znacznej liczby nowych chłopaków z zawrotnej kwoty 40.000 € "zjechał" w granice rozsądnych 22.000 €. A szeregi Venezii zasilili:

 

Paolo Saia (25, GK, Włochy) <- Fano, 50.000 €

Andrea Bernardi (21, GK, Włochy) <- Monza, 30.000 €

Mauro Sablone (19, DC, Włochy) <- Pescara, za darmo

Josep Cerezo Ramirez (17, DC, Andora: 2/0) <- z wolnego transferu, ostatnio Aue

Ildefons Lima (27, DRC, Andora: 18/1) <- Triestina, za darmo

Sergi Soria Gómez (17, D/WBR, Andora: 2/0) <- Andorra F.C., za darmo

Davide Codacci (17, MC, Włochy) <- Spezia, za darmo

Gabriel Riera (22, ST, Andora: 21/6) <- Andorra C.F., za darmo

Xavier Andorra (22, ST, Andora: 15/0) <- Andorra C.F., za darmo

 

Skorzystałem także z opcji wykupienia obu piłkarzy, których byliśmy współwłaścicielami. Wyciągnięcie Francesco Marfii z Brescii kosztowało nas 5.000 €, zaś za pełne prawo do dysponowania kartą zawodniczą Denisa Maccana zapłaciliśmy Arezzo 20.000 €.

 

Pewne zmiany zaszły także na etatach szkoleniowych. Dotychczasowy asystent, Niemiec Raschid Franz odszedł do Spezii na identyczny stołek, pozostawiając po sobie 1.000 € odszkodowania a do klubu trafiła dwójka utalentowanych trenerów. Fabrizio Paese (53, Włochy, N) przyszedł do nas z Carpendolo (60.000 €), a Agostinho Tibaudi (41, Włochy, L) do ojczyzny powrócił z Rosji, gdzie pracował w drugoligowych Kryliach Sowietow (55.000 €). :>

Odnośnik do komentarza
nie, wcale nie widac po transferach, ze jestes selekcjonerem Andorry :kekeke:

Nie zaprzeczam - widać :) Sytuacja finansowa w Venezii nie pozwala jednak na ekstrawagancje a Andorczycy są tani. Ciekawy też jestem co z nich wycisnę choć cudów się nie spodziewam. Dopiero za kilka lat powinny pojawić się perełki futbolu spod znaku dzierganej, muflonowej wełenki. Swoja drogą do Wenecji się nie przyzwyczajam. Przy pierwszej, ciekawszej okazji spłynę na wschód albo gdzieś do innej, słabszej ligi.

Odnośnik do komentarza

Przygotowania do sezonu 2007/08 rozpoczęliśmy w połowie lipca meczem towarzyskim z amatorami z BOYS Caivanese. Do spotkania przystąpiliśmy z nieco zmodyfikowaną taktyką, wszak w nadchodzącym sezonie zamierzałem zrezygnować z dwójki defensywnych pomocników, na rzecz większego zrównoważenia siły defensywy i ofensywy. Niestety, pomimo wysiłków nie zdołałem znaleźć prawego pomocnika i zaczynał być to poważny problem, gdyż chętnych nie było, a co gorsze, klubowa kasa świeciła pustkami.

 

Chłopaków z Caivanese ograliśmy. W taki sposób krótko i węzłowato można ocenić całe spotkanie. Spotkanie na tyle nędzne, że w drugiej połowie na głowę nałożyłem sobie mokry kompres, aby nieco złagodzić migrenę o jaką przyprawili mnie moi podopieczni. Tak nędznie nigdy jeszcze nie graliśmy i jasnym było dla mnie, że z taką grą nie mamy czego szukać w czwartej lidze. Na szczęście był to dopiero początek przygotowań do sezonu...

 

15.07.2007; Mecz towarzyski

Pierluigi Penzo, Wenecja, widzów: 445

Venezia - BOYS Caivanese 2:0 (1:0)

1:0 Cehajić 33'

2:0 Meda 50'

 

Bernardi - Bettarini, Lima (58' Tardiola), Capone (58' Ramirez), Gomez - Gimenez, Moreno, Meda, Soria Gómez (58' Codacci) - Cehajić, Andorra

 

MoM: Mirza Cehajić [sT, Venezia] - 8

Odnośnik do komentarza

Druga konfrontacja towarzyska wypadła nam 20 lipca w Arezzo, gdzie na miejscowym Comunale zagraliśmy z amatorską drużyną Arco. Skład na to spotkanie był identyczny jak w meczu z BOYS, gdyż roszady personalne miałem znacznie ograniczone z powodu urazów. Niestety, poziom gry był niemal tożsamy z naszym pierwszym występem i po meczu zacząłem się zastanawiać nad grą piątką w defensywie, aby tylko uchronić się przed degradacją w nadchodzącym wielkimi krokami sezonie. Po spotkaniu jeden z lokalnych brukowców obrazowo określił siłę naszej ofensywy, przyrównując ją popędowi seksualnemu pantofelka. I nie były to słowa dalekie od prawdy.

 

20.07.2007; Mecz towarzyski

Comunale, Arezzo, widzów: 89

Arco - Venezia 0:1 (0:1)

0:1 Gimenez 13'

86' Bettarini rz.k. [V]

 

Bernardi (46' Saia) - Bettarini, Lima, Capone, Gomez - Gimenez, Moreno, Meda, Soria Gómez (46' Codacci) - Cehajić, Andorra

 

MoM: Ildefons Lima [DC, Venezia] - 8

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Capri dotarło do mnie wreszcie, że zespołowi potrzebny jest wstrząs i gotówka zarazem. Nadal bowiem na panewce spalały się moje zapędy mające na celu zapewnienie nam nowego prawoskrzydłowego. Próby wypożyczenia kogokolwiek nie dawały efektów, a na zakupy nie mieliśmy po prostu mamony. Co gorsza przypomniał mi o sobie marny stan naszej kasy, który w połowie lipca przekroczył zero a perspektywy odwrócenia trendu spadkowego były znikome. W tym wypadku zdecydowałem się na zagrywkę pokerową, czyli na sprzedaż naszej gwiazdki z poprzedniego sezonu, Luki Saudatiego. Doświadczony napastnik nie wyobrażał sobie obniżenia cotygodniowej gaży, a że ja z kolei potrafiłem sobie wyobrazić Venezię bez niego, podjąłem stosowne kroki ku temu, aby jednym cięciem rozwiązać aż trzy palące problemy - stworzyć budżet transferowy, poprawić stan finansów klubowych oraz znacząco obniżyć wypłaty z tytułu kontraktów.

 

Do spotkania z Capri przygotowywałem zespół w pogodniejszym nastroju i trudno mi powiedzieć co sprawiło, że coś w naszej grze wreszcie zatrybiło. Oczywiście daleko było jeszcze do formy jaką chciałbym oglądać na co dzień, w lidze, ale w porównaniu do poprzednich spotkań zauważalna była poprawa. Piłka krążyła szybciej, podania były dokładniejsze a i zawodnicy zwinniej, i z większą ochotą, poruszali się po murawie. To cieszyło najbardziej a zawodu nie sprawił mi także wynik, który tym razem realnie oddał wreszcie różnicę pomiędzy oboma zespołami.

 

25.07.2007; Mecz towarzyski

Pierluigi Penzo, Wenecja, widzów: 450

Venezia - Capri 3:0 (2:0)

1:0 Meda 18'

2:0 Cehajić 43'

3:0 Andorra 55'

 

Bernardi - Bettarini, Lima (46' Sablone), Capone (46' Tardiola), Gomez - Gimenez (46' Marfia), Moreno, Meda, Codacci (46' Maccan) - Cehajić, Andorra

 

MoM: Jonathan Gomez [DR, Venezia] - 8

Odnośnik do komentarza
Gwiazdy z Andory :)

Jakie gwiazdy Panie? Jedynie Lima ma na razie pewne miejsce w defensywie. Moreno walczy o plac w pomocy, a w ataku zagra na pewnie jeden z andorskich napastników. Drugi walczy z miejsce z Cehajiciem, ale na moje oko to od Słoweńca będę ustalać skład linii napadu.

Odnośnik do komentarza

Losy Luki Saudatiego wyjaśniły się jeszcze przed meczem z Vogherą, który z kolei był ostatnim przetarciem przed budżacym we mnie panikę pojedynkiem pierwszej rundy Copa Italia, w którym za rywala mieliśmy samo Palermo, ósmą drużynę Serie A minionego sezonu. Zanim jednak doszło do starcia z gigantem i przetarcia z maluczkim, Luka zasilił szeregi drugoligowego Lucchese, zapewniając nam przelew w wysokości niebagatelnej sumy 1.200.000 €, oraz gwarantując nam 50% sumy kolejnego transferu. Kwota ta w pełni usatysfakcjonowała naszych fanów, prezesa a i mnie także, wszak nie tylko rozwiązała chwilowo nasze problemy z płynnością finansową, ale i zapewniła mi grubo ponad 600.000 € na cele transferowe. A z tychże skorzystałem niemal natychmiast, na "krechę" załatwiając kupno Jaime Leóna Merito (24, AMRL, Włochy) z Acireale za kwotę 50.000 €. Tym samym zespół zyskał pierwszego i jedynego zarazem, na chwilę obecną, prawoskrzydłowego.

 

Jaime zagrał już zresztą w meczu z Vogherą, walnie przyczyniając się do zwycięstwa i przekonując mnie, iż dokonałem dobrego wyboru. Tak naprawdę to cały zespół zagrał dobry mecz i w pierwszej połowie nasza przewaga nie podlegała żadnej dyskusji. Nieco gorzej było po przerwie, gdy na trawie pokazali się zmiennicy, ale nie zmieniło to mojej całościowej, pozytywnej oceny zespołu. Do meczu z Palermo mogliśmy podejść z szacunkiem, lecz bez strachu. I tak byliśmy przecież z góry skreśleni.

 

31.07.2007; Mecz towarzyski

Pierluigi Penzo, Wenecja, widzów: 415

Venezia - Voghera 2:0 (2:0)

1:0 Cehajić 2'

2:0 Gimenez 42'

 

Bernardi (46' Saia) - Bettarini, Lima (46' Sablone), Capone (46' Tardiola), Gomez - Gimenez (46' Marfia), Moreno (46' Codacci), Meda, Merito - Cehajić (46' Riera), Andorra

 

MoM: Jaime León Merito [MR, Venezia] - 8

Odnośnik do komentarza

Przed traumatyczną konfrontacją z Palermo postanowiłem głębiej sięgnąć do klubowej kiesy i załatwić parę pilnych spraw. Przede wszystkim zdecydowałem się na zakup środkowego, ofensywnego pomocnika, który byłby alternatywą dla Moreno i Medy. Wybór był dość prosty, bo niewielu kopaczy zamierzało w ogóle z nami negocjować i w ten oto sposób w Wenecji zjawił się Adrea Carroza (22, AMC, Włochy), którego wykupiliśmy z trzecioligowej Pescary za 60.000 €. Zdecydowanie mocniejsze ruchy wykonałem jednak na rynku szkoleniowym. Z Bellarii ściągnąłem Alfiero Agostinelliego (58, Włochy, L), który został mianowany moim nowym asystentem, z Avellino udało mi się wycyganić konowała Sergio Vitaliego (45, Włochy, L), zaś z Salernitany ściągnąłem przedstawiciela tejże samej profesji, Vincenzo Franchiniego (55, Włochy, L). Na koniec roszad w kadrze szkoleniowej sięgnąłem po utalentowanego scouta Scarborough, Billyego Urmsona (61, Anglia, L) oraz wyrzuciłem na zbity pysk trenera Paolo Favaretto oraz skauta Michele De Matteo. Roszady te kosztowały klub nieco ponad ćwierć miliona €, ale kwotę tę skutecznie zredukowałem pozbywając się Kelchiego Francisa Ibekwei (23, ST, Nigeria), który za 5.000 € odszedł do Igea Virtus oraz Denisa Maccana (23, ST, Włochy), który trafił do Monzy za kwotę 70.000 €.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...