Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Tracklista do NPON Eldoki.

 

1. Eldo - Zamiast wstępu (produkcja: Zjawin) (5:30)

2. Eldo - Gdyby nie ty (produkcja: Mr. White) (2:37)

3. Eldo - Opowiadam Historie (produkcja: Zjawin) (3:37)

4. Eldo - Ulice Przeklęte (produkcja: Szczur) (2:52)

5. Eldo - Ty i ty... (produkcja: Zjawin) (4:03)

6. Eldo - Nie pytaj o Nią (produkcja: Szczur) (3:36)

7. Eldo - Granice (produkcja: Donde) (4:16)

8. Eldo - Ten nonsens (produkcja: Szczur) (3:43)

9. Eldo - Dom (produkcja: Donde) (1:47)

10. Eldo - Miasto Gwiazd (produkcja: Zjawin) (2:33)

11. Eldo - Twarze feat. Hi-Fi Banda (produkcja: Donde) (4:40)

12. Eldo - Wszystko Jedno? (produkcja: Zjawin) (3:13)

13. Eldo - Twarze feat. Hi-Fi Banda (Remix) (produkcja: Czarny) (4:36)

 

Szkoda, że tylko 45 minut, ale mam nadzieję, że będzie to 45 minut pełne świetnych tekstów jak do nas przyzwyczaił ten artysta :]

Odnośnik do komentarza

Eldo - Nie pytaj o nią. Świetna płytka. Brakuje raperów w Polsce, którzy potrafią w ten sposób tworzyć muzykę. Z jeden strony bardzo fajne klasyczne bity przeplatane elektronicznymi, których się bardzo dobrze słucha, z drugiej strony poeta. Bo nie ukrywajmy się, teksty Eldo to po prostu poezja. Genialne. Płyta ma bardzo głębokie przesłuchanie i po kilku przesłuchaniach zaczynam stwierdzać, że jest bardzo dobre wydawnictwo :] Kawałki jak Nie pytaj o nią, Twarze, Granice to po po prostu majstersztyk. Fajna koncepcja na płytę, wszystko spójne i szkoda, że tylko 13 tracków. Można śmiało powiedzieć, że jedna z lepszych płyt w tym roku.

Odnośnik do komentarza

 

No i teledysk do nowej płyty Sokół feat Pono. Bardzo klimatyczny kawałek, i świetnie oddany teledysk. A sama płyta ma premierę już w sobotę, mrr :-)

 

A mi się teledysk nie podoba. Trochę zszedł na psy Sokół przy współpracy z Pono. Nie podoba mi się wizja klipu, choć piosenka nawet może być :]

Odnośnik do komentarza
Eldo - Nie pytaj o nią. Świetna płytka. Brakuje raperów w Polsce, którzy potrafią w ten sposób tworzyć muzykę. Z jeden strony bardzo fajne klasyczne bity przeplatane elektronicznymi, których się bardzo dobrze słucha, z drugiej strony poeta. Bo nie ukrywajmy się, teksty Eldo to po prostu poezja. Genialne. Płyta ma bardzo głębokie przesłuchanie i po kilku przesłuchaniach zaczynam stwierdzać, że jest bardzo dobre wydawnictwo :] Kawałki jak Nie pytaj o nią, Twarze, Granice to po po prostu majstersztyk. Fajna koncepcja na płytę, wszystko spójne i szkoda, że tylko 13 tracków. Można śmiało powiedzieć, że jedna z lepszych płyt w tym roku.

 

W tym przypadku 200% zgodności z Buffu. Na dzień dzisiejszy Eldo ma konkurencję jedynie w Mesie i Ostrym. Płyta kapitalna z masą świetnych, klimatycznych podkładów. Rzucając pierwszy z brzegu - kawałek "Wszystko Jedno?" i praktycznie od 1'40''. Kapitalne kawałki: "Gdyby Nie Ty", "Ulice Przeklete" (na te pierwsze kilka przesłuchań mój faworyt). No i nawet się Eldo sprawdził w "Miasto Gwiazd", gdzie leci pod dość niekonwencjonalny dla siebie podkład.

 

 

No i teledysk do nowej płyty Sokół feat Pono. Bardzo klimatyczny kawałek, i świetnie oddany teledysk. A sama płyta ma premierę już w sobotę, mrr :-)

 

A mi się teledysk nie podoba. Trochę zszedł na psy Sokół przy współpracy z Pono. Nie podoba mi się wizja klipu, choć piosenka nawet może być :]

 

W komentach pod teledyskiem ktoś słusznie napisał - TPWC za bardzo poleciało w stronę elektroniki, ale ten kawałek (pomijając sam teledysk) zapowiada dość ciekawą płytkę w klimatach podobnych choćby do WWO.

 

Edyta: Sam teledysk - KA-PI-TAL-NY :D. Takie bary/restauracje/puby mają niepowtarzalny klimat i w teledysku jest oddany całkiem oki (nie wiem gdzie oni znaleźli taką panią Lucynkę, no ale niech będzie :D). Trochę Pono za szybko leci, bo tutaj trzeba coś w stylu Sokoła - wolniej, nostalgiczniej :).

Odnośnik do komentarza
No i nawet się Eldo sprawdził w "Miasto Gwiazd", gdzie leci pod dość niekonwencjonalny dla siebie podkład.

 

Moim zdaniem się w tym wypadku nie sprawdził, ten numer to taki maly koszmarek.

 

 

Ale sama płyta b. udana, jedna z lepszych '08 jeśli chodzi o rodzime wydawnictwa.

 

Może inaczej - szału nie ma, bo Eldo jednak wolę w tych bardziej klimatycznych bitach, ale jak dla mnie sprawdził się lepiej niż Pezet w 70% kawałków z "Muzyki Rozrywkowej".

Odnośnik do komentarza
Może inaczej - szału nie ma, bo Eldo jednak wolę w tych bardziej klimatycznych bitach, ale jak dla mnie sprawdził się lepiej niż Pezet w 70% kawałków z "Muzyki Rozrywkowej".

 

Pezet jest jednym z najlepszych raperów jeśli chodzi o flow. Udowodnił to na "Muzyce Rozrywkowej". Tylko w zasadzie to płyta o niczym, lekka tematyka, dobre bity, a sam Pezet znakomicie wykonał swoją pracę. Wiadomo "Muzyke klasyczną" i "Muzyke poważną" dzieli naprawdę wiele od "Muzyki Rozrywkowej". Tamte płyty są po prostu fenomenalne. Eldo nie ma takiej techniki jak Pezet, jednak wszystko to nadrabia świetnymi, poetyckimi tekstami.

Odnośnik do komentarza

Pezet i Eldo tworzą inny hip hop, wiec ich porownywanie nie ma sensu troche.. Czy Pezet nie sprawdzil sie w 70% kawalkow na "rozrywkowej"? Nie wiem, mi plyta przypadla do gustu i proporcje odwrocil bym na korzysc Pezeta..

 

A ja obecnie zasluchuję sie w dwie plyty.. Molesta+Kumple i Peje nowego.. Naprawde dobre pozycje, szczegolnie produkcja Warszawiaków

Odnośnik do komentarza

Znalezione na forum Fokusa - Pih & Ero & Kaczor & Fokus - Rany Kłute

 

Zajebiście czekałem na ten track, a wyszła jakaś żenada. Każdy zupełnie inaczej, a Fokus to już dopiero pojechał po bandzie :/ Jak można takie coś na legal wrzucić, w ogóle zdupiony mix, trójka przygłuszona, a Fokus za głośno.

 

W ogóle jestem zdziwiony skąd ludzie ten track mają na forum :| Przecież Pih ma wyjść 22.12?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...