Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ta "cipka" chociaż ma flow i w razie czego zawsze na wolnym potrafi nieźle jechać, czego o Liberze już powiedzieć nie można :> Zresztą o czym mu tu mówimy jak Liber kopiuje pop karierę Meza ? :lol:

 

Panie, a czy my mowimy o karierze, czy technice? Mezo potrafi na wolnym? Slyszalem jedna audycje: Mezo i OSTR w jakiejs rozglosni radiowej, to szybko wylaczylem, bo mi zal Mezia ;) Nic do niego nie mam i dziwi mnie to, ze Shelka, Ramona i reszta poznanskiego podziemia go dissuja, skoro on i tak nie odpowie, a poza tym robi sobie ten swoj pop [tylko zle, ze nazywa to rapem i daje te swoje nieudolne pancze..]. Zreszta nie rozumiem w ogole porownania, moim zdaniem Liber ma dwa razy lepszy glos od Mezo, a rymy trzy razy lepsze, ale to moje prywatne zdanie. ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko, że jak pominiemy gusta, bo tutaj widzę, że się nie dogadamy to dojdziemy do wniosku, że Liber idzie dokładnie tą samą ścieżką, co Mezo, tylko o ile Mezo próbuje jeszcze odzyskać szacunek na scenie poprzez 1 płytę stricte rapową to Liber ucieka coraz bardziej w stronę popu. :-k

Odnośnik do komentarza
Młodziak & Rudy MRW odpowiadają - Fatality

 

"Moje nawijki z Młodziakiem są dla Ciebie gejostwem / To jak nazwiesz swój duet z ojcem - kazirodztwem?" ;) Zmietli go już całkowicie, znacznie mniej wulgaryzmów, a więcej panczy.

 

Od początku. Fajny nawet refren. I w sumie to wszystko co warte uwagi w tym dissie. Fakt wersy wyżej wspomniane ciekawe, ale całokształt kiepsko. Bit bardzo słaby. Kilka efektów na siebie ponakładanych. Pancze? Słabo z nimi, jeżeli są to jadą po mieście, mówią o zapatrzeniu na stolicę, ale żadnych argumentów. Żadnych konkretów niestety. Najsłabszy z całego i tak moim zdaniem słabego beefu. Mówi Młodziak, że wersy o "sam jesteś ch****y" nie robią na nikim wrażenia, a sam na takiej podstawie buduje swój track. Młodziak jedzie na patentach Masseya. U Masseya konkrety o seplenieniu są jakieś.. :] Dla mnie Massey trochę lepiej od Młodziaka w całym beef'ie.

 

Co do Meza. Chłopak poszedł po Aniele w kierunku popu. Można nawet uważać, że mu tę drogę zasugerowano. Ale technicznie bardzo dobrze jedzie. Ma fajne bity od Tabba. I sam jestem ciekaw płyty. Dużo osób go przekreśliło.

Odnośnik do komentarza

Drętwe to jakieś

 

Które ?

 

Co do Meza to chłopak chyba nie wróci na "właściwą" ;) drogę, ale jest szansa, że raz na jakiś czas będzie wydawał bardziej rapową płytę. W sumie to nie oczekuję jego płytki, ale miło byłoby posłuchać Meza w takim swoistym powrocie do korzeni ;)

Odnośnik do komentarza
Młodziak & Rudy MRW odpowiadają - Fatality

 

"Moje nawijki z Młodziakiem są dla Ciebie gejostwem / To jak nazwiesz swój duet z ojcem - kazirodztwem?" ;) Zmietli go już całkowicie, znacznie mniej wulgaryzmów, a więcej panczy.

 

Od początku. Fajny nawet refren. I w sumie to wszystko co warte uwagi w tym dissie. Fakt wersy wyżej wspomniane ciekawe, ale całokształt kiepsko. Bit bardzo słaby. Kilka efektów na siebie ponakładanych. Pancze? Słabo z nimi, jeżeli są to jadą po mieście, mówią o zapatrzeniu na stolicę, ale żadnych argumentów. Żadnych konkretów niestety. Najsłabszy z całego i tak moim zdaniem słabego beefu. Mówi Młodziak, że wersy o "sam jesteś ch****y" nie robią na nikim wrażenia, a sam na takiej podstawie buduje swój track. Młodziak jedzie na patentach Masseya. U Masseya konkrety o seplenieniu są jakieś.. :] Dla mnie Massey trochę lepiej od Młodziaka w całym beef'ie.

Osobiście uważam, że to najlepszy diss, oczywiście nie pod względem bitu. Jest zdecydowanie mniej obrażania per kurwo itd. Massey przyczepił się tylko tego, że Rudy sepleni, z Młodziakiem są pedałami i sami sobie walą komentarze. Młodziak i Rudy zdecydowanie lepiej, pomimo że Rudego nigdy nie trawiłem.

Odnośnik do komentarza
Osobiście uważam, że to najlepszy diss, oczywiście nie pod względem bitu. Jest zdecydowanie mniej obrażania per kurwo itd. Massey przyczepił się tylko tego, że Rudy sepleni, z Młodziakiem są pedałami i sami sobie walą komentarze. Młodziak i Rudy zdecydowanie lepiej, pomimo że Rudego nigdy nie trawiłem.

 

Przy ocenie kawałka kieruję się wszystkim. Bit również ma znaczenie. Ale nie ma oprócz wspomnianego kazirodztwa zaczepki w odniesieniu do dissu Masseya. Pokazywanie, że jesteśmy lepsi bo ze stolicy a Massey z Inowrocławia to chyba nie to o co w beefach chodzi.

Odnośnik do komentarza
Osobiście uważam, że to najlepszy diss, oczywiście nie pod względem bitu. Jest zdecydowanie mniej obrażania per kurwo itd. Massey przyczepił się tylko tego, że Rudy sepleni, z Młodziakiem są pedałami i sami sobie walą komentarze. Młodziak i Rudy zdecydowanie lepiej, pomimo że Rudego nigdy nie trawiłem.

 

Przy ocenie kawałka kieruję się wszystkim. Bit również ma znaczenie. Ale nie ma oprócz wspomnianego kazirodztwa zaczepki w odniesieniu do dissu Masseya. Pokazywanie, że jesteśmy lepsi bo ze stolicy a Massey z Inowrocławia to chyba nie to o co w beefach chodzi.

Ale przypominam, że to o to chodzi, bo Massey zaczepił Warszawę i stąd ten beef.

Odnośnik do komentarza
Osobiście uważam, że to najlepszy diss, oczywiście nie pod względem bitu. Jest zdecydowanie mniej obrażania per kurwo itd. Massey przyczepił się tylko tego, że Rudy sepleni, z Młodziakiem są pedałami i sami sobie walą komentarze. Młodziak i Rudy zdecydowanie lepiej, pomimo że Rudego nigdy nie trawiłem.

 

Przy ocenie kawałka kieruję się wszystkim. Bit również ma znaczenie. Ale nie ma oprócz wspomnianego kazirodztwa zaczepki w odniesieniu do dissu Masseya. Pokazywanie, że jesteśmy lepsi bo ze stolicy a Massey z Inowrocławia to chyba nie to o co w beefach chodzi.

Ale przypominam, że to o to chodzi, bo Massey zaczepił Warszawę i stąd ten beef.

 

Zgoda, ale żadnych ripost w dissie Masseya nie widziałem. Chodzi również o wymianę argumentów i kontrargumentów ;]

Odnośnik do komentarza

Ok, a tym czasem info o nowych teledyskach Rycha.

Już dziś prezentujemy Wam pierwszy z klipów promujący płytę Rycha Peji. SZG Intro to nic innego jak krótki klip, który wygląda raczej jak zapowiedź albumu" wyjaśnia sam Peja. Nagrałem to przy okazji pobytu w Szczecinie gdzie z ekipą GCM realizowaliśmy studyjne zdjęcia do Bragga, który jest na ukończeniu.

 

W następnym tygodniu kończymy zdjęcia do Szkoły życia&, a już dziś tj. 07.02. w poznańskim klubie Eskulap rejestrujemy zdjęcia do koncertowego klipu Regulamin zabijania.

 

Nie dalej jak w marcu zaczynamy zdjęcia do Tak bardzo chcę i na razie to tyle klipów, poczekajcie chwilkę a na pewno się pojawią.

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu Kaczor z DGE się trochę kłócili. Prawdopodobnie chodziło o to, że Qlop dużo czasu spędzał z DGE, a Kaczor poszedł w stronę Peji, w którą DGE nie chciał iść. Dziś wygląda to tak, że Kaczor jest na PTP, Peji wszędzie tam gdzie właśnie Rychu. Konflikt doszeł do tego stopnia, że PDG podzieliło się na stronę Kaczora i DGE. Ostatnio był jeden, albo dwa koncerty na których mieli być obydwoje - zarówno Kaczor i DGE. Jednak DGE nie zdecydował się w nich wystąpić. Chodzi tu mniej więcej o promocję składaka "Jestem stąd". DGE wolał zagrać jeśli się nie mylę w Zielonej Górze, choć wcześniej na swojej stronie internetowej zapowiadał, że na koncercie w Eskulapie wystąpi. No i Kaczor postanowił opuścić PDG w wyniku czego nie spodziewamy się już kolejnych Killazów. Nie wiadomo jak teraz będzie wyglądać sytuacja w PDG. Czy to koniec tej ekipy czy jednak będzie dalej istniała. Kiedyś w jednym z wywiadów Kaczor wspominał o konflikcie, opowiedział o nim przed kamerą. Moim zdaniem trochę nie potrzebnie co mogło dodać oliwy do ognia.

 

Swoja drogą ostatnio sprawdzałem płytkę Rasmentalism - "Dobra muzyka, ładne życie". Moim zdaniem trzy godne uwagi tracki. Nie słuchasz, Pierwszy i ostatni raz oraz Bez Zmian Panie Waglewski z bardzo dobrą zwrotką PeeRZeta. Fajne lekkie samplowane bity, ale pomysły na tracki nie wszystkie do mnie trafiają.

 

Do sprawdzenia:

 

http://www.rasmentalism.com/

Odnośnik do komentarza

Co do Rasmentalismu to wśród niektórych uważana jest za nr.1 w 2008(albo 2007 dokładnie nie pamiętam) roku w podziemiu. Do mnie również niezbyt przemawia ta płyta. Co do zwrotki PeeRZeta to się zgodzę, bardzo dobry raper, jego płytka o wiele bardziej przypadła mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Massey & Edas (Masseya Stary) - Psy szczekają, karawana idzie dalej - ostatni diss Masseya na Młodziaka i Rudego. Edas mnie rozwala na łopatki... Fajny bicik, refren też taki fajny rytmiczny (tylko że nie o to w dissach chodzi...) i mam nadzieję, że to już ostatni diss, bo Massey cały czas o tym, że jest prawdziwy a Młodziak be i z Izabelina, a Młodziak z Rudym, że Massey ściemnia.
Odnośnik do komentarza
Massey & Edas (Masseya Stary) - Psy szczekają, karawana idzie dalej - ostatni diss Masseya na Młodziaka i Rudego. Edas mnie rozwala na łopatki... Fajny bicik, refren też taki fajny rytmiczny (tylko że nie o to w dissach chodzi...) i mam nadzieję, że to już ostatni diss, bo Massey cały czas o tym, że jest prawdziwy a Młodziak be i z Izabelina, a Młodziak z Rudym, że Massey ściemnia.

 

kwestia gustu, ale to jest swietne ;d

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...