Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Miło nam poinformować, że jeszcze przed upływem pierwszego tygodnia od premiery, sprzedano ponad 15.000 egzemplarzy najnowszego albumu O.S.T.R. „O.C.B.”. Chodzi tu o realną liczbę 15.000 egzemplarzy albumu (15.000 pudełek a nie 15.000 krążków).

 

Cytując klasyka:

 

Wyróżnienie jak pracownik miesiąca :D

Odnośnik do komentarza

Mega doooobra jest płyta. Świetne cuty z "Galerianek". Dużo track'ów na wysokim poziomie. Tematyka głównie rodzinna - związane to na pewno z narodzinami w zeszłym roku syna. Kilka utworów ma takie sample, że aż ciarki po plecach idą :] Trudna mi mówić o jakimś moim faworycie bo takiego nie mam. Po kilku dniach jeszcze katują płytę w całości, co mi się raczej nie zdarza.

Odnośnik do komentarza

Co można o samej płycie powiedzieć? Bity po prostu masakrują wzdłuż i wszerz, skrecze i cuty Haema i Chwiała tak samo, a co za tym idzie tekstowy jest gorzej, ale tego akurat jeszcze do końca nie ogarnąłem ;) Faworyci? Głównie pod względem bitów bo jak wspomniałem, teksty czekają ciągle na przetrawienie przy kolejnych odsłuchach. A więc "Zobacz co mówią", "Karma", "Synu" - szczególnie od 3 minuty gdzie wchodzi masakryczny bit, "Nigdy kiedy pisze", "Real Game", "Sam to nazwij", "Nie każdy", i tak w zasadzie już do końca płyty...

Odnośnik do komentarza

Fragment wywiadu z Returnersami. Całość -> http://rawrap.net/?p=4264

 

Pojawiły się słuchy o Waszym nowym projekcie z O.S.T.R.em o nazwie Beat Brothers. Czy możecie powiedzieć więcej o tym projekcie? Czy Beat Brothers nawiązali już współpracę z jakimiś artystami?

 

Ok, Beat Brothers. Będzie to płyta producencka, łącząca siły nasze i Adama, gościnnie wyłącznie raperzy z USA. Mamy już praktycznie gotowych 5,6 numerów, jesteśmy w trakcie robienia następnych tracków, produkujemy wciąż kolejne bity, dogrywamy cuty, załatwiamy kolejne rzeczy, wszytko jest na dobrej drodze. Co do line up’u, jaki będzie można zastać na płycie, nie chcemy się na dzień dzisiejszy wypowiadać, ale możemy zapewnić, zarówno my, jak i Ostry, że to będzie bomba.

Szykuje się coś naprawdę mocnego :)

Odnośnik do komentarza
Zarys Zdarzeń - to hip-hopowy zespół z Lublina. Pierwsze nagrania powstały na początku 2000 roku - zespół wtedy nagrywał pod nazwą SHIZ. W 2002 roku skład zmienił nazwę na Zarys Zdarzeń, zagrał kilkanaście koncertów i wziął udział w kilku projektach min. na producenckiej płycie ZNA pt. "W rymach siła", na drugim krążku WSP, oraz na płycie Hemp Gru "Klucz".

 

Oto ich najnowsza płyta pt. "Zarys zdarzeń"!

 

Za warstwę muzyczną materiału odpowiadają:

 

- Liso (Zarys Zdarzeń)

- ZNA

- Zdolny Dzieciak

- Gracz

- Eliot

- Czaruś

 

Poza Kubańczykiem, Józefem i Dymkiem na płycie pojawiają się goście z różnych stron świata:

 

- Jarru (Chłopaki z Szarego Tłumu)

- Cukraz (Lublin)

- Jus G (Nowy Jork)

- Loyal (Francja)

- Devoted (Karaiby)

- Mike Kim (Korea Płd.)

- Doz (Incydent)

- Jaźwa (Zip Skład)

- Jędker (Zip Skład)

- Elf, Radar (Podziemny Styl / WSP)

 

Skreczami zajęli się DJ DeBeT oraz DJ.B.

 

 

Płytę możecie pobrać stąd.

 

Tracklista:

 

01 - Kto Na Mikrofonach?! 04:07

02 - Studio, Studio 02:52

03 - Czas Twardych MC (Feat. DJ.B) 02:25

04 - Każdy Ma... (Feat. Dozz) 03:35

05 - Odbicie Mojej Duszy (Feat. Jarru, Jaźwa, Jędker Realista) 03:01

06 - Największy Wróg (Feat. Elf, Radar) 04:58

07 - Największym Ryzykiem Jest Nie Ryzykować (Feat. Loyal, Devoted, Mikey Kim) 05:07

08 - Jeśli Gram, to Tylko Żeby Wygrać (Feat. Jus G, Jarru) 04:44

09 - Hobby Turysta (Feat. DJ Debet) 03:26

10 - L.B.N. (Feat. Cukraz, DJ Debet) 03:31

11 - To Dla Tych Wszystkich (Feat. Jarru) (Eliot Remix) 03:40

12 - To Dla Tych Wszystkich (Feat. Jarru) (Czaruś Remix) 06:23

Naprawdę bardzo dobra produkcja z ciekawymi gośćmi. Niektóre bity mega kozackie, ogólnie jako całość to jedna z lepszych płytek z podziemia jakie słyszałem. Od siebie polecam, jak ktoś lubi hardcorowy styl.

Odnośnik do komentarza
Myślisz, że uda Ci się utrzymać tak aktywną częstotliwość wydawniczą, jak dotychczas? Wcześnie na takie pytania, ale masz kolejne konkretne plany? I jak się mają sprawy z długo wyczekiwanym albumem LWC?

 

Nie wiem, czy kolejne płyty będą aż tak długie. Po prostu było takie założenie, że pierwsze dziesięć stanowi jakby pierwszy rozdział, który właśnie został zamknięty. W tym momencie nie wiem, bo jeszcze nie zastanawiałem się, jak będzie wyglądać kolejne wydawnictwo. Słuchaj to jest masa czasu – zobacz, ile artykułów i wywiadów jesteś w stanie zrobić przez rok. Problem polega tylko na tym, czy chcesz, czy nie. Dla mnie hip-hop jest, jak gra komputerowa, jak szachy dla Kasparowa. Naprawdę mogę spędzać przy tym całe dnie. Nie musisz mnie do tego namawiać [śmiech]. Komponuje, powiedzmy, osiemdziesiąt do stu beatów na trzy miesiące, jak kiedyś liczyłem wyszło pięćset rocznie. Umówmy się, żeby zrobić trzyminutowy utwór nie potrzeba tygodnia, wystarczy usiąść i skupić się przez kilka godzin. Jeżeli żyjesz hip-hopem to wszystko jest nim dla Ciebie. Nosisz ze sobą notes, notujesz spostrzeżenia i wiesz o czym pisać.

 

A skoro pytasz o LWC to na pewno wyjdzie w tym roku. Mamy skończone sześć, siedem utworów i płyta będzie orała czaszkę. Naprawdę się jaram tym okrutnie, chyba nawet bardziej, niż swoim własnym albumem. Premiera najprawdopodobniej po wakacjach.

Asfalt ogołoci mnie w tym roku z kasy ;)

Odnośnik do komentarza

Dwie płytki chcę zaproponować:

 

Hary/Yankes - Odpowiedni moment:

 

http://rs702.rapidshare.com/files/20726710...moment_2009.rar

 

Arbak - Reanimacja:

 

http://rapidshare.com/files/204518891/Arba...anhiphop.pl.zip

 

Pierwszą testuję, ale Hary gwarantuje wysoki poziom. Arbaka słucham od kilku dni, fajna płytka będąca swego rodzaju manifestem rapowym ; )

Odnośnik do komentarza
01. Pewniak

02. Na ulicach

03. Do ziomka

04. Ile jesteś wart? (feat. Onar)

05. Bomba Piona Zdrowie

06. Gdzie jesteś? (feat. Kajman)

07. S.E.X. (Sex Edukacja Xtasy)

08. Się zmieniło

09. Młody krzyk ulicy (feat. Północny Toruń Projekt)

10. Wypite (feat. Shellerini, Waber)

11. Jeden z tych (feat. Kaczor)

12. Skutek

13. Tu i teraz (feat. Peja)

14. Do wszystkich bliskich

15. Reprezentuje (feat. Mrokas)

16. Dla pijaków

 

Paluch - Pewniak (promomix)

 

Tak jak myślałem, promo nie zapowiada nic szczególnego. Pierwsza płyta rewelka, szczególnie dzięki Julasowi, który zrobił świetne bity, a druga to już coś innego.

Odnośnik do komentarza
Tak jak myślałem, promo nie zapowiada nic szczególnego. Pierwsza płyta rewelka, szczególnie dzięki Julasowi, który zrobił świetne bity, a druga to już coś innego.

Jeszcze mała poprawka. Jako pierwszą miałem na myśli "Biuro Ochrony Rapu", a druga to "Pewniak". Trochę niefortunnie, bo Paluch wydał wcześniej jeszcze płytkę. Czyli poprawiając, bo edytować się nie da - "BOR" rewelka, dzięki świetnym bitom Julasa, "Pewniak" nic szczególnego.

Odnośnik do komentarza

http://www.limtv.pl/video/fresh/mm5_muflon_duze_pe

 

Pe się kończy, a Muflon potwierdza, że obecnie jest najlepszy. Jasne, że bitwa towarzyska, ale mimo wszystko ;] Szkoda, że TeTris przestał walczyć na free bo IMO to była jedyna osoba, która była w stanie pokonać Muflona. Cóż, mam nadzieję, że odbije się to na poziomie płyty :)

Odnośnik do komentarza

Po Słoniu można spodziewać się czegoś znacznie lepszego. Bit? Jeżeli w stylu Słonia, to kiepsko zaaranżowany. Sama opcja z samplem fajna, ale bit jest popisem możliwości Miksera jak na mnie. Trudno mi ogarnąć taką mieszankę, pormomixowej produkcji z tym tekstem+flow.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...