Skocz do zawartości

Rapowe Realia


Buffu

Rekomendowane odpowiedzi

Na http://reformat4.com/ nowy kawałek TeTa, który ma umilić oczekiwanie na płytę, która w sumie już jest nagrana, ale ofkors nie wiadomo kiedy wyjdzie :D IMO na to warto czekać, a nie tam na jakiegoś Piha :P;)

 

Btw. jak już jesteśmy przy Pihu to widzę, że też zależy mu, żeby dostać złotą płytę i zamiast zrobić porządną selekcję i wrzucić kawałki na 1 płytę to wydaje album 2 płytowy. No chyba, że okaże się, że płyta będzie tworzyła nierozerwalną, genialną całość, a każdy track będzie wręcz niezbędny. :P Ale jakoś czuje, że ta opcja Pihowi nie grozi :keke:

Odnośnik do komentarza
Jestem ciekaw jak na płycie wejdzie Smarki, Mes, Peja a kawałki Pih-a z Miodem zawsze są ciekawe :] Na te wałki na pewno liczę ;) A płyta ma dokładnie taki sam układ jak Pei, 2 CD po 11 track'ów :]

Dlatego napisałem, że jemu też zależy, w domyśle mając Peję i Fokusa z tego roku, chociaż akurat Rychu już wcześniej wydawał 2 płytowce, i wtedy nie dość, że liczba tracków, była większa i to pewnie limit na złoto większy.

 

Edyta każe dodać wątpliwości czy Fokus rezygnując zupełnie z Zaiksu może w ogóle liczyć na coś takiego jak złota płyta :-k

Odnośnik do komentarza

Rap: Tede, Zgrywus, Abel/Smagalaz, CNE, Matheo, Kiełbasa, Psycho Stah, PTP, Mr Hide

Muzyka: Modern Talking, Michael Jackson, Technotronic, Boys, Britney Spears, George Michael, Fatboy Slim, ACDC, Myslovitz

 

Czyli darmowy mixtape prosto od Wielkie Joł. Gospodarzem jest DJ Macu, a blendy wykonał Blend Master Buhh.

 

Nie jestem fanem WJ, ale jeśli chodzi o promocje to jest chyba najlepsza wytwórnia.

 

Mixtape do pobrania z:

- http://rapidshare.com/files/174814080/Jaram_sie_Mixtape.zip

- http://wyslijto.pl/plik/s21jah5bh931370

- http://wyslijplik.pl/download.php?sid=gi6T3Eal

- http://www.sendspace.com/file/l9yyxe

- http://www.megaupload.com/?d=KO05MZ0P

 

Kawałek "Szalona zdzira" z Boys to już normalnie masakra ;)

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, rozczarowanie digipackiem. Okładka taka podobna i liczyłem na taki fajny zestawik, jak WWO "Witam Was w rzeczywistości" i "Życie na kredycie".

 

Jeśli chodzi o kawałki. Pierwsza płyta podobała mi się w całości, od początku do końca. Słuchać można było non stop. Druga? Trochę gorzej. Katuję takie kawałki jak "Uczę się uczuć" z mega bitem od Whitehousów i "Bliski dla bliskich" z Korasem i Fu. Ponadto wpadają w ucho "Wszystko na sprzedaż", "Miód i cukier", "Wewnętrzny głos", "Nie udaję", "Ty przecież wiesz co" (bit Roberta M., myślałem, że będzie coś w klimatach "W aucie"). "Angeli" słuchałem już dawno, więc trochę się przejadło, tak jak "Poczekalnia dusz". Zawsze skipuję "Nigdy nie zrozumiem kobiet". "Suto wędlin kłaść na chleb" można posłuchać, ale tekstowo to porażka, takie "Uderz w puchara" i kluski z cukrem.

Odnośnik do komentarza
Ale tytuły z tej płyty to :rotfl: Już Ania Dąbrowska ma lepsze... :] Kto im je wymyśla? No nie zachęcają do odsłuchania ;) Poczekalnia dusz ma fajny, ale "miód z cukrem" to brzmi jak reklama cukierni :D

"Miód i cukier" w tym kontekście to słodzenie/lizanie dupy, a nie surowiec spożywczy :P

 

A jeszcze szerzej o "Wszystko na sprzedaż" - Sokół strasznie dziwne flow, a Pono - "Trzeba się dowartościować, modne jest >W aucie<, a więc trzeba wypróbować (...), także widziane okiem komara, jak śpiewałeś najebany jak wór >Uderz w puchara<" ;)

Odnośnik do komentarza
Ale tytuły z tej płyty to :rotfl: Już Ania Dąbrowska ma lepsze... :] Kto im je wymyśla? No nie zachęcają do odsłuchania ;) Poczekalnia dusz ma fajny, ale "miód z cukrem" to brzmi jak reklama cukierni :D

"Miód i cukier" w tym kontekście to słodzenie/lizanie dupy, a nie surowiec spożywczy :P

 

No chyba, że tak.. ale moim zdaniem tytuł powinien zachęcać do sprawdzenia track'a a ten podany przeze mnie przykład jakoś tak mi obojętnie przechodzi.. :]

Odnośnik do komentarza
Ale tytuły z tej płyty to :rotfl: Już Ania Dąbrowska ma lepsze... :] Kto im je wymyśla? No nie zachęcają do odsłuchania ;) Poczekalnia dusz ma fajny, ale "miód z cukrem" to brzmi jak reklama cukierni :D

"Miód i cukier" w tym kontekście to słodzenie/lizanie dupy, a nie surowiec spożywczy :P

 

No chyba, że tak.. ale moim zdaniem tytuł powinien zachęcać do sprawdzenia track'a a ten podany przeze mnie przykład jakoś tak mi obojętnie przechodzi.. :]

Jak to się mówi "Nie oceniaj tracka po tytule, jak nie oceniaj książki po okładce" ;)

Odnośnik do komentarza
Jak to się mówi "Nie oceniaj tracka po tytule, jak nie oceniaj książki po okładce" ;)

 

Ofk zgoda jak najbardziej, ale chyba ze mną zgodzisz się, że tytuł intrygujący bardziej zachęca do sprawdzenia? :>

Oczywiście :) Pih ma natomiast zdecydowanie bardziej zachęcające tytuły :)

Odnośnik do komentarza
Swoją S&P chcą zrobić trylogię TPWC? Trzy płyty pod jednym skrótem?

Hm, na pewno będzie jeszcze Pono feat. Sokół, ale czy jedna czy dwie nie wiadomo. Mają być też wydane remixy (Tede, Brahu, Pezet, Bosski, Fred ze starej płyty i następne z nowych) i być może wydanie dvd. W ogóle z wywiadu można się dowiedzieć, że Sokół kmini mixtape z Tedem.

Odnośnik do komentarza

Tracklista ze składaka Jestem stąd. Pozycje 1-11, 15,17,18 bardzo zachęcająco ;) Już niedługo będzie można pre-ordera zrobić ;)

 

01. Intro

02. Kaczor feat. Sheller - „Rap, pasja, bit”

03. donGuralesko - „Zdarzyło się wczoraj”

04. Kobra/Oldas feat. Dj Story - „Mamy hit tu”

05. Aifam - „Przyłóż ucho do ulicy”

06. W.B.U. - „Polska”

07. Gandi Ganda - „Dla mnie to coś więcej”

08. Sandra - „Siła”

09. Shellerini&Słoń feat. Koni - „Rap znad Warty”

10. Ognik Reprezenta – „Co tu się dzieje”

11. Cromm Cruac (Lont, Galon, Kowall, Ry23, Rafi) - „Gadam swoje”

12. Kerz – „Na tych patentach”

13. Erijef Massiv - „Gdyby”

14. Hona`N`Antek feat. Masło - „It`s time to…”

15. Bez Dygresji - „Gramy”

16. P.A.G.&Hirass feat. Magia - „Nie ma takiej opcji…”

17. Niczego Sobie - „Wiesz kto powraca”

18. Czas Dla Nas – „To tak szybko mija”

19. Outro

 

Bonus 5 lat poznanskirap.com:

 

20. Dj Story, Sheller, Słoń, Ramona 23, Paluch, Kobra, Oldas, Pele, Gandzior - „To miasto…”

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...